Won Hwa Do

hapkido, musado, taekwondo ITF, WTF, GTF, tang soo do...

Příspěvekod jox » úte 10. kvě, 2005 17:52

4plasomrak: Opravdu ne. Co jako? (Jen esi ti teď neulítne ňáká blbost.) Mě to připadá poměrne originální.
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

 

Příspěvekod standalone » úte 10. kvě, 2005 20:42

Ako umenie sa mi WonHwaDo paci. Ale s tou sektou su to fakt vymietacky.
standalone
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned 01. kvě, 2005 23:00
Bydliště: Zilina

Wonny hovori pravdu

Příspěvekod Anonymní » čtv 12. kvě, 2005 20:33

Ludia. Co bojujete s veternymi mlynmi. :D. Musim vyjadrit polutovanie nad niektorimi nazormi.
1. Viete na WHD som chodil 3 roky a nikdy som nemal nic spolocne s Moonom. (Pozvali ma na seminar a to bolo asi vsetko).
2. Wonny ma druhy najvetsi klub na slovensku. (Zacinali sme spolu a malokdo cvici s takym zapalom ako on.)
3. Wonny s Moonom toho tiez vela spolocneho nema, asi iba to ze vie o uceni ktore ponuka naozaj vela ale cez to vsetko Munista rozhodne nieje.
4. Ak niekto bude vyrit hladinu a uvazovat o tom preco som prestal cvicit, tak je to preto ze nemam cas. Ak si ho najdem budem cvicit znova.
5. Bavit sa o tom ake BU je lepsie nema zmysel. Kazdemu sedi nieco insie. A to ze je nejake BU agresivnejsie neznamena ze je lepsie.

PS: Raduz:Treba viac cvicit a menej meditovat pod nejakym guru.... : : ::
Meditacia je uzitocna vec. Bojove umenie je cinnost pri ktorej sa uci prevazne v paroch. Je to zposob ako z hlavy dostat sprostosti co na trening nepatra, bez toho aby si si ju roztrepal. Clovek ma zodpovednost za svojho spolucvicenca a ked ti po hlave behaju sproste myslienky a nesustredis sa na to co robis moze to pre oboch skonci zle.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pát 13. kvě, 2005 3:00

no tak to je vaaazne sila :D
zahlasil "aganemnon" (alebo agamemnon..?):
"Viete na WHD som chodil 3 roky a nikdy som nemal nic spolocne s Moonom. (Pozvali ma na seminar a to bolo asi vsetko)."
NIC s moonom nemaju, ale POZVALI ho na seminar.
ze by som bol taky blby a uveril ze s nim nic nemaju?
to agablabla: ty si ale pekny konipasek :lol: :lol: :lol:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pát 13. kvě, 2005 16:41

plasomrak píše:no tak to je vaaazne sila :D
zahlasil "aganemnon" (alebo agamemnon..?):
"Viete na WHD som chodil 3 roky a nikdy som nemal nic spolocne s Moonom. (Pozvali ma na seminar a to bolo asi vsetko)."
NIC s moonom nemaju, ale POZVALI ho na seminar.
ze by som bol taky blby a uveril ze s nim nic nemaju?
to agablabla: ty si ale pekny konipasek :lol: :lol: :lol:


Pokial viem nikde som nenapisal ze WHD nema nic spolocne s Moonom, ale ze ja s nim nic spolocne nemam. A chodil som tam 3 roky a nik ma nenutil stat sa jeho poslusnym dietkom. Najprv sa nauc citat a potom mlat slamu. :lol: :lol: :lol:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pát 13. kvě, 2005 22:15

to agamemnon: ...mas pravdu, zle som si to precital... to asi tou pokrocilou dobou.... ale v podstate sa im podarilo nepriamo ovplyvnit aj teba, kedze ich svojim postojom viac menej branis...
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » ned 15. kvě, 2005 20:17

čuramedán
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pon 16. kvě, 2005 11:49

Nie respektujem a to je rojzdiel. Co sa tika otazok duchovna, mam na to vlastny nazor a ten mi nik nezmeni.
Jedno je na tejto diskusii zaujimave. Nebavime sa tu o Koreiskom bojovom umeni WON HWA DO ale o Moonovej sekte. To ze Moon patry k jednym z iniciatorom tohto umenia este neznamena ze jeho hlavnym cielom je zbavit ta svojpravnosti a nechat rozhodovat za teba niekoho ineho.
Verim tomu ze covek si je sam sebe panom a ak to pripusti je to len jeho chyba.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Reakcia

Příspěvekod wonny » pon 16. kvě, 2005 19:26

tu hovorite o podvadzaní! A zbavovaní svojpravnosti!
Jedna z hlavnich myšlienok učenia rev. Moona je žiť pre druhích! Ako mam oklamať ludí aby to spravili! Hmm? Musime sa rozhodnuť sami!
Inak to nejde a to je príklad svojprávnosti a vlastného presvečenia!
wonny
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 24. bře, 2005 0:00

Příspěvekod Raptor » pon 16. kvě, 2005 22:56

Zdarec, o Won Hwa Do vím akorát, že je to korejský, ale neumím si pod tím nic pořádně představit - umíte mi to někdo přiblížit, čemu se to podobá? Popis na začátku threadu "je to o kruhových pohyboch a univerzálnych prírodných princípoch" pasuje na půlku bojových stylů, nic moc konkrétního mi to neříká ... a ještě malilinkatej dotázek - je to vůbec použitelný, když je to spojený s Moonistama? (rozumněj - vetšina současných sekt se snaží apelovat na city, lásku a podobně, takže účinný bojový styl mi s tím moc nejde dohromady ...)
Raptor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 553
Registrován: ned 12. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Re: Reakcia

Příspěvekod raduz » úte 17. kvě, 2005 12:30

wonny píše:To si teda moc neveris. Ze Vas porazili na hlavu... Treba viac cvicit a menej meditovat pod nejakym guru....


To raduz. Počuj snažim sa biť neutrálny a neprovokovať. Neviem ako často cvičiš ty ale dovolim si tvrdiť že je to menej často ako ja! A aj o intenzite pomlčim! Len tolko a PS: Jednoducho na niečo tak agresívne ako je WT si ja nikdy trufať nebudem. Nech oni su v Blave a ja si budem cvičiť tu v LM.
PS2: Vieš čo ma zarazilo na WT? Len čo som povedal svojmu trenerovi WT že som v meste videl niekoho v tričku WT, hned sa obával že je to nejaký "?" kto si to sním ide rozdať. toť fsjo.

8O ,nemyslel som to ako urazku, nepacil sa mi ten pristup - kto moze porazit "agresivne" WT. Hocikto moze porazit hocikoho! Neviem ake preberate techniky, ale pri tom "kvante" treningu by si mal viac verit, tot vse.
PS: na WT som chodil aj ja :wink: , dobre bu - ale vobec to nie je o agresivite...
A kaslite na to kto ake nosi tricko, to neznamena, ze aj nieco vie....
raduz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. lis, 2004 0:00
Bydliště: NMnV

reakcia

Příspěvekod wonny » úte 17. kvě, 2005 22:18

vidite cele je to len o ludoch. Niekto ma majstra ktorý využiva žiakov aby si vylepšil situaciu a ospravedlnuje to starostou o do jo. Iný zasa ma skusenosť s cvičenim Wt a nie agresivnou formou. Je to individualne. A to iste je aj u nás! A u munistov tiež. Aj keby Moon toto všetko robil len pre seba, som si istý že viac ludí to robí pre iných! A nemožeme sudiť dané veci len kvoli jednej osobe! toť môj nazor
PS tie gram. chyby si nevšimajte.
wonny
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 24. bře, 2005 0:00

Příspěvekod Anonymní » stř 18. kvě, 2005 23:52

vidite, a kedze moon robi dobre to co robi, pridajme sa k nemu :wink:
inac - aby sme sa vratili k podstate temy, cim je bojove umenie - to won hwa do je nejaky druh mesacnej jogy? :lol:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Tanshimga » sob 09. črc, 2005 20:30

Paci sa mi aki ste aktivni v posudzovani veci neznamich a z druhej ruky podanych.Umenie bojovnika vsak nespociva v nazve konkretneho bojoveho umenia ale v jeho investicii na treningovom poli. To ze dnes mame take mnozstvo bojovych stilov je iba jedinecnostou a kreativitou cloveka sposobene. Avsak anatomia ludskeho tela je len jedna a tej sa kazdy styl drzi. Zalezi iba na urovni majstra - zakladatela stylu a jeho nasledovnikov, ako dokazu zladit efektivnost a rychlost techniky boja, s umeleckym a harmonickym precitenim tak, aby samotne telo netrpelo neprirodzenymi pohybmi (napriklad klby, ktore su ako cele univerzum predurcene k pohybom kruhovym). Novsie styly ako Aikido, ci Won Hwa Do, ktore su zamerane prave na vytvorenie tejto harmonie cez kruhovy ci elipticky pohyb. Techniky su casto minimalne rovnako efektivne ako u stylov z starsich dob. K zvysovaniu rychlosti nevedie zrychlenie tela cez skratenie drahy, ale spomalenie mysle, cez pokoj a kruhovy pohyb. To vsak u ludi dnesnej uponahlanej doby vyzadujucich rychle vysledky nema miesto, preto sa ochudobnuju o vyssiu uroven chapania a praktizovania svojich moznosti.
Tanshimga
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát 08. črc, 2005 23:00

Příspěvekod Azurro » čtv 11. srp, 2005 20:27

Ahojky dá se cvičit WonHwaDo někde v Čechách?
Azurro
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned 07. srp, 2005 23:00

Příspěvekod raduz » pát 12. srp, 2005 7:49

to o tych kruhovych pohyboch je pravda, a oblukove udery su "slusne" pecky, ale udery po priamej drahe budu vzdy rychlejsie ako kruhove.....
raduz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. lis, 2004 0:00
Bydliště: NMnV

Příspěvekod calexik » ned 22. led, 2006 12:16

Hmmm je zaujimave co sa tu vsetko clovek dozvie....Na WHD chodim uz tri roky ale o moonistoch pocujem prvy raz.Snazim sa urobit si o nich daky nazor podla toho co som tu citala ale je to dost tazke lebo kazdy vravi nieco ine.Ale podla mna je to aj tak osobna vec tych ktori veria v moona a chcu v neho verit.Podla mna kto k nim nechce patrit ten tam ani patrit nebude.Ja osobne to dako neuznavam a na 100% viem ze manzela si vyberiem sama.Ale za to neodsudzujem tych ktori to povazuju za spravne a vidia v tom zmysel zivota.Je to predsa ich zivot.A tak isto ako nebudem niko nutit aby sa pridal do dakej sekty tak ani nikoho nebudem nahovarat aby sa k nim nepridaval.Ved kazdy by mal mat vlastny rozum.A podla mna moonisti nikomu neublizuju tym ze maju vlastnu vieru.WHD chcem cvicit aj nadalej ale bez moona, netreba kazdeho hned zaskatulkovat
calexik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned 22. led, 2006 0:00

WHD a Moonova sekta

Příspěvekod Makoto » pon 23. led, 2006 8:38

Zdar vsem, o WHD jsem se poprve dozvedel z ruskeho casopisu Kempo, ktere popisovalo, jak se WHD dostalo do Peterburgu. Udelali nekolik predvadecek pred lidmi z KGB a protoze se jim to libilo, meli prakticky dvere otevrene po celem Rusku. Autor clanku dale poukazoval na propojeni WHD s Moonovou sektou. Patral jsem tedy o WHD dal a na jejich oficialnich strankach skutecne byla informace ze Sung Myung Moon (snad jsem to jmeno napsal dobre) zalozil strarobyle korejske bojove umeni. Hned b druhe vete tam bylo rceno, ze WHD v sove zahrnuje to nejlepsi z TKD, Taek kyonu, Kyuksulu, atd. A jake prekvapeni, zakladatel Moonovy sekty ma presne to same jmeno (mimochodem, tohle uz tam neni, stahli to hned pote, co se v USA provalilo obchod se zbranemi.) Zasel jsem tedy za doc Vojtiskem, ktery je v Cechach asi nejvetsim odbornikem na sekty a nove nabozenske smery a spolu jsme zjistili, ze skutecne WHD ma co spolecneho s Moonovou sektou a ze jejich zpusob rekrutovani je velice dobre promyslen. Nactileti prichazeji do oddilu asijskeho bojoveho umeni, ktery navic cvici Asijec (velky a neomylny mistr z daleke Asie) a postupne zacinaji s filosofii, ktera se cim dal vice bude podobat Moonove flozofii.
Jak mi tedy vysvetlite tohle? Ten clanek se pripadne pokusim najit a kontakt na doc Zdenka Vojtiska je urcite nekde na netu. Ja jsem napsal clanek, chtel ho nechat uverejnit, ale Fighters Magazin to odmitl s tim, ze nechce mit problemy....To bylo pred 6-7 lety. Nechci se s nikym dohadovat, proste zde je jiny nazor a vemte to jak chcete. Ja jsem presvedceny ze WHD je "naborarska kancelar" pro Moona.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Makoto » pon 23. led, 2006 8:40

calexik píše:A podla mna moonisti nikomu neublizuju tym ze maju vlastnu vieru.

Jo, ale zapomnel jsi rici, ze mooniste maji i hodne jinych vedlejsich aktivit, ktere se ani pri nejlepsi vuli nedaji oznacit za legalni. Chlape, pohrabej se v netu a uvidis sam. Ja to udelal...
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod ly » pon 23. led, 2006 11:40

Hm, Makoto, myslim, ze "calexik" je zena :D
ly
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: čtv 26. srp, 2004 23:00
Bydliště: Taipei/BA

PředchozíDalší

Zpět na korejská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron