Silat Mubai

barmský box, escrima, silat, viet vo dao a jiná exotická bojová umění

Silat Mubai

Příspěvekod Raptor » pon 16. kvě, 2005 23:19

Zdarec, jak jsem si tak surfoval netem, narazil jsem na zajímavej odkaz --> Silat Mubai International. Vypadá to na islámskej bojovej styl, kterej je podlo tohoto videjka vyloženě prakticky zaměřen ...

Zajímavý je, že je to na Taiwanu a ne někde ve víc arabských zemích. Třeba se to bude někomu líbit ;)
Raptor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 553
Registrován: ned 12. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

 

Příspěvekod Senior » úte 17. kvě, 2005 7:21

Je to zajímavé, celý ten klip i jejich stránky stojí za prohlédnutí. A ta hudba v té ukázce - to nemá chybu! :wink:

Zdraví Vás Senior.
Senior
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 179
Registrován: stř 25. úno, 2004 0:00

Příspěvekod severin » úte 17. kvě, 2005 7:23

Silat se cvici hlavne v Malaysii,Indonesii a Filipinach coz je asi dohromady nejvic muslimu na svete :) .Muzu doporucit jeste serak a kuntaw silat,ale vyhledavac dava tolik odkazu,ze je to na dlouhe hodiny.
http://www.geocities.com/vandeelen/Pukulan/
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » úte 17. kvě, 2005 11:37

Jo,tak tenhle panáček je šikovnej :!: Dával jsem sem kdysi odkaz na stránky filmečků(pro jistotu zopakuju) a tam je,myslím,další klípek od něj :wink: Zkuste si to projet,jsou tam i další,velmi zajímavé filmečky(abych tak řekl,pro příznivce jakéhokoliv stylu se tam najde něco :wink: )

http://www.martialarts.dk/videoklip.asp

(doporučuju klipy označené SBG ISR(Naga)....je to něco podobného,tvrdé,nekompromisní.........ala Krav Maga,Scars)
Naposledy upravil Jendis dne úte 17. kvě, 2005 18:19, celkově upraveno 2
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava


Příspěvekod chorche » stř 18. kvě, 2005 8:51

ten hlavni instruktor... to je ice cube? :) ne vazne, je na tom hezky videt, jak jsou (vicemene) stejne techniky rozhazene po celem svete
chorche
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: ned 27. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Anonymní » čtv 19. kvě, 2005 0:39

to videjko od raptora bolo dost poucne, ale ta posledna cast, kde na chvilku prebleskla aj mapa islamskeho sveta spred 400 rokov, na ktorej je pod ich nadvladou cely balkan, ukrajina a stredna europa az po vieden, mi prisla dost extremisticka... chlapci este asi ziju na pociatku novoveku :wink: ale aspon vieme co robia arabi, ked nepopijaju kavicku a nehulia vodnu fajku... (no predsa studuju historiu...)

ps: ta hudba... mam radsej rokenrol :D
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » stř 29. čer, 2005 4:22

Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: Silat Mubai

Příspěvekod Empty_Bell » stř 29. čer, 2005 8:04

Raptor píše:Zdarec, jak jsem si tak surfoval netem, narazil jsem na zajímavej odkaz --> Silat Mubai International. Vypadá to na islámskej bojovej styl, kterej je podlo tohoto videjka vyloženě prakticky zaměřen ...

Zajímavý je, že je to na Taiwanu a ne někde ve víc arabských zemích. Třeba se to bude někomu líbit ;)

jo praktická projekce brutality do bojového umění.
Empty_Bell
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 247
Registrován: pát 20. kvě, 2005 23:00
Bydliště: Svět

Příspěvekod kurt78 » stř 29. čer, 2005 8:56

4eb, ne zas mas spatny nazor, to je bojove podotykam bojove umeni odzrkadlujuce prostredi v ktorym sa vyvyja, tam kazdy arab mnel a ma za pasem kudlu.. je to drsne realne ako prostredi v kterym ziji, +samozrejme ta provokacna mapka,- jo fanatici jsou fanatici, :roll: to je ale nasledek neznalosti a izolovanosti a spatnyma historickyma skusenostami, so zapadnym svetem... doufam :? kdysi mneli araby rozvinutejsi kulturu jak my -astronomia ,matematika a literatura byla na vyssi urovni jak zapadni , ale to je skor na badanie pre historikov ako pro nas na BU, kde nastal zlom a proc a tak.
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 11. říj, 2004 23:00
Bydliště: SR

 

Re: Silat Mubai

Příspěvekod Jendis » stř 29. čer, 2005 9:21

Empty_Bell píše:
Raptor píše:Zdarec, jak jsem si tak surfoval netem, narazil jsem na zajímavej odkaz --> Silat Mubai International. Vypadá to na islámskej bojovej styl, kterej je podlo tohoto videjka vyloženě prakticky zaměřen ...

Zajímavý je, že je to na Taiwanu a ne někde ve víc arabských zemích. Třeba se to bude někomu líbit ;)

jo praktická projekce brutality do bojového umění.


2EB- Ale bojová umění jsou brutální :wink: Pokud jako aikidoka někomu zlomíš ruku,také budeš brutální.....boj všeobecně je brutální :!: Možná se to někomu nelíbí,nesouhlasí s tím,ale je to tak........ :!:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Re: Silat Mubai

Příspěvekod Empty_Bell » stř 29. čer, 2005 9:24

Jendis píše:
Empty_Bell píše:
Raptor píše:Zdarec, jak jsem si tak surfoval netem, narazil jsem na zajímavej odkaz --> Silat Mubai International. Vypadá to na islámskej bojovej styl, kterej je podlo tohoto videjka vyloženě prakticky zaměřen ...

Zajímavý je, že je to na Taiwanu a ne někde ve víc arabských zemích. Třeba se to bude někomu líbit ;)

jo praktická projekce brutality do bojového umění.


2EB- Ale bojová umění jsou brutální :wink: Pokud jako aikidoka někomu zlomíš ruku,také budeš brutální.....boj všeobecně je brutální :!: Možná se to někomu nelíbí,nesouhlasí s tím,ale je to tak........ :!:

Pokud jako aikidoka někomu zlomím ruku úmyslně, bude to brutální, ale nebude to aikido technika, možná tak technika aikijutsu, či daitoryu.
Empty_Bell
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 247
Registrován: pát 20. kvě, 2005 23:00
Bydliště: Svět

Příspěvekod Empty_Bell » stř 29. čer, 2005 9:28

kurt78 píše:4eb, ne zas mas spatny nazor, to je bojove podotykam bojove umeni odzrkadlujuce prostredi v ktorym sa vyvyja, tam kazdy arab mnel a ma za pasem kudlu.. je to drsne realne ako prostredi v kterym ziji, +samozrejme ta provokacna mapka,- jo fanatici jsou fanatici, :roll: to je ale nasledek neznalosti a izolovanosti a spatnyma historickyma skusenostami, so zapadnym svetem... doufam :? kdysi mneli araby rozvinutejsi kulturu jak my -astronomia ,matematika a literatura byla na vyssi urovni jak zapadni , ale to je skor na badanie pre historikov ako pro nas na BU, kde nastal zlom a proc a tak.

Nevím včem je "názor" špatný. To není názor, to je fakt - výsledek pozorování. Naprosto "humánní" techniky postupného podřezávání člověka jako podsvinčete. Nebo doražení na zemi ležící člověka několika kopanci. To je realita, "duch" tohoto umění. Nepopírám, že nemá historické souvislosti. Ale ty má i mafie.
Empty_Bell
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 247
Registrován: pát 20. kvě, 2005 23:00
Bydliště: Svět

Re: Silat Mubai

Příspěvekod Empty_Bell » stř 29. čer, 2005 9:29

Raptor píše:Zdarec, jak jsem si tak surfoval netem, narazil jsem na zajímavej odkaz --> Silat Mubai International. Vypadá to na islámskej bojovej styl, kterej je podlo tohoto videjka vyloženě prakticky zaměřen ...

Zajímavý je, že je to na Taiwanu a ne někde ve víc arabských zemích. Třeba se to bude někomu líbit ;)

jistě, někomu se to líbit může...
Empty_Bell
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 247
Registrován: pát 20. kvě, 2005 23:00
Bydliště: Svět

Příspěvekod Jendis » stř 29. čer, 2005 9:30

A když neúmyslně,tak nebudeš brutální?Jak to budeš vysvětlovat?

V tomhle se asi neshodneme......každý boj je špinavá,nepěkná záležitost.
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Empty_Bell » stř 29. čer, 2005 9:34

Jendis píše:A když neúmyslně,tak nebudeš brutální?Jak to budeš vysvětlovat?

V tomhle se asi neshodneme......každý boj je špinavá,nepěkná záležitost.


Neúmyslné zranění není brutální, je to neštěstí. Spojuji brutalitu s vědomým úmyslem zmrzačit, zabít. Spojuji ji s cvičením těchto technik, mající tento úmysl. Ať si každý říká co chce, v aikidó tento úmysl není. Aikidó však lze zneužít a udělat z něj brutální umění. To je ale návrat k daytorjú.

Nevadí mi když se neshodnem.
Empty_Bell
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 247
Registrován: pát 20. kvě, 2005 23:00
Bydliště: Svět

Příspěvekod Jendis » stř 29. čer, 2005 9:37

Empty_Bell píše:
kurt78 píše:4eb, ne zas mas spatny nazor, to je bojove podotykam bojove umeni odzrkadlujuce prostredi v ktorym sa vyvyja, tam kazdy arab mnel a ma za pasem kudlu.. je to drsne realne ako prostredi v kterym ziji, +samozrejme ta provokacna mapka,- jo fanatici jsou fanatici, :roll: to je ale nasledek neznalosti a izolovanosti a spatnyma historickyma skusenostami, so zapadnym svetem... doufam :? kdysi mneli araby rozvinutejsi kulturu jak my -astronomia ,matematika a literatura byla na vyssi urovni jak zapadni , ale to je skor na badanie pre historikov ako pro nas na BU, kde nastal zlom a proc a tak.

Nevím včem je "názor" špatný. To není názor, to je fakt - výsledek pozorování. Naprosto "humánní" techniky postupného podřezávání člověka jako podsvinčete. Nebo doražení na zemi ležící člověka několika kopanci. To je realita, "duch" tohoto umění. Nepopírám, že nemá historické souvislosti. Ale ty má i mafie.


Víš,nevím,co máš za sebou,ale někdy(a to mluvím z vlastní zkušenosti) opravdu může nastat situace,kdy se nerozpakuješ "chudáka na zemi" dorazit kopnutím,abys měl krytá záda a nedošlo k "překvápku".Nejsem na to hrdý,ale někdy je potřeba volit "menší zlo".A to kopnutí v té chvilce bylo "menší zlo".
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » stř 29. čer, 2005 9:38

Empty_Bell píše:
Jendis píše:A když neúmyslně,tak nebudeš brutální?Jak to budeš vysvětlovat?

V tomhle se asi neshodneme......každý boj je špinavá,nepěkná záležitost.


Neúmyslné zranění není brutální, je to neštěstí. Spojuji brutalitu s vědomým úmyslem zmrzačit, zabít. Spojuji ji s cvičením těchto technik, mající tento úmysl. Ať si každý říká co chce, v aikidó tento úmysl není. Aikidó však lze zneužít a udělat z něj brutální umění. To je ale návrat k daytorjú.

Nevadí mi když se neshodnem.


Jo,v tom se nepřu...jenže pro toho postiženého budeš Ty brutální a pro okolí také :wink:
Také mi to nevadí...je to diskuze a každý máme jiný náhled 8) Kdybychom spolu jen souhlasili,nemusíme tu být 8)
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Empty_Bell » stř 29. čer, 2005 9:51

Jendis píše:
Empty_Bell píše:
Jendis píše:A když neúmyslně,tak nebudeš brutální?Jak to budeš vysvětlovat?

V tomhle se asi neshodneme......každý boj je špinavá,nepěkná záležitost.


Neúmyslné zranění není brutální, je to neštěstí. Spojuji brutalitu s vědomým úmyslem zmrzačit, zabít. Spojuji ji s cvičením těchto technik, mající tento úmysl. Ať si každý říká co chce, v aikidó tento úmysl není. Aikidó však lze zneužít a udělat z něj brutální umění. To je ale návrat k daytorjú.

Nevadí mi když se neshodnem.


Jo,v tom se nepřu...jenže pro toho postiženého budeš Ty brutální a pro okolí také :wink:
Také mi to nevadí...je to diskuze a každý máme jiný náhled 8) Kdybychom spolu jen souhlasili,nemusíme tu být 8)

Je nějak důležitý co řekne okolí, když máš čistý svědomí?
Empty_Bell
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 247
Registrován: pát 20. kvě, 2005 23:00
Bydliště: Svět

Příspěvekod Empty_Bell » stř 29. čer, 2005 9:54

Jendis píše:
Empty_Bell píše:
kurt78 píše:4eb, ne zas mas spatny nazor, to je bojove podotykam bojove umeni odzrkadlujuce prostredi v ktorym sa vyvyja, tam kazdy arab mnel a ma za pasem kudlu.. je to drsne realne ako prostredi v kterym ziji, +samozrejme ta provokacna mapka,- jo fanatici jsou fanatici, :roll: to je ale nasledek neznalosti a izolovanosti a spatnyma historickyma skusenostami, so zapadnym svetem... doufam :? kdysi mneli araby rozvinutejsi kulturu jak my -astronomia ,matematika a literatura byla na vyssi urovni jak zapadni , ale to je skor na badanie pre historikov ako pro nas na BU, kde nastal zlom a proc a tak.

Nevím včem je "názor" špatný. To není názor, to je fakt - výsledek pozorování. Naprosto "humánní" techniky postupného podřezávání člověka jako podsvinčete. Nebo doražení na zemi ležící člověka několika kopanci. To je realita, "duch" tohoto umění. Nepopírám, že nemá historické souvislosti. Ale ty má i mafie.


Víš,nevím,co máš za sebou,ale někdy(a to mluvím z vlastní zkušenosti) opravdu může nastat situace,kdy se nerozpakuješ "chudáka na zemi" dorazit kopnutím,abys měl krytá záda a nedošlo k "překvápku".Nejsem na to hrdý,ale někdy je potřeba volit "menší zlo".A to kopnutí v té chvilce bylo "menší zlo".

No jestli tě k tomu nutí profese, nebo vypjatý okolnosti, dělej si co uznáš za vhodný. Možná jen chodíš do blbé hospody v nesprávný čas a stýkaš se s pochybnýma lidma. Možná to děláš jako práci a možná Tě to baví. Ale zas píšeš, že na to nejseš moc pyšnej. Tak nevím.
Empty_Bell
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 247
Registrován: pát 20. kvě, 2005 23:00
Bydliště: Svět

Další

Zpět na ostatní asijská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků