Kult osvícení

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Kult osvícení

Příspěvekod ryunin » stř 18. kvě, 2005 10:12

cenzurovano autorem
Naposledy upravil ryunin dne čtv 26. kvě, 2005 18:33, celkově upraveno 1
ryunin
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 122
Registrován: sob 16. dub, 2005 23:00

 

Re: Kult osvícení

Příspěvekod mao » stř 18. kvě, 2005 10:50

potrebujes holi kjuso do hlavy, pak se ti rozsviti a tim te to osviti. A pak dosahnes osviceni. osviceni je podle meho nazoru nejaky pokrok na duchovni ceste. Clovek prozre a vidi ze to co delal napr. v BU ze delal blbe a ted ze uz tomu rozumi lip a bude to lip delat. Tedy zadny zazrak.
mao
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 165
Registrován: úte 08. úno, 2005 0:00

Re: Kult osvícení

Příspěvekod WT_Martin » stř 18. kvě, 2005 11:38

Boze... Buddho... Allahu...
<b>Martin Kysela</b>
Lamga Hungkyun Gungfu
林家洪拳功夫
linie: klášter Siulam - Jisin simsi - Hung Heigun - Luk Achoi - Wong Taai - Wong Keiying - Wong Feihung - Lam Saiwing - Lam Jou - Lam Jansing - Pavel Macek
WT_Martin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 262
Registrován: úte 15. dub, 2003 23:00
Bydliště: Tady a teď

Re: Kult osvícení

Příspěvekod Miro » stř 18. kvě, 2005 12:15

Mezi lidmi, kteří se zabývají duchovní problematikou, je rozšířené něco, co bych nazval "kult osvícení". Ten je osvícený, tamten není. Ačkoliv Buddhova Cesta proniká dualitou verbálního hodnocení, lidé se této duality těžko zbavují. Kult osvícení je toho příkladem.

Tak, tak, ked sa Buddhu po prebudeni (nespravne osvieteni) pytali, ci je clovek, poprel to, vyslovne povedal, ze nie je clovek, ale ani deva (bozstvo), cim uplne zjavne narazal na svoj prezitok prebudenia. Bol to tazky kultista.
Ty si muz, Tvoja holka ci manzelka je zena, chces sa toho zbavovat? Dualita sama osebe nie je zla, ako hovori buddhizmus, je prazdna. Je zla iba vtedy, ked s nou nevieme narabat - a aj v takom pripade je chyba v nas, nie v nej.

Co je to osvícení? Iluze. Samozřejmě - Buddhovu snahu dosáhnout osvícení vnímáme jako realitu. Jeho dosažení osvícení taktéž vnímáme většinou jako realitu. Ale Buddhovo osvícení je stejná realita jako ukázat na někoho, kdo jí chléb. Sice říkáme, že ten člověk jí chléb, ale my sami ho nejíme! Jaké to je, když někdo jiný jí chléb? Jaké to je, když někdo jiný dosáhne osvícení? To nevíme.

Takze snaha (ktoru definujes ako realitu) o osvietenie (ktore definujes ako iluziu) je vlastne tym padom realita iluzie. Pekne, pekne, len keby som tomu rozumel. :wink:

Označené, kategorizované osvícení není vlastní zkušenost osvícení. Vlastní zkušenost osvícení je mimo dosah diskriminující mysli. Takže vlastní zkušenost osvícení je nevědomá. Na tom žádný kult ani žádný osvícený mistr nic nezmění.

Ak by skusenost prebudenia bola nevedoma, Buddha by nevedel, ze je prebudeny. Precitaj si napriklad Maha-parinirvana sutru, ako dokazal behat po jednotlivych stupnoch prebudenia a ako to robil vedome.
Ale ciastocne mas pravdu, ze ta diskriminujuca mysel je nacista zvratenost, napriklad ked funguje uplne mimo zdraveho rozumu...

To je ovšem skvělá zpráva. Nic nám nebrání, abychom tedy celý život praktikovali bez pomyšlení na dosažení osvícení, ať už jsme ho dosáhli v minulosti, nebo v budoucnosti. Osvícení, kterého jsme dosáhli v budoucnosti je stejně bezcenné, jako osvícení, kterého dosáhneme v minulosti.

Jojo, taka zaba sedi na kameni a praktikuje zen na 100% bez jakehokoliv pomysleni na dosazeni osviceni. Je to jak pise Basso:
Sedi a neleha,
ta pachnouci mrtvola.

Nelze nechat naši diskriminující mysl rozhodovat o věcech, které jsou mimo její kapacitu. O opravdu důležitých věcech rozhoduje naše vlastní praxe, naše vlastní zkušenost. A to je nádherné.

Co uz je na tom nadherne? Je to cele skor do placu, tolko strasti a utrpenia, napriklad: ako uz len moze diskriminujuca mysel rozhodovat o veciach, ktore su mimo jej kapacitu? Ach jaj. Asi by bolo najlepsie sa prebudit, ale kedze aj prebudenie je podla Teba nevedome, ani to nema zmysel. A tak si sedis a navravas si, ze staci sediet a nevediet a ze je to nadherne. Je to nadherne? Naozaj? Kedze sa k tomu neustale vracias a furt si nespokojny, stale sa potrebujes uistit, ze to co robis, je spravne, ocividne tomu tak nie je. Mam Ti to povedat este raz? Si uplne mimo a Tvoja nespokojnost je dostatocnym dokazom, aby si to pochopil aj sam. Tak preco si nahovaras, ze je to nadherne, ked trpis?
Jo, utrpenie je naozaj nadherne, ked prejdes za katharsis, ale to je uz o niecom inom, pretoze si este netrpel dost, pretoze si to vzdal pri prvom priznaku rozskocenia hlavy.

Maj sa
Miro
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Anonymní » stř 18. kvě, 2005 12:41

Na ceste k osviceni je spousta slepych ulicek a mi si nemuzeme byt jisti,ze jdeme spravne.Pokud dojdeme osviceni nebudeme osviceni zbytek zivota.Neni to nic prijemneho bojovat neustale sami se sebou.Souhlasim,ze osviceni nikoho trvale nezbavi utrpeni.Idealni prostor pro J.Madla,ktery mrhal energii v jine casti fora. 8)
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » stř 18. kvě, 2005 13:25

no me to pripada, jako by si ryunin neco nekde prelozil od nekoho, kdo tomu nerozumi a jeste k tomu to prelozil blbe :)

osviceni = porozumeni sve vlastni mysli
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: Kult osvícení

Příspěvekod Anonymní » stř 18. kvě, 2005 14:06

ryunin píše:Mezi lidmi, kteří se zabývají duchovní problematikou, je rozšířené něco, co bych nazval "kult osvícení". Ten je osvícený, tamten není. Ačkoliv Buddhova Cesta proniká dualitou verbálního hodnocení, lidé se této duality těžko zbavují. Kult osvícení je toho příkladem.

Co je to osvícení? Iluze. Samozřejmě - Buddhovu snahu dosáhnout osvícení vnímáme jako realitu. Jeho dosažení osvícení taktéž vnímáme většinou jako realitu. Ale Buddhovo osvícení je stejná realita jako ukázat na někoho, kdo jí chléb. Sice říkáme, že ten člověk jí chléb, ale my sami ho nejíme! Jaké to je, když někdo jiný jí chléb? Jaké to je, když někdo jiný dosáhne osvícení? To nevíme.

Označené, kategorizované osvícení není vlastní zkušenost osvícení. Vlastní zkušenost osvícení je mimo dosah diskriminující mysli. Takže vlastní zkušenost osvícení je nevědomá. Na tom žádný kult ani žádný osvícený mistr nic nezmění.

To je ovšem skvělá zpráva. Nic nám nebrání, abychom tedy celý život praktikovali bez pomyšlení na dosažení osvícení, ať už jsme ho dosáhli v minulosti, nebo v budoucnosti. Osvícení, kterého jsme dosáhli v budoucnosti je stejně bezcenné, jako osvícení, kterého dosáhneme v minulosti.

Nelze nechat naši diskriminující mysl rozhodovat o věcech, které jsou mimo její kapacitu. O opravdu důležitých věcech rozhoduje naše vlastní praxe, naše vlastní zkušenost. A to je nádherné.


Nezlob se na mě, ale to celý je naprostá pitomost. Připomínáš mi lidi, který jsou tzv. řečeno "duchovní", což je v určitých kruzích dnes docela populární. Stejně jako u nich i u Tebe mám dojem, že u proklamací duchovno a osvícení skončilo :oops: . Jinak myslím, že docela dobře absurdity Tvé úvahy nastínil už Miro.
Já jenom dodám, že osvícení chápu jako stav ke kterýmu se úsilím propracuješ, byť si ho nemusíš uvědomit. A nemyslím si, že by ses měl po dosáhnutí osvícení cítit nějak úžasně. Ale nechytejte mě za slovo, mě východní náboženství moc neberou, hodnotnější se mi zdají západní. Doufám, že na mě teď nesesypete, na serveru o BU asi se západní filozofií neprorazím :lol: . A.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Lear » stř 18. kvě, 2005 17:23

No jo, probuzení.. Ať je to iluze nebo ne: Kdybych ho tak už, sakra práce, měl.. Nebo aspoň věděl, kde ho koupit.. :cry: :cry: :cry:
Lear
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 98
Registrován: stř 18. úno, 2004 0:00

Re: Kult osvícení

Příspěvekod ryunin » stř 18. kvě, 2005 19:05

ja bohuzel neumim vybirat casti citatu, takze to tady hodim cely - nebo ne, pouziju metodu kopy-paste

Miro: Takze snaha (ktoru definujes ako realitu) o osvietenie (ktore definujes ako iluziu) je vlastne tym padom realita iluzie. Pekne, pekne, len keby som tomu rozumel.

Ryunin: Realita iluze, presne tak. Lide ziji v iluzich, a to je realita. Je to totez jako realita zrcadla. Zrcadlo POUZE odrazi skutecnost, ale zrcadlo neni iluze. Zrcadlo je realita. Takze kdyz cvicime zazen, topime se v iluzich, ale presto zazen je realita. V zazenu nelze najit nejakou vyssi realitu nez je proste realita samotneho cviceni zazenu. Takze zazen uspokojuje nejzazsi touhu. Proto Buddhove pokracuji v praxi, at uz osviceni dosahli nebo nedosahli.

Miro Ak by skusenost prebudenia bola nevedoma, Buddha by nevedel, ze je prebudeny. Precitaj si napriklad Maha-parinirvana sutru, ako dokazal behat po jednotlivych stupnoch prebudenia a ako to robil vedome.
Ale ciastocne mas pravdu, ze ta diskriminujuca mysel je nacista zvratenost, napriklad ked funguje uplne mimo zdraveho rozumu...

Ryunin Zkusenost probuzeni sama o sobe je nevedoma. Ale existuje tu VEDOMI o nevedomi teto zkusenosti. Proc Buddha prohlasil, ze osviceni spolecne s nim dosahly vsechny citici bytosti? Protoze osviceni neni omezeno na jednu individualni osobu. Jedna osoba si pouze muze uvedomit neomezeny charakter osviceni. Zadny osviceny clovek o sobe netvrdi, ze dosahl osviceni a pokud to tvrdi, tvrdi to jen z vychovnych duvodu.

Miro Jojo, taka zaba sedi na kameni a praktikuje zen na 100% bez jakehokoliv pomysleni na dosazeni osviceni

Ryunin Zaba je pro nas inspirace, nejen zaba. Ale my jsme lide a lidem pripada nesmyslne delat neco bez pomysleni na nejaky zisk. Co z toho budu mit, kdyz budu praktikovat? Malokdo dokaze praktikovat bez cile. To se tyka take Bu. I kdyz musime jednou zemrit a mohli bychom propadnout pocitu, ze nic nema smysl, na tomto svete je mnoho utrpeni a soucasne mnoho radosti. Je lepsi jit cestou radosti, kterou nejlepe nalezneme, kdyz se vzdame svych sobeckych nazoru a potreb nez jit cestou temnoty, nenavisti a zmatku.

Miro Co uz je na tom nadherne? Je to cele skor do placu, tolko strasti a utrpenia, napriklad: ako uz len moze diskriminujuca mysel rozhodovat o veciach, ktore su mimo jej kapacitu?

Ryunin Prave ze nemuze, diskriminujici mysl nemuze rikat "je to tak a tak nebo je to jinak". Proto buddhadharma ukazuje na praktickou stranku zivota, nikoliv na intelektualni jas. Intelekt nam pomaha praktikovat, neni to naopak. Neni dulezite, co tvrdim ja nebo co tvrdi Miro, dulezite je ci slova povzbuzuji k praxi, ktera je sama o sobe nediskriminujici a radostna, protoze prekonava egoismus. Pokud ja povzbuzuju lidi, aby si pestovali svuj egoismus, jsem hlupak, pokud to dela Miro, je hlupak on, myslim ze oba chceme povzbudit lidi, aby nepropadali temnote a zlosti a podobne

Miro ach jaj. Asi by bolo najlepsie sa prebudit, ale kedze aj prebudenie je podla Teba nevedome, ani to nema zmysel.

Ryunin Ma smysl praktikovat nevedome probuzeni. Mysl se promenuje v zrcadlo, ktere ukazuje na veskere iluze. Neboli vidime klamy ega v zrcadle zazenu. Neni tu zadne ja nebo oni, osviceni nebo neosviceni, smysl nebo nesmysl, jen prazdne kategorie. Nicmene nase pozice je stala a pevna a nas dech je pravidelny a klidny. Navrat k realite. Znovu a znovu. Vracet se znovu a znovu k realite veci.



Miro A tak si sedis a navravas si, ze staci sediet a nevediet a ze je to nadherne.

Ryunin Kdyz sedim, samozrejme ze moje myslenky se nezastavi, ale zadne nevenuju pozornost. Staci sedet a nevedet, to je totez co sedet a nevedet a to je totez co navrat k realite pozice a k dechu. Nemuzeme prestat dychat a nemuzeme se zhroutit na zem. Proste jenom sedet, to je shikantaza. Pouze sedet, bez cile, bez snahy neceho dosahnout
v budoucnu. Je to nadherne, protoze to prekonava hlouposti a touhy ega.


Miro Je to nadherne? Naozaj? Kedze sa k tomu neustale vracias a furt si nespokojny, stale sa potrebujes uistit, ze to co robis, je spravne, ocividne tomu tak nie je.

Ryunin Ano neustale se vracim k praxi zazenu bez cile, kazdy den. Nevim, ze bych kdy rekl, ze jsem nespokojeny. Nepotrebuju se ujistit, ze to, co delam, je spravne, ale rad se se svou zkusenosti podelim s druhymi a zajima me pohled lidi na mou praci a praxi. Kritika druhych me zajima. Nekdy odhaluje nedostatky tech, kdo kritizuji, jindy odhaluje moje vlastni nedostatky. Takze si muzeme navzajem pomahat. Nestavim se vys nez jsou ostatni. Ale ani se nechci zbytecne ponizovat. Proc? O zazenu nemam pochybnosti, protoze ja nejsem jeho autorem. O svych spisech vim, ze obsahuji nepresnosti nebo zbytecne odstavce, takze mi nekdy nekdo pomuze si neceho vsimnout. To neni nespokojenost, to je prace nebo mit naroky nebo sebekritika.

Miro Mam Ti to povedat este raz? Si uplne mimo a Tvoja nespokojnost je dostatocnym dokazom, aby si to pochopil aj sam. Tak preco si nahovaras, ze je to nadherne, ked trpis?

Ryunin I kdyz Miro nekdy zevseobecnuje, prece obcas narazi na nejakou konkretni myslenku, ma co konkretniho rict. Myslim, ze kdybych byl uplne mimo, tak by me na to muj mistr uz za tech 7 let, co jsem s nim v kontaktu, upozornil. Samozrejme, vidi moje chyby, ale ze bych sel uplne na druhou stranu, nez jde nase sangha, tak to by mi snad rekl.

Co se tyka utrpeni, to je siroky pojem. Dnes jsem byl u zubare a opravdu neni prijemne nechat vrtacku a kartace a nevim co jeste tancovat v ustni dutine. Zub je podrazdeny a boli. Kdyz cvicim osm hodin zazen v jednom dni, pak me ke konci jednotlivych sezeni taky hodne boli kolena, nekdy je to TEMER nesnesitelna bolest. Ale nejsem babovka. Vydrzi to tady ty maminky od deti, tak to snad vydrzim ja, ne? Pak je tu ovsem utrpeni mentalniho razu, kdy trpime formami deprese, nebo nejakymi naladami nebo nekoho nenavidime a podobne. Co vim , tak lide, kteri praktikuji, vetsinou uklidni svou zlost, nenavist, zavist a podobne, ale mohou mit problem sami se sebou, i kdyz se k druhym chovaji laskave, sami mohou propadat depresim. To muze byt hluboky psychologicky problem a ani zenova nebo jina praxe to nemusi vyresit. Ikkju byl napriklad slavny zenovy mistr, a prece chtel spachat sebevrazdu. Nekdy proste podlehal nesnesitelnemu smutku. A to byl zivy Buddha. SMutek je do jiste miry prirozena soucast zivota, ale neni treba mu uplne podlehnout. Nesmime padnout na zem a rict, koncim, seru na to, proste se ted usmazim ve vlastni bolesti. To je masochismus. To uz je lepsi spachat harakiri. Praxe nas prinejmensim vraci do blizkosti reality, posiluje v nas optimismus.


Miro Jo, utrpenie je naozaj nadherne, ked prejdes za katharsis, ale to je uz o niecom inom, pretoze si este netrpel dost, pretoze si to vzdal pri prvom priznaku rozskocenia hlavy.

Ryunin Trochu me boli ten zub. Mas asi na mysli, jak jsem mel bolest hlavy z koanu a pak nasel spisy Dogena. Nemyslim si, ze zacit cvicit Zen ve stylu Dogena je totez co vzdat praxi. Pro me to byl dulezity zacatek.

Dekuju vsem za uprimnost a sdileni.
ryunin
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 122
Registrován: sob 16. dub, 2005 23:00

Příspěvekod Lear » stř 18. kvě, 2005 19:16

Ryunin - děkuju za to, že jsi nám chtěl trochu pomoct na naší duchovní stezce (tohle naprosto nemyslím ironicky), ale mohl bysi pro nás pomalejší nějak shrnout pointu toho, co tu píšeš? To jako máme meditovat a nečekat od toho osvícení? Nebo nedělat vůbec nic jako ta žába?! :) Pokud jde jen o tohle, dalo se to napsat trošku jednodušeji..
Lear
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 98
Registrován: stř 18. úno, 2004 0:00

 

Re: Kult osvícení

Příspěvekod WT_Martin » stř 18. kvě, 2005 19:20

ryunin píše:bla, bla bla...


Tak ted jsem z tech iluzi realne zmateny a jdu se vedome zabyvat mym nevedomim, abych uz konecne dosahl osviceni a pak snad porozumnel zabe sedici na prameni... jo sakra, ted jsem si bezcilne vytycil vedomy cil, cimz cilene dosahuji realne iluzorniho vyvoje na ceste k osviceni, ktere pak ale vlastne stejne nikdy nepriznam (a kdyz, tak jen z vychovnych duvodu)... ach, ta moje diskrimujici mysl... A to je nadherne.

BTW co Ty vis o utrepni... nejaky vrtani zubu... pche... kamos mi predevcirem rozrazil hlavu zachodovejma dverma... TO bylo utrpeni ;-)
<b>Martin Kysela</b>
Lamga Hungkyun Gungfu
林家洪拳功夫
linie: klášter Siulam - Jisin simsi - Hung Heigun - Luk Achoi - Wong Taai - Wong Keiying - Wong Feihung - Lam Saiwing - Lam Jou - Lam Jansing - Pavel Macek
WT_Martin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 262
Registrován: úte 15. dub, 2003 23:00
Bydliště: Tady a teď

Příspěvekod ryunin » stř 18. kvě, 2005 19:44

Lear píše:Ryunin - děkuju za to, že jsi nám chtěl trochu pomoct na naší duchovní stezce (tohle naprosto nemyslím ironicky), ale mohl bysi pro nás pomalejší nějak shrnout pointu toho, co tu píšeš? To jako máme meditovat a nečekat od toho osvícení? Nebo nedělat vůbec nic jako ta žába?! :) Pokud jde jen o tohle, dalo se to napsat trošku jednodušeji..


Pokud mas zajem cvicit zazen, napis mi soukromou zpravu a muzeme spolu vymyslet nejaky moznosti. Na světě není moc míst, kde můžeš cvičit zazen, aniž by ti tam chtěli do mozku vyvrtat nějakou ideologickou díru. Přece ale existuje pár učitelů, kteří své žáky nezneužívají ani ideologicky, ani fyzicky. Pokud si chces precist moje dalsi clanky, najdes je na serveru www.spirala.cz v blogu Hishiryo.

Pokud umis anglicky, doporucuju knihu dosud zijiciho zenoveho mistra Brada Warnera Hardcore Zen.

Pokud neumis anglicky, doporucuju knihu Shunryu Suzukiho, ktera byla preložena do češtiny a jmenuje se Mysl zenu mysl začátečníka. Upozornil bych ale, že veškerá tato četba je totéž jako prohlížet si playboy s holkama a tvrdit, že jsi s nima spal. Zenová literatura je pouze doprovod praxe, nikoliv naopak.
ryunin
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 122
Registrován: sob 16. dub, 2005 23:00

Re: Kult osvícení

Příspěvekod ryunin » stř 18. kvě, 2005 19:47

WT_Martin píše:
ryunin píše:bla, bla bla...


Tak ted jsem z tech iluzi realne zmateny a jdu se vedome zabyvat mym nevedomim, abych uz konecne dosahl osviceni a pak snad porozumnel zabe sedici na prameni... jo sakra, ted jsem si bezcilne vytycil vedomy cil, cimz cilene dosahuji realne iluzorniho vyvoje na ceste k osviceni, ktere pak ale vlastne stejne nikdy nepriznam (a kdyz, tak jen z vychovnych duvodu)... ach, ta moje diskrimujici mysl... A to je nadherne.

BTW co Ty vis o utrepni... nejaky vrtani zubu... pche... kamos mi predevcirem rozrazil hlavu zachodovejma dverma... TO bylo utrpeni ;-)


ja bych doporučil všem, kteří již mají nějakou jasnou a vyhraněnou buddhistickou praxi, aby se mými spisky vůbec nezabývali, není dobré všechno smíchat do jednoho hrnce

ale pokud vyhranění nejste a máte smysl pro humor, pak je to na vás

se Zenem koketuje miliony lidí, ale málokdo poctivě cvičí, tohle není nějaká legrační intelektuální debata, ale na druhou stranu to není ani pohřební řeč
ryunin
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 122
Registrován: sob 16. dub, 2005 23:00

Příspěvekod Anonymní » stř 18. kvě, 2005 21:51

ryunine, co znamena, ze zadny osviceny clovek o sobe netvrdi, ze dosahl osviceni?
taky nechapu, proc si nicis kolena
a jestli nekdo ma psychologicky problem, zen to vyresi
takze pokud stojis o moji kritiku, tady je: nerozimis tomu :D
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod ryunin » stř 18. kvě, 2005 22:15

ukropcany píše:Uf... prispievam sem len preto, lebo si myslím, že mám zmysel pre humor... takže - ryunin - nie si Ty praktikant ultra-grafoman-zazen-jutsu ryu? Som ani nedokázal ten príspevok dočítať... som skoro pri tom zaspal... ako vidím príspevky vyššie, nie som jediný... už keď som taký múdry, hodím múdro - je jednoduché niečo napísať zložito, ale zložité napísať to jednoducho... skús nad tým pomeditovať a píš prosím veci tak, aby som nemal (verím že nie som sám) pocit, že si honíš na tom, že to čo píšeš nikto nechápe... :oops:


neni potreba to chapat, je potreba to delat
ryunin
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 122
Registrován: sob 16. dub, 2005 23:00

Příspěvekod ryunin » stř 18. kvě, 2005 22:36

ano, pisu slozite, je to muj styl, proste me ty myslenky tak nejak napadaji

ale jde to taky jednoduse, jenze vy tomu tezko budete verit, slozite nebo jednuduse, tak jako tak budete mit porad nejaky kecy... ze jo, priznejte si to,

tak tady vam davam popis osviceni od meho oblibeneho zenoveho mistra Brada Warnera, ktery dostal transmisi od mistra Nishijimy

je to v podstate totez, co pisu ja, akorat Brad to rika trochu punkove, protoze byl drive punkovej muzikant, ja to rikam vic filozoficky, protoze jsem driv studoval filozofii, to je cely, ale v podstate to je stejny

Takze Brad o osviceni rika tohle>


ENLIGHTENMENT is reality itself. OSVICENI je realita samotna.

Reality is an old guy in Cleveland Heights complaining that his grandkids have stolen his dentures again. Realita je dedek z Horni Dolni, kterej nadava, ze mu vnuci zase ukradli umely zuby.

Reality is five guys trying to tune three guitars and a Farfisa compact organ to the same pitch and failing miserably. Realita je pet chlapku, ktery se snažej naladit kytary a současně stary elektrický varhany a strašně se jim to nedaří.

Reality is this moment. Realita je tento okamžik.

Reality is the basis of every booger up your nose, every pit-stain in your dad’s T-shirts, and every dingleberry on your ass. Realita je základem suchýho z nosu a každýho fleku na triku vašeho táty a každýho beďara na vašem zadku.

Tolik Brad Warner o osvícení. Doufám, že jeho kniha Hardcore Zen v česku vyjde, aspoň na tom teď pracujeme.

A ještě chci upozornit, že Brad není nějaký samozvaný grafoman zenu jako já, ale skutečně potvrzený mistr s příslušnou dokumentací od japonského mistra. No a jinak mimochodem napsal tu skvelou knihu Hardcore Zen, kterou když sem do ní nakouk, tak sem si řekl, tak a máš to, už nemusíš psát, von už to napsal za tebe a je to asi pro lidi mnohem přijatelnější styl. Na druhou stranu, já nejsem Brad a každej dělá, co mu přísluší.
ryunin
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 122
Registrován: sob 16. dub, 2005 23:00

Příspěvekod Anonymní » stř 18. kvě, 2005 23:43

... --- ...
... --- ...
... --- ...
whatever... 8O
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: Kult osvícení

Příspěvekod pucmaz » čtv 19. kvě, 2005 1:53

.
Naposledy upravil pucmaz dne úte 30. pro, 2014 13:43, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod Anonymní » čtv 19. kvě, 2005 2:11

ryunin píše:A ještě chci upozornit, že Brad není nějaký samozvaný grafoman zenu jako já, ale skutečně potvrzený mistr s příslušnou dokumentací od japonského mistra. No a jinak mimochodem napsal tu skvelou knihu Hardcore Zen, kterou když sem do ní nakouk, tak sem si řekl, tak a máš to, už nemusíš psát, von už to napsal za tebe a je to asi pro lidi mnohem přijatelnější styl. Na druhou stranu, já nejsem Brad a každej dělá, co mu přísluší.


Prosim, muzes alespon naznacit, kolik Ti je roku? Opravdu Te nechci kvuli veku nijak shazovat, ale rad bych vedel, kam asi mirit, budu-li Ti psat nejakou odpoved. Docela ocenuju tvoji snahu s necim pohnout a taky cas, se kterym sem tak vytrvale pises - i kdy s tim, co, jak a proc pises opravdu uprimne a hluboce nesouhlasim...

Predem dik za dopoved.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Senior » čtv 19. kvě, 2005 7:09

ryunine,

já jsem taky bývalý muzikant (před revolucí jsme hráli v undergroundu, což byl tehdy punk v podstatě taky) a vím jak jsou tyhlety věci mezi nimi populární a jak živě jsme o nich dokázali diskutovat, hlavně s trojkou v žíle...Proto mám na osvícení bývalého punkera Brada Warnera svůj úhel pohledu, zvlášť po přečtení těch úryvků. :?

A víš že bych věděl i o jednom našem celkem známém muzikantovi, který svého času velmi koketoval s mystikou a zenem a vším možným a rád a moudře ověšen všemi možnými symboly a amulety o tom hovořil snad v každém interview...jednou dokonce odmítl vstoupit do nahrávacího studia kde předtím nahrávali satanisti ROOT s tím že studio je stále ještě nabito jejich negativní a zlou energií...věřím že kdyby i on napsal moudrou knihu že by si našla své čtenáře :D :D

Ryunine...ber to takhle - kdo z Hollywoodských hvězd nežil půl roku v klášteře anebo se hrdě neohání originálním certifikátem o svém osvícením je skoro za burana.

Neměl jsem v úmyslu s Tebou polemizovat o cestách Tvého osvícení, ale nasartoval mě ten bývalý punker :?

Zdraví Tě Senior.
Senior
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 179
Registrován: stř 25. úno, 2004 0:00

Další

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků

cron