Makiwara

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Makiwara

Příspěvekod Anonymní » pát 15. črc, 2005 19:13

Zdravím ,nevíte někdo jak "mlátit" do makiwary ,jsem slyšel ,že nejde jenom přijít a začít do ní bušit ,že si člověk může docela na ní zničit klouby pokud to provádí špatně,proto žádám o radu.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Příspěvekod Anonymní » pát 15. črc, 2005 19:30

kecy,prostě k ní přijď a začni do ní bušit, teda jestli víš jak zavřít pěst.. a jen kloubama ukazováčku a prostředníčku
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Virgee » pát 15. črc, 2005 20:27

low:
no jo,názor odborníka ;) Jak josu na tom tvoje klouby (pokud teda kdy makiwaru viděly)
Jasně, člověk musí tvrě makat, ale zrovna makiwara apod. není dobrá věc pro bezmyšlenkový přítup.
Takže já osobně doporučuju častý trénink s postupným zvyšováním tréninkových dávek, dopracovat se k velkému množství a síle úderů, ale tempem, které tělu neublíží. Důležité je sledovat reakci svého těla a přemýšlet. Makiwara není pytel (i když nic proti pytli, naopak, skvělá věc - ale taky je potřeba u toho myslet, i když člověk jen tak "buší")
®ivot je boj /// http://virgee.wz.cz/
Virgee
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 313
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00

Příspěvekod Anonymní » pát 15. črc, 2005 22:52

bravo Low :lol: od tebe bych si nechal poradit

Postup treninku na makiwaru pro zacatecniky
1: uder musi byt provaden stejne jako do vzduchu
2: uder musi koncit za makiwarou (podle tvrdosti makiwary atd. )
3: zacit s pomalymi udery-pozor na spravne vytaceni pesti- cely uder musi byt vedeny v jednom "tahu" vis 1 a rychlost pridavat postupne!!!
4: pozor na strzenou kuzi - dokud se klouby nespevni a a kuze "neprichyti ke kloubum" bude to asi casto. Je lepsi prestat a osetrit to (pozivam tekuty obvaz).
5: pozor na bouli mezi klouby - rovnez prestat
6: mackej poradne pesti, mej silny postoj atd.

Tohle je samozrejme jen zacatek. Myslim, ze na zbytek si prijdes sam.
Do makiwary jde delat vsechny druhy uderu, i obloukove
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pát 15. črc, 2005 22:58

Jinak s tebo Virgee v zasade souhlasim az na to, ze makiwara telu ublizuje...
Jde o to znicit nervy na kloubech (tedy pokud chce nekdo makiwara trenink delat poradne). Skvely uder je pak vykoupen nizsi hybnosti kloubu a po nekolika letech peknou tresavakou v uderech teisho
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pát 15. črc, 2005 23:23

panove sprominutim tohle je stejne kec jako dynamika,vybusnost a podobny pitomosti na ktery se tady kazdej pta.navod neexistuje.nejdriv totiz musis zacit neco delat a vsechno prijde casem samo..nemam rad rady typu,"pokud nejses rozhodnutej s necim zacit, muzes si aspon cvicit rovnovahu,strečovat.." protoze az s necim pak zacne tak mu to stejne bude uplne k nicemu.bude zacinat od nuly. ten kdo nikdy do makiwary nemlatil a nedela zadny BU ,stejne brzo pochopi ze mu to samo o sobe k nicemu neni,ten kdo to ma v ramci "vycviku" snad chape o cem je rec.tyhle veci nejdou pochopit ze dne na den.nez sem zacal delat karate,ucil sem se z knizky(asi 14 dni),stoupnul sem si do zenkutsu a do vseho daval boky,presne tak jak tam psali.a ejhle bylo to uplne k nicemu,jakakoliv teorie je proste na nic.

slysel sem i kecy typu ze kdyz se neumi mlatit do pytle,muzes si odrovnat kluby,co je to za blbost?ja nekolikrat tejdne mlatim do tvrdyho pytle kterej je tezsi nez jak a nikdy se mi ,ani nikomu koho znam,nic s kloubama nestalo.zato delam dene desitky az stovky(podle toho jak se mi chce) klliku na klubech(na parketach) a kuze se mi sdira a zapesti obcas ujede tak jako tak.vsechno jde se vsim.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod pucmaz » sob 16. črc, 2005 2:07

.
Naposledy upravil pucmaz dne pon 29. pro, 2014 14:51, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod Virgee » sob 16. črc, 2005 10:01

low píše:slysel sem i kecy typu ze kdyz se neumi mlatit do pytle,muzes si odrovnat kluby,co je to za blbost?ja nekolikrat tejdne mlatim do tvrdyho pytle kterej je tezsi nez jak a nikdy se mi ,ani nikomu koho znam,nic s kloubama nestalo.zato delam dene desitky az stovky(podle toho jak se mi chce) klliku na klubech(na parketach) a kuze se mi sdira a zapesti obcas ujede tak jako tak.vsechno jde se vsim.

To že tě baví se ničit, je tvoje věc. Ale BU není jediným smyslem života. Já žiju normální pracovně/studijní život a rozhodně nemám zájem si oddělat ruce. Já je totiž používám i k jiným věcem než k honění ega a bušení do pytle.
Prostě cvičit bezmyšlenkovitě jako idiot je blbost - všechno se má dělat s rozmyslem a mírou.
A když chci něčeo dosáhnout, udělám to postupně. Myslíš si, že třeba Lance Armstrong (pokud víš o koho jde) skočil rovnou na kolo za čtvrt milionu a jel Tour de France, těch 3500 km? Kdepak, pěkně v pohodě se jako kluk naučil jezdit na malým kole, pak měl větší,....., a je ho trenéři ho s velkým rozmyslem a plánem vedli k vyšší výkonnosti. Kdyby to udělal rovnou, tak hned za startem spadl z kola.
®ivot je boj /// http://virgee.wz.cz/
Virgee
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 313
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00

Příspěvekod Ighy » sob 16. črc, 2005 14:30

V Cechach je skola Karate, ktora pracuje ma makiware, je to organizacia International Okinawan GojuRyu KarateDo Federation, IOGKF, priamo pod vedenim pana Higaonna Morio (9.Dan). Ich stranka je www.iogkf.cz. Moje skusenosti s makiwarou su, ze ked to robis nepremyslene za chvilu si rozrazis klby na pasti a pokial to nenechas uplne zahojit, tak som poznal ludi, ktori si takymto "drsnackym cvicenim" rozodrali kozu az na kost a na par mesiacov si dali oddych od treningov, pretoze sa to zapalilo a nemohli ani zohnut ruku. Dobre, nie???
Na stranke IOGKF najdes aj kratky navod ako makiwaru postavit a umiestnit. Ak to odtial uz dali prec daj mi vediet a poslem ti navod.
Nie je nic lepsie ako makiwara na spevnenie uderu. Mech je u niecom uplne inom. Ak udieras spravne tak mas dva udery v jednom :D . Ako podlozka sa da pouzit cokolvek, ale slama je naozaj najlepsia.
Ighy
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 28. dub, 2005 23:00

Příspěvekod Anonymní » sob 16. črc, 2005 21:45

No potes panbu. Muzes mi rict kde ses tohle dozvedel?[/quote]

Z vlastni zkusenosti :P
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Příspěvekod Ighy » ned 17. črc, 2005 9:14

Anonymní píše:No potes panbu. Muzes mi rict kde ses tohle dozvedel?


Z vlastni zkusenosti :P[/quote]

Dobra sprava je, ze to nie je z mojej vlastnej skusenosti. Zla sprava je, ze je to zo skusenosti ludi, ktorych poznam a ktorych som videl ako si tu kozu zodrali. a povazovali to za znak muznosti, pretoze to boli a oni prekonali tu bolest. No a makiwara bola skoro cela od krvi. Preto pred takymto chcem varovatr kazdeho, kto to skusi. Zranenie treba najprv vzdy nechat zahojit.
Pre zaciatocnika pri makiware hrozi aj zlomenina hanky, pripadne inej uderovej plochy.
Co sa tyka makiwar, je niekolko druhov. Kazda rozvija nieco ine. Makiwara, ktora sa pouziva u nas je najrozsirenejsou a najvariabilnejsou. Preto ju doporucam.
Ighy
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 28. dub, 2005 23:00

Příspěvekod Anonymní » ned 17. črc, 2005 11:46

no tak já z vlastní zkušenosti z pytle vim , že sedřená kůže je sedřená kůže co se zahojí..byli časy kdy sem měl sedřený všechny klouby, časem ,asi cvikem to občas odnese malíček,jinak kůži si sedřeš tak že ten úder neni přímej ale o tu makiwaru nebo pytel se smykne a odře.. zas do makiwary nemlátíš jak blázen do pytle takže myslim že tam to riziko nehrozí vůbec.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » ned 17. črc, 2005 12:50

Ighy píše:Dobra sprava je, ze to nie je z mojej vlastnej skusenosti. Zla sprava je, ze je to zo skusenosti ludi, ktorych poznam a ktorych som videl ako si tu kozu zodrali. a povazovali to za znak muznosti, pretoze to boli a oni prekonali tu bolest. No a makiwara bola skoro cela od krvi. Preto pred takymto chcem varovatr kazdeho, kto to skusi. Zranenie treba najprv vzdy nechat zahojit.
Pre zaciatocnika pri makiware hrozi aj zlomenina hanky, pripadne inej uderovej plochy.
Co sa tyka makiwar, je niekolko druhov. Kazda rozvija nieco ine. Makiwara, ktora sa pouziva u nas je najrozsirenejsou a najvariabilnejsou. Preto ju doporucam.


Mas recht, v podstate to jsem psal v prvnim prispevku. Tim způsobem co low cvici si spise ublizi. Na okinawe se rukam lidi co si takto znicili ruce pry rika "rakovina" (klouby maji jak tenisaky). Proc to nevim.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Virgee » ned 17. črc, 2005 13:37

low píše:no tak já z vlastní zkušenosti z pytle vim , že sedřená kůže je sedřená kůže co se zahojí..byli časy kdy sem měl sedřený všechny klouby, časem ,asi cvikem to občas odnese malíček,jinak kůži si sedřeš tak že ten úder neni přímej ale o tu makiwaru nebo pytel se smykne a odře.. zas do makiwary nemlátíš jak blázen do pytle takže myslim že tam to riziko nehrozí vůbec.

Sedřená kůže je sedřená kůže co se zahojí...
OK, proč ne. Ale smyslem tréniknu na makiwaře nebo jakéhokoli jiného tréninku v BU není sebepoškození. Radost ze sebepoškozování (jakou máš podle svých příspěvků) je projevem velice chorobné mysli. Natvrdo řečeno: jenom blázen může toužit po sebepoškozování.
Generace před námi vyvinuly bojová umění jako pro člověka pozitivní systémy s cílem zvětšit jeho šanci předejít zraněním v boji. Tak proč si je mám sakra působit? Mám snad riskovat, že až si jako správnej tvrdej hoch (rozuměj namyšlený blbý hovado) rozsekám ruce, že mě nějakej blbeček na ulici vybouchá a celej trénink mi bude k ničemu, protože se zlomenou rukou v sádře se toho moc nenabojuje?
Kdepak. Zpevňovat - ano, posilovat - ano, trénovat rychlost - ano, a to všechno třeba na makiwaře. Ale ubližovat si nebudu.
Hlavní myšlenka ještě jednou: To že si někdo dobrovolně ničí packy není projevem síly a skvělých schopností, ale blbosti a prázdné hlavy.
®ivot je boj /// http://virgee.wz.cz/
Virgee
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 313
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00

Příspěvekod Anonymní » ned 17. črc, 2005 14:12

generace pred nami vymyslela bojove umeni ciste jen a jen jako druh sebeobrany, ruzny psychologicky aspekty a podobne se v nich az ted snazi hledat spousta lidi , tech se ale nedosahne nejakou posranou meditaci nebo ergonomickym,humanim zpusobem treninku. bez prace nejsou kolace, asi tak,chces umet dat poradnou ranu,tak si ruce musej zvyknout,chces umet dobre kopnout lowkick,musis jich nakopat tisice,az si myslis ze ti ta noha upadne.. proto taky ti co cvicej v CR ruzny kungfu blbosti ,aikido a podobny kraviny se neubranej ani omylem, protoze v bu hledaj neco, co maj hledat nekde v budhismu nebo jinym nabozenstvi a ne v BU... ze zacatku kdyz sem zacinal v dojo, mel sem nohu samej puchejr, nemoh sem ani chodit, ted se mi nedelaj, kdyz sem zacinal na pytli mel sem sedreny cely ruce, ted spis nahodou, cim to asi tak muze bejt ?rozhodne ne tim ze si pred ten pytel sednu a budu premejslet nad ptakovinama,ale proto ze cviceni dela mistra .. :o)
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Virgee » pon 18. črc, 2005 6:22

Souhlasím,
pokud chci trénovat BU pro jejich prapůvodní účel, reálnou sebeobranu, musím makat jako blázen. A že se většina lidí co BU cvičej neubrání, to naprosto uznávám(ať žijí reálné zkušenosti ;) )
Nejsem ale debil, abych se zbytečně ničil a , byť jen přechodně, snižoval svou bojeschopnost zraněními, která nejsou nutná.
A jestli to ty děláš, tak to dělej, já ti to neberu, moje zdejší konfrontace není nic osobního. Kdo se chce ničit, tak ať to dělá, jsme svobodný lidi. Ale někomu to doporučovat? To teda ani náhodou.
®ivot je boj /// http://virgee.wz.cz/
Virgee
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 313
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00

Příspěvekod Ighy » pon 18. črc, 2005 15:37

Na kazdem sprochu pravdy trochu :D
Naozaj poznam styly, alebo skoly, kde si myslia, ze ked budu sediet a meditovat dostanu osvietenie, potom vstanu a budu bojovat ako mali dablici. Bez prace vasak nie su kolace. Avsak filozofia, ci skor zivotny nahlad k bojovym umeniam patri. Pred par tyzdnami som sa stretol s jednym Ju Jutsu Senseiom s ktorym sme mali debatu na temu sportovy trening versus trening bojovych umeni. Bojove umenia pocitaju s celozivotnym cvicenim a zdokonalovanim sa. Sport ma svoje limity a terminy a vykonnostne triedy. Vacsina sportovych klubov ma zaujem vychovavat borcov, ktori budu vyhravat sutaze. Cielom bojovych umeni je vytvarat bytosti, ktore su schopne pouzit to co vedia na spravnom mieste a v pravy cas.
Makiwara patri do skupiny Hojo Undo, co su vlastne naradia na posilnenie tela. Pokial chceme robit realnu sebaobranu, musime mat tela pripravene. V opacnom pripade mozeme mat vybehanu techniku, ale ak uder nestoji za nic, je to len nadherne mlatenie do vzduchu.
Avsak ako sa hovori: Bojove umenia by mali nas zivot predlzit a skvalitnit a nie ho skratit. Ver mi, Iow, viem o com hovorim. Vdaka zlemu a nekvalitnemu a nekompetentnemu trenerovi mam znicene rameno a mam s nim problemy. A je to nieco, co uz neopravis. a uz nemozem ist na 100%, ale len 99%. Blbe, co???
Pokial mas dobreho trenera, tak je to skvele a zavidim ti, pretoze mas lepsie vedenie ako som mal ja. Dnes je to chvalabohu ine. A dobra uderova sila sa da co najrychlejsie ziskat makiwarou, alebo boxovacim mechom. Ale ked si pozries boxerov, aj oni si davaju na hanky tapingove pasky, aby si neodrali hanky. Takisto nemaju radi krv :D
Ighy
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 28. dub, 2005 23:00

Příspěvekod RainBows » ned 24. zář, 2006 12:13

Mě je to blbé ,ale chtěl bych se zeptat tohle se instaluje/montuje jak ??? :oops: díky http://www.hayashi.cz/trenink/makiwara: ... l-780.html
RainBows
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: ned 13. srp, 2006 23:00

Příspěvekod player » ned 24. zář, 2006 15:44

Virgee píše:
low píše:no tak já z vlastní zkušenosti z pytle vim , že sedřená kůže je sedřená kůže co se zahojí..byli časy kdy sem měl sedřený všechny klouby, časem ,asi cvikem to občas odnese malíček,jinak kůži si sedřeš tak že ten úder neni přímej ale o tu makiwaru nebo pytel se smykne a odře.. zas do makiwary nemlátíš jak blázen do pytle takže myslim že tam to riziko nehrozí vůbec.

Sedřená kůže je sedřená kůže co se zahojí...
OK, proč ne. Ale smyslem tréniknu na makiwaře nebo jakéhokoli jiného tréninku v BU není sebepoškození. Radost ze sebepoškozování (jakou máš podle svých příspěvků) je projevem velice chorobné mysli. Natvrdo řečeno: jenom blázen může toužit po sebepoškozování.
Generace před námi vyvinuly bojová umění jako pro člověka pozitivní systémy s cílem zvětšit jeho šanci předejít zraněním v boji. Tak proč si je mám sakra působit? Mám snad riskovat, že až si jako správnej tvrdej hoch (rozuměj namyšlený blbý hovado) rozsekám ruce, že mě nějakej blbeček na ulici vybouchá a celej trénink mi bude k ničemu, protože se zlomenou rukou v sádře se toho moc nenabojuje?
Kdepak. Zpevňovat - ano, posilovat - ano, trénovat rychlost - ano, a to všechno třeba na makiwaře. Ale ubližovat si nebudu.
Hlavní myšlenka ještě jednou: To že si někdo dobrovolně ničí packy není projevem síly a skvělých schopností, ale blbosti a prázdné hlavy.



tak jest, do puntiku souhlasim.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Ondra » ned 24. zář, 2006 17:10

4 RainBows : nevím jestli to dobře poradím, přesně co budeš chtít: http://www.karatetygr.cz/o_karate_03-34.htm koukni na tenhle odkaz. Abych se ti ale přiznal, spíš než cvičení na Makiwaře s emi osvědčilo cvičení na box. pytli. Každému vyhovuje něco jiného, třeba ti Makiwara sedne.
Ondra
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 273
Registrován: stř 13. říj, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Další

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 23 návštevníků