WOODEN DUMMY - dřevěný panák

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod chonglee » pon 27. zář, 2004 21:34

tak se nezlob tvůj příspěvek tak nezněl.
tak kukni sem http://www.digitaletchings.com/v_wcd.html
chonglee
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 30. kvě, 2004 23:00

 

Příspěvekod Anonymní » úte 28. zář, 2004 9:05

Ahoj Chonglee

Dik za linky.
V tej ukazke toho panaka nejako setry... :-) panaka necvicim takze neviem posudit, ale pripada mi to take tapkanie.... :-) hlavne bez urazky...

Co si myslis ty o tej ukazke?

Bolo
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod chonglee » stř 29. zář, 2004 19:33

už si obsah přesně nevybavuju,link byl z archivu,z podsložky nezáživné.pořad tyhle videa neumim ukládat,tak ho nechci znova stahovat.
hlavně panák neni o tom.aby si ho nešetřil.ten je určený k tomu,aby ti dělal partáka kterej má vždycky čas a nereptá když ti to nevyjde jak si chtěl.
sestava na panákovi je jen návod na nejčastějši útoky(troufl bych si i říct,že místa a doby vzniku)a jak na ně reagovat.
někde jsem tu četl,že na panákovi bude cvičit až v devátém roce cvičení....???docela zajímavé,co na něm pak bude chtít ještě cvičit?když ne základní techniky.ostatně už jsem zažil týpka co sekal do panáka mečema.
zatím se kousek načet stručně sestava Yip man,cvičicí začátečník znající posloupnost pohybů bez jejich významu.pri ůderech strácí końtrolu nad rukama,noha na ozdobu,nepoužívá ji jako oporu pro páky ani údery.

no ostatně lo man kamamův wch se mi stejně vždycky zdál nějakej divnej.to že měl yip man ukutečně outdoor žáky považuju dneska za pravdu.u yipmanovo žáků nevidíš nikde v pohybech "kung" kterej cvičení povíší na kung fu.ostaně sám ho na svých filmech taky dobře maskuje.

no stačí pro některý už tohle bude silný kafe.zatim zdravím chonglee.
chonglee
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 30. kvě, 2004 23:00

Příspěvekod Hark » stř 06. říj, 2004 8:36

Na tom videu je napsany ze to natocili wch studenti - takze to beru jako trenink studentu. Neni receno na jake urovni. Podle urovne bych hadal, ze tak Siu Lim Tao, prvni sestava. Takze proc ne. Kdyby tam bylo napsano, ze takhle cvici ucitel, asi by to stalo za zamysleni.
Uživatelský avatar
Hark
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 612
Registrován: úte 16. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha, Frýdlant nad Ostravicí

Příspěvekod Anonymní » čtv 07. říj, 2004 8:20

ahojte vsetci

Zaujimalo by ma co si myslite o ewto?
Cvicim ewto a nemyslim si ze je to nieco zle alebo neucinne, ale vy tu hovorite o panakovi na urovni Siu Nim Tao... nic take sme zatial nerobili a ani robit tak skoro nebudeme....
Nemyslim si ze by som potrebovala cvicit na panakovi uz teraz, lebo toho mame dost a nie kazdemu to ide tak ako by si predstavoval, takze otazka znie : Co na tom panakovi cvicite a nemozete to cvicit s partnerom?

Lea
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod WT_Martin » čtv 07. říj, 2004 9:24

Lea píše:ahojte vsetci

Zaujimalo by ma co si myslite o ewto?
Cvicim ewto a nemyslim si ze je to nieco zle alebo neucinne, ale vy tu hovorite o panakovi na urovni Siu Nim Tao... nic take sme zatial nerobili a ani robit tak skoro nebudeme....
Nemyslim si ze by som potrebovala cvicit na panakovi uz teraz, lebo toho mame dost a nie kazdemu to ide tak ako by si predstavoval, takze otazka znie : Co na tom panakovi cvicite a nemozete to cvicit s partnerom?

Lea


Nema smysl zacinat tady dalsi svatou valku ve jmenu EWTO. O tehle fanaticke organizaci toho bylo napsano uz vice nez hodne. I tady se to uz rozebiralo. Projdi si to a udelej si obrazek sama.

Na panakovi cvicis zakladni techniky (treba prave ze Siu Lim Tao), ktere se ucis timhle zpusobem spravne aplikovat a smerovat.
<b>Martin Kysela</b>
Lamga Hungkyun Gungfu
林家洪拳功夫
linie: klášter Siulam - Jisin simsi - Hung Heigun - Luk Achoi - Wong Taai - Wong Keiying - Wong Feihung - Lam Saiwing - Lam Jou - Lam Jansing - Pavel Macek
WT_Martin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 262
Registrován: úte 15. dub, 2003 23:00
Bydliště: Tady a teď

Příspěvekod Hark » čtv 07. říj, 2004 10:37

Lea píše:ahojte vsetci

Zaujimalo by ma co si myslite o ewto?
Cvicim ewto a nemyslim si ze je to nieco zle alebo neucinne, ale vy tu hovorite o panakovi na urovni Siu Nim Tao... nic take sme zatial nerobili a ani robit tak skoro nebudeme....
Nemyslim si ze by som potrebovala cvicit na panakovi uz teraz, lebo toho mame dost a nie kazdemu to ide tak ako by si predstavoval, takze otazka znie : Co na tom panakovi cvicite a nemozete to cvicit s partnerom?

Lea


Ber to jako moznost jak si rozsirit a zpestrit trenink. Na urovni prvni sestavy muze byt i clovek, ktery ji prave dokoncil a zacal se ucit Cham Kiu :) A to je prave ta chvile, kterou jsem mel na mysli - ze zacne cvicit na panakovi to, co uz drobet "umi". Ale je to jen dalsi cviceni navic, nijak samostatne a samospasitelne. A hodi se kdyz zrovna nemas s kym cvicit - treba doma. Ale je to jen pomucka, hlavni teziste stejne je ve cviceni do vzduchu.
Uživatelský avatar
Hark
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 612
Registrován: úte 16. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha, Frýdlant nad Ostravicí

Příspěvekod Anonymní » čtv 07. říj, 2004 12:50

ahojte vsetci

to Hark: hlavni teziste stejne je ve cviceni do vzduchu.

Tak teraz neviem ci ta mam brat vazne.... ked nemam s kym cvicit tak cvicim formu, kroky, postoje a tak ..... ty nie???

to WT_Martin: pracujem v psychologickom centre mladych ako psychologicka a nemyslim si ze ide o fanaticku organizaciu...ver mi poznala by som to, evidentne mas velmi neprijemny osobny zazitok a kazdemu ho rad porozpravas....:-) nic v zlom

stale ste mi neodpovedali na otazku:Co na tom panakovi cvicite a nemozete to cvicit s partnerom?

Zacinam nadobudat pocit, ze nikto zo zucastnenych, tejto veci nerozumie dostatocne na to, aby mi dal fundovanu odpoved....


Lea
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod WT_Martin » čtv 07. říj, 2004 12:53

lea píše:to WT_Martin: pracujem v psychologickom centre mladych ako psychologicka a nemyslim si ze ide o fanaticku organizaciu...ver mi poznala by som to, evidentne mas velmi neprijemny osobny zazitok a kazdemu ho rad porozpravas....:-) nic v zlom


Nikoliv, pouze jsem odpovedel na Tvuj dotaz ohledne EWTO. Me zazitky tady prezentovat nehodlam. :-) Ale jak rikam, pokud mas zajem, dohledas si to.
<b>Martin Kysela</b>
Lamga Hungkyun Gungfu
林家洪拳功夫
linie: klášter Siulam - Jisin simsi - Hung Heigun - Luk Achoi - Wong Taai - Wong Keiying - Wong Feihung - Lam Saiwing - Lam Jou - Lam Jansing - Pavel Macek
WT_Martin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 262
Registrován: úte 15. dub, 2003 23:00
Bydliště: Tady a teď

Příspěvekod chonglee » čtv 07. říj, 2004 20:37

Lea píše: takze otazka znie : Co na tom panakovi cvicite a nemozete to cvicit s partnerom?

Lea

odpověd už zde padla.otazka je jak dlouho bude tvýho partnera bavit dělat panáka.pamatuji si, docela dobře i když už to pár let, že to cvicení s partnerem za moc nestálo.detaily popisovat nebudu každej dobře ví co myslim.
chonglee
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 30. kvě, 2004 23:00

Příspěvekod Anonymní » pon 03. led, 2005 20:09

Já používám takového... není to klasický WD, je to postava s rámem z ocelových trubek, polstrovaná kobercem a pěnovou izolací. Tady http://www.karateconnection.com/dummy.htm jsem našel inspiraci.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » stř 08. čer, 2005 12:10

lea píše:stale ste mi neodpovedali na otazku:Co na tom panakovi cvicite a nemozete to cvicit s partnerom?
Lea


Na panakovi muzes cvicit vse co s partnerem akorat tvrdeji a s podstatne rychlejsimi pohybami, partnera dost casto prestane bavit delat ti panaka pokud nestiha a ty mu nedas moznost reagovat, to se samozrejme muze stat i nevedomky, dalsi vec je rozpolozeni mysli partnera i tvoje, znas to sama rano se ti povede zaspat poak se oparis cajem v tvem pripade kavou [hehehehe], pak ti ujede autobus do prace atd., to se samozrejme odrazi na tvem pristupu jak k ostatnim tak k tobe at v praci ci na ulici nebo treba vecer na treninku, kdyz vezmes v potaz toto snat ti dojkde, ze preci jen ten panak to ustoji oproti partnerovi...

nevim snad ti to bude stacit jako odpoved :]
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » stř 08. čer, 2005 12:17

Lea píše:ahojte vsetci

Zaujimalo by ma co si myslite o ewto?

Lea

neni to o tom co je zle ci dobre, kazdy i kazde organizace fererace sdruzeni atd., si hleda svoji cestu, snazi se nejakym zpusobem byt vyjmecni a take se snazi oslovit lidi, ktere neoslovila jina podobna organizace nebo je osolovila nedostatecne....

Je mnoho dest k cili, jen mi je nevidime.Nauc se videt a je ti jedno kudy pujdes.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » stř 08. čer, 2005 12:19

Anonymní píše:
Lea píše:ahojte vsetci

Zaujimalo by ma co si myslite o ewto?

Lea

neni to o tom co je zle ci dobre, kazdy i kazde organizace fererace sdruzeni atd., si hleda svoji cestu, snazi se nejakym zpusobem byt vyjmecni a take se snazi oslovit lidi, ktere neoslovila jina podobna organizace nebo je osolovila nedostatecne....

Je mnoho dest k cili, jen mi je nevidime.Nauc se videt a je ti jedno kudy pujdes.

omlouvam se vsem za moje zamenene pismenka :[], proste jak pisu tak se ukliknu :]

jo neni to dest ale cest :]
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod karlat » sob 21. led, 2006 16:25

Dobrý den, mám následující dotaz:
Všiml jsem si, že jednotlivé školy W/Ving Ch/T/s/zun/g, co jich už je, mají panáka odlišného, např u WT má volně uložené končetiny, které v těle "kloktají", či jak to říct. Máte někdo s těmito rozdíly zkušenosti? Dík
karlat
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod irzounek » sob 21. led, 2006 18:36

karlat píše:Dobrý den, mám následující dotaz:
Všiml jsem si, že jednotlivé školy W/Ving Ch/T/s/zun/g, co jich už je, mají panáka odlišného, např u WT má volně uložené končetiny, které v těle "kloktají", či jak to říct. Máte někdo s těmito rozdíly zkušenosti? Dík


"kloktaji" u vsech skol wing chun co znam, rozdil je jen v upevneni, puvodne byl panak vzdy ukotven v zemi, v Hong Kongu pak lidi okolo Weng Chun mastera Way Yana vymysleli uchyceni na zdi, ktere od nich pak odkoukal (i treba miry rukou a tela neb sam to nevedel) Yip Man a to se dostalo do sirsiho povedomi vzhledem k uspore mista.
zdar
Ivan Rzounek

Ivan Rzounek's WingChunKuen Research
www.wing-chun.cz
Facebook - https://www.facebook.com/ivanrzounekwingchun
irzounek
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 427
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Legerova 34, Pha 2, 120 00, ČR

Příspěvekod severin » sob 03. čer, 2006 11:26

severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod pm » sob 03. čer, 2006 15:03

dreveny panaci na Choi Lei Fat (zascrollujte uplne dolu)

http://plumblossom.net/ChoyLiFut/formslist.html
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

rozměry dummy

Příspěvekod kenddar » stř 12. črc, 2006 8:59

Nazdárek, jednou uz tady tenhle dotaz byl ale nejak jsem si nevsiml odpovedi, tak to zkusim pripomenout nevite nekdo rozmery na dreveneho panaka, nebo stranky kde se to da najit? dik moc,cus :wink:
kenddar
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 11. črc, 2006 23:00

Příspěvekod Mantis » stř 12. črc, 2006 10:38

Nazdárek všichni,

pár info. k dřevěnému (nebo i kovovému) panákovi. Tak kupříkladu já bych zrovna volil pouze dřevo i když spousta intruktorů v zahraničí ukazuje svého kovového panáka (vzpomínám, že snad i B.Lee) si nechal vyrobit (či sám vyrobil) kovového.
Osobně bych volil dřevo, už jen z příjemnějšího pocitu. Dále z toho důvodu, že dřevěné "ruce" a "noha" jsou přeci jen pružnější, tzn. že dřevo pohltí alespoň nějakou část energie do něj vložené, jinak se energie vrací zpět do těla a při dlopuhodobém používání může poškodit klouby, páteř a v extrémních případech i kosti, kterými se do nich bouchá. Klouby vždycky reagují na údery citlivěji, pevné kosti potřebují více, ale když se stane, tak se stane. (Osobně bych to přirovnal k tomu, kdo z nás si zatluče do země pevně fixovaný kůl ze železa a pak do něj mlátí?)
Pokud vím, volně pohyblivé ruce ("klektající") jsou volné právě proto, aby pohlcovaly více energie. Může se to zdát zanedbatelné, ale uvědomme si jak často a jak dlouho denně na tom člověk může cvičit (to je samozřejmě individuální). K odběru energie, vezměme si například fakt, že lovecký luk, který má nátah řekněme 30Kg (potřebuji paže "rozepnout" silou 30Kg, abych jej natáhl jak potřebuji) a jehož rychlost šípu po vypuštění šípu je asi 80m/s a který, pokud do něj nevložím šíp a pustím jej naprázdno, praskne jako nic (mimo to, že se rozletí a může ublížit střelci i všemu kolem). Ovšem, vložím-li na tětivu šíp o váze 24-28g, je odběr energie "pouze" kolem 6%, ale to už stačí k tomu, abych tento luk mohl používat po mnoho let.
Doufám, že mi odpustíte tuto odbočku od původního tématu, ale myslím, že víte, co chci říci :)

Jinak, dřevěných panáků je jistě spousta. Ti šťastnější co jezdí cvičit na východ jich určitě viděli mnoho, já jen připomenu, pro šťastlivce, kteří mají všechny 4 čísla časopisu "KNOCKOUT", že v jednom čísle, nevím už ve kterém je prezentován Cai Li FO i s hodně netypickým panákem, snad i kovovým.
U nás, Qi Xing Tanglang máme dřevěného panáka také a je možné na něm cvičit již velmi brzy základní techniky a později i kombinace, pokud vím, přímo danou sestavu nemáme. Náš panák se také od WCH panáků liší tím, že my máme dvě ruce nahoře a jednu ve středu, WCh má dvě ruce ve středu a jednu nahoře. také naše ukotvení jsem neviděl jinak, než na/v zemi. Mistr mi ale říkal, že můžeme klidně používat WCh panáky, takže se specifikacemi pro použití by to musel být hodně odlišný styl, aby panák stylu nebyl použitelný pro jiný styl. Pořád je to jen náhražka partnera - člověka, a ten má pořád obvykle dvě ruce a dvě nohy s jednou hlavou, že :lol: :lol:

Ještě mě napadá, co se pružnosti týče, makiwara v karate, když se kotví do země, dělá se tak, aby pružila. Je vidět, že tento aspekt je celkem rozšířený a mistři asi věděli, proč to dělají :wink:

No a na konec, myslím, že není nic, co by panák dal víc, než sparing partner, ale jak tu bylo psáno, málo kterého sparinga baví nechat se otloukat a trpělivě stát a stát a stát a spát......
Taky málo kdo má dnes tak obouchané ruce, že si je nechá neustále obouchávat a chytat. Kopy na kolena, holeň.ani nemyslet. Také možnost vyvynutí větší síly, pokud chci panáka jako by stáhnout k sobě za "krk", či "temeno", jako by do klinče. Myslím, že pokud je panák průžný (nejlépe ukotvený na stěně) pak se tato technika dá dobře nacvičit a posílit, ale v konečném důsledku, panák a žádná jiná pomůcka sparing partnera nenahradí.

Cvičení zdar

Mantis
Mantis
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 203
Registrován: úte 03. srp, 2004 23:00
Bydliště: UK

PředchozíDalší

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků