Semináře Čchi Kung, Taamova Sestava

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Semináře Čchi Kung, Taamova Sestava

Příspěvekod maxevansjosef » pon 23. kvě, 2005 20:20

Prosím prosím prosím kdo mi poradí, kam si mám zajet na seminář, kde by mě naučili Taamovu Sestavu, nebo nějaké meditační cvičení na rozvoj čchi v bojových uměních??? Nebo jeslit by byl nějaký osobní mistr. Jsem ze severní moravy.
maxevansjosef
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 10. led, 2005 0:00

 

Příspěvekod Miro » pon 23. kvě, 2005 21:36

Damo (citaj Tamo) je skratena verzia cinskeho meno Putidamo (Pchutchi-Tamo), teda Bodhidharma. Bodhidharma ucil cvicenia, ktore sa obecne nazyvaju Yijinjing (I-ťin-ťing), teda Klasicky spis o zmene sliach a Xisuijing (Si-suej-ťing), Klasicky spis o vymyvani kostnej drene. Oba systemy existuju v mnohych roznych verziach, osobne poznam 5 roznych verzii Yijinjingu a jednu ci dve z nich budem ucit na najblizsom seminari taijiquan v Plzni 17.-19. juna.

Miro
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod gostop » úte 24. kvě, 2005 1:55

nevite nekdo co je to li gong?
gostop
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 26. srp, 2004 23:00

Příspěvekod gostop » úte 24. kvě, 2005 1:59

Miro,co ty osobne rikas na knizky od Yang Jwing-minga?
gostop
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 26. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Miro » úte 24. kvě, 2005 5:32

Li je meno jednej z gua (jedneho trigramu) a gong je palac. Niektore styly baguy ucia tzv. osem alebo devat palacov, potom Li gong je jedna cast z daneho systemu baguy, bud je to specificky set, alebo prosta sustav urcitych pohybov, pripadne abstraktny prinicip atd. V systeme bagua, ktory cvicim, existuje Li gong quan, co je specificka zostava. Pretoze trigram Li ma suvis s ohnom a srdcom, pohyby v tomto sete su vybusne, hodne orientovane na schopnost pracovat s "lahkym telom", proste ma vyraznu prichut ohna.

Co sa tyka Yang Jwing-minga, niektore jeho knihy su slusne, ine menej. Jeho specialita je White Crane a v tom je skutocne expert, co sa tyka ostatnych veci, i ked vie toho hodne, nie su to jeho specializacie.

Miro
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Anonymní » stř 25. kvě, 2005 8:34

Miro:
Zabyvas se vnitrnimi taoist. cviky, muzes se prosim podivat na obsah stranek www.cchi-kung.sk a rict mi na to svuj nazor? Jde mi o formy a obsah cviceni. Samozrejme necekam nejake odborne posouzeni jen dle textu na www, ale zajima me nazor cloveka z branze. Jestli je tento zpusob v Cine bezny, nebo je to unikatni styl,vhodnost zvolene "technologie" vzhledem k cilum cviceni,....
Diky
Jirka
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod gostop » stř 25. kvě, 2005 11:03

Miro,chtel sem se te zeptat,jestli neznas z Plzne nejakou Libusku(nebo tak nejak podobne)?Cvici(snad by mela i ucit taiji a bagua).Dik
gostop
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 26. srp, 2004 23:00

Libuska

Příspěvekod Anonymní » stř 25. kvě, 2005 15:18

gostop píše:Miro,chtel sem se te zeptat,jestli neznas z Plzne nejakou Libusku(nebo tak nejak podobne)?Cvici(snad by mela i ucit taiji a bagua).Dik


To gostop a Miro:
Osobne si myslim, ze se jedna o pani Libusi Nielsen, ktera u nas v Plzni cvici Dlouhou formu stylu Yang. Moc info o ni nevim: napr. nikdy jsem vsak neslysel, ze by cvicila Bagua. Vim, ze krome taiji se zabyva samanstvim, ktere se naucila od Indianu v Americe a lecitelstvim. Nikdy jsem ji take nevidel cvicit taiji a take nevim, kdo byl(i) jeji ucitele. Tusim, ze take dost cestuje (Amerika, Cina?...).

Honza Janout zez Plzne :)
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Miro » stř 25. kvě, 2005 16:01

Gostop,

Libusku nepoznam.

Jirka,

Je to bezny sposob cvicenia qigongu, aky uci vacsina ucitelov v Cine, osobne poznam desiatky podobnych ucitelov a par z nich som mal za ucitelov.
Osobne vsak neuznavam metody vizualizacie, tvrdim, ze je to znak neschopnosti a barlicka pre toho, kto nevie pracovat priamo so silou ci energiou. Bohuzial drviva vacsina ucitelov qigongu a podobnych veci na vyssich stupnoch (konkretne napriklad mikrokozmicky orbit) uci pomocou vizualizacii - aj napriklad Mantak Chia, aj Yang Jwing-ming, a aj "Velky Majster Xu" z tejto skoly... Nepovazujem to za spravne, pretoze pri vizualizaciach mozu vzniknut vedlajsie efekty, pravdepodobnost je sice mala, ale ked sa tak stane a vizualizovana energia zabludi niekam, kam nema, nepomoze Ti ani "velky majster" - to su velmi zname veci, vid napriklad Taoisticka joga od Lu Kuan-yu atd.
Konkretne vsak mam problem s takymito vecami: "Po 30 minútach najviac však dvoch hodinách, guľu, ktorú sme objímali-teraz však plnú energie mentálne zmenšíme a zasunieme do centra brucha... " Alebo: "Nie je správne ak sa cvičenie čchi-kung spája s dychovým cvičením, alebo sa dokonca definuje ako dychové cvičenie." Toto je uplny blud. Atd.
Nepaci sa mi ani ak sa studenti tituluju "majster" a ak sa z qigongu robi hierarchicky budovany biznis, ale ako vyriesit taketo vztahy je vzdy osemetna zalezitost...
Ale i ked vsetko to co som tu napisal, poukazuje na urcitu nedoslednost, nie je to v konecnom dosledku rozhodujuce - jedine, co Ti naozaj mozem odpovedat je: vyskusaj a uvidis, bud Ti to bude fungovat, alebo nie.

Miro
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod gostop » stř 25. kvě, 2005 17:15

Libuse Nielsen,jo dík tak to bude ona.Uz si vzpominam.No,taiji uci urcite,nebo aspon neco z toho,ja tam do konce chodil,kdyz sem byl mensi kluk,tak 4 mozna 5 let zpatky.Myslim,ze mela nejaky kontakty s Italii,nejak propojena nebo tak neco.Ale urcite si vzpominam(a pamet mam fakt dobrou :D),ze se tam chodilo do kruhu nebo do osmicky s tema rukama,coz predpokladam taiji nebude.
gostop
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 26. srp, 2004 23:00

 

Příspěvekod Anonymní » stř 25. kvě, 2005 17:17

Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » stř 25. kvě, 2005 18:00

Miro:
Dekuji za za nazor. Mam rad vice pohledu na vec. :-)
Jirka
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: Semináře Čchi Kung, Taamova Sestava

Příspěvekod chonglee » stř 25. kvě, 2005 20:56

maxevansjosef píše:Prosím prosím prosím kdo mi poradí, kam si mám zajet na seminář, kde by mě naučili Taamovu Sestavu, nebo nějaké meditační cvičení na rozvoj čchi v bojových uměních??? Nebo jeslit by byl nějaký osobní mistr. Jsem ze severní moravy.



http://www.baguazhang.cz/index.php?stranka=lazneb

to bys nemusel mít tak daleko
chonglee
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 30. kvě, 2004 23:00

Libuse Nielsen

Příspěvekod Anonymní » čtv 26. kvě, 2005 7:44

gostop píše:Libuse Nielsen,jo dík tak to bude ona.Uz si vzpominam.No,taiji uci urcite,nebo aspon neco z toho,ja tam do konce chodil,kdyz sem byl mensi kluk,tak 4 mozna 5 let zpatky.Myslim,ze mela nejaky kontakty s Italii,nejak propojena nebo tak neco.Ale urcite si vzpominam(a pamet mam fakt dobrou :D),ze se tam chodilo do kruhu nebo do osmicky s tema rukama,coz predpokladam taiji nebude.


S tou Italii jsem to take slysel, tak to bude opravdu asi ona. Pokud to chozeni do kruhu nesouviselo s jejim samanstvim, :) tak nevim, co by to bylo. Kdysi jsem v Plzni videl letak na jeji akci a myslim si, ze by tam to Bagua uvedla, protoze tam uvadela prave taiji a samanstvi. Jak jsem uz uvedl, nikdy jsem u ni nebyl a drive bych asi Bagua nepoznal, coz po dvou seminarich Bagua s Mirem bych urcite mel ted dost velkou sanci. :)
Jak moc Te to dal zajima?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod gostop » čtv 26. kvě, 2005 16:01

Jak to jako myslis,jak moc me to dal zajima?:D
gostop
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 26. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Anonymní » čtv 26. kvě, 2005 16:10

gostop píše:Jak to jako myslis,jak moc me to dal zajima?:D


Myslel jsem to jen tak, zda se Ti mam pokusit shanet jeste nejake dalsi info?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod gostop » čtv 26. kvě, 2005 17:18

Jo muzes,jetli bys byl tak hodnej D:
gostop
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 26. srp, 2004 23:00

doplňuji Janoje ohledně Libuš

Příspěvekod centreman » pát 27. kvě, 2005 17:35

V roce 1999 jsem u paní Libuš asi 3 měsíce cvičil, než onemocněla, což skončilo myslím její operací. Ta ženská na mě tenkrát nedělala dobrý dojem. Krom toho, že kouřila cigára jak fabrika, její hodina byla plná povídání a prezentace jejích názorů, o které myslím nikdo tak obšírně nestál.
Byl to fakt vopruz, poslouchat ty její egoistické kecy při hodině, když jsme si hodiny u ní platili a ani si díky kecům nezacvičili tak, jak bychom chtěli.

Chtěli jsme cvičit a zapotit se, ale na jejích hodinách se víc povídalo než cvičilo. Nevěděla kdy přestat.

Bagua jako ucelený styl tenkrát necvičila, byly to pouze určité vybrané druhy chůze, např. na podporu jinu, jangu... Něco jako Wu-Qin-Xi, tedy poměrně banální cvičení Hra pěti zvířat, jenže do kruhu. Spíše ty chůze po kruhu sloužily k rozcvičení se.

Byl jsem rád, že její kurs tenkrát byl ukončen a díky tomu jsem přešel k Qin Ming Tangovi, kde jsem vydržel rok a kde se naopak více cvičilo a málo povídalo a kde se člověk alepsoň zpotil.

Tolik přímé doplnění k Janojovo příspěvku...
centreman
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 31
Registrován: stř 23. bře, 2005 0:00


Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků