Kungfu klub kde se dá zabojovat ?

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Kungfu klub kde se dá zabojovat ?

Příspěvekod premek » čtv 07. črc, 2005 9:58

Chtěl bych se zeptat, jestli by mi někdo mohl doporučit nějaký pražský klub, kde by si člověk mohl "přátelsky"!! zabojovat aniž by tam musel pravidelně chodit. Ne že bych byl nějak dobrej nebo chtěl někoho
"prudit" ve stylu kdo je lepší. Prostě si jen tak zabojovat, aby
si člověk otestoval jestli se zlepšuje.
(Bydlím na vesnici a široko daleko nikdo, ale občas jezdím na několik dní do Prahy).
Dík
premek
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: sob 02. črc, 2005 23:00

 

Příspěvekod raduz » čtv 07. črc, 2005 12:26

Hm, to teda neviem, mozno sa Ti nejaki Prazaci ozvu a pozvu ta na sparring.
Kedysi bol jeden ucastnik tohto fora zasparovat v Hanumane, tak skus tam (samozrejme nutna dohoda voprad) - teda to myslim full contact (rukavice, box, MT, zapas, MMA) - to preto lebo mas v nazve kung fu.
raduz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. lis, 2004 0:00
Bydliště: NMnV

Příspěvekod pm » čtv 07. črc, 2005 23:28

nase skola, viz www.hungga.org, ozvi se az se vratime z naseho letniho treninkoveho campu (23. cervence), urcite neco domluvime, uz jsme meli nekolik "vyzev" i pratelskych sparringu
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Jamamba » pát 08. črc, 2005 7:22

4premek

co cvičíš?
Jamamba
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 378
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00
Bydliště: Fatsaan (Foshan), Praha

Příspěvekod premek » pát 08. črc, 2005 9:13

Hlavně Tanglang a Xingyi ( trochu Yiquan), ale dřív jsem přičuchl i k několika jiným stylům.
premek
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: sob 02. črc, 2005 23:00

Příspěvekod roza » pát 08. črc, 2005 9:52

Premek - podivej se do soukr. posty.
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Příspěvekod Anonymní » sob 09. črc, 2005 7:23

můžeš kdykoli (i bez předběžné domluvy)
http://kungfu.trilogic.cz
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Jayo » ned 10. črc, 2005 9:16

premek píše:Hlavně Tanglang a Xingyi ( trochu Yiquan), ale dřív jsem přičuchl i k několika jiným stylům.


tanglang, to je ta modlivka?
Jayo
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 84
Registrován: sob 28. kvě, 2005 23:00

Příspěvekod premek » ned 10. črc, 2005 10:13

Jo, Tanglang Quan neboli styl Kudlanky nábožné
(cvičím 7-hvězdnou /Xiqing/ a trochu Liuhe /6 harmonií/ - ikdyž tu jsem měl možnost cvičit pod přímým vedením jen pár měsíců/)
premek
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: sob 02. črc, 2005 23:00

Příspěvekod MartinMartin » ned 10. črc, 2005 19:24

:arrow: Premek
Kdepak jsi cvicil? U koho?
Myslim, ze by jsi se mohl zastavit na sparring i u nas :wink:
cvicime xing yi
MartinMartin
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: ned 30. lis, 2003 0:00
Bydliště: Praha

 

Xingyi

Příspěvekod orcaneer » ned 10. črc, 2005 23:36

premek píše:Hlavně Tanglang a Xingyi ( trochu Yiquan), ale dřív jsem přičuchl i k několika jiným stylům.

Kde jsi cvicil Xingyi??
orcaneer
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 05. kvě, 2005 23:00

Příspěvekod Dong_wu » pon 11. črc, 2005 6:23

jestli cvicis kudlanku a xing yi, tak u nas si s tebou moc rad nekdo zasparuje (treba ja :D ).

viz. http://xingyiquan.wz.cz/uvod-cz.htm
Dong_wu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 331
Registrován: stř 03. bře, 2004 0:00
Bydliště: Praha

littlearts

Příspěvekod Anonymní » pon 11. črc, 2005 13:11

Tak se zase nudim takže jsem vlezl na net.Docela by mě zajímalo u koho cvičil Premek ten Tang lang a u koho cvičí xing i?Pokud vim tak tang lang učí v Čechách akorát Pan Hušek a Xing i Pan Du Fu Kun.Yi quan-ten nevim jestli tu někdo učí.Dong wu pozdravuj mistra.Já se do Prahy dostanu až příští týden.Měl sem teď hodně práce,takže vůbec nic nestíhám.VR z Písku
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod premek » úte 12. črc, 2005 9:54

Tanglang jsem cvičil v ©anghaji asi 3 měsíce u Lin Er Yuna, který studoval u svého bratra, jehož učitelem byli Shang Xian Lin (Liuhe TL) a Yu Tian Chen (7hvězd), ale nevím jestli jsem to správně přepsal, moje znalosti čínštiny jsou dost mizerný.
Xingyi jsem začínal v ČR, tak po různu. V ©anghaji jsme s mým učitelem Tanglang cvičily v Huang Pu parku a můj učitel zde měl několik
kamarádů, kteří cvičili různé styly, jednim z nich byl i Wang Guo You, jehož otec studoval u Dong Zhi Yinga.
Příští týden opět odjíždím do ©anghaje, ale až se vrátím rád bych
někde s Xingyi pokračoval - budu rád jestli mi někdo paradí nějaký dobrý klub, kde se tento styl učí
(Kromě Du Fu Kuna - to jsem kdysi viděl a je to něco trošku jiného - tuším, že je to Xin Yi Liuhe - nerad bych se všechno přeučoval od začátku
- chtěl bych to klasické ortodoxní (tvrdé) Xingyi.
(tím nechci nějak urazit školu mistra Du Fu Kuna - jistě jsou také vynikající a tvrdí bojovníci )
premek
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: sob 02. črc, 2005 23:00

Příspěvekod Dong_wu » úte 12. črc, 2005 14:27

to Premek:
DuFuKun uci klasicke XingYi (prevazne by se asi dalo rict, ze HeBei-sky). Urcite je to jina vetev ne jsi cvicil v Shanghaji ale dost pochybuju, ze v cechach sezenes jinyho ucitele xingyi, ktery by stal aspon za zminku (pokud nejakeho najdes, urcite se na nej rad prijdu podivat).
hodne stesti
Dong_wu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 331
Registrován: stř 03. bře, 2004 0:00
Bydliště: Praha

kkk

Příspěvekod Anonymní » úte 12. črc, 2005 15:50

přemku mohl bys mi osvětlit co je to xing yi liuhe?Nemá to něco společného s liu he ba fa nebo jak se to vlastně píše.Cvičim u Sifu Du Fu Kuna teprv rok a docela to flákám,takže toho moc nevim.Dík
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod premek » úte 12. črc, 2005 18:30

Xin Yi Liuhe by mělo být starší než Xing Yi. Je to Xin ne Xing - Xin je tuším srdce, Xing je forma. Co jsem viděl tak je to mnohem jemnější
a řekl bych takové víc vnitřní - Xingyi co znám já je spíš tvrdé, výbušné,
hrubé - jako když poskakuje medvěd a ještě u toho hřmí ( to jsem se nechal unést poezií), ale taky vím, že Xingyi (Xinyi) stylů je strašně moc některé jsou úplně odlišné, některé mají podobné sestavy ale jiné provedení - docela jsem z toho byl zpočátku dost zmatenej, ale jak jsem
časem poznal číňani si s tím moc nelámou hlavu.
premek
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: sob 02. črc, 2005 23:00

Příspěvekod Anonymní » úte 12. črc, 2005 20:20

Nazdar pánové. Mé znalosti jsou sice trochu chabé, ale xinyi cvičím už nějakej pátek a jelikož jsem strašně zvídavý človíček tak se snažím o stylu, kterej studuju, získávat dost informací. Vy se tady bavíte o 形意拳 (tedy o xing yi quan) a o 心意六合拳 (tedy o xin yi liu che quan) tedy o jednom a tom samém stylu. Na xing yi quan byl xin yi liu che quan přejmenován (podle mojich informací) teprve v polovině 19. století v Hebei. K největšímu dělení na větve stylů xing yi quan došlo za doby Liu Qi Lana. Jeho kung-fu bratři se rozešli po Číně, a to hlavně do Shanxi a Hebei. A tak například z Liu Qi Lanovy větve je pokračovatel Du Fu Kun, ve větvi Guo Yun Shena (což byl Liu Qi Lanův kung-fu brácha) cvičil Sun Lu Tang, další jejich bratr (Song Shi Rong) přejmenoval xing yi quan na Song shi xingyiquan a tak dále. Nejdůležitější na tom je, že se sice měnila forma (a to pouze nepatrně), různí mistři si vyměnili v sestavách techniky, přidali nové zbraně apod. ale myšlenka zůstává u všech větví NAPROSTO stejná!!!!!!!!! Máte-li někdo co dodat nebo vyvrátit, tak sem s tim. Čest La-jia.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

kkk

Příspěvekod Anonymní » úte 12. črc, 2005 20:28

U koho cvičíš?Jezdíš do Číny???Nebo u Du Fu Kuna?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod La-jia » úte 12. črc, 2005 20:41

Cvičím u Du Fu Kuna, ale mám už za sebou i tu Čínu. :D
La-jia
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 27. led, 2005 0:00
Bydliště: Rakovník

Další

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron