Taekwondo WTF

hapkido, musado, taekwondo ITF, WTF, GTF, tang soo do...

Příspěvekod Mirimon » pon 04. dub, 2005 15:01

Balerion píše: tu knihu 'abeceda tkd' napisal moj otec :oops: ale uz pomaly 2 roky tkd necvicim (osobne problemy s otcom trenerom :roll: )
co sa tyka toho ci sa clovek ktory cvici tkd dokaze ubranit tak ako uz bolo povedane zalezi natom ako a co trenuje


Tak to je tedy síla. Ta kniha je z mého pohledu ta nejlepší z knih o bojových uměních, kterou jsem kdy četl. Jinak jsem rád že zde někdo další potvrzuje to že záleží na bojovníkovi.
severin-máš pravdu, sebeobraně se moc nevěnujem a boj s nožem cvičíme v našem klubu jen dva (samostatné tréninky) a trenér si je jistej že toho nezneužijem. Ono je naučit bojovat někoho s nožem dost riskantní, to že někdo složil přísahu a v dojang se chová slušně neznamená že to není hajzl. Znám lidi, kterým jsou nějaké sliby dojo, přísahy, atd. úplně u prdele.
Jen tak pro představu jak to chodí - nedávno jsem si na tréninku zaspároval s dvěma "borci". Když jsem na toho prvního vyjel s úderem na obličej a následným sekem na krk, tak mě všichni považovali za trotla, protože jsem použil techniky, které jsou na závodech (kyorugi) zakázány. Takže jsem musel bojovat podle pravidel a kdyby mě pak někdo přepadl na ulici, zřejmě bych prohrál, protože bych hovno uměl a to co bych nacvičil v dojang by mi bylo stejně na ****.
Takže rada do života - vyserte se na sportovní boj (kyorugi, kumite,atd.) a radši cvičte reálně. Pokud nechcete chodit na závody tak je vám to úplně na hovno a získáte tím jen špatné návyky a až vás přepadnou na ulici tak se vám na pravidla vyserou a zmlátí vás tak, že skončíte v nemocnici. Je lepší uvědomit si to hned.
Mirimon
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

 

Příspěvekod Anonymní » stř 06. dub, 2005 13:21

???
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Balerion » stř 06. dub, 2005 14:05

cerv píše:???

mas niec na srdci o com by sa s ostatnymi chcel podelit? :D
Balerion
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: sob 02. dub, 2005 23:00

Příspěvekod Mirimon » stř 06. dub, 2005 14:45

cerv píše:???


A čemu vlastně nerozumíš, rád ti to objasním. Jestli do tohoto tématu chceš ovšem psát blbosti tak se na to vyser.
Mirimon
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Mirimon » čtv 14. dub, 2005 14:00

Sportovní boj sice neschvaluju, ale pro zájemce o WTF jsem se rozhodl sem uvést vysílací časy přímého přenosu z MS v Madridu:

14. dubna 16:00 Taekwondo přímý přenos
15. dubna 16:00 Taekwondo přímý přenos
16. dubna 18:00 Taekwondo přímý přenos

takže se každý z vás může dívat a pak si tu o tom můžem pohovořit.
Mirimon
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Balerion » stř 20. dub, 2005 17:55

heh spomenul som si zrovna na tuto diskusiu a tak ma zajima ci niekto (okrem mna :D ) pozeral tie zapasy :) ak jo, tak som zvedavy co si o tom myslite, lebo podla mna to fakt nebolo nic moc a s tym tkd ako ho poznam ja to malo spolocne akurat to, ze sa tam kopalo :lol: (obrazne povedane :P )
aj ked niektore momenty boli fajn (tie ked len necakali na supera, ale nieco robili :P ) a dovolim si tvrdit, ze vacsinu casu mi to full kontakt (co tkd je) a sutaze ako mi ich spominal otec z jeho vystupeni spominal (ci uz ako trener, alebo rozhodca) fakt nepripominalo... aj ked obcas tam niekto chytil na hlavu a porucal sa k zemi (ale to bolo tusim tak jeden, dva krat :P )
potom co som videl zacinam chapat niektore nazory ludi na tkd, ak by som sa nato skusil pozriet z ich strany tak sa ani necudujem heh ale nastastie sutaze ako ta minuly tyzden su len zlomkom celeho tkd 8)
Balerion
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: sob 02. dub, 2005 23:00

Příspěvekod TAPTAK » čtv 21. dub, 2005 10:02

Nejvetsi ranu TKD zasadil olympijsky turnaj. Tu ostudu, kdy se snad i ve finalovych zapasech bojovnici s rukama u pasu zurive kopajic srazeli tely i hlavami, uz nechci znovu videt.
TAPTAK
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 172
Registrován: úte 02. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Balerion » čtv 21. dub, 2005 19:11

podla mna by stacilo aby nejak pozmenili pravidla, lebo pravdu povediac, lepsi zapas som videl na treningu (spraing) ako na tych ms v madride :?
je to velka skoda podla mna :\
Balerion
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: sob 02. dub, 2005 23:00

Příspěvekod Mirimon » čtv 21. dub, 2005 19:22

Velmi se mi líbilo že předváděli i vysoké sestavy, jinak některé zápasy byly super, jiné stály za nic. Pozměnit pravidla by zas tak na škodu nebylo, trochu přitvrdit a zas by byli noví diváci. Jestli má někdo nápad jak je pozměnit tak ať ho sem napíše - může to být celkem zajímavé. :wink:
Mirimon
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

tkd WTF komerce ??

Příspěvekod Anonymní » sob 23. dub, 2005 16:08

ahoj, nezlobte se, ale konkrétně v Praze jsou kluby, ve kterých se dělá TKD WTF jen pro finanční zisk trenérů. Zkoušky jsou v podstatě fraška, a jde hlavně o to, aby cvičenci zaplatili dopředu rychle "školné", ale o individuální přístup vůbec nejde. Na trenincích se hraje často fotbal, nebo basket, kázeň cvičenců je tristní. Je to taková horší gymnastika.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: tkd WTF komerce ??

Příspěvekod Balerion » sob 23. dub, 2005 16:13

kwon2 píše:ahoj, nezlobte se, ale konkrétně v Praze jsou kluby, ve kterých se dělá TKD WTF jen pro finanční zisk trenérů. Zkoušky jsou v podstatě fraška, a jde hlavně o to, aby cvičenci zaplatili dopředu rychle "školné", ale o individuální přístup vůbec nejde. Na trenincích se hraje často fotbal, nebo basket, kázeň cvičenců je tristní. Je to taková horší gymnastika.

takyto ludia robia taekwondu akurat hanbu a zle meno :? zasluzili by si dve tri po papuli :evil:
Balerion
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: sob 02. dub, 2005 23:00

Příspěvekod Mirimon » sob 23. dub, 2005 17:24

Balerion - pravda, pravda. Ovšem otázka je jak to vyřešit?
kwon2 - pokud chceš trénovat Taekwondo tak můžeš ještě zkusit ITF nebo si radši vyber jiný styl. Jinak se zkus podívat do školy Dračí Brána, je to blízko ulice Křenová, Praha 6
Mirimon
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Balerion » sob 23. dub, 2005 23:27

Mirimon píše:Balerion - pravda, pravda. Ovšem otázka je jak to vyřešit?

no to uz je trochu vacsi problem :P mozno sa to raz vyriesi samo, mozno ich raz konecne niekto prefacka aby si to uvedomili, mozno si to uvedomia ludia a prestanu k takym trenerom chodit a mozno sa to nikdy nevyriesi :(
Balerion
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: sob 02. dub, 2005 23:00

Příspěvekod Mirimon » ned 24. dub, 2005 20:33

Z vlastních zkušeností doporučuji školu www.dracibrana.cz
Mirimon
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Anonymní » pon 25. dub, 2005 10:14

ja. a zabiju te kdykoliv budu chtit :twisted: :twisted: :twisted: :evil: :twisted: :evil:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Mirimon » pon 25. dub, 2005 14:01

Anonymní píše:ja. a zabiju te kdykoliv budu chtit :twisted: :twisted: :twisted: :evil: :twisted: :evil:


A to patří komu? 8O
Mirimon
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

For all...

Příspěvekod hwarang » úte 02. srp, 2005 7:04

Zdar Mirimon
....a samozrejme moj pozdrav patri aj vsetkym ostatnym !!!

Viem, ze tuto temu mate viac-menej vyhradenu pre WTF, ale ako tak citam jednotlive temy a fora vseobecne, tak stale sa stretavam s tym istym, - s otazkou "co je najlepsie ?" a potom sa diskuteri hadaju a osocuju atd. Nastastie tu to az take nie je, az na tych "anonymov".

Najprv by som ale chcel dodat nieco k Tvojim prispevkom na zaciatku tejto temy. Pisal si, ze v TKD WTF a ITF su rovnake zostavy a sposob zapasenia. Musim Ti oponovat, lebo to vobec nie je pravda. Je to tak odlisne, ze aj laik rozozna rozdiel, hoci ho nebude vediet pomenovat.

Proste je to tak, ze este donedavna v TKD ITF na SVK prevladal sportovy aspekt, myslim vsak, ze v CZ tiez s Hoosinsul nezacali az tak davno a preto sa niektori treneri, ktori chceli dat svojim ziakom viac obracali aj na ine BU.

Teraz je vsak situacia ina a preto mozem po skusenostiach aj s inych BU povedat, ze TKD ITF mi najviac vyhovuje aj po fyzickej stranke, ale aj ako uceleny system.
Naposledy upravil hwarang dne úte 30. říj, 2007 11:23, celkově upraveno 2
hwarang
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 14. črc, 2005 23:00

...este nieco

Příspěvekod hwarang » úte 02. srp, 2005 8:07

Neviem, mozno sa mylim, ale este som nevidel na sutazi WTF prerazanie, specialne techniky, hoosinsul - ako sutaznu disciplinu. Zatial som to videl vzdy len v ramci exhibicie, co znamena, ze sa tomu nevenuje trening ziakov, maximalne je to urcene pre par "vyvolenych"...

ITF tieto veci vyucuje v ramci treningoveho procesu. Samozrejme, ziaci musia najprv zvladnut (vseobecne povedane) - zakladne techniky a tieto veci su urcene az pre ziakov, ktori uz dosiahli vyssi tech. stupen. Matsogi v ITF (uplne ine ako WTF) - s cistym svedomim mozem povedat, ze ma velmi blizko realnemu zapasu na ulici (je par zakazanych technik) a polemika ohladne toho, ci je to fullkontakt, alebo semikontakt, ktory je oficialne udavany, hmm, staci sa prist pozriet. Pozn. - Ked napr. niekto dostane Yopcha Jirugi do brucha a vyleti cez "pol" ringu, tazko hovorit o semikontakte a my nemame vesty :-)

Nakoniec ved Vasi "ceski borci" z ITF ktori sa nedavno vratili z Majstrovstiev sveta v Australii su toho zivim dokazom.

Ale aby som nebol jednostranny, vsade na svete, u nas, u Vas, ci uz je to ITF, alebo WTF, alebo Karate, proste cokolvek, Wushu, atd. su dobre, ale aj slabe skoly a vsetko zavisi hlavne na pristupe trenera, pripadne Majstra, lebo ked ten svojim ziakom nevysvetluje sebeobranu atd. (uz spominane veci), tak ti ziaci si to sami nevymyslia. Tak isto to plati ak ma k nim povrchny pristup, vtedy sa to zvrhne na biznis, ale vzdy sa to zuzi na uzky okruh mozno par zanietencov, ktori nemaju inu moznost, alebo to trpia a z inak krasneho BU sa stane maximalne jednostranna sportova disciplina....

...a neskor ti ziaci odidu a nadavaju nie na trenera, ale na system a to je chyba !!!
hwarang
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 14. črc, 2005 23:00

Příspěvekod Mirimon » sob 06. srp, 2005 18:15

Zdar hwarang a ostatní,

asi jsi myslel tohle:
Mirimon píše:Jiné jsou sestavy, oblečení, pravidla sportovních disciplín (jinak jsou stejné - sestavy, sportovní boj, přerážení), systém pásku je stejný.


Vždyť jsem napsal, že pravidla sportovních disciplín jsou jiné (stejně tak jako sestavy, oblečení, atd.). Ovšem soutěžní disciplíny jsou stejné, pokud vím tak v obou TKD se soutěží v sestavách, zápase, přerážení (aspoň ve WTF se v těchto disciplínách soutěží). Zkus si to přečíst ještě jednou.

Možná to, že jsi soutěž v přerážení ve WTF ještě neviděl je díky tomu, že není tak populární jako zápas nebo sestavy. Ve WTF je přerážení nutnou podmínkou pro získání 4. kupu a výšších technických stupňů.

Jinak díky za info o ITF.
Mirimon
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod hwarang » úte 09. srp, 2005 8:57

OK, OK, precital som si to este raz a naozaj mi tam trochu usli suvislosti, takze sorry...

Celkom ma vsak zaujal prispevok ohladne pristupu...


Mirimon píše:No jak tak pročítám co jsem napsal tak jsem se zapomněl zmínit o dost tvrdém přístupu trenéru ITF ke svým žákům. Možná že to je hlavní důvod proč lidi utíkaj z této "vojenské" organizace do WTF.



Mozno, sa mylim, ale ja osobne si myslim, ze prave tak by to malo byt a urcite nie som sam, preboha ved robime BU !!! Ok, skusim to vysvetlit takto: - techniky (akekolvek), ktore sa naucime na treningu dokazeme pouzit, respektive pouzivame v matsogi (zapas), ale takisto su pouzitelne pri priamom ohrozeni na ulici a taktiez ich mozno vidiet na roznych ITF exhibiciach. Dufam, ze som to napisal zrozumitelne, ale islo o to, ze nemame rozdelene techniky, ine do zapasu, ine na ulicu a ine na exhibiciu, takze kazda naucena technika je pouzitelna kdekolvek...

No a bez tvrdeho pristupu by tieto techniky ziak Taekwon-Do urcite nebol schopny zvladnut, tak aby boli realne pouzitelne - kdekovek a kedykolvek. Ako moj majster povedal: - "Taekwon-Do je bojove umenie, preto treba robit vsetko poriadne, ako naozaj, nekompromisne !!!"

....a my sa ho snazime nasledovat a je to SUPER !!!

Ono je to vsak aj inde, hoci aj v sporte, ved ako inac by napr. atleti dosahovali rekordy ? Alebo podme do historie samuraj by asi nikdy nebol samurajom bez tvrdeho, mozno az extremneho pristupu....

....a, ze ludia odchadzaju ??? Kazdy si moze vybrat, ale byt dobry, znamena nieco obetovat.
hwarang
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 14. črc, 2005 23:00

PředchozíDalší

Zpět na korejská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron