Matt Thornton - Aliveness

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Re: CM

Příspěvekod stefano » sob 21. kvě, 2005 19:19

roza píše:DMC+h - aha ,tak dik ,uz jsem doma,to videjko sem skouk :lol:
Akorat bych asi polemizoval s tim ,jak vyznelo - pro mne - tvoje vysvetleni vyhod CM oproti boxu - trochu jako ze pri CM ty reflexy a praxe potreba nejsou. :?


to roza;ide o vyuzitie prirodzeneho reflexu...zakladna pozicia ruk pri CM sa javi ako najprirodzenejsia ludska reakcia,ked si pod tazkym tlakom :idea:
stefano
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 155
Registrován: úte 12. říj, 2004 23:00

 

Příspěvekod stefano » sob 21. kvě, 2005 19:25

ukropcany píše:A má tu niekto s tým CM boxingom skúsenosti? Ja som už o tomto so Stefanom raz diskutoval - na videu dával Chico chlapíkov dole cez spodky jak ja keď trhám v záhrade jahody (neboli to žiadne ultrabomby a rukavice min 14oz), takže neviem si to bez praxe predstaviť... ale možno že to funguje, ak je predpokladom to, že hneď skráti vzdialenosť a ide do klinča... nuže? Bližšie info prosím!


to Ukrop:pokila mam dostupne info tak meni vzdialenosti podla potreby..
bud skracuje vzdialenost,alebo kontruje take downs...
je to na nom..RCKing je okrem toho aj drzitelom purpuroveho pasu v BJJ takze si moze vyberat...

..a ze zostreluje rukavicami(14oz) ludi len tak??
..ja mam dojem,ze to svedci iba o jeho kvalitach a kvalitach jeho systemu a podla dobreho zdroja,kt.mam tak dostat taku petelicu od neho do hlavy v 10 kach(rukavicach),tak to ja nemusim... :cry:
...on tych ludi setri,takze asi tak...
stefano
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 155
Registrován: úte 12. říj, 2004 23:00

Příspěvekod stefano » sob 21. kvě, 2005 19:29

DMC píše:Na svym videu rika Rodney doslova, ze jelikoz malokdo "na ulici" pujde po tele, tak se CM maximalne soustredi na obranu hlavy. Samozrejme ze uci i blokovani nizkych haku a primych uderu do tela, ale ruce pri tom porad zustavaji na cele (napr. proti pripadnemu haku z predni v kombinaci). Jenom vic zchouli telo a pokrci kolena.

"The Crazy Monkey (CM) Defense System was born out of my frustration with the traditional forms of defense taught to me in boxing and other martial art styles. The aspect I was most aware of was that the first defensive moves taught in boxing where catch and parry's which led the person using them to reach for punches. The obvious consequence of this was that you more often than not left your face wide open and exposed it for straight-line counterpunches and hooks. Added to this boxing also afforded you the opportunity to use the size and padding of the glove in defense. Gloves when held to your face often made it more difficult for someone to score punches to that area. However once gloves where taken off and you where left only with your bear hands it became even more apparent that without the added protection of the glove defenses such as catching and parrying where ill equipped to stand the force of a bare- knuckle attack.
It became even more apparent to me when I worked as a doorman in some of Johannesburg's roughest nightclubs. The traditional defenses taught like blocking punches with forearms in traditional martial arts or catching or parrying in boxing where impossible to pull off in that environment which at the best of times where unpredictable. I remember one night witnessing a fight outside a nightclub where one of the people involved just balled up while raising his arms and covering his hands over his head. The person punching him was having a hard time getting through! He then made a fatal mistake by turning his back; a natural instinct that I now know is almost programmed in all beginners I coach at my gym. Nevertheless it gave me a glimpse, even though by pure accident of something amazing to come.

I began playing around with some covering ideas the following week in the gym. It was a slow process as I found myself falling back into the habit of using traditional forms of defense. However I was immediately getting hit less something of a contentious issue I had for a long time. Several nose breaks over the years, and a multitude of migraine headaches, made me realize that finding a way to get hit less in the head would be a good idea. Since 1998 when I first began playing around with CM until present it has developed into a complete system of defense and attack. In the short time it has been available to the international market, martial artists, coaches, professional fighters in MMA, Muay Thai and Western boxing have all used it to great success. "


to DMC:opat velmi sparvne a vystizne...
stefano
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 155
Registrován: úte 12. říj, 2004 23:00

Příspěvekod stefano » sob 21. kvě, 2005 19:36

diablik píše:Ja by som ten kryt bral,ako kryt poslednej zachrany...ked to niekto na teba rozbali zretazenym uderom,tak si celkom efektivne zakryjes "budku"...ale nerobil by som z toho nejaku samospasitelnu vec...napr. taky bombarder ako je Vanderlei Silva/PRIDE/ ma ruky pri brade,a kopec uderov eliminuje duckingami,povolenim alebo uhybmi,proste boxerskou latinou...tento kryt som videl urobit aj Tita Ortiza/UFC/ ked sa sekal so Shamrockom,ale bol to parsekundovy kryt,a hned prechadzal do klinca a do uderov,nestal tam ako mulo ,ale dynamicky sa hybal....inac skusil som si to minule pri sparingu,a celkom dobre mi ten kryt fugoval proti vacsim super,ale proti rovnako vysokym to nebolo nic extra....aj trener ma zdrbal co robim za vtakoviny....za proti rovnako vysokym mam predsunut lavu ruku a "klamat a "pichat nou" ...mal som v tom kryte dost zle periferne videnie a rovnako vysoky sparingpartner videl okamzite co idem robit,kedze som mal oba ruky prilepene k celu,na druhu stranu bol boxersky sparing a nie ulica.... a s tym modifikovanim boxerskych uderov by som to az tak nezral...boxersky uder bude furt boxersky uder,nevidel som velky rozdiel medzi uderom Chica a uderom boxerov co buchaju napr. bundesligu...kvalita je na obidvoch stranach...


to diablik:mozno by nebolo od veci pozriet aj to,ako Silva vyfasoval od Belforta,prave retazovy uder,ale to je polemizovanie o nicom:)))))

problem spociva prave v tom,ze ked si pod tazkym takom,tak robis to co je prirodzene a o tom som uz pisal:))

podla info,kt,mam STREET BOXING nie je do boxerskeho ringu,nakolko sa tam pouzivaju aj udery,kt.su v klasickom boxe zakazane a modifikacia spociva prave v atributoch kt,su tu zdoraznovane a v modifikacii uderov,,ale sam ma o tom len velmi chudobne info..takze asi tak :cry:
stefano
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 155
Registrován: úte 12. říj, 2004 23:00

Příspěvekod stefano » sob 21. kvě, 2005 19:41

Jendis píše:
plasomrak píše:neviem preco, ale ked vidim to zapasenie na zemi, napr. v tom klipe brazilskeho ju jutsu, tak to rozhodne nie je vec na ulicu. skoro v kazdom zabere mal jeden z akterov nechranene genitalie.


No a to je zase......koukáš na to video.Kdybys byl přímý účastník toho sparringu,třeba bys neměl ani chvilku na útok na genitálie.....víš co,já o BJJ tolik zase nevím,ale debaty v podobném duchu tu byly(a nejen na BJJ-a to i podle fotek).Třeba já mám zkušenosti se SCARSem a byla tu jedna fotka,kde se lidem tady taky nelíbilo,co je na té fotce zachycené.....ale nikdo SCARS necvičil a nevěděl,oč tam jde.
Ale rozumím Ti......vypadá to zle.Nicméně,dokud jsem sám nezkusil,netroufám si posuzovat.
A za další...ber to tak,že je to sparring a lidi tam se většinou znají.A třeba si po podbřišku nejdou....víš,co myslím?

A nakonec,co je věc na ulici????Thai box?A když na thaiboxera nastoupí maník s kudličkou......???
Je to začarovaný kruh,záleží na konkrétním člověku a na tom,jak se připravuje a co umí :wink: Nelze to jen tak zařadit do škatulky.... :idea:


TO ALL:PRAVE V TOM SPOCIVA CELY PRINCIP RIESENIA TOHTO PROBLEMU.
TREBA BYT REALNYM UCASTNIKOM TAKEHO SPARINGU :idea: !!!!!!!!!!!!!
stefano
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 155
Registrován: úte 12. říj, 2004 23:00

Příspěvekod Jendis » sob 21. kvě, 2005 22:39

stefano píše:
Jendis píše:
stefano píše:noi ja mam dojem,ze jedine DMC a JENDIS vedia o com Matt hovori...... :idea: :lol:


A co si o tom myslíš Ty????


to jendis:ked sa raz stretnem s Mattom,tak sa ho spytam,napr.pri pive,co tym vsetkym,skutocne myslel.. :idea: :lol:


Jo,tak to sem pak nezapomeň hodit :wink: Já si to prostě vykládám takhle(ale třeba úplně špatně 8) )
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod stefano » ned 22. kvě, 2005 19:22

ukropcany píše:4stefano - vôbec nechápeš zmysel mojich príspevkov a nachádzaš v nich veci (nie nevyhnutne Tvoja chyba), ktoré v nich vôbec nie sú.

ad nedostatky v grapplingu - schválne som písal "viem si predstaviť" namiesto "sú"... o grapplingu viem prd - vychádzam len z toho, že keďže tí "žiaci" trénujú všetko, tak nič nevedia poriadne. Grappling preto ďalej nehodnotím...

ad lovenie - no to lovenie nejde preto, lebo nespárujem s ľudmi, ktorých uloviť už viem... ale spárujem len s tými, ktorých len tak uloviť nie je jednoduché... to je celé... asi je to tou formuláciou "nenachádzam", kde malo byť "vyhľadávam"...

ad skepca - nie som skeptický k systému. Na takéto súdy si dávam dosť pozor. Vyjadrujem sa len k obsahu videí a iba k nim... keď niečo neviem posúdiť, tak napíšem "myslím si" a nie "je to xxxxx"

ad 14oz - zase si nepochopil, takže myslel som to tak, že chlapíci mu zjavne nestíhali, nepísal som o tom, že im robil zle. Je dosť jasné, že keby im robil zle, tak si sekne dole po hlave a nie po spodkoch...

V každom prípade ma trochu zaráža, že sa po nete váľajú "prezentačné" videá, kde sa objavujú aj (t.j. nie len) ľudia, ktorí prezentovať moc čo nemajú... vysvetlenie?

Ad moje vlastné video - to by si ma chcel vystaviť takému verejnému poníženiu :wink: ? Ale vážne - ja moc nemám čo ukázať a osobne si myslím, že BU ukazovaniu vyslovene škodí... teda pokiaľ nejde o nejaký zápas. Búchanie do láp a dril a ani sparing nič o tom, aký je človek bojovník nepovie. Všetko sa ukáže len v boji. Mýlim sa? (To však neznamená, že sa nemôžem k niečomu vyjadriť, že... :P )



to Ukrop:
cau.
1.ktore veci nachadzam ,kt.tam nie su?
2.videl si vysek z videa a chces zovseobecnovat,ze nic poriadne nevedia..-silne kafe.. :idea:
3.definuj mi teda.co to znamena ulovit..:))to je nejake definitivne vitazstvo?aj z lovcu moze byt loveny..:)
4.najskor skus prestudovat system,aby si mohol vynasat sudy...inak je to len dalsi zo sposobov, ako sirit dezinformacie..bez urazky
5.prave preto ich sekal po spodkoch,aby nevznikali ujmy na zdravi,nie preto ,ze by CM bolo nejako nedokonale,co sa tyka obrany proti utokom na spodok:)
6.pre mna ma system SBG dost co povedat a prezentovat..vysvetlenie je jednoduche:
skus napisat Thorntnovi,preco tam necha nas ukazky ludi ,kt.su taki aki su...mozno,opakujem mozno,ze chce len naznacit,ze od fazy treningu zaklad.technik v akej sa nachadzaju ti pani,mozno zacat postupne trenovat jeho metodou nazivo....
7.ak hovoris,ze vsetko sa ukaze v boji,preco teda vyjadrujes kriticky nazor na tych ,kt.vidis na videu a teda logicky popieras to ,cim oponujes?? :idea: :idea:
a nechapem o akom ponizeni hovoris vo vztahu k prezentacii sameho seba..nikto nie je dokonaly a kritikov tu je dost.ak tvoj prejav je lepsi ako prejav ludi zo SBG,snad sa nemas za co hanbit....
stefano
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 155
Registrován: úte 12. říj, 2004 23:00

Příspěvekod stefano » ned 22. kvě, 2005 21:04

mrknite na tento link.post by:yukimushu...myslim,ze je to prispevok c.13 zhora nadol s kratkym videom:)))
..a ak sa nemylim,ten striker je S.VANDERLEI(ma celkom slusne rany) :idea: :idea: :idea:

An excellent example of Crazy Monkey in the MMA scene.

http://www.martialartsplanet.com/forums ... 498-1.html



It's a useful method / technique which can get you out of some sticky situations.


--------------------------------------------------------------------------------
stefano
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 155
Registrován: úte 12. říj, 2004 23:00

Příspěvekod raduz » pon 23. kvě, 2005 7:40

Ten V.Silva tam dal pekne kombo - lava,prava,lava - haky. A ruky mal pekne pri brade. Bezna vec. Ak je toto crazy monkey, tak som to videl robit uz x ludi.....
raduz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. lis, 2004 0:00
Bydliště: NMnV

Příspěvekod Anonymní » pon 23. kvě, 2005 9:58

raduz píše:Ten V.Silva tam dal pekne kombo - lava,prava,lava - haky. A ruky mal pekne pri brade. Bezna vec. Ak je toto crazy monkey, tak som to videl robit uz x ludi.....


No nejsem boxer, takze se mozna pletu, ale sporo bych rek, ze "blazniva opice" :D je ten vlevo. Asi jde o to kryti, ne o utocnika.
A.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod raduz » pon 23. kvě, 2005 10:15

Aha tak tam toje :oops: Ale tiez mal bezny guard, a pekne to vykryl laktami. Tento kryt sa dost bezne pouziva.
raduz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. lis, 2004 0:00
Bydliště: NMnV

Příspěvekod stefano » pon 23. kvě, 2005 15:10

to all:..blazniva opica je ten vlavo

to Ukrop:chlape,na to ,aby som bol domyslavy alebo prilis vztahovacny som dost stary,takze to je mimo mna...ak sa ti nepaci ,ze som ja vyjadril nazor nad tvojim prispevkom,to je tiez mimo mna..je to len nazor ,takisto ako je napr.ten tvoj k videu od Thorntna :idea: :idea:
stefano
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 155
Registrován: úte 12. říj, 2004 23:00

Příspěvekod stefano » pon 23. kvě, 2005 18:42

stefano
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 155
Registrován: úte 12. říj, 2004 23:00

Příspěvekod Jendis » pon 23. kvě, 2005 20:28

A mám další filmeček :wink: (asi 17,5 MB)

http://www.openmat.dk/video/sbg/sbgi_seminartour.wmv
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod diablik » pon 23. kvě, 2005 23:18

...
Naposledy upravil diablik dne úte 05. zář, 2006 9:51, celkově upraveno 1
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod diablik » pon 23. kvě, 2005 23:36

....
Naposledy upravil diablik dne úte 05. zář, 2006 9:55, celkově upraveno 1
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod Jendis » úte 24. kvě, 2005 5:46

A proč by Ti měl V.Silva zřezat řiť?????Tomu opravdu nerozumím......to se cítíš poražen jen proto,že by proti Tobě stál V.Silva???
Koukám,že pro některé z vás by byl důležitější trénink hlavy,než těla...... :roll: Věřit v sebe sama je prvopočátek a základ..... :wink:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

neprihlaseny Diablik

Příspěvekod diablik » úte 24. kvě, 2005 8:29

...
Naposledy upravil diablik dne úte 05. zář, 2006 9:51, celkově upraveno 1
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod Jendis » úte 24. kvě, 2005 9:33

OK.... :wink: Já to myslel tak,že kdyby ses připravoval stejně,jako on,klidně bys ho mohl porazit(jako každého).......víš,je to tak:představ si prohru v hlavě a ono se to splní :idea: :!:
Jinak všechno dobrý,to není rýpání..... :wink: 8)
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod raduz » úte 24. kvě, 2005 9:35

kazdy je porazitelny....

I ked V. Silva ma certovsky dobru statistiku :twisted:
raduz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. lis, 2004 0:00
Bydliště: NMnV

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků

cron