Pochybné charaktery významných lidí

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod Miro » čtv 21. dub, 2005 22:34

Já se od osmi koukal v TV na Samotáře. Myslel jsem si, že to je blbost, ale něco mě tam zaujalo. Jenže mám jen přenosnou anténu, která špatně chytá první program. Tak jsem to vypnul a rozhodl se, že si naproti v ulici pujčim normálně DVD s tím samým filmem a kouknu se na to kvalitně a stereo.
To je celý. Víc na tom buddhismu prostě není, kdybyste se rozkrájeli.

Chudak taky Buddha, zil na kralovskom dvore, mal zeny, chlast, perfekt zradlo a prachy kolko len chcel, a vsetko to nechal tak, len aby sa sest rokov podroboval tvrdemu joginskemu treningu, napokon bol iba kost a koza, lebo jedol iba jedno horcicne semienko denne, skoro z toho chcipol a napokon si sadol pod strom a povedal si, ze tam bude sediet a nepohne sa odtial pokial bud nechcipne alebo nedosiahne prebudenie...
Keby len tak ten nestastnik vedel, ze mu staci prejst cez ulicu a pozicat si jedno DVDcko!

P.S.: Ale dufam, ze neodchadzas kvoli mne. Ved ked na tom buddhizme viac proste nie je, tak to pre Teba proste musi byt malina ma jednoducho odpalkovat, no nie? Co hovori o odchodoch Dogen?

Maj sa
Miro
Naposledy upravil Miro dne čtv 21. dub, 2005 22:45, celkově upraveno 1
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

 

Příspěvekod Balerion » čtv 21. dub, 2005 22:39

Miro píše:Já se od osmi koukal v TV na Samotáře. Myslel jsem si, že to je blbost, ale něco mě tam zaujalo. Jenže mám jen přenosnou anténu, která špatně chytá první program. Tak jsem to vypnul a rozhodl se, že si naproti v ulici pujčim normálně DVD s tím samým filmem a kouknu se na to kvalitně a stereo.
To je celý. Víc na tom buddhismu prostě není, kdybyste se rozkrájeli.

Chudak taky Buddha, zil na kralovskom dvore, mal zeny, chlast, perfekt zradlo a prachy kolko len chcel, a vsetko to nechal tak, len aby sa sest rokov podroboval tvrdemu joginskemu treningu, napokon bol iba kost a koza, lebo jedol iba jedno horcicne semienko denne, skoro z toho chcipol a napokon si sadol pod strom a povedal si, ze tam bude sediet a nepohne sa odtial pokial bud nechcipne alebo nedosiahne prebudenie...
Keby len tak ten nestastnik vedel, ze mu staci prejst cez ulicu a pozicat si jedno DVDcko!

Miro


ObrázekObrázek omg to bolo krute :lol: tomu vravim uder pod pas 8) :lol:
Balerion
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: sob 02. dub, 2005 23:00

Příspěvekod Jendis » pát 22. dub, 2005 6:49

Sinister- No,přít se nebudu.....mám na to svůj názor, Ti lidé mohou být moudří,ale pořád si myslím,že "víra" je jen berlička........ale jinak,každý ať si věří,čemu chce....
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Sinister » pát 22. dub, 2005 7:53

Jendis: chvili sem premyslel, ze s tebou budu o tvem nazoru trochu polemizovat, pak sem mrknul na nazev serveru a na poslednich 6 stranek tohohle fora a radsi jdu na caj :)
Sinister
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 227
Registrován: úte 26. říj, 2004 23:00

Příspěvekod Anonymní » pát 22. dub, 2005 8:41

Jendis, ty jantar .... pokial beries to, ze je v tebe nieco duchovne, resp. nieco odlisne od hmotneho tela, tak to je stale viera. No a ak si ani to nemyslis, tak sa proste povazujes len za pytel chemikalii, no a s pytlom chemikalii sa nema zmysel bavit.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Jendis » pát 22. dub, 2005 8:51

Anonymní píše:Jendis, ty jantar .... pokial beries to, ze je v tebe nieco duchovne, resp. nieco odlisne od hmotneho tela, tak to je stale viera. No a ak si ani to nemyslis, tak sa proste povazujes len za pytel chemikalii, no a s pytlom chemikalii sa nema zmysel bavit.


Víš,víra v sebe(nebo lidi) a víra v "něco"....to je trošku rozdíl :wink: Lidiščky se obrací na jakéhosi prostředníka,který by jim měl "usnadnit" jejich cestu životem.....ale co už,ať si každý věří,komu,nebo čemu chce :!:

Sinister...jo,máš pravdu,já radši kafe :wink: Je to zbytečné plácání o ničem....BU jsou zajímavější :wink: 8)

PS: Hele,jestli se opravdu neumíte bavit bez osobních invektiv,fakt je mi vás líto.....
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Anonymní » pát 22. dub, 2005 10:39

Jendis píše:Víš,víra v sebe(nebo lidi) a víra v "něco"....to je trošku rozdíl :wink: Lidiščky se obrací na jakéhosi prostředníka,který by jim měl "usnadnit" jejich cestu životem.....ale co už,ať si každý věří,komu,nebo čemu chce :!:

Než se mi dovaří voda na čaj: Právě to slovo "usnadnit" mi tam neštymuje. Co třeba "ukázat" nebo "otevřít"? Třeba právě todle je ten rozdíl mezi dudama a nebem a podobně taky mezi fackou a BU. :wink:
___
Jox
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Jendis » pát 22. dub, 2005 10:50

Schválně někdy poslouchej lidi....usnadnit tam sedí stejně,jako ukázat,nebo otevřít :wink:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

4 Ryunin

Příspěvekod Anonymní » pát 22. dub, 2005 10:54

O CESTĚ TVŮRČÍHO.
Chceš jíti do osamocení,bratře můj? Chceš hledati cestu k sobě samotnému? Ještě chvíly postůj a poslyš mne.
"Kdo hledá, sám se lehce ztratí.Každé osamocení jest provinění": tak mluví stádo.A dlouho si náležel k stádu.
I v tobě bude ještě zaznívati stáda hlas. A řekneš-li: "nemám již společného svědomí s vámi", bude to nářek a bolest.
Hleď, tuto bolest samu zrodilo ještě ono společné svědomí: a tohoto svědomí poslední třpyt se leskne ještě na tvém smutku.
Ale ty chceš jíti cestou svého smutku, cestou k sobě samotnému?
Nuž ukaž mi své právo a svou sílu k tomu!
Jsi nová síla a nové právo? Jsi prvý pohyb? Kolo ze sebe se roztáčející? Můžeš přinutit i hvězdy, aby obíhaly kol tebe?
Ach je tolik chtivosti po výšce! Tolik je křečí ctižádostivců!
Ukaž mi, že nejsi z chtivých a ctižádostivých!
Ach, je tolik velkých myšlenek, jež nečiní více než činí měch: nadýmají a vyprazdňují.
Svobodným se zveš? Tvou vládnoucí myšlenku chci slyšeti a ne, že jsi unikl k jhu.
Jsi z těch, kdo směli uniknouti jhu? Jsou, kdož odhodili poslední svou cenu, když odhodili svou služebnost.
Osvobozen od čeho? Co Zarathustrovi po tom! Jasně však nechť mi věstí tvé oko: osvobozen k čemu?
Můžeš si sám určovati své zlo i své dobro a zavěšovati nad sebou svou vůli jakožto zákon? Můžeš si sám být soudcem a mstitelem svého zákona?
Je hrozné býti o samotě se soudcem a mstitelem vlastního zákona.
Tak bývá hvězda vyvržena v pustý prostor a v ledový dech osamění.
Dnes ještě trpíš mnohými, ty jediný: dnes ještě máš celou svou odvahu i své naděje.
Ale jednou tě samota znaví, jednou tvá pýcha bude se hrbiti a tvoje odvaha bude skřípati zuby.Křičeti budeš jednou "jsem sám!"
Jednou nebudeš již viděti své výšky a nízkost svou shlédneš v přílišné blízkosti; tvá vznešenost sama jako přízrak ti nažene strachu. Křičeti budeš jednou: "Všechno je lež!"
Jsou pocity, jež osamělého chtějí zabít; nezdaří-li se jim to, nuže, pak samy jsou vydány na smrt! Ale dokážeš býti vrahem?
Znáš již, bratře můj, slovo "pohrdání"? A trýzeň své spravedlivosti, bys k těm byl spravedliv, kdož tebou pohrdají?
Nutíž mnohé, by změnili své myšlení o tobě; to ti připočtou ke zlu.
Přiblížil ses jim a šel si přece mimo: toho ti nikdy neprominou.
Vystupuješ nad ně: ale čím výše stoupáš, tím menším tě vidí oko závisti. Nejvíce však jest v nenávisti ten, kdo létá.
"Jak byste chtěli býti spravedlivi ke mě - tak musíš mluviti - já si volím vaši nespravedlivost za úděl, jenž mě je souzen"
Nespravedlivostí a špínou házejí po osamělém: chceš-li však bratře můj, hvězdou býti, nesmíš jim proto svítiti
méně!
A střez se dobrých a spravedlivých! Rádi ukřižují ty, kdož si vynalezají svou vlastní ctnost, -nenávidí osamělého.
Střez se též svaté prostoty! Nic jim není svaté, leda co prostné jest; ráda si také s ohněm hraje - s ohněm hranic.
A střez se i záchvatů své lásky! Příliš rychle vztáhne osamělý ruku k tomu, s kým se setká.
Leckomu nesmíš podati ruku, nýbrž jen pazour: a chci aby tvůj pazour měl také drápy.
Ale nejhorší nepřítel, s kterým se můžeš setkati, budeš vždy sám sobě; sám na sebe číháš v doupatech a lesích.
Osamělý kráčíš cestou k sobě samotnému! A mimo tebe samotna vede tvá cesta, i mimo tvých sedm dáblů!
Kacířem budeš si sám a čarodějkou a věštcem a bláznem a pochybovačem a nesvatým a zlosynem.
Sám se chtěj spáliti ve vlastním svém plameni: jak by ses chtěl obnoviti, neshořel-lis dříve v popel!
Osamělý, kráčíš cestou tvůrčího: boha si chceš stvořiti ze svých sedmi dáblů!
Osamělý, kráčíš cestou milujícího: sám sebe miluješ a proto sebou pohrdáš, jak jen milující pohrdají.
Tvořiti chce milující, protože pohrdá! Co ví o lásce, kdo nebyl právě nucen pohrdati tím, co miloval!
Se svou láskou a se svým tvořením jdi ve své osamocení, bratře můj; a pozdě teprve přibelhá se za tebou spravedlivost.
S mými slzami jdi ve své osamocení, bratře můj. Miluji toho, kdo tvořiti chce nad sebe sama a takto zaniká.-

Tak pravil Zarathustra.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pát 22. dub, 2005 11:57

Jendis píše:Schválně někdy poslouchej lidi....usnadnit tam sedí stejně,jako ukázat,nebo otevřít :wink:
Poslouchám. Fňukaj si vo dudy. Třeba je někdo nachytá na něco jako "jednoduchá sebeobrana za 3 měsíce". A třeba taky ne. Koneckonců všude se nakonec narazí na to že široká cesta vede do prčic a úzká strmá nahoru.
___
Jox
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pát 22. dub, 2005 12:01

Balerion píše:omg to bolo krute :lol: tomu vravim uder pod pas 8) :lol:

:lol: Taky mi to tak přišlo. Ale pak se ňák ego uklidnilo a začlo mi to připadat jako věcnej argument na téma jednoduchosti cesty a cíle, což je náhodou (?!?) to samý kam sme se právě dokutáleli s Jendisem...
___
Jox
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Jendis » pát 22. dub, 2005 12:13

jox_off píše:
Jendis píše:Schválně někdy poslouchej lidi....usnadnit tam sedí stejně,jako ukázat,nebo otevřít :wink:
Poslouchám. Fňukaj si vo dudy. Třeba je někdo nachytá na něco jako "jednoduchá sebeobrana za 3 měsíce". A třeba taky ne. Koneckonců všude se nakonec narazí na to že široká cesta vede do prčic a úzká strmá nahoru.
___
Jox


Jojo,a nahoru musí sami,nikdo je postrkovat nebude :!: :idea: :wink: 8)
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Sinister » pát 22. dub, 2005 12:14

kluci, ukoncete prosim debatu o nabozenstvi. To by bylo na priserne dlouho a stejne bychom se nikam nedobrali, protoze tohle je zrovna otazka, do ktere si malokdo necha mluvit :-) takze by to bylo na dlouho a asi by z toho nic nevzeslo
Naposledy upravil Sinister dne pát 22. dub, 2005 14:06, celkově upraveno 1
Sinister
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 227
Registrován: úte 26. říj, 2004 23:00

Příspěvekod Jendis » pát 22. dub, 2005 12:19

OK...nechám toho....máš recht :wink:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Re: pre budhistov

Příspěvekod pavela » pát 22. dub, 2005 13:45

Anonymní píše:OK, toto som zhruba cakal, ten pribeh so zajacom poznam akurat v inej verzii, kde slo o zivot cloveka. Cize otazku preformulujem, nech mame jasno: budhizmus vs. odrbavanie kvoli svojmu osobnemu prospechu?

<br>
<br>

PS: A Pavelovy to jeho Shaolinske zasvetenie az tak moc nezerte, oni totiz boli vtedy vsetci mnisi strasne ozrati :)


I my,i my novicové, to bylo to pravé prozření :lol: :lol: :lol:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Předchozí

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků

cron