Kniha-Psychologie násilí

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Kniha-Psychologie násilí

Příspěvekod Jendis » čtv 19. kvě, 2005 7:48

Už jsem se o této knize zmiňoval,ale zaslouží si svou diskuzi :!:

Takže,pro všechny,které zajímá,jak se bránit,jak vybruslit z konfliktu s co nejmenší újmou......prostě pro všechny,kteří chtějí být informováni.....

Doporučuju knihu PSYCHOLOGIE NÁSILÍ,autor:JUDr.Mgr.Joža Spurný,nakladatelství Eurounion spol.s.r.o.

Neznám na trhu lepší publikaci,která by se touto problematikou zabývala :wink: Pokud ji znáte,vyjádřete se.......
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

 

Příspěvekod raduz » pát 20. kvě, 2005 7:04

Nepoznam, kde sa to da objednat, popripade je niekde na nete, alebo aspon jej nejaka cast?
raduz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. lis, 2004 0:00
Bydliště: NMnV

Příspěvekod Jendis » pát 20. kvě, 2005 8:25

Jo,tak to nevím...já ji normálně koupil.Proto jsem tam psal nakladatelství.....nebo zkus google.Na netu asi nebude....

Autor je profesionální vyjednavač,působil třeba při vzpouře ve Valdicích(myslím,že to byla tahle věznice...v té knize se o tom zmiňuje)....a renomovaný psycholog.Ta kniha je hotová studnice zajímavých informací a postřehů:!:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Anonymní » pát 20. kvě, 2005 23:31

ale je to rok vydania 1996, takze pochybujem ze sa to bude nejako hojne vyskytovat v predajniach... moze byt celkom dobre citanie :idea:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Jendis » sob 21. kvě, 2005 5:20

Jo,je to vydané už dříve..... vyhledávač našel tohle :
http://search.seznam.cz/search.cgi?w=%2 ... =f-p-1-s-c

Myslím,že sehnat se to dá :wink:(zkusil bych to přes ten Security server,nebo přímo Eurounion) Stojí to za to :!:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Toman » sob 21. kvě, 2005 7:08

Díval jsem se na stranky toho nakladatelství a tam je "ROZPRODÁNO"
nezbude patrne nic jineho nec si pockat na 2. vydání anebo knihovna
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » sob 21. kvě, 2005 7:11

Toman píše:Díval jsem se na stranky toho nakladatelství a tam je "ROZPRODÁNO"
nezbude patrne nic jineho nec si pockat na 2. vydání anebo knihovna


Ale přes Security server to jde taky..... :wink:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » sob 04. čer, 2005 12:41

Koukněte se na tenhle odkaz,je tam výňatek z knihy Psychologie násilí(a obrázek si udělejte sami,jestli se vyplatí tu knížku mít)

http://www.jujitsu.cz/Listopadky/2002/C ... asili.html
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Clodman » ned 05. čer, 2005 8:56

Knihy, knihy, knihy, k cemu sou takovyhle ucebnice, a k cemu sou ty lidi co to pisou, takovou knizku dokaze napsat kazdy.
Clodman
Clodman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 274
Registrován: pát 19. lis, 2004 0:00
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Toman » ned 05. čer, 2005 9:09

Tak proč už si nějakou nenapsal. Nebo pokud už si nějakou napsal, hoď sem info a rád si ji přečtu...

Knihy jsou totiž zdroj všeobecného přehledu a prostředek k relaxaci. A až tuto knihu uvidim tak si ji koupim, vypadá velice zajímavě.
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod Jendis » ned 05. čer, 2005 10:32

Clodman píše:Knihy, knihy, knihy, k cemu sou takovyhle ucebnice, a k cemu sou ty lidi co to pisou, takovou knizku dokaze napsat kazdy.


Chlape,jestli o téhle knížce přemýšlíš takhle.........no,je to Tvůj názor.Nicméně,tento člověk nepapouškuje,ten má PRAXI(vyučuje na policejní akademii,působí(nebo působil) jako vyjednavač) a snaží se své ZKU©ENOSTI předat lidem.Pokud Ti ta kniha nemá co dát,dobře pro Tebe..... :wink:
Mimochodem,když se ptáš,k čemu jsou lidé jako on....k čemu jsi TY?Cos dokázal,co umíš?Teď Tě záměrně trošku popichuji,ale ne s úmyslem shazovat,jen bych rád,aby ses nejdřív zamyslel,než něco plácneš :wink:

Myslím,že v téhle knížce je mnoho zajímavých a důležitých informací...pro každého,kdo praktikuje BU,sebeobranu,nebo jen prostě žije a násilí se vyhýbá(nikdo z nás neví,co,kdo a kde ho může potkat). :idea:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Clodman » ned 05. čer, 2005 10:34

Jendis píše:
Clodman píše:Knihy, knihy, knihy, k cemu sou takovyhle ucebnice, a k cemu sou ty lidi co to pisou, takovou knizku dokaze napsat kazdy.


Chlape,jestli o téhle knížce přemýšlíš takhle.........no,je to Tvůj názor.Nicméně,tento člověk nepapouškuje,ten má PRAXI(vyučuje na policejní akademii,působí(nebo působil) jako vyjednavač) a snaží se své ZKU©ENOSTI předat lidem.Pokud Ti ta kniha nemá co dát,dobře pro Tebe..... :wink:
Mimochodem,když se ptáš,k čemu jsou lidé jako on....k čemu jsi TY?Cos dokázal,co umíš?Teď Tě záměrně trošku popichuji,ale ne s úmyslem shazovat,jen bych rád,aby ses nejdřív zamyslel,než něco plácneš :wink:

Myslím,že v téhle knížce je mnoho zajímavých a důležitých informací...pro každého,kdo praktikuje BU,sebeobranu,nebo jen prostě žije a násilí se vyhýbá(nikdo z nás neví,co,kdo a kde ho může potkat). :idea:


Zamyslel sem se a myslim ze mas pravdu, omlouvam se:)
Clodman
Clodman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 274
Registrován: pát 19. lis, 2004 0:00
Bydliště: Pardubice

SPURNÝ

Příspěvekod Anonymní » ned 05. čer, 2005 11:26

Spomínaný titul som zatiaľ nezohnal, ale pred pár dňami sa mi dostala do rúk, od toho istého autora "PSYCHOLOGIE VÝSLECHU". Je to ©PIČKOVÁ kniha :idea:, aj keď priamo sa netýkajúca BU. Ak nájdem dačo použiteľné pre toto fórum, zmienim sa.
Zdravas, Walrus.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Jendis » ned 05. čer, 2005 11:36

2 Clodman - :wink: 8) 8) V pohodě...... 8)

Mrozek - Jo,já vím,četl jsem ji...... :!:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Krokac » pon 06. čer, 2005 9:28

No lidičky, taky se v pletu do diskuse. Tu knihu nemám, ale pokusím se ji získat. Může být fakt dobrá :wink: :) Ale přátelé nezapomínejte na to, že teorie nepodložená praxi je na ... .

Pro váš osobní větší přehled to bude super. Ale kdyby jste se ocitli opravdu v takové situaci. Věřte, že si ani na žádnoiu knihu nevzpomenete. Chcet si to prostě zažít a hlavně vy musíte být natolik dobří a všímat si každých maličkoastí, abyste si v hlavě udělali správný psychologický profil agresora. Jakmile se spletete věřte tomu, že informace z jakékololiv knihy vám bude na nic. Myslím to tak, že si řeknete no použiju trochu hry na city a přitom bude lepší na agresora působit ustrašenějším dojmem. Aby si myslel, že má nad vámi moc. A tak získáte čas. Nebo jakkoliv jinak.

Po přečtení jakékoliv knihy z vás nebude žádný vyjednavač a hlavně to chce mít pevné nervy, chladnou hlavu atd. :) Ovšem být informován je ta nejlepší prevence. Jen pak musíte být soudní sami k sobě, jestli máte na to takovou situaci řešit, jestli prostě není lepší vzít nohy na ramena a zdrhat :wink:
Bojovat se musí se ctí, houževnatě, chytře, ale nikdy ne zakaždou cenu !!!

http://mtulak.sweb.cz
Krokac
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned 05. čer, 2005 23:00

Příspěvekod Jendis » pon 06. čer, 2005 9:35

Jo,souhlas,o tom mluvím neustále..... :wink:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Anonymní » pon 06. čer, 2005 10:39

pozrel som ten uryvok, je tam toho malo a dost vseobecne, asi uvod... a neslo by to poslat v elektronickej forme? ked to nevedia promptnejsie vytlacit, tak by sa nemali cudovat ze si to ludia zhanaju inou cestou, e? :wink:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pon 06. čer, 2005 10:44

Nevím,jestli to někde na netu je,zkus si to najít....přepisovat to nehodlám 8O Zkusil už někdo hodit dotaz na vydavatelství,nebo se optat na security serveru?????

A až tak všeobecný mi ten úryvek nepřijde,jenže já mám knížku,takže vím,co tam je....nedokážu se na to kouknout jen podle úryvku....Jendis
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod koblih » úte 07. čer, 2005 14:19

No ja zašel do Librexu a normálně jsem tu knihu koupil minulý týden :-) Ještě jsem ji nepřečetl celou, ale mohu doporučit. Je to taková útlá brožurka cca 130 stran, dobře srozumitelně napsaná.
Krokac: Jistě máš pravdu, že něco jiného je o věcech číst a skutečně je prožít. Taky něco jiného je cvičit s kamarádama v tělocvičně a skutečně bojovat o své zdraví či život ... ale jak jinak se to naučit? Jak jinak se na tuto situaci připravit pokud takové situace nechci vyhledávat, nebo dokonce (v rámci tréniku) tyhle situace uměle vyvolávat?
Já si naopak myslím, že je velmi důležité si přečíst pár knih o téhle problematice, vypsat si věci co mě zaujmou, přemýšlet o tom, udělat si o tom svůj názor. Když díky tomu pochopí jednání těchto útočníků, mám člověk na půl vyhráno. Navíc ta kniha není jen o takovém tom překotném násilí, které se vyvine a ustane v krátké době a může zkončit fyzickým násilím, ale i o manipulaci, takovém tom plíživém psychickém násilí se kterým se možná setkal nebo setká každý z nás mnohem častěji. A zde myslím je dobrý prostor začít trénovat své techniky psychologické sebeobrany. :-) A třeba vám to pomůže nejenom zabránit nějakému fyzickému konfliktu, ale i pomůže získat nějakou výhodu v zaměstnání, či lépe řešit partnerské či rodinné krize.
koblih
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 160
Registrován: pát 02. led, 2004 0:00
Bydliště: Morava

Příspěvekod Krokac » ned 12. čer, 2005 0:18

Kobe: já jsem nikdy neřekl, že odsuzuji nějaké studium. Vůbec né !!! Právě naopak i já se po té knize pídím. Jen jsem chtěl upozornit lidi na to, že nemohou spoléhat na knihy, ale hlavně sami na sebe !!! Vždyť člověk se musí učit a vzdělávat celý život !!!

Pro nástin krizových situací je super se zúčastnit PRÁZDNINOVÉ ©KOLY LIPNICE !!! Ta to umí dokonale. Jakmile budu mít jejich webovky, zveřejním

http://www.psl.cz/
Bojovat se musí se ctí, houževnatě, chytře, ale nikdy ne zakaždou cenu !!!

http://mtulak.sweb.cz
Krokac
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned 05. čer, 2005 23:00

Další

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků