Arnis de Mano vs Escrima vs Kali

barmský box, escrima, silat, viet vo dao a jiná exotická bojová umění

Arnis de Mano vs Escrima vs Kali

Příspěvekod Saros » čtv 07. črc, 2005 10:06

Ahoj

Arnis de Mano vs Escrima vs Kali

Může mi někdo poradit, jaký je mezi těmito BU rozdíl? Je vůbec nějaký?

Díky
Saros
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 59
Registrován: stř 27. říj, 2004 23:00

 

Příspěvekod Anonymní » čtv 07. črc, 2005 12:57

Koukni se na http://www.dipenshi.cz/art_styles.html máš tam stručný přehled FMA stylů. Případně se tam zastav na DPS diskusním foru. Tady není diskuze tak filipínsky :D specializovaná, takže nebudeme zbytečně ostatní příliš otravovat :roll:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Saros » čtv 07. črc, 2005 13:55

Diky za odkaz. Super web :wink:
Saros
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 59
Registrován: stř 27. říj, 2004 23:00

Příspěvekod Anonymní » čtv 07. črc, 2005 14:32

Anonymní píše:Koukni se na http://www.dipenshi.cz/art_styles.html máš tam stručný přehled FMA stylů. Případně se tam zastav na DPS diskusním foru. Tady není diskuze tak filipínsky :D specializovaná, takže nebudeme zbytečně ostatní příliš otravovat :roll:


no, hezkej pokus - tuším už několikátý - jak si na tenhle web nalákat nějakou návštěvnost :roll: . Schválně jak to příště :lol: .
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Saros » čtv 07. črc, 2005 15:17

A co je na tom špatného? Dozvěděl jsem sem tam, co jsem potřeboval.. Narozdíl od jiných webů, na kterých se člověk nedoví nic konkrétního.. než jen snůžku líbivě napsaného textu, propagující jeden styl či větev bez nějakédo detailnějšího rozboru.
Saros
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 59
Registrován: stř 27. říj, 2004 23:00

Příspěvekod Anonymní » čtv 07. črc, 2005 16:31

DiPenShit píše:
Anonymní píše:Koukni se na http://www.dipenshi.cz/art_styles.html máš tam stručný přehled FMA stylů. Případně se tam zastav na DPS diskusním foru. Tady není diskuze tak filipínsky :D specializovaná, takže nebudeme zbytečně ostatní příliš otravovat :roll:


no, hezkej pokus - tuším už několikátý - jak si na tenhle web nalákat nějakou návštěvnost :roll: . Schválně jak to příště :lol: .


Tak se předveď Ty a dej sem odkaz, rád se kouknu i na Tvoje webovky a rozšířím si znalosti. Jestli ale umíš jen plkat jak jsou ostatní blbí tak to ani nemusíš odepisovat. Mimochodem když jsem se koukal na ten jejich web tak jsem zjistil, že malou návštěvností rozhodně netrpí.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod severin » pát 08. črc, 2005 6:34

http://www.dipenshi.cz/topic.html


Kali, Eskrima a Arnis jsou názvy domorodých filipínských bojových umění, zejména pro umění používající zbraně. 'Arnis' a 'Eskrima' (nebo 'Escrima') mají původ ve španělštině, zatímco 'Kali' se objevuje v různých předšpanělských dialektech.

Někteří odborníci tvrdí, že Arnis je termín používaný v severní části ostrova Luzon, Eskrima se používá obvykleji ve střední části Filipín jako je Cebu City a Kali je používáno na jižním ostrově Mindanaa. Mnozí z těch, kteří říkají, že Kali je název pro jižní styly, prohlašují, že jelikož Mindanao nebylo ©paněly nikdy dobyto v takovém rozsahu jako zbytek Filipín, Kali se nejvíce podobá předšpanělským uměním této oblasti a je ucelenější (pokrývá více možností boje). Jsou i tací, kteří tvrdí, že slovo Kali je jeden z pokusů současnosti jak bagatelizovat vliv ©panělů a jiných Evropanů na filipínská bojová umění, a někteří zacházejí ještě dál a řadí Kali do "filipínsko-amerických" stylů.

Nicméně většina lidí si myslí, že na slovech nezáleží - každá vesnice, a dokonce každý mistr, má odlišný styl, a proto co je důležité je zda studujete Illustrisimův, Caballerův nebo Cabalesův styl a ne zda studujete Eskrimu nebo Kali.
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Anonymní » pát 08. črc, 2005 9:24

Ali píše:
DiPenShit píše:
Anonymní píše:Koukni se na http://www.dipenshi.cz/art_styles.html máš tam stručný přehled FMA stylů. Případně se tam zastav na DPS diskusním foru. Tady není diskuze tak filipínsky :D specializovaná, takže nebudeme zbytečně ostatní příliš otravovat :roll:


no, hezkej pokus - tuším už několikátý - jak si na tenhle web nalákat nějakou návštěvnost :roll: . Schválně jak to příště :lol: .


Tak se předveď Ty a dej sem odkaz, rád se kouknu i na Tvoje webovky a rozšířím si znalosti. Jestli ale umíš jen plkat jak jsou ostatní blbí tak to ani nemusíš odepisovat. Mimochodem když jsem se koukal na ten jejich web tak jsem zjistil, že malou návštěvností rozhodně netrpí.


Právě proto že se nehodlám předvádět se svýma webovkama tak bych na místě reklamy na ně sem ten text zkopíroval, žejo pane, když by mě nešlo o reklamu na ně ale o odpověď na dotaz. Jak je to jednoduché. Ještě mi napiš kde jsem napsal jak jsou ostatní blbí, když mi to už podsouváš (i když o panu Brunnerovi, Diprdshitu atd. si myslím svoje, ale nijak to neventiluji, je to prostě jenom muj názor)!
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pát 08. črc, 2005 18:39

Je slušnost když už od někud něco někam kopíruju napsat alespoň zdroj odkud jsem si to uzmul. Takže ve finále by to vyšlo nastejno = pro Tebe reklama jak svině pro jiného slušnost. Diprdshit jsou mi taky ukradený ale na těch jejich webovkách maj fakt docela fajn informace. Jestli ty si svoje syslíš jen pro sebe OK, ale nechtěj to po ostatních. Hlavně když se nezdá že to tady někoho nějak otravuje. I když tady bude odkaz na jeden web za druhým tak já osobně to jedině uvítám,nemám s tím problém. Rád se kouknu co a jak dělaj jinde. Tak se už neostýchej a napiš sem odkaz na ten tvůj webík i s hláškou jak je skvělej a jedinečnej. Mě to vadit nebude a když si tam přečtu i něco zajímavýho tak Ti ještě veřejně poděkuju :wink:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pát 08. črc, 2005 18:56

Ali píše:Je slušnost když už od někud něco někam kopíruju napsat alespoň zdroj odkud jsem si to uzmul. Takže ve finále by to vyšlo nastejno = pro Tebe reklama jak svině pro jiného slušnost. Diprdshit jsou mi taky ukradený ale na těch jejich webovkách maj fakt docela fajn informace. Jestli ty si svoje syslíš jen pro sebe OK, ale nechtěj to po ostatních. Hlavně když se nezdá že to tady někoho nějak otravuje. I když tady bude odkaz na jeden web za druhým tak já osobně to jedině uvítám,nemám s tím problém. Rád se kouknu co a jak dělaj jinde. Tak se už neostýchej a napiš sem odkaz na ten tvůj webík i s hláškou jak je skvělej a jedinečnej. Mě to vadit nebude a když si tam přečtu i něco zajímavýho tak Ti ještě veřejně poděkuju :wink:


ano, souhlasím - nicméně jak správně píšeš :
když už od někud něco někam kopíruju napsat alespoň zdroj odkud jsem si to uzmul
, tedy ne jen pod hlooopou záminkou všude možně cpát odkazy pokud neodpovídám zkopírovanou odpovědí. Ale nic. Ještě mi prosím napiš kde jsem napsal jak jsou ostatní blbí, pořád to sám nevím a když jsi mi to podsunul určitě jsi to někde četl, jestli ne tak nevím proč jsi to napsal.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Příspěvekod Anonymní » pát 08. črc, 2005 19:01

btw. - výraz KALI se na Filipínách nikdy nepoužíval a ani v současné době nepoužívá v souvislostí s bojovým uměním tak jak to známe. Takže rozdíl je hlavně ten, že ARNIS DE MANO, ESCRIMA je filipínské bojové umění a KALI ne.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pát 08. črc, 2005 19:20

DiPrdShit píše:
když už od někud něco někam kopíruju napsat alespoň zdroj odkud jsem si to uzmul
, tedy ne jen pod hlooopou záminkou všude možně cpát odkazy pokud neodpovídám zkopírovanou odpovědí. Ale nic. Ještě mi prosím napiš kde jsem napsal jak jsou ostatní blbí, pořád to sám nevím a když jsi mi to podsunul určitě jsi to někde četl, jestli ne tak nevím proč jsi to napsal.

Ten odkaz vedl přesně k požadované odpovědi tedy ne někam na web kde po tom budeš hodinu pátrat. Hledat, kopírovat atd. to je práce navíc a ten já věnuju raději sem na plodné a přínosné
diskuze :lol: :lol:
Ale už toho necháme :wink: názory jsme si ujasnili takže OK. A o to že jsou ostatní blbí jsi samozřejmě nenapsal, ale mě se to z Tvého příspěvku prostě tak zdálo tak jsem Ti to s radostí podsunul :lol: . Když si člověk občas nerejpne tak se ty diskuze jen tak vlečou a je nuda :D doufám, že to nějak přebolí :D a odpustíš mé zbloudilé duši :D Ale jinak fakt sem už můžeš přihodit nějaký ten link na Tvoje nebo i jiné zajímavé české webovky o FMA.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pát 08. črc, 2005 19:30

DiPrdShit píše:btw. - výraz KALI se na Filipínách nikdy nepoužíval a ani v současné době nepoužívá v souvislostí s bojovým uměním tak jak to známe. Takže rozdíl je hlavně ten, že ARNIS DE MANO, ESCRIMA je filipínské bojové umění a KALI ne.


Hmm vidíš taky názor, a teď ještě prosím odkud jsi čerpal a kde se o tom můžu dozvědět více = hoď sem odkaz prosím, prosím klidně i v Aj.
Já si myslím, že nemáš pravdu, ale rád se dozvím Tvojí variantu. Tak ještě něco k tomu napiš.
PS: prosím toto není reklama!! toto není reklama!! = nešlo by o tom pokecat na DPS foru (toto neni reklama!!) tady sem chodím totiž jen občas a když minu příspěvek nebo diskuzi která mě zajímá tak už není aktuální a pak reaguju se spožděním a nebo se celá diskuze se přesune do archivu a kdo to má pak hledat :cry: . Máš-li chuť tak tam trochu prezentuj svoje názory :wink:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pát 08. črc, 2005 20:02

Ali píše:
DiPrdShit píše:btw. - výraz KALI se na Filipínách nikdy nepoužíval a ani v současné době nepoužívá v souvislostí s bojovým uměním tak jak to známe. Takže rozdíl je hlavně ten, že ARNIS DE MANO, ESCRIMA je filipínské bojové umění a KALI ne.


Hmm vidíš taky názor, a teď ještě prosím odkud jsi čerpal a kde se o tom můžu dozvědět více = hoď sem odkaz prosím, prosím klidně i v Aj.
Já si myslím, že nemáš pravdu, ale rád se dozvím Tvojí variantu. Tak ještě něco k tomu napiš.
PS: prosím toto není reklama!! toto není reklama!! = nešlo by o tom pokecat na DPS foru (toto neni reklama!!) tady sem chodím totiž jen občas a když minu příspěvek nebo diskuzi která mě zajímá tak už není aktuální a pak reaguju se spožděním a nebo se celá diskuze se přesune do archivu a kdo to má pak hledat :cry: . Máš-li chuť tak tam trochu prezentuj svoje názory :wink:


jestli ti to nijak neublíží, nebudu ti psát žádné odkazy ale prostě jen osobní zkušenost - jestli to ovšem není míň než odkaz na partičku kamarádů který si nejdřív vymyslí nesmyslnou alternativní sebeobranu a postupně se stanou experty na FMA.

Takže výraz KALI - nevím jak do hloubky se o Filipíny a FMA zajímáš, kolikrát jsi tam byl a u koho se to učíš. Já se snažím. Slovo KALI nenajdeš v žádném slovníku filipínských dialektů (když nepočítám Kalibutan, Kalikasan , Kalipay , Kalisod apod. což nemá s FMA žádnou souvislost) a ®ÁDNÝ člověk na filipínách (pokud zrovna není od Leo Gaje - což je ale taky zábavné, nejdříve používal Pekiti-Tirsia Arnis :-) ) nerozumí co po něm chceš když se ho ptáš na KALI - na rozdíl od ostatních pojmenování. V CEBU City se mi nehorázně vysmáli. Filipínci by to sakra mohli vědět... KALI se začalo používat poté co tak označil FMA Dany Inosanto ve své knize v 70letech 20století (proč, to ví snad jen on sám, možná prostě jen nerozuměl co mu kdo vyprávěl protože on sám mluví jen anglicky). A od té doby to prostě v USA letí čistě z komerčních důvodů. Něco jako že název KUNG FU nemá vlastně nic společného s BU nebo nějakým stylem.
Má se všeobecně zato (na Filipínách) že to je zkrácenina "kamok lihok", což řvali za útoku filipínci když hodlali porcovat španěly během bitvy, něco jako v přenesenym slova smyslu "na ně" (kaaaaaaaa....liiiiiiiiii!!!!!!!!). Čemu tam rozumí úplně všichni je "eskrima"

Jinak se ti omlouvám, opravdu nemám zájem se vyskytovat na diskuzním foru DiPrdShitu. Mě se líbí tady:-).
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pát 08. črc, 2005 21:25

Hmm zajímavé, díky za info. Po dlouhé době zase něco co stojí za přečtení i když plně nesouhlasím, ale beru to jako jiný pohled na věc.

DiPrdShit píše: jestli ti to nijak neublíží, nebudu ti psát žádné odkazy jen osobní zkušenost
= ?? jednorázová návštěva Filipín?? studium v USA?? naznačíš nám ještě něco více nebo budeš za tajemný hrad v karpatech :lol: no jo vy vlastně nesmíte ani naznačovat :lol: :lol:

DiPrdShit píše:Jinak se ti omlouvám, opravdu nemám zájem se vyskytovat na diskuzním foru DiPrdShitu. Mě se líbí tady:-).
©koda ale respektuju. Omlouvat se nemusíš :lol:
Jen si myslím, že by lidi neměli být tak moc proti sobě. Vždyť to děláme pro zábavu a fajn pocit. Tak by jsem snad mohli být vzájemně více tolerantní. Mě připadá, že češi by si nejradši vždycky navzájem vytrhali jazyky když se objeví jiný názor než zrovna zastávají oni. Nebo máš Ty z Filipín jinou zkušenost? Je to i tam stejný a lidi od jednoho stylu si nemůžou přijít vzájemně na jméno?? A jak se v tom má člověk vlastně vyznat??
Vykašli se na emoce a napiš ještě nějaké Tvoje info o FMA. Já se na Filipíny asi ještě letos nepodívám, ale snad příští rok to časově i finančně vyjde. Do té doby musím čerpat z zprostředkovaných zdrojů :lol: takže napiš nějaký drby ať se mám v čem štourat :lol:

PS: ten název Pekiti-Tirsia Arnis se používal jen v USA nebo i jinde?? a kdy asi?? Máš nějakej odkaz kde je k tomu i další podrobnější info??

PS2: nebude Ti vadit když se případná kopie tohoto Tvého příspěvku objeví na .... foru?? Je to volně k použití :lol: nebo si vyhrazuješ autorský práva :lol: :lol:

PS3:
DiPrdShit píše:nerozumí co po něm chceš když se ho ptáš na KALI. V CEBU City se mi nehorázně vysmáli. Filipínci by to sakra mohli vědět... :-)

sem se v Brně sháněl po tramvaji a oni se mi nehorázně vysmáli, by to sakra mohli věděěět co sháním nééééé, když jsou z ČR :lol: :lol:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pát 08. črc, 2005 21:52

Ali píše:Hmm zajímavé, díky za info. Po dlouhé době zase něco co stojí za přečtení i když plně nesouhlasím, ale beru to jako jiný pohled na věc.

DiPrdShit píše: jestli ti to nijak neublíží, nebudu ti psát žádné odkazy jen osobní zkušenost
= ?? jednorázová návštěva Filipín?? studium v USA?? naznačíš nám ještě něco více nebo budeš za tajemný hrad v karpatech :lol: no jo vy vlastně nesmíte ani naznačovat :lol: :lol:


ale já si nemyslím že jsem tajemný hrad v Karpatech. Filipíny = podnikání od roku 1998, oblast turistický ruch, konkretně hotel + potapěcká škola. FMA díky kamarádovi z Prahy u kterého jsem dřív (někdy v 1990) cvičil eskrimu. Vedle povinností je to celkem motivující zábava.

DiPrdShit píše:Jinak se ti omlouvám, opravdu nemám zájem se vyskytovat na diskuzním foru DiPrdShitu. Mě se líbí tady:-).
©koda ale respektuju. Omlouvat se nemusíš :lol:
Jen si myslím, že by lidi neměli být tak moc proti sobě.


souhlas, budem tolerovat šmejdy, zlodějíčky, chytráky všeho druhu apod.

Vždyť to děláme pro zábavu a fajn pocit.


promiň, o čem mluvíme - o onanování nebo FMA?

Tak by jsem snad mohli být vzájemně více tolerantní. Mě připadá, že češi by si nejradši vždycky navzájem vytrhali jazyky když se objeví jiný názor než zrovna zastávají oni. Nebo máš Ty z Filipín jinou zkušenost? Je to i tam stejný a lidi od jednoho stylu si nemůžou přijít vzájemně na jméno?? A jak se v tom má člověk vlastně vyznat??


kdo je šmejd nemá šanci. tady mají šanci hlavně šmejdi.


Vykašli se na emoce a napiš ještě nějaké Tvoje info o FMA. Já se na Filipíny asi ještě letos nepodívám, ale snad příští rok to časově i finančně vyjde. Do té doby musím čerpat z zprostředkovaných zdrojů :lol: takže napiš nějaký drby ať se mám v čem štourat :lol:


tebe zajímají DRBY? to tě ale zklamu.

PS: ten název Pekiti-Tirsia Arnis se používal jen v USA nebo i jinde?? a kdy asi?? Máš nějakej odkaz kde je k tomu i další podrobnější info??


je to z doby kdy Leo působil v USA, vyhledat si to určitě můžeš ve starých vydáních Black Beltu apod. odkazama tě nezahltím, nevím. bylo to v 70 tych letech když tam byl jako offico zástupce NARAPHIL

PS2: nebude Ti vadit když se případná kopie tohoto Tvého příspěvku objeví na .... foru?? Je to volně k použití :lol: nebo si vyhrazuješ autorský práva :lol: :lol:


to je mi celkem jedno, jenom budu reagovat jen na to co se ukáže tady.

PS3:
DiPrdShit píše:nerozumí co po něm chceš když se ho ptáš na KALI. V CEBU City se mi nehorázně vysmáli. Filipínci by to sakra mohli vědět... :-)

sem se v Brně sháněl po tramvaji a oni se mi nehorázně vysmáli, by to sakra mohli věděěět co sháním nééééé, když jsou z ČR :lol: :lol:


brňáci v Cebu ani na Mindanau nejsou, takže mám to štěstí mluvit s normálníma lidma. Musíš si asi líp vybrat koho se zeptáš.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod pavel_k » pát 08. črc, 2005 22:02

4DiPrdShit: podle tvých příspěvků mi připadá, že dipenshi (ci jak to je) moc v lásce nemáš. Takže - podle tvého názoro - u koho v ČR stojí za to se učit?
pavel_k
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 22. bře, 2005 0:00

Příspěvekod Anonymní » pát 08. črc, 2005 22:14

pavel_k píše:4DiPrdShit: podle tvých příspěvků mi připadá, že dipenshi (ci jak to je) moc v lásce nemáš. Takže - podle tvého názoro - u koho v ČR stojí za to se učit?


z toho co vím a koho znám v ČR tak v současné době nikde. Nikdo tu neovládá ucelený system FMA, nemá ani základní potuchu co to vlastně je, ještě tak umí ohromit nějakým fláknutím tyče do lebky (jednou do svojí, jednou do jiné), ale to je tak všechno. navíc veškeré kluby tu nabízí silně okleštěnou verzi zápaďáckého pojetí, víceméně německého pseudo FMA. to už se víc vyplatí začít s "normálním" šermem, ať už sportovním nebo klasickým (nebo jak se říká "historickým").

V podstatě tu každý nabízí jen malou, velmi omezenou a pozměněnou verzi toho čím, byli filipínci opravdu schopni bojovat. už jsem tahal několik lidí přímo sem aby u nás udělali slušnej klub, ale prostě to není zajímavý, u nás není tolik lidí co by chtěli dělat opravdový FMA.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod pavel_k » pát 08. črc, 2005 22:26

Hm...jo nějak tak jsem čekal, že odpovíš. Pak ale zůstává otázka jestli není lepší dělat aspoň něco (tzn. tu okleštěnou verzi) když tě to zajímá. Myslím, že zas tolik lidí nemá možnost si zajet na Filipíny na pár let učit se escrimu
pavel_k
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 22. bře, 2005 0:00

Příspěvekod Anonymní » pát 08. črc, 2005 22:31

To je skoro online komunikace :lol:
Dnes už končím budeme v tom pokračovat příští týden nebo jindy jak bude nálada, ale fajn pokec.
Tvojí práci Ti celkem závidím. Jinak ten Tvůj kamarád je dnes už taky celkem tolerantní k ostatním. Bere je jako rodinu kde jsou normální i černé ovce. Ne každý se v rodině vyvede, ale není to důvod ho zatracovat.Alespoň ne veřejně a mimo rodinu. Lidi od DPS nikdy nedělali nějakou extra politiku prostě existují zde jako ostatní a cvičí si to svoje tak poctivě jak jen dokážou. Netvrdí o sobě, že jsou jediní, nejlepší nebo nejkrásnější :lol: A jestli to je parta kamarádů tak to je spíš plus než nějaký handicap. Psát proto v této souvislosti o
DiPenShit píše:souhlas, budem tolerovat šmejdy, zlodějíčky, chytráky všeho druhu apod.
mi připadá dost mimo mísu. Mě prostě připadá, že kdo nevyznává tvojí cestu je pro Tebe hned člověk hodný pekelných muk :twisted:

Jinak tohle
DiPenShit píše:promiň, o čem mluvíme - o onanování nebo FMA?
vzhledem k tomuhle
DiPenShit píše:Vedle povinností je to celkem motivující zábava
je takový divný. Dobře necvicíš pro pocit ale pro motivující zábavu. Nebo snad pro ochranu svojí vesnice proti ©panělským kolonizátorům??

DiPenShit píše:už jsem tahal několik lidí přímo sem aby u nás udělali slušnej klub, ale prostě to není zajímavý, u nás není tolik lidí co by chtěli dělat opravdový FMA.

Fajn a proč tedy nepřispěješ ještě něčím jiným k očištění českých a evropských vod FMA třeba nějakým zdrojem informací které ty považuješ za OK?? Několikrát tady jen říkáš jak je tohle a tamto blbý a hnusný a že nebudeš nikomu dávat odkazy a pak tohle. Jestli jde o zlepšení celkového vnímání FMA u nás, tímhle svým postojem, mu podle mě moc neprospíváš. Spíš naopak. Nakonec to bude jako ty věčný šarvátky (W,V,Ch,C,T)
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Další

Zpět na ostatní asijská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron