Zahnutá JO??

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Zahnutá JO??

Příspěvekod Anonymní » pon 30. kvě, 2005 20:27

mám dotaz JO bude asi s největší pravděpobobností 100% rovná tyč,ted jsem si koupil JO po netu a at se dívám 8O jak se dívám 8O no prostě je trochu zahnutá :lol: Je to normální?? :)
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Příspěvekod Jendis » pon 30. kvě, 2005 20:36

Nekoupils Naginatu????
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Anonymní » pon 30. kvě, 2005 21:01

ne fakt je to JO z ipponshopu :) dřevo nevím ,ale je fakt mírně ohnutá ,fakt nevím jest-li je to normální :roll:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: Zahnutá JO??

Příspěvekod patrik » úte 31. kvě, 2005 5:23

PanJO píše:mám dotaz JO bude asi s největší pravděpobobností 100% rovná tyč,ted jsem si koupil JO po netu a at se dívám 8O jak se dívám 8O no prostě je trochu zahnutá :lol: Je to normální?? :)


Je, když takovou věc kupuješ po netu...

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod jox » stř 01. čer, 2005 0:52

Ber to jako vobdobu toho, když moje teta koupila v "Asia shopu" kalhoty a ty se jí za tejden úplně, ale úplně rozpadly. Byly ušitý štupovaci nití :lol: :twisted:
___
Jox
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Miro » stř 01. čer, 2005 1:11

Rovna tyc by nemala byt ohnuta. Avsak uz Lao-c' vravel, ze co je rovne, se ohejba, a co je ohle, se naprimuje. Tak ju narovnaj a mas po ptakach. :wink:

P.S.: Najlepsie je drzat tyc, kopiju a podobne veci zavesene na stene - ak aj je ohnuta, casom sa takymto sposobom narovna (ci mala by, ale to zavisi aj od druhu dreva, z ktoreho je a od inych faktorov). Mozes si koniec tyce oblepit tenkou vrstvou pasky (zaroven je to ochrana proti stiepaniu pri uderoch o podlahu) a o tu pasku mozes zachytit uzol a zavesit ju o klinec na stene.
Ak ju nemozes zavesit, poloz ju na zem, nikdy ju neopieraj sikmo o stenu.

Miro
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod patrik » stř 01. čer, 2005 5:23

Miro píše:Rovna tyc by nemala byt ohnuta. Avsak uz Lao-c' vravel, ze co je rovne, se ohejba, a co je ohle, se naprimuje. Tak ju narovnaj a mas po ptakach. :wink:


Stojí to zato? Pošli to dodavateli, ať si to strčí do... zpátky do skladu a zkusí to prodat někomu hloupějšímu. Jestli si s tím ještě necvičil, neměl by to být problém ;)

Miro píše:P.S.: Najlepsie je drzat tyc, kopiju a podobne veci zavesene na stene - ak aj je ohnuta, casom sa takymto sposobom narovna (ci mala by, ale to zavisi aj od druhu dreva, z ktoreho je a od inych faktorov).


Já mám džó z japonského bílého dubu, původně byla rovná a pak se ohla, po pár měsících... vzhledem k jinému klimatu, je to docela normál. Prostě nebyla dostatečně vysušená. Teď bývá často (mezi cvičením) pověšená a už se nenarovnala (víc měsíců). IMHO je džó moc krátké na to, aby ho stačilo pověsit. Myslím, že k narovnání by bylo potřeba víc úsilí... (btw i japonští obchodníci jsou ochotní dodat křivuli, zažil jsem to nedávno... bylo to jak luk ;) )

Miro píše:Mozes si koniec tyce oblepit tenkou vrstvou pasky (zaroven je to ochrana proti stiepaniu pri uderoch o podlahu) a o tu pasku mozes zachytit uzol a zavesit ju o klinec na stene.


Mno nevím, co PanJO cvičí, ale je-li to tradiční japonské BU, ničím by to oblepovat neměl.

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Re: Zahnutá JO??

Příspěvekod Anonymní » čtv 02. čer, 2005 3:15

PanJO píše:mám dotaz JO bude asi s největší pravděpobobností 100% rovná tyč,ted jsem si koupil JO po netu a at se dívám 8O jak se dívám 8O no prostě je trochu zahnutá :lol: Je to normální?? :)


Normalne to reklamuj. Jestli to mas na japonsky BU, tak se s tim cvicit neda. Vyrobit rovne jo da samozrejme praci - proto za nej taky platis tu cenu... Ze se nejaky kusy ohnou, je normalni - je to konec koncu drevo - ale slusna firma krivy kusy neprodava... Posli jim to zpet a mas-li kde, rovne jo si dojdi vybrat OSOBNE
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00


Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků

cron