Výcvik střelby

bojová umění a válka, vycvik bodyguardů, speciální jednotky, combat shooting...

Příspěvekod kurt78 » stř 15. čer, 2005 6:51

4gino pjekne :) suhlas
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 11. říj, 2004 23:00
Bydliště: SR

 

Příspěvekod NAIA » stř 15. čer, 2005 7:46

Tak jo hezky jste se do mě pustili....
No nejdřív k tomu meči :D Věděl jsem, že se někdo takový ozve... No podle mého názoru je prvořadým cílem tréninku bojového umění připravit se na to aby člověk zvládl krizové situace. Myslíš si že před pár stoletíma, když byl šerm s mečem aktuální tok ho dělali proto, že jim to s mečem sluší? Myslím, že to byl nejefektivnější způsob sebeobrany. Teď nemá šerm s mečem s reálným bojem nic společného, to asi všichni chápou ne?

GINO:
No argument typu "Už si někoho zastřelil? Tak jak můžeš vědět jak by ses zachoval" je zcestnej. Máš tam že děláš Ju Jutsu. No asi tam taky cvičíte techniky obrany třeba proti noži atp. Jak víš že techniky co cvicíš ti pomůžou danou situaci vyřešit? Už tě nekdo pořezal na ulici? :D To je stejná situace i s pistolí, jenom s ní máš "trochu" větší šanci. A s tím že mám něco říkat až "budu mít něco za sebou". Díval jsem se na vaše stránky, mimochodem jsou hezky udělané, a je tam psané že JJ děláš aktivně od roku 2000. Tak si nemusíme vysvětlovat kdo má co za sebou :D

Jinak pistole sama o sobě je jenom nástroj a to jak ho kdo použije je na něm.
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod kurt78 » stř 15. čer, 2005 7:55

4naia to uz rozumnejsie, ale fakt neviem si predstavit co by sa mohlo stat keby som mal pred par rokmi zbran za pasom ked som bol v obdobi castych poulicnych stretov , ci by som mal menej modrin a prasknutych kosti, alebo ci by som bol uz pod fialkami or si rypal do steny ciarky v base.... keby, keby boli by sme uz vsetci v nebi,...
Naposledy upravil kurt78 dne stř 15. čer, 2005 8:29, celkově upraveno 1
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 11. říj, 2004 23:00
Bydliště: SR

Příspěvekod Gino » stř 15. čer, 2005 8:07

Ale NAIO :-)

A jsme u toho - neoháněj se mnou, já tu nevyhlašuju to, co jsem citoval u tebe :-) A co se týče "až budeš mít něco za sebou" - vskutku, cvičím JJ 6 let, což je proti tobě prd, ale copak o tohle jde? :-) krom toho jsi to citoval přesně "JJ dělám aktivně od roku 2000" - to ti asi moc neřekne :-) Víš, už se mi stalo, že mi někdo otevřel oči a já zjistil, jak jsem byl naivní. No a když to pak vidím u jiných, nedá mi to a alespoň na to upozorním. Za to bys měl být rád - od toho tu diskutujem, ne? :-)

Co se týče meče - napsal jsi to přesně - samé myslíš, myslím... my všichni v dnešní době máme strašnou odvahu myslet, ale když se má něco udělat tak už jsme někde jinde :-) A že šerm nemá s reálným bojem nic společného - to mi taky nedá - jak ty to víš, ty jsi šermíř? myslím, že to byl jendis (pokud ne, tak se mu omlouvám) co tu kdysi popsal zkušenost s napadenným šermířem, který učinil, tak jak je jeho zvykem z šermu, výpad a píchl prsty útočníka do krku. Copak to není reálný boj? To byla zkušenost, ne jenom "myslím, myslíš, myslíme... bla bla" :-) Ale jinak nic ve zlym - jen diskuze, neznáme se, takže nám nic jiného nezbývá.

PS: story s nožem už za sebou mám. Díky bohu mi ten človíček s ním jen šermoval u těla. taky bych mohl rozvádět hypotézy, co bych udělal kdyby, ale má to nějaký přínos? Nemá. Vždycky rozhoduje okamžik.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod patrik » stř 15. čer, 2005 8:21

NAIA píše:Tak jo hezky jste se do mě pustili....
No nejdřív k tomu meči :D Věděl jsem, že se někdo takový ozve...


:roll: Když o někom napíšeš, že je divnej, nediv se, že se ozve...

NAIA píše:No podle mého názoru je prvořadým cílem tréninku bojového umění připravit se na to aby člověk zvládl krizové situace.


Není.

NAIA píše:Myslíš si že před pár stoletíma, když byl šerm s mečem aktuální tok ho dělali proto, že jim to s mečem sluší?


A právě protože si napsal "před pár stoletím" sis odpověděl.

NAIA píše:Myslím, že to byl nejefektivnější způsob sebeobrany. Teď nemá šerm s mečem s reálným bojem nic společného, to asi všichni chápou ne?


Tak proč argumentuješ takovýma kravinama, když je to i Tobě jasný.

... a znovu

NAIA píše:No podle mého názoru je prvořadým cílem tréninku bojového umění připravit se na to aby člověk zvládl krizové situace.


Tak je Ti to jasné, nebo ne... já tomu nerozumím

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Anonymní » stř 15. čer, 2005 9:00

4Gino: Dík za zenovou osvětu o myšlení... No ale asi jsme si nerozuměli. Já jsem netvrdil, že studenti šermu jsou na ulici nepoužitelní (to sis asi přimyslel:)) Spíš jde o důvod kvůli kterému cvičí. Asi to nebude sebeobrana. Nebo bys někomu, někomu kdo má obavu o svůj život (já to nejsem!) doporučil šermovat?

4Patrik: Teď je mi jasné, že si asi nebudeme moc rozumět když necvičíš bojové umění kvůli tomu aby ses ubránil. Chápu že těch důvodů je nekonečně mnoho a každý člověk má ten svůj. A nebudu sem zatahovat diskuzi na téma co je reálnější a co ne. Já jsem dost "poznamenanej" reálem a tak se snažím cvičit tak aby to mělo nějakou skutečnou hodnotu.
No a ber to tak, třeba u policie nebo armády... trénink je musí naučit řešit krizové situace. O nic jiného tam nejde. A podle mě ze stejného důvodu se trénovala BU už kdysi. To jen teď z toho mnoho lidí udělalo něco mezi náboženstvím a zdravým způsobem života...

PS: Té tvé poslední větě vůbec nerozumím a o nikom jsem nepsal že je divnej, jestli jsi to tam někde četl tak to asi bylo mezi řádky..
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod NAIA » stř 15. čer, 2005 9:01

Ten poslední příspěvek je ode mě. NAIA
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Gino » stř 15. čer, 2005 9:06

NAIA: z hlediska sebeobrany se fakt dobrý cokoli, co děláš. Rozhodně vždy lepší, než když neděláš nic. Ale rozebírat... kdyby měl někdo důvod vážně se strachovat o život, pošlu ho na PČR :-) Jinak to budou jen řeči a dohady co by měl dělat, co ho lépe připraví a na to co člověk, to názor.

K tomu, cos napsal patrikovi mohu jen dodat - jak řekl jeden můj kamarád - "To je tak, když se z bujutsu dělá budo" - výstižné.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod patrik » stř 15. čer, 2005 9:24

Anonymní píše:4Patrik: Teď je mi jasné, že si asi nebudeme moc rozumět když necvičíš bojové umění kvůli tomu aby ses ubránil. Chápu že těch důvodů je nekonečně mnoho a každý člověk má ten svůj. A nebudu sem zatahovat diskuzi na téma co je reálnější a co ne. Já jsem dost "poznamenanej" reálem a tak se snažím cvičit tak aby to mělo nějakou skutečnou hodnotu.
No a ber to tak, třeba u policie nebo armády... trénink je musí naučit řešit krizové situace. O nic jiného tam nejde. A podle mě ze stejného důvodu se trénovala BU už kdysi. To jen teď z toho mnoho lidí udělalo něco mezi náboženstvím a zdravým způsobem života...

PS: Té tvé poslední větě vůbec nerozumím a o nikom jsem nepsal že je divnej, jestli jsi to tam někde četl tak to asi bylo mezi řádky..


Zda je divné používání mečů a tyčí v BU, nebo zda jsou divní lidé, co s tím cvičí mi nepřijde až tak jiné... takže jinak, ozval jsem se jako někdo kdo cvičí s mečem a tyčí BU.

Ohledně motivace ke cvičení BU - fakt cvičíme každej z jiného důvodu, ale tak jako já nekomentuju střílení a ukusování uší, prosím, nekomentuj (nejen Ty) cvičení se zbraněmi, mečem apod... určitě to není o tom, že nám ta věc sluší.

Patrik

P.S.
Jen o tréninku u policie a armády pro lidi poznamenané reálem ;) Vím, že JPN policie není zrovna ideální představa, pro lidi, co dělaj reálné BU, ale víš ty s čím třeba cvičí JPN policisti? Je toho hromada, ale mimo jiné dělají kendó (policejní kendó je sakra účinné)... existuje bojové umění keidžódžucu - používá tyč 128 cm dlouhou a co se týče obušku - keibó, ten vychází z tradičního Ikkaku rjú džutte džucu... v armádě, tedy v JPN armádě se vyučuje bajonet, džúken, tedy boj s puškou, která měří skoro půl druhýho metru... a její pohyby vycházejí ze školy Hozoin rjú a Toda ha Buko rjú. To dodávám jen tak pro zajímavost... Nic to nemění na mé motivaci ke cvičení.
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Anonymní » stř 15. čer, 2005 9:33

patrik píše:[existuje bojové umění keidžódžucu - používá tyč 128 cm dlouhou a co se týče obušku - keibó, ten vychází z tradičního Ikkaku rjú džutte džucu... v armádě, tedy v JPN armádě se vyučuje bajonet, džúken, tedy boj s puškou, která měří skoro půl druhýho metru... a její pohyby vycházejí ze školy Hozoin rjú a Toda ha Buko rjú. To dodávám jen tak pro zajímavost... Nic to nemění na mé motivaci ke cvičení.


Muzu potvrdit, ze jsem tady (v JPN) uz parkrat policajta s dzo na ulici videl. :idea:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

predchozi prispevek

Příspěvekod pucmaz » stř 15. čer, 2005 9:36

To jsem psal ja :oops:
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod NAIA » stř 15. čer, 2005 9:40

Jo, tak ty divné lidi jsem zmíil to je pavda. Ale nepsal jsem že jsou "divní" oni. Spíš to bylo myšleno tak, že to nikomu nepřipadá "zvláštní" cvičit s mečem a tyčí, ale s pistolí jo... Takhle to mělo vyznít. Chápej to tak že nemám naprosto nic proti kendu a jiným BU.

Jinak s tou JPN policií je to zajímavé, já jsem viděl pár záběrů a nebylo to špatné. No teda...psal jsi že je to policejní kendo "sakra účinné". Tak jaký je tedy v něm rozdíl a proč se necvičí to nejúčinnější kendo? Proč někdo ztrácí čas a cvičí to méně účinné?
Tenhle dotaz asi nejlíp specifikuje co to stále řeším. Když už něco mám dělat tak ať to maximálně funguje a dá se to co nejrychleji naučit....
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod patrik » stř 15. čer, 2005 9:48

NAIA píše:Jo, tak ty divné lidi jsem zmíil to je pavda. Ale nepsal jsem že jsou "divní" oni. Spíš to bylo myšleno tak, že to nikomu nepřipadá "zvláštní" cvičit s mečem a tyčí, ale s pistolí jo... Takhle to mělo vyznít. Chápej to tak že nemám naprosto nic proti kendu a jiným BU.


ok

NAIA píše:Jinak s tou JPN policií je to zajímavé, já jsem viděl pár záběrů a nebylo to špatné. No teda...psal jsi že je to policejní kendo "sakra účinné". Tak jaký je tedy v něm rozdíl a proč se necvičí to nejúčinnější kendo? Proč někdo ztrácí čas a cvičí to méně účinné?
Tenhle dotaz asi nejlíp specifikuje co to stále řeším. Když už něco mám dělat tak ať to maximálně funguje a dá se to co nejrychleji naučit....


Proč je policejní kendó sakra účinné? Na to by tu měl odpovědět Picard... Jde o to, že je trochu rozdíl mezi kendistama, který cvičej z povinnosti, kvůli zápočtu ;) a těma, co se učej v práci... Účinné... ve smyslu, funkční, proti ostatním kendistům :idea: Je to porád stejný kendó. Nezáleží tedy na nějakých přecratných metodách a tajných technikách, ale na přístupu těch lidí. A další věc je nedá se nejrychleji naučit... protože to, co se dá nejrychleji naučit, není obvykle to nejúčinnější... IMHO. V případě kendó rozhodně ;)

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Picard » stř 15. čer, 2005 10:32

patrik píše:Proč je policejní kendó sakra účinné?


Uz jen proto, ze trenink v policejnich dodzo je neskutecne tvrdy. Nechci se tu nikoho dotknout a znevazit jeho trenink, ale myslim, ze si vetsina z nas ani nedokaze predstavit, jak silenej a tvrdej narez a neuveritelne vostra makacka to je.

Policista ktery prezije par let treninku Kendo v policejnim dodzo uz pak proste prezije vsechno :-)
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Gino » stř 15. čer, 2005 10:34

Teď to patrik vystihl naprosto přesně. Nezáleží na tom co děláš, ale jak. Není kendo jako kendo, aikido jako aikido, karate jako karate, nebo jujutsu jako jutsu. Přitom se mohou cvičit stejné techniky, stejné principy ale efektivita je odlišná.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod kurt78 » stř 15. čer, 2005 12:56

a este prilejem trocha oleja kendistom do ohna:
a to ze sa robili pokusy suboj: pistol na opasku vs mec za opaskom a do 6m dokazal vyhrat mec :)

ale prosim brat len ako pikosku :)
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 11. říj, 2004 23:00
Bydliště: SR

Příspěvekod diablik » stř 15. čer, 2005 21:44

a este prilejem trocha oleja kendistom do ohna:
a to ze sa robili pokusy suboj: pistol na opasku vs mec za opaskom a do 6m dokazal vyhrat mec :) ......chlapi,ja sa nechcem hadat a ani znevazovat infosky inych,ale toto sa mi zda pritiahnute za vlasy. Ak budem mat obtiahnuty pistolet s nabojom v komore,rychlotasne puzdro Fobus,tak mi cela akcia,vytiahnutia s vystrelom musi trvat do 2 s. maximalne...a neverim,ze niekto vytiahne mec ,prebehne 6 metrov a ubije ma....pokial by to tak bolo,tak do dnes vojaci,polismeni pouzivaju noze a mece a o pistol by nikto ani nezavadil...ale po vynajdeni pusneho prachu a zlepsovania vlastnosti a kvality palnych zbrani,sa chladne zbrane dostavali na 2 kolaj....tymto nechcem zhadovat BU zamerane na noz a mec...ale vyjadrenia typu,ze pistol je od 10 m a dalej mi pripadaju tendencne a ucelove...pokial je mi zname su systemy kt. vyuzivaju aj boj zblizka s pistolov,vyprostovacie techniky,ked niekto vam chce vyrvat pistol,klinc s pistolov atd. napr.revolverik je okamzite pouzitelna zbran,bez potreby obtahovania uzaveru atd. aj ked najmoder. modely pistoli ako Glock,Heckler sa vyrabaju v prevedeni okamziteho pouzitia,bez nztiahnutia,nasledneho obtiahnutia zaveru pistole a vystrelenia....Nabi a zabudni.tot logo firmy Glock
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod patrik » čtv 16. čer, 2005 5:29

:lol:

Muhehe, ačkoliv za dvě sekundy se dá s mečem stihnout hromada věcí i bez rychlotasného pouzdra Fobus, určitě se navzájem na trénincích nekrmíme podobnejma historkama...

Ani ti JPN poliši nechodí s mečem po ulici ;)

Jestli se nepletu kurt78 to sem dal jako pikošku a já s tím, že je to pikoška souhlasím, ať to znamená cokoli :oops:

Hezký den

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Krokac » čtv 16. čer, 2005 8:24

Lidi rozvádět zde spekulace. jak by se kdo v danou chívíli rozhodl je zbytečné. Pochopí to každý z nás až se mu něco takového doopravdy přihodí. COž nikomu nepřeji.

Ovšem dokázáno je že ruka je rychlejší než prst na spoušti. To jen tak, že když máte nůž a jste na dosah, tak máte věčí šanci dostat vy jeho než on vás se svou Berettou :!:

Jinak si myslím, že tohle fórum mělo fungovat jen pro získání informací a né k rozvádění nějakých fantasmarorických teorií. A mělo to mít prevenční charakter. Takže pokud máte zájem čistě o teoretickou přípravu, mám typ. Včera jsem koupil knihu MANUÁL OBRANNÉ STŘELBY. Mohu jen doporučit. je zde vše podrobně rozepsané a text je doprovázen mnoha fotografiemi, které celou situaci skvěle charakterizují a zainteresovaná osoba zde může pochytit správné návyky s manipulací zbraně.

Samozřejmě knížka z vás neudělaá Borce. Ale pokud si ji přečtete a budete mít možnost si to někde vyzkoušet, je to asi jedna z nejlepších kombinací pro samouky, kteří nemají možnoat se setkat s nějakým profíkem, kterým by jim vše řádně vysvětlil. :)
Bojovat se musí se ctí, houževnatě, chytře, ale nikdy ne zakaždou cenu !!!

http://mtulak.sweb.cz
Krokac
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned 05. čer, 2005 23:00

Příspěvekod NAIA » čtv 16. čer, 2005 8:59

Manuál bojové střelby můžu jen doporučit. Už ho mám pár měsíců a je to opravdu dobrá knížka o krátkých střelných zbraních.
No a ještě k tomu meči..... :D Je to dost směšné. Nechápu jak někdo mohl v tom testu neuspět. Ale asi měl ten střelec zakázáno se hýbat, protože kdyby sprintoval pryč od toho samuraje a mezi tím tasil pistoli tak bych si na samuraje rozhodně nevsadil.....
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

PředchozíDalší

Zpět na armádní a combat systémy...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků