Skoly filipinskeho boje v Cechach

barmský box, escrima, silat, viet vo dao a jiná exotická bojová umění

Příspěvekod Anonymní » stř 20. dub, 2005 9:05

Anonymní píše:Nabidka FMA je obrovsky ruznoroda a bohata.
Yahoma


FMA je sice obrovská nabídka stylů ale těch škol co to u nás vyučujou trochu pořádně zas tak hodně u nás není :wink: Aspoň zatím. Všechny jsou vlastně zastoupeny v úvodním seznamu od Severina.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Příspěvekod Anonymní » stř 20. dub, 2005 9:24

Anonymní píše:Severine nemyslel jsem to, ze se do nekoho navazis. V pohode jsem se snazil odpovedet. Zadny problem. Ale anonymni chytraky typu MisterTycka, ktery k otazce prida jeste svuj ubohy komentar, bych sem ani nepoustel protoze zbytecne kali vodu. Takze Mistre: Nic jsi jeste od nas nevidel, nic zrejme neumis protoze jinak by ses takhle nechoval, zbytecne plkas nesmysly a kdyz neumis byt slusnej tak sem ani radeji nechod. Jo, a pozdravuj u vas doma!!
Jinak Escrimu se Ladislav Hodac z AVSE ucil od Heinricha Pfaffa od ktereho se uci mimochodem dodnes.
Ptat se na takovou a jinou skolu .... ztrata casu. Jak rika Mirek Busin, jdete se tam podivat. Nabidka FMA je obrovsky ruznoroda a bohata.
Yahoma


Dobrý den Yahomo,
ne, kdepak, já bych rád četl opravdovou odpověď. Pokud vím, a já to vím dobře, H.Pfaff, dnes už prý také bývalý, odpadlý člen EWTO cvičil také jen Latosa Escrimu (mimochodem asi pře dvěma roky jsem ho viděl na FMA Festivalu v německu a sklidil tolik smíchu že po ukázce zmizel). Takže kde se u vás vzali ty ostatní věci ? Viděl jsem vás na několika Budo show, takže si obrázek o vašich schopnostech udělat mohu - skutečně stačí těch několik pár minut co předvádíte. Napiš mi prosím jaké nesmysly jsem napsal. Prostě jsem se zeptal kde jste vzali to co jste se u EWTO nemohli naučit.
MistrTyčka
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod severin » stř 20. dub, 2005 11:10

Naposledy upravil severin dne úte 03. kvě, 2005 12:11, celkově upraveno 1
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Anonymní » stř 20. dub, 2005 11:25

Nelibily se mi tvoje narazky na seminare, tajna jmena apod. Nicmene docela bych rad videl video kdy a kde H.Pfaff sklidil ten "smich", protoze je o nem znamo, ze jeho demos jsou velice, velice inspirativni. Popravde receno videl jsem uz opravdu hodne, ale to co predvadi on, zatim od nikoho jineho. Nejde totiz vubec o to kdo rychleji toci tyckama nebo komu se lip blyskaji v zari reflektoru macety. Nejde ani o slozite a prekombinovane drilly. Krome toho cela EWTO kopiruje jeho dema dodnes aniz by se od neho cokoli ucili - narozdil od jeho zaku. My jsme se ucili to co jsem psal a mnoho dalšího prave od Pfaffa. Tot ma odpoved. Co se tyka jeho studia (tusim neco kolem 20 let) tak se vubec neucil FMA jen u EWTO, ale od spousty dalsich lidi a mimochodem taky v USA a na Filipinach (z tech byl ale dost zklamany). V listopadu tady bude delat zrejme H.Pfaff seminar v Praze, ktery bude otevren pro kohokoli, tak se muzes presvedcit sam, ze na martial arts je opravdu genialni. A posledni vec: udelat si jasnou predstavu o tom co vse vyucujeme z par ukazek na Budoshow je prece jen trochu odvazne. Demo je demo a boj je boj. Tot vse. Yahoma
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » stř 20. dub, 2005 12:29

Anonymní píše:Nelibily se mi tvoje narazky na seminare, tajna jmena apod. Nicmene docela bych rad videl video kdy a kde H.Pfaff sklidil ten "smich", protoze je o nem znamo, ze jeho demos jsou velice, velice inspirativni. Popravde receno videl jsem uz opravdu hodne, ale to co predvadi on, zatim od nikoho jineho. Nejde totiz vubec o to kdo rychleji toci tyckama nebo komu se lip blyskaji v zari reflektoru macety. Nejde ani o slozite a prekombinovane drilly. Krome toho cela EWTO kopiruje jeho dema dodnes aniz by se od neho cokoli ucili - narozdil od jeho zaku. My jsme se ucili to co jsem psal a mnoho dalšího prave od Pfaffa. Tot ma odpoved. Co se tyka jeho studia (tusim neco kolem 20 let) tak se vubec neucil FMA jen u EWTO, ale od spousty dalsich lidi a mimochodem taky v USA a na Filipinach (z tech byl ale dost zklamany). V listopadu tady bude delat zrejme H.Pfaff seminar v Praze, ktery bude otevren pro kohokoli, tak se muzes presvedcit sam, ze na martial arts je opravdu genialni. A posledni vec: udelat si jasnou predstavu o tom co vse vyucujeme z par ukazek na Budoshow je prece jen trochu odvazne. Demo je demo a boj je boj. Tot vse. Yahoma


Hm, neumíš odpovídat, dobře tak.
Video z FMA Festivalu nemam, ale je ke koupi na německých serverech, já to viděl JEN na vlastní oči (a dalších skoro 300 účastníků festivalu). Nikde jsem nemluvil o točení tyčkama, blýskaní mačet ani o drilech. Musel ses přehlédnout. Jmenuj prosím ty spousty dalších lidí u kterých se H.Pfaff učil, není to tajné ne? Jinak seminář s Pfaffem mě nezajímá, právě proto že vím co dělá, neboj se, viděl jsem to několikrát. Jinak vy na demu ukazujete jiné věci než které cvičíte na trénincích? A co je to Demo je demo a boj je boj ? Můžeš mi to prosím blíž vysvětlit? Proč jsi to napsal?
MistrTyčka

PS - když se ti nelíbili moje narážky na semináře, tajné jména a tak, tak se tu prosím rozepiš jmenovitě a je to.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » stř 20. dub, 2005 14:05

Tak se podivej, ja o Pfaffovi vim co vim a nedelam bojove umeni rok. Pfaff veci rozumi vynikajicim zpusobem, ale tohle ti rikat nikam nevede. Kdo se o tom chce presvedcit, bude mit moznost. Pokud te cokoli zajima, jako od koho vseho se ucil, tak proc mu nenapises mail? Budes to mit z prvni ruky a ne ode me. To je logicke a nic ti v tom nebrani. Ja si ty jmena stejne nepamatuju a musel bych volat svemu uciteli. Takze napis Pfaffovi a mas to.

A odkud vis co vsechno dela? Vis neco o Missing Link? Na kolika hodinach jeho vyuky jsi byl? S kolika jeho zaky se znas? Takze podle ceho ho tak odvazne posuzujes? A odpovidej konkretne.

Za druhe: demo ma choreografii nebo muzes ukazat cast treninku. To je cele. Proto byva rozdil mezi demem a bojem. Zatim se pouze vyptavas a zkousis tady, ze neodpovidam. Ptal ses od koho jsme se ucili. Odpovedel jsem: od Pfaffa, TECKA.

Za treti: proc se nam nepredstavis ty? U koho trenujes? Co trenujes?Atd.?

Za ctvrte: Nemam zajem se tu dohadovat o nesmyslech typu: Vim co delate, vim co dela Pfaff, vsichni jste na nic a to vim protoze .... To je smesny. Pokud chces, tak mi prijd ukazat jak to cvicime spatne a ja se rad naucim jak se to dela vsechno lip :lol:. Mozna, ze si to myslel dobre a ja se jen spatne vyspal, potom se omlouvam. Nicmene moje zkusenosti s anonymnim netem nejsou dobre. Proto v pripade dalsich otazek apod. je muj tel.: 737 470 204.

Na pocatku bylo to, ze ne vsichni musi delat 12 úhlů pro útoky ...
Yahoma
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » stř 20. dub, 2005 22:03

Anonymní píše:Tak se podivej, ja o Pfaffovi vim co vim a nedelam bojove umeni rok. Pfaff veci rozumi vynikajicim zpusobem, ale tohle ti rikat nikam nevede. Kdo se o tom chce presvedcit, bude mit moznost. Pokud te cokoli zajima, jako od koho vseho se ucil, tak proc mu nenapises mail? Budes to mit z prvni ruky a ne ode me. To je logicke a nic ti v tom nebrani. Ja si ty jmena stejne nepamatuju a musel bych volat svemu uciteli. Takze napis Pfaffovi a mas to.

A odkud vis co vsechno dela? Vis neco o Missing Link? Na kolika hodinach jeho vyuky jsi byl? S kolika jeho zaky se znas? Takze podle ceho ho tak odvazne posuzujes? A odpovidej konkretne.

Za druhe: demo ma choreografii nebo muzes ukazat cast treninku. To je cele. Proto byva rozdil mezi demem a bojem. Zatim se pouze vyptavas a zkousis tady, ze neodpovidam. Ptal ses od koho jsme se ucili. Odpovedel jsem: od Pfaffa, TECKA.

Za treti: proc se nam nepredstavis ty? U koho trenujes? Co trenujes?Atd.?

Za ctvrte: Nemam zajem se tu dohadovat o nesmyslech typu: Vim co delate, vim co dela Pfaff, vsichni jste na nic a to vim protoze .... To je smesny. Pokud chces, tak mi prijd ukazat jak to cvicime spatne a ja se rad naucim jak se to dela vsechno lip :lol:. Mozna, ze si to myslel dobre a ja se jen spatne vyspal, potom se omlouvam. Nicmene moje zkusenosti s anonymnim netem nejsou dobre. Proto v pripade dalsich otazek apod. je muj tel.: 737 470 204.

Na pocatku bylo to, ze ne vsichni musi delat 12 úhlů pro útoky ...
Yahoma


Vzdávám to, mluví se tu o vás, ne o mě. A protože se vás nikdo koukám nemůže na nic zeptat, respektive může ale nic se nedozví, tak nechám na každém ať si udělá úsudek o AVSE podle tvých odpovědí. Jen mimochodem, po telefonu si chceš povídat a takhle veřejně ne? :-)
No nic. Hezký večer .
MistrTyčka
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Balerion » stř 20. dub, 2005 22:23

no ja o filipinskych bu nevim absolutne nic (akurat, ze nejake existuju :D ), ale nudim sa a tak som si to tu tak zbezne precital :P

"Za treti: proc se nam nepredstavis ty? U koho trenujes? Co trenujes?Atd.? "
tiez by ma zajimalo, preco nenapises (mr.Tycka) nieco o sebe? sice vim velke prd o filipincoch, ale v ramci fair play a slusnosti by sa patrilo napisat aj nieco o sebe :) cize co a ako dlho trenujes a u koho :?: teda ak to nieje nejake velke tajomstvo :oops: :D
Balerion
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: sob 02. dub, 2005 23:00

Balerion

Příspěvekod Anonymní » stř 20. dub, 2005 22:37

Balerion píše:no ja o filipinskych bu nevim absolutne nic (akurat, ze nejake existuju :D ), ale nudim sa a tak som si to tu tak zbezne precital :P

"Za treti: proc se nam nepredstavis ty? U koho trenujes? Co trenujes?Atd.? "
tiez by ma zajimalo, preco nenapises (mr.Tycka) nieco o sebe? sice vim velke prd o filipincoch, ale v ramci fair play a slusnosti by sa patrilo napisat aj nieco o sebe :) cize co a ako dlho trenujes a u koho :?: teda ak to nieje nejake velke tajomstvo :oops: :D


Co cvicis ty?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: Balerion

Příspěvekod Balerion » stř 20. dub, 2005 22:56

Maco píše:
Balerion píše:no ja o filipinskych bu nevim absolutne nic (akurat, ze nejake existuju :D ), ale nudim sa a tak som si to tu tak zbezne precital :P

"Za treti: proc se nam nepredstavis ty? U koho trenujes? Co trenujes?Atd.? "
tiez by ma zajimalo, preco nenapises (mr.Tycka) nieco o sebe? sice vim velke prd o filipincoch, ale v ramci fair play a slusnosti by sa patrilo napisat aj nieco o sebe :) cize co a ako dlho trenujes a u koho :?: teda ak to nieje nejake velke tajomstvo :oops: :D


Co cvicis ty?

no uz som to tu niekolko krat pisal (naposledy tusim vcera :P ) a nechce sa mi to uz pisat znova :P (ale escrime ani podobny filipinsky styl to neni :D )
Balerion
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: sob 02. dub, 2005 23:00

Re: Balerion

Příspěvekod Anonymní » stř 20. dub, 2005 23:11

Balerion píše:
Maco píše:
Balerion píše:no ja o filipinskych bu nevim absolutne nic (akurat, ze nejake existuju :D ), ale nudim sa a tak som si to tu tak zbezne precital :P

"Za treti: proc se nam nepredstavis ty? U koho trenujes? Co trenujes?Atd.? "
tiez by ma zajimalo, preco nenapises (mr.Tycka) nieco o sebe? sice vim velke prd o filipincoch, ale v ramci fair play a slusnosti by sa patrilo napisat aj nieco o sebe :) cize co a ako dlho trenujes a u koho :?: teda ak to nieje nejake velke tajomstvo :oops: :D


Co cvicis ty?

no uz som to tu niekolko krat pisal (naposledy tusim vcera :P ) a nechce sa mi to uz pisat znova :P (ale escrime ani podobny filipinsky styl to neni :D )


Proc se tu teda seres?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Balerion » stř 20. dub, 2005 23:18

mas nejaky problem Maco? :roll: :D ja sa sem neserem ja som sa aspon zaregistroval :P
akurat Mr.Tycka mal plno reci, ale nemal ani tu slusnost aby povedal co a ako dlho trenuje on, takze dalo by sa povedat ze sa sem 'serem' s cistej zvedavosti ;) dotycny Yahoma napisal co a u koho robi, dokonca poskytol aj s voj telefon, ale Mr.Tycka asi nevie co je to slusnost :roll: :P
a tebe macko odporucam sklidnit sa :wink: skus napocitat do 10 a zhlboka dychat :P
Balerion
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: sob 02. dub, 2005 23:00

Příspěvekod jox » stř 20. dub, 2005 23:44

Nazdáááááááááár :D :D :D :D :D :D :D
Slyšel sem že sem nesmí psát nikdo kdo neni v AVSE. 8O Tak sem tady :P Jóó, nejsem v AVSE... Dokonce nedělám ani eskrimu... :oops: :lol:
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Anonymní » čtv 21. dub, 2005 0:08

Balerion píše:mas nejaky problem Maco? :roll: :D ja sa sem neserem ja som sa aspon zaregistroval :P
akurat Mr.Tycka mal plno reci, ale nemal ani tu slusnost aby povedal co a ako dlho trenuje on, takze dalo by sa povedat ze sa sem 'serem' s cistej zvedavosti ;) dotycny Yahoma napisal co a u koho robi, dokonca poskytol aj s voj telefon, ale Mr.Tycka asi nevie co je to slusnost :roll: :P
a tebe macko odporucam sklidnit sa :wink: skus napocitat do 10 a zhlboka dychat :P


Jo Tycka je pak-k-k-oo, 1-2-3-4-5-6-7-8-9-10 a nic...

ach jo ja zapomnel zhluboka :lol:
8)
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

JOX

Příspěvekod Anonymní » čtv 21. dub, 2005 0:09

jox píše:Nazdáááááááááár :D :D :D :D :D :D :D
Slyšel sem že sem nesmí psát nikdo kdo neni v AVSE. 8O Tak sem tady :P Jóó, nejsem v AVSE... Dokonce nedělám ani eskrimu... :oops: :lol:


Kdo nebo co je AVSE?

jsi to ty?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » čtv 21. dub, 2005 0:10

Jo uz je noc, uz je rano

Toz jdu brucet :wink:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pát 22. dub, 2005 7:14

Toz vitajte, uz je den! :wink:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pát 22. dub, 2005 7:25

Vsichni alou k internetu jdeme diskutovat prace pocka-
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » úte 03. kvě, 2005 12:07

Souhlasím s tím, že nemusí být 12útoků, ale nemusí jich být ani 5 atd. Pokud umíš používat jeden úder, pak si s ním můžeš vystačit na celý život. Pokud jich znáš 50 a neumíš je prakticky použít, tak jsou ti k hovnu. Tuhle teorii razí lidi od Pekiti Tirsia a myslím, že se s ní dá docela slušně ztotožnit. A kdo máte zájem o FMA, tak mrkněte i na debatu na webu dipenshi.cz Neplácaj tam takový blbosti jako tady a je tam i docela zajímavý čtení.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod severin » úte 03. kvě, 2005 12:22

[ :idea:
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na ostatní asijská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron