NUNCHAKU

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

NUNCHAKU

Příspěvekod Anonymní » ned 03. říj, 2004 22:30

Ahoj všem!
Taktéž se zajímáte o Nunchaku?
Marně hledáte učitele či školu Nunchaku?
Já taktéž!
Co stím něco udělat?¨
Dáme dohromady své zkušenosti, znalosti....
pište na email:jugli@seznam.cz
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Příspěvekod Anonymní » pon 04. říj, 2004 12:57

až budeš mít informace o nunchaku co s tím budeš dělat?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: NUNCHAKU

Příspěvekod mamushi » pon 04. říj, 2004 13:20

Jugl píše:Dáme dohromady své zkušenosti, znalosti....
pište na email:jugli@seznam.cz


... a napiseme knihu! Ne, za zalozime skolu! Nunchaku-jutsu, Nunchaku-do... Variant je nekonecne a v CR budeme prvni!!!! :lol: :lol:

Ne - to je pokus o vtip :lol:
Pisateli se omlouvam za nejapne zprzneni jeho prispevku a podsouvani temnych myslenek - ale ty tri tecky na konci me rozverne prsty nenechaly v klidu... Pokud me pres ne autor klepne, branit se nebudu :lol:
...but your counsciosness is all you, can take to your grave.
mamushi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 123
Registrován: čtv 09. zář, 2004 23:00
Bydliště: Miya

Příspěvekod tekki » úte 05. říj, 2004 7:57

K tomu Nunchaku. Navrhujem, aby si si spravil nejaké z dreva (do dvoch drev. valcov vyvŕtaj diery, prevleč reťaz), zohnal si príručku, pár týždňov/mesiacov trénoval a až potom prišiel na tréningy. Nebudeš taký prekvapený čo všetko Nunchaku dokáže 8)
tekki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 108
Registrován: úte 21. zář, 2004 23:00
Bydliště: Nitra

Příspěvekod preclik_75 » pát 08. říj, 2004 10:09

..nojo nunchaku je velice zábavná hračka, působící bolesti hlavy začátečníkům (..no možná bolesti kolenou a bez šuspíýku ještě víte čeho).... já jsem s nimi kdysi krátce trénoval. Každopádně je to vynikající věc na posílení zápěstí a malinko i na postřeh... JSEM JEN ŘEZNÍK AMATÉR... :) :lol: :wink:
preclik_75
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned 11. led, 2004 0:00
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod adho » pon 18. dub, 2005 9:21

hmm... s nunchaku sa da robit viac, ako si myslite :) Ich sila je samozrejme v švihových technikách (furi), ale skusali ste uz s nunchaku bodat (tcuki waza), sekat (uchi waza), blokovat inu zbran (uke waza), robit páky (kansetcu waza) a ine makke techniky (shime waza, gari waza), pripadne s nimi niekoho transportovat (kumi kyo)?? :) :) :)
adho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 142
Registrován: stř 18. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Anonymní » pon 18. dub, 2005 11:12

adho píše:hmm... s nunchaku sa da robit viac, ako si myslite :) Ich sila je samozrejme v švihových technikách (furi), ale skusali ste uz s nunchaku bodat (tcuki waza), sekat (uchi waza), blokovat inu zbran (uke waza), robit páky (kansetcu waza) a ine makke techniky (shime waza, gari waza), pripadne s nimi niekoho transportovat (kumi kyo)?? :) :) :)

A zkoušel si už nunchaku tahat všude s sebou po ruce? Provokovat tim že je máš furt zavěšený u pasu nebo tak? :wink:
___
Jox
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod adho » pon 18. dub, 2005 11:17

preco by som to robil? :roll: co to ma spolocne s nunchaku jutsu?? myslis, ze kendisti, chodia furt s katanou za pasom??
adho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 142
Registrován: stř 18. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Anonymní » pon 18. dub, 2005 14:19

adho píše:preco by som to robil? :roll: co to ma spolocne s nunchaku jutsu?? myslis, ze kendisti, chodia furt s katanou za pasom??

Hehehe, máš pravdu. Já se jen lek, že to začne za fajn zbraň brát ňákej "realista". :wink:
___
Jox
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod adho » pon 18. dub, 2005 14:37

for jox_of: Nunchaku sa da robit ako DÓ, alebo JUTSU. Problem je v tom, ze nejaky manik sa nauci 4 tahy z knizky a otvori si SUPERULTRANUNCHAKUFIGHTINGCLUB. no a potom uci uplne bullshity... Ale vsak na to si uz pomaly v cechach a na slovensku zvykame, nie??
adho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 142
Registrován: stř 18. srp, 2004 23:00

 

Příspěvekod Anonymní » sob 30. dub, 2005 22:35

adho píše:for jox_of: Nunchaku sa da robit ako DÓ, alebo JUTSU. Problem je v tom, ze nejaky manik sa nauci 4 tahy z knizky a otvori si SUPERULTRANUNCHAKUFIGHTINGCLUB. no a potom uci uplne bullshity... Ale vsak na to si uz pomaly v cechach a na slovensku zvykame, nie??


HAHAHAHA presne si to vystihol. Mna by skor strasne zaujimalo kde sa daju kupit kvalitne nunchaku. Pretoze tie amaterske odrody dostat aj dokonca u nas v svk :D ale myslim nejake profesionalnejsie. Jeden cas fungovala stranka www.nunchak.cz, kde bola moznost si ich aj obiednat, ale akosi nereagovali :(. Tak neviete mi poradit?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

jake nunchaku?

Příspěvekod phila » ned 01. kvě, 2005 22:24

janik píše:Mna by skor strasne zaujimalo kde sa daju kupit kvalitne nunchaku. Pretoze tie amaterske odrody dostat aj dokonca u nas v svk :D ale myslim nejake profesionalnejsie. Jeden cas fungovala stranka www.nunchak.cz, kde bola moznost si ich aj obiednat, ale akosi nereagovali :(. Tak neviete mi poradit?


Take by me zajimaly zkusenosti s ruznymi nunchaku. Nasel jsem treba http://www.volny.cz/nunchaku/ - stranka na me tedy nepusobi zrovna dobrym dojmem - mate nekdo s jejich vyrobky zkusenosti? Zatim marne shanim nejake odolnejsi nunchaku..mam drevene a je mi lito je otloukat..

BTW jaky material pouzivate pro spojeni nunchaku? Zkousel jsem uz ruzne snury, ale pomerne rychle je pretrhnu.
phila
phila
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte 12. dub, 2005 23:00

Příspěvekod Jendis » pon 02. kvě, 2005 5:51

Zkus horolezecké lanko(seženeš v každém obchodě s horolezeckými potřebami),to určitě nepřetrhneš :wink: 8)
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Anonymní » pon 02. kvě, 2005 9:43

pri vybere nunchaku je najdolezitejsie, co s nimi chces robit. pokial ti ide o tocenie, tak si kup hlinikove z Hayashi (sorry za reklamu :o)

ak chces s nimi robit realnejsie veci - proti bokenu/palici/hanbo tak jedina volba su dubove osemhrany s horolezeckym lankom. Najviac sa mi osvedcila sirka 3. Mal som aj 4ku, ale ta mi robila velky uzol :o(( Samozrejme najlepsia aj tak ostava retaz, ale tam je problematicke si nastavit sirku retaze. Problem vacsiny obchodov je ten, ze tam dostat iba nunchaku "na okrasu".
Bojove nunchaku by mali byt dlhe od lakta po koniec dlane, so spojom sirokym ako dlan.
Samozrejme, pokial nerobite "Sokan Ryu" :D :D :D :D :D :D :D

ked chces kupit nunchaku, skus napisat na kobudokai@pobox.sk
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pon 02. kvě, 2005 21:59

To PHILA no na tej stranke sa mi celkom pacia tie nunchaky. Podla mna by aj boli dobre ci ani nie? Inak presne to vystihol ten anonym ze v obchodoch rpedavaju nunchaky na "okrasu" :D cista pravda alebo ako som videl u nas detske nunchaky :P
http://www.brucelee.com/images/BLIMG/bruce26.jpg napriklad Bruce Lee mal dost dlhu dlzku tej retaze a aj celkovo nunchak.
A inak ja mam moje nunchaky spojene snurou co sa pouziva na padaky :D ta je tiez dost pevna by som povedal. Ale jasne ani horolezecka neni o nic horsia.
Ale dlzka od konca lakta az po koniec dlane je u mna zhruba 40 cm co je vazne asi dost dobra vzdialenost. Pretoze cim vecsie su tym je vecsia aj uhlova rychlost a aj celkova sila pri dopade :D
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod jox » úte 03. kvě, 2005 11:08

janik píše:Pretoze cim vecsie su tym je vecsia aj uhlova rychlost a aj celkova sila pri dopade :D
Je to tak. Jen si dovolim trochu hnidopišsky upřesnit vyjádření aby to někoho nezmátlo :wink: : Přestože se úhlová rychlost trochu sníží, rychlost konců se zvýší a kvuli tomu a taky kvuli větší váze se zvětší energie, kerou tý zbrani zvládneš předat, a kerou zas vona předá při dopadu (energii i sílu).
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod adho » úte 03. kvě, 2005 11:44

janik píše: ...napriklad Bruce Lee mal dost dlhu dlzku tej retaze a aj celkovo nunchak.
:D


bruce pouzival nunchaku len na švihanie, nie na blokovanie - v tom pripade ti moze byt dlzka spojenia ukradnuta :)
adho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 142
Registrován: stř 18. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Anonymní » stř 04. kvě, 2005 16:19

To Adho
Mozes mi vysvetlit ako myslis to blokovanie, pretoze to som nikdy s nunchakmi neskusal. Teda skusal, ale zeby som sa nato spoliehal ze v boji by som blokoval nunchakmi to nie. :?:
No a mozte mi poradit ten link kde sa daju obiednat. Lebo pisal som na email a nikto nic :|
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod adho » stř 04. kvě, 2005 16:37

Janik píše:Mozes mi vysvetlit ako myslis to blokovanie, pretoze to som nikdy s nunchakmi neskusal. Teda skusal, ale zeby som sa nato spoliehal ze v boji by som blokoval nunchakmi to nie. :?: :|


Ked bojujes proti neozbrojenemu superovi, tak blokovanie nema zmysel. Proti mecu, alebo palici...to je uz ina kava 8O S nunchaku sa da blokovat podobna ako v karate (jodan, chudan, gedan) - dolezite ale je, aby sa priamo z bloku dalo švihať/sekať, prip. bodat :)
adho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 142
Registrován: stř 18. srp, 2004 23:00

zbrane

Příspěvekod Ighy » stř 04. kvě, 2005 18:34

Poviem Vam co hovori o akychkovlek drevennych zbraniach jeden moj velmi dobry kamarat (ze adho :D ). On hovori, aby ste si nevytvarali k drevennym zbraniam hlboky citovy vztah, pretoze sa skor ci neskor zlomia. Samozrejme da sa mat nunchaku, alebo akukolvek zbran len na Kata, alebo len na techniku... Poznam chlapika, co ma jednu Bo na zapas, jednu na Kata, jednu na Kihon a vzdy chodi ovesany palicami :) . Nie, tak skoncit naozaj nemusim :? . Takze pokial sa bojite otlkat nunchaku, aby ste zistzili ako reaguju, doporucujem si ich kupit, nejake take urcene na odpis a tie oplieskat...
Ighy
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 28. dub, 2005 23:00

Další

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron