Profesionalita

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Re: EB

Příspěvekod Empty_Bell » úte 14. čer, 2005 14:05

roza píše:jsi predvidatelny

miluji predvidatelnost bejbi
Empty_Bell
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 247
Registrován: pát 20. kvě, 2005 23:00
Bydliště: Svět

 

Příspěvekod Empty_Bell » úte 14. čer, 2005 14:22

Houbeles Miro,

to celé jsem myslel trošku jinak, není třeba jít do extrému ohledně darů, atd.

Psal jsem vyloženě o komerci, a že cokoliv se snadno v komerci zvrhne.

Psal jsem o základu - o "duchu" učení, že postavené na financích je celý "projekt" někde jinde.

Navíc rozlišuju sebeobranná umění a učitele Cesty, Dharmy. Ne vždy se to kryje, někdy však ano, vzácně, viz aikido - Morihei Uyeshiba.

Peníze nejsou ani špinavé ani čisté. Jsou prostředkem směny.

Pro mne prvotní vizitka kvalitního učitele Cesty = nekomerčnost, nekomerční chování. To je to podstatné, co jsem chtěl říci. To ostatní je omáčka.

Zdraví Michal
Naposledy upravil Empty_Bell dne úte 14. čer, 2005 14:34, celkově upraveno 3
Empty_Bell
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 247
Registrován: pát 20. kvě, 2005 23:00
Bydliště: Svět

Příspěvekod Anonymní » úte 14. čer, 2005 14:24

Teď budu trochu filozofovat:)Skutečný mistr je mistrem každodenního života a pokud se soustředí jen na jednu jeho část, uniknou mu souvislosti.Profesionál i neprofesionál jsou podle mě stejně schopní nás dobře vést, pokud si uvědomují že Bu je o životě ne o Bu.Pro profesionála může být těžší udržet si nadhled protože na výuce závisí jeho bytí, sám jim proto moc nevěřím, na druhou stranu jsem potkal pár lidí (jednoho) kteří si udělali z Bu živnost protože ho milovali a šli tak za svým snem, a před nimi smekám.Dalši zbytečný příspěvek..:)

2 empty bell: mluvíš jako někdo koho znám...:)
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Panda » úte 14. čer, 2005 14:25

To jsem byl já :)
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Anonymní » stř 15. čer, 2005 21:47

Nedá mi to se nevyjádřit. Souhlasím spíše s názorem, že komerce je v oboru příliš, byť samozřejmě chápu placení za cvičení. Nejblíže je mi názor ukropcanyho. Jenom podotýkám, že náklady na seminář (ubytování, letenky, reklama) jsou obdobný ve všech BU. A stačí se podívat, kolik stojí seminář se špičkovým japonským mistrem karate (široce rozšířené BU) a kolik seminář momentálně moderních BU jako kungfu, nebo různých moderních armádních stylů. Prostě se smiřte, že přeplácíte a uvidíte co udělá s cenama zevšednění těchto bojových stylů. A osobně si myslím, že masová a jednorázová konzumace semináře stejně zásadní pokrok pro většinu účastníků nepřinese. A.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Riverman » čtv 16. čer, 2005 10:52

ukropcany píše:4panda - vidím to veľmi podobne!

Myslím, že okrem iného je problém aj v tom, že ak niekto prejde z koníčka na profesnú dráhu, tak jeho motivácia sa úplne otočí. Kým koníček ho nijako nestresuje, tak ak ho to živí, tak zrazu záleží na tom, koľko je žiakov, koľko je pobočiek, že treba pásiky, preukazy, budo pasy, kimoná, nášivky, čierne gate, biele gate, sukne... zrazu až na boxe zisťujem, že stačí deravé tričko, 100ročné trenky, ktoré nosil už môj tatko, zablešená díra s blikajúcou neónkou... a vzťah nášho trénera k nám neurčuje to, čo robím pre klub (po materiálnej stránke), ale to, či moja bomba v prednom háku konečne zodpovedá mojej hmotnostnej kategórii... a toto sa kúpiť nedá...

...trochu me to pripomina Rockyho:))..ale mas pravdu, kez by tohle byl ideal
"Je lepší každý den udělat pět kliků, než každý den neudělat patnáct."
Riverman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: stř 22. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod josefmlady » čtv 16. čer, 2005 14:18

ukropcany píše:4panda - vidím to veľmi podobne!

Myslím, že okrem iného je problém aj v tom, že ak niekto prejde z koníčka na profesnú dráhu, tak jeho motivácia sa úplne otočí. Kým koníček ho nijako nestresuje, tak ak ho to živí, tak zrazu záleží na tom, koľko je žiakov, koľko je pobočiek, že treba pásiky, preukazy, budo pasy, kimoná, nášivky, čierne gate, biele gate, sukne... zrazu až na boxe zisťujem, že stačí deravé tričko, 100ročné trenky, ktoré nosil už môj tatko, zablešená díra s blikajúcou neónkou... a vzťah nášho trénera k nám neurčuje to, čo robím pre klub (po materiálnej stránke), ale to, či moja bomba v prednom háku konečne zodpovedá mojej hmotnostnej kategórii... a toto sa kúpiť nedá...


přesně tak
josefmlady
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 167
Registrován: stř 09. bře, 2005 0:00

Hehe

Příspěvekod Anonymní » pát 17. čer, 2005 1:06

Zajimave tema:)
tak tez pridam jeden ciste subjektivni nazor
Uplne na zacatek predesilam, ze jsem prijal za sve system, ze v ramci nejake rovnovahy je treba provadet "vymeny" tak aby to co dostanu bylo vyvazeno tim co dam. Nezalezi na tom jestli jsou to penize, ale zijeme jaksi v dobe kdy penize jsou nejcastejsi objekt vymeny.
Takze prestoze mam tez pocit ze spousta lidi si dela z uceni byznys, dokud mam pocit ze je jista rovnovaha mezi tim co jsem ziskal a tim co jsem zaplatil nemam si na co stezovat.
K otazce pristupu k financim a vyuce .... v ramci skoly ktere se venuji (jezdim cvicit do Vidne) jsem platil 50Euro za jisty vstupni dvoudenni seminar, kdy se 8 zakum dva dny venovalo temer stejne mnozstvi kvalitnich ucitelu. Kdykoli se muzu ucastnit bezneho treninku a pozadat o opravy nebo vedeni bez toho ze bych musel platit dalsi castky.
Dvoudenni seminar s hlavnim zijicim predstavitelem skoly stoji 100Euro.
Prestoze nase financni moznosti jsou proti zapadni evrope slabsi ... nemam pocit ze bych si mohl na neco stezovat.
Takze pokud ten pocit mate - zmente ucitele :) nema smysl si stezovat, pokud se mi neco vyrazne nelibi, jdu zkusit jinam (a treba se nakonec vratim tam kde jsem zacal az si uvedomim ze jsem dostal vic nez jsem si myslel :))

A takova romanticka uvaha na konec - mozna to nekdy driv bylo tak ze ucitel zaka vyucoval zadarmo, ale zak nebo jeho rodice mu za to z ucty a vdecnosti darovali kravku, spravili strechu na dojo, atd atp ..... mozna to tak nekdy fungovalo ale dovede si neco podobneho predstavit dnes? Obavam se ze ucitel spolehajici se na to ze jeho nejnutnejsi potreby z cire ucty a s radosti zabezpeci jeho vdecni zaci asi zajde v chudobe a naivite na to ze nebude mit ani na suchy chleba.

Bylo by to ale krasne .... napriklad ze bych prisel do pekarny kde bych mel k dispozici bezplatne rohliky, chleba .... a ja .. protoze proste ocenuji jejich kvalitu a praci meho oblibeneho pekare bych mu na stul polozil slipku ci mleko od kravky :D ale to jsme vazne nekde jinde .....
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Předchozí

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron