karate-problem

hapkido, musado, taekwondo ITF, WTF, GTF, tang soo do...

karate-problem

Příspěvekod Anonymní » úte 10. kvě, 2005 18:03

caute.prisiel som do noveho kruzku karate.predtym som nemal nijake skusenosti s bojovim umenim.trener ma dal rovno medzi takych cvicencov co maju zlte,pripadne oranzove pasiky.trener sa staral o ostatnych a mne pridelil jedneho cvicenca aby ma ucil zakladne postoje a udery.vobec si nepamatam na tie nazvy.co mam robit?ked pride paskovanie a ja to budem vediet iba od neho a nazvy nebudem vediet tak nebudem mat pasok.neviete nejaku stranku kde su podrobne opisane techniky karate?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Příspěvekod Harutomo_Yasumizu » úte 10. kvě, 2005 18:07

Tak snad po tobě nechcou nějaká asijská žblechta už na začátečnickejch stupních? Nojo někdy maj trenéři zajímavý posedlosti :)
Můžu poradit? Nedělej si strarosti, radši cvič.
Harutomo_Yasumizu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod josefmlady » úte 10. kvě, 2005 18:23

obrať se na nějakého karatistu, porozhlédni se po fórech, co se věnují karate a určitě tam něco , nebo někoho najdeš. Jinak na páskování je důležitější znát techniku než její název, i když ideální je samozřejmně znalost obojího.
josefmlady
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 167
Registrován: stř 09. bře, 2005 0:00

Příspěvekod Anonymní » úte 10. kvě, 2005 18:38

no ved hej..ale ja si myslim ze to oni mi povedia nazov a ja budem musel previest.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » úte 10. kvě, 2005 19:33

to anonym: prve mesiace som mal tiez mis - mas vo vsetkych tych cuki, uke, urakeny a barai, ale neboj, jedneho dna pride vykupenie, v hlave sa ti rozjasni, nazvy sa zatriedia do suflickov a po par rokoch ked ti odidu kolena, zapastia, klby, alebo cokolvek ine, pridu rozne zranenia a ty odides z toho klubu a budes hladat nieco ine, zase podstatnu cast tych nazvov zabudnes :D ty koxo to znie ako moj vlastny pribeh... ake sentimentalne zvasty :cry: :lol: nee, zartujem, karate je fajn a zraneniam sa da vyhnut. vrelo odporucujem knizku Karate od Frantiska Sebeja. pre zaciatocnika ako stvorena, su tam nazvy technik aj s vyobrazenim a mas tam aj za naprstok historie o vzniku a vyvoji karate, uc se chlapce moudrym byti... skoda ze som ju niekomu pozical a uz sa ku mne nevratila... :cry:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Mirimon » úte 10. kvě, 2005 19:52

Možná kdybys napsal o jaký styl karate se jedná tak by ti někdo v něm zkušený mohl poradit :wink:
Mirimon
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Anonymní » stř 11. kvě, 2005 12:55

ja neviem.obycajny styl.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » stř 11. kvě, 2005 14:26

NEboj sa, na paskovani ti skusajuci na zaciatku tu techniku predvedie,
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod adho » stř 11. kvě, 2005 14:42

Na take karate sa vykašli. Trener, pre ktoreho su dolezitejsie nazvy ako tvoje napredovanie za vela nestoji. Zamysli sa, koli comu robis karate - koli tomu, aby si sa naucil branit, alebo vedel par japonskych slov? Myslim, ze to je dalsi "trener", ktory musi ohurovat novych ludi svojou perfektonou znalostou technik, nez normalnym zmysluplnym cvicenim..
adho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 142
Registrován: stř 18. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Anonymní » stř 11. kvě, 2005 15:59

Pre vsetkych !!!!

A co tak sa rovno opytat toho instruktora ze co sa ako vola ?!?!?!?

To je nejaky problem alebo co????
Ak som zaplatil tak nech mi to poriadne vysvetli ! ukaze ! a povie ako sa to vola..... NIE?!?

Co to studujes nejako dialkovo a oni ti to poslali na VHS-ke bez zvuku ???

Aky internet ake fora co to su za nezmysli sak uz je pri "prameni" tak nech pije kua .....

niektore reakcie ma dost prekvapuju...


Bolo
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Příspěvekod Anonymní » stř 11. kvě, 2005 17:34

jen klid, znalost jmen prijde casem. pak si zvyknes ze napr geri znamena kop, uširo vzad/dozadu, mawaši po oblouku, mae vpřed atd. nemuzes to chtit hned :-) jinak se zeptej ucitele jestli nema nejakej paskovaci rad (mi napr mame), kde zakladni veci zakresleny s nazvama. ja se nazvy naucil az na paskovani :-)
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod pucmaz » čtv 12. kvě, 2005 4:22

.
Naposledy upravil pucmaz dne úte 30. pro, 2014 13:44, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod tekara » čtv 12. kvě, 2005 7:31

4Bolo: plně s tebou souhlasím

4Anonymní:obyčejný styl karate? Ty nevíš co cvičíš a tady brečíš, že neznáš názvy technik? Není problém náhodou v tobě?

4Pucmaz: jsem rád, že umíš nám "průjmařům" tak pěkně poradit. :D
tekara
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 137
Registrován: úte 05. říj, 2004 23:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod adho » čtv 12. kvě, 2005 13:59

to pucmaz: Arigato gozaimašta :)
adho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 142
Registrován: stř 18. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Anonymní » čtv 12. kvě, 2005 14:16

to pucmaz: Arigato bozaj ma San
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod pucmaz » pát 13. kvě, 2005 5:49

.
Naposledy upravil pucmaz dne úte 30. pro, 2014 13:44, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod patrik » pát 13. kvě, 2005 6:16

pucmaz píše:
tekara píše:4Pucmaz: jsem rád, že umíš nám "průjmařům" tak pěkně poradit. :D


Ale snad jsem se te nejak nedotknul? :)

Mam dojem, ze jsem to dokonce uz nekam na zdejsi forum psal... Ale nic si z toho nedelej, "geri" pouzivaji i mnohe ceske a slovenske kapicity pres karate...


čéče, pucmaz, čemu se divíš... právě protože to používají české kapacity, nemůžeš tady poučovat o tom, jak se mluví japonsky. Prostě řekni u Vás v dódžó, že se ode dneška musí používat českej způsob čtení a hlavně myšlení... :roll:

A vy ostatní se nedivte, až se třeba setkáte s nějakým japonským učitele a polezete mu do p***e a budete se kasat jak znáte japonský slova a on na Vás bude čumět jak na idiota.

2Bolo souhlas

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Re: karate-problem

Příspěvekod Anonymní » stř 13. črc, 2005 9:51

Anonymní píše:caute.prisiel som do noveho kruzku karate.predtym som nemal nijake skusenosti s bojovim umenim.trener ma dal rovno medzi takych cvicencov co maju zlte,pripadne oranzove pasiky.trener sa staral o ostatnych a mne pridelil jedneho cvicenca aby ma ucil zakladne postoje a udery.vobec si nepamatam na tie nazvy.co mam robit?ked pride paskovanie a ja to budem vediet iba od neho a nazvy nebudem vediet tak nebudem mat pasok.neviete nejaku stranku kde su podrobne opisane techniky karate?


Ahoj ahoj....vis u nás to bylo také tak...trenér se tebou možná nějakou chvíli nebude zabívat protože neví, zda-li to myslíš vážně....ale jelikož si tutou zprávu psal již před nějakou dobou, myslím, že ted uz to je oukej:)))
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00


Zpět na korejská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků