ITF

hapkido, musado, taekwondo ITF, WTF, GTF, tang soo do...

Příspěvekod Mirimon » pon 25. črc, 2005 12:19

hwarang - já si s tebou pokecám, ale nesmí ti vadit, že dělám WTF.

Co myslíš, dojde někdy ke sloučení ITF a WTF?

Podle mě by to bylo úplně zbytečný.
Mirimon
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

 

Příspěvekod hwarang » úte 26. črc, 2005 5:25

For Mirimon: Hello, mne osobne to nevadí, nepatrím k ortodoxným zástancom jedného štýlu, ktorí nie sú schopný počúvať o inom :-) ale teraz k téme....

Čo si myslím ? K zlúčeniu ako takému asi nedôjde, ono by to bol aj celkom problem, lebo za tú dobu čo je TKD rozdelené sa tieto dva systémy od seba tak rozišli, že momentálne majú spoločný už len názov (obrazne povedané). Čo je však pravda a neprezradím tým nič tajné je to, že (hoc si to WTF nerada priznáva) po súčasných problémoch na čele organizácie im hrozilo vylúčenie z OH.

Nie je to tak dávno (pár dní), čo si spolu sadli predstavitelia ITF a WTF a dohodli sa na zostaveni špeciálneho tímu, ktorý má vypracovať smernice, pravidlá atď pre spoločné Taekwon-Do, teda na OH bude ITF a WTF vystupovať pod jednou hlavičkou.

....Uvidíme sa v Pekingu :-)
hwarang
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 14. črc, 2005 23:00

Příspěvekod Mirimon » úte 26. črc, 2005 17:16

Zdar,

jsme na tom stejně, taky si neumím představit jak by to sloučení vypadalo. Podle mě by vznikla jen další TKD organizace a hodně těch co se věnovali ITF a WTF by si u něj zůstali.
Nevím sice co je na tom pravdy, ale slyšel jsem, že kdysi už nějaká jednání o sjednocení obou TKD ze strany WTF byla vedena, ale vedení ITF to zamítlo s tím, že oni byli první a proto jsou tudíž originál.
A ta myšlenka sjednocených pravidel je celkem zajímavá, pokud se vyplní, doufám, že přinese řadu potřebných změn v pravidlech a zápasy se tak stanou divácky atraktivnější.
Jaké jsou ty problémy ve vedení WTF, že mu kvůli tomu hrozí vyloučení z OH? Já totiž o ničem nevím :oops:
Mirimon
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod hwarang » stř 27. črc, 2005 5:42

Nazdar,

...áno, áno, práve divácka atraktivita bola jedna z kľúčových otázok prečo vôbec došlo k pochybnostiam o tom, či bude WTF na ďaľších OH. Ak sa nemýlim, tak v júni boĺo zasadanie IOC, kde padol verdikt myslím, že o troch športoch, ktoré sa nasledujúcich OH nezúčastnia. Dôvodom bola hlavne neatraktivita z pohľadu diváka...

Co sa týka TKD WTF, treba si uvedomiť, že na ich mieste by sa radi videli aj iné BU, napr. Karatisti a tak ak chce WTF odolať tomuto tlaku, musí čo-to zmeniť ?
hwarang
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 14. črc, 2005 23:00

Příspěvekod Azurro » pon 08. srp, 2005 21:58

Ahojky celkem pěkná debata. Dovedete si představit ITFko předvádět to co předvádělo WTFko na olympiádě?
Azurro
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned 07. srp, 2005 23:00

...

Příspěvekod hwarang » úte 09. srp, 2005 8:28

Nazdarek,

pravdupovediac si to predstavit neviem a ani nechcem. Teda ako to myslis ? Keby sa vsak ITF zacalo uberat cestou WTF, asi by stratilo nielen meno, ale co je hlavne - cvicencov...

Uz to tu niekto pisal, konkretne "TAPTAK" v teme "Taekwon-Do WTF, citujem:

----
Nejvetsi ranu TKD zasadil olympijsky turnaj. Tu ostudu, kdy se snad i ve finalovych zapasech bojovnici s rukama u pasu zurive kopajic srazeli tely i hlavami, uz nechci znovu videt.
----

Nechcem sa dotknut WTF-karov, proste robia to preto, ze sa im paci sportova stranka BU, ale ITF ponuka svojim cvicencom daleko rozsiahlejsi system, ktory je zamerany v prvom rade na sebeobranu, teda je chapany ako BU a sportova stranka je len okrajova, ale to som uz niekde na strankach tohto fora spominal a nema zmysel sa k tomu znova vracat....
hwarang
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 14. črc, 2005 23:00

Příspěvekod Azurro » čtv 11. srp, 2005 19:59

Nemyslím si že ITFko je hlavně o sebeobraně podle mě se i zde hodně řeší závody atd. A jestli jde o ITFku o sebeobranu pak by se měla vyučovat ve větší míře než ve které se momontálně vyučuje. Tréninky by se měli více zaměřit na praktičnost a použitelnost v boji. Určitě by to prospělo i pomohlo.
Azurro
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned 07. srp, 2005 23:00

ITF vs. sport

Příspěvekod hwarang » pát 12. srp, 2005 8:45

Hi all,

Uz to tu bolo niekolkokrat spominane - vsetko zalezi na pristupe...

Ci uz v CZ, alebo na SVK sa donedavna k Taekwon-Do ITF pristupovalo hlavne ako k sportu. Na SVK to bolo o to horsie, ze cele to bolo rozhadane a slabo organizovane s financnymi problemami a v takomto prostredi sa naozaj da TKD robit len ako sport a aj to nie na prilis vysokej urovni...

Nastavaju vsak velke zmeny, hlavne v pristupe, aj ked viem, ze nam to este chvilu potrva....

Nechcem rozoberat vsetky zlozky TKD, ani metodiky treningu atd. ale mozno, ze nebolo zle zacat s TKD ako sportom. V podstate je to jednoduche ak clovek pochopi BU ako system, otvaraju sa mu nove a nove moznosti...

Ked si predstavim ziakov, ktori driluju techniky - je pre nich urcite zaujimave vyskusat si naucene veci na nejakej sutazi, moct sa porovnat a tym padom su aj motivovany, neskor, ked uz dosiahnu urcitu uroven, moze sa pristupit k narocnejsim veciam, ako su specialne techniky, prerazanie a samozrejme Hosinsool (sebaobrana), lebo robit tieto veci bez technickej vyspelosti aspon na urcitej urovni je nezmysel a vedie to skor k ublizeniu...

----
Ale este jedna vec...

Ak sa niekto pride pozriet na trening Taekwon-Do a ocakava, ze bude vidiet sebaobranu `ala Aikido je na velkom omyle !!!

Samozrejme pouzivaju sa paky, uchopy, prehody atd. ale nosnou a teda zakladnou castou su techniky, ktore sa ucia od "prveho" treningu...

"taekwon"
hwarang
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 14. črc, 2005 23:00

Příspěvekod Azurro » sob 13. srp, 2005 15:38

Samozřejmě že porovnání v soutěžích a ukázání kolik se toho člověk naučil, ale když vidím třeba na mistrovství lidi co mají 1.kup a hodnotí 1 a 2 dany tak mi to přijde dost uhozený a nesmyslný.
Azurro
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned 07. srp, 2005 23:00

J KOMOROUS

Příspěvekod Anonymní » sob 13. srp, 2005 20:50

ordo lumen temply PŘIKAZUJE-ČECHY ČECHŮM!!!!kOREJCI TU NEMAJ CO DĚLAT!!!!
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Azurro » ned 14. srp, 2005 21:11

Taky názor, ale jen tvůj!
Azurro
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned 07. srp, 2005 23:00

Příspěvekod hwarang » pon 15. srp, 2005 7:16

Azurro píše:Samozřejmě že porovnání v soutěžích a ukázání kolik se toho člověk naučil, ale když vidím třeba na mistrovství lidi co mají 1.kup a hodnotí 1 a 2 dany tak mi to přijde dost uhozený a nesmyslný.


Zdar,

jedine co ma pri tomto napada, je otazka, ze kde si to videl ???

Nejdem sa vyjadrovat k tomu ako je to vo svete, kde takisto platia urcite pravidla, ale Slovenska asociacia Taekwon-Do ITF ma na rozhodcov urcite poziadavky a teda nie je mozne vidiet rozhodcov, ktori nemaju spravene skusky a min. I. Dan a nakoniec ved u Vas je to to iste, povedal by som, ze este prisnejsie, tym myslim Cesky svaz Taekwondo ITF.

Chcel by som vsak dodat, ze ine je ak spravim sutaz medzi dvomi, tromi klubmi (skolami), ktora nie je ani v kalendari sutazi, kde si povedzme aj "pouceny" ziaci vyskusaju ako je to byt rozhodcom. Este raz vsak upozornujem, ze v takomto pripade sa nejedna o "majstrovstva" !!!

S pozdravom 8)
hwarang
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 14. črc, 2005 23:00

Příspěvekod Anonymní » sob 10. zář, 2005 20:57

Ahoj, je mi 16 a asi před půl rokem jsem začala trénovat taekwon-do v ITF. Od sedmi trénuju gymnastiku, takže s ohebností nemám ani problémy, ale chtěla bych se zeptat, jak asi bych měla trénovat (jak často, co, jak natrénovat koordinaci a tak), když chci být CO NEJLEP©Í?
Předem dík
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Lasman » stř 05. říj, 2005 10:57

Miriam píše:Ahoj, je mi 16 a asi před půl rokem jsem začala trénovat taekwon-do v ITF. Od sedmi trénuju gymnastiku, takže s ohebností nemám ani problémy, ale chtěla bych se zeptat, jak asi bych měla trénovat (jak často, co, jak natrénovat koordinaci a tak), když chci být CO NEJLEP©Í?
Předem dík

Rád ti poradím, ale záleží v čem chceš být nejlepší. Pokud chceš dosáhnout těch nejlepších výsledků v oblasti závodů, tak pak se podívej na výsledky škol na soutěžích a podle toho si vyber oddíl. Dál už záleží na tvé píli a trenérovi. No a pokud chceš být co nejlepší v bojovém umění Taekwon-Do, tak si musíš najít takový oddíl, kde připravuje žáky na dlouhou cestu tímto uměním, jak po fyzické stránce tak i po té duševní. Když se nebudeš učit rozvíjet ducha, tak tvé fyzické možnosti se zastaví na určité hranici a bez pomoci duševní síly se zastavíš v polovině cesty.
[a href="http://pedagog.taekwondo.cz/img/taekwondista.gif" title="LASMAN"]LASMAN[/a]
Lasman
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: W.A.R.town

Re: J KOMOROUS

Příspěvekod Lasman » stř 05. říj, 2005 11:07

LANDA píše:ordo lumen temply PŘIKAZUJE-ČECHY ČECHŮM!!!!kOREJCI TU NEMAJ CO DĚLAT!!!!

Já ti věřím, věřím že jednou dostaneš rozum.
[a href="http://pedagog.taekwondo.cz/img/taekwondista.gif" title="LASMAN"]LASMAN[/a]
Lasman
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: W.A.R.town

Příspěvekod Mirimon » čtv 06. říj, 2005 20:21

Miriam - pokud chceš být nejlepší, tak denně procvičuj techniky, které tě učí trenér. :wink:
Lasman - souhlasím s tebou
Mirimon
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Hanzi » pát 07. říj, 2005 21:24

Ahoj lidi. Nebyl jsem delší dobu na netu a koukám, drbárna o ITF. Jsem připraven. Dělal jsem styl této federace pár let a rád si poklábosím. Ne ale s tebou, Severine, páč spolu to probereme v Hlinsku. :D :D . Dejte téma, můžeme začít. Co hosinsul, jsou TKD ITF spokojení? Mají přece nějaké idoly, ti je to naučí? (bez urážky). Byl jsem ve ©panělsku a tam je hodně WTF, co na to říkáte?
Hanzi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: ned 25. zář, 2005 23:00

Příspěvekod Azurro » pon 10. říj, 2005 18:21

Všichni jsme věčně nespokojení. Jak to myslíš s tou sebeobranou?
Azurro
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned 07. srp, 2005 23:00

Příspěvekod Hanzi » pon 10. říj, 2005 19:37

mám na mysli styl výuky, co se sebeobrany týče. Každý trénink je založen, alespoň u ITF a WTF na nácviku kopů a úderů, popř. matsogi apod. Jaké máte vy zkušenosti s obranou proti noži, vúukou pákových technik atd.
Hanzi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: ned 25. zář, 2005 23:00

Hosinsool

Příspěvekod Lasman » čtv 13. říj, 2005 19:26

Tak Hanzi, ja osobne si myslim, ze zakladem vseho jsou jednoduche techniky, takze nema cenu vyucovat zaka narocnou sebeobranu, jelikoz dlouho trva nez si clovek vybuduje dusevni silu a az pak muze zacit s pakou, chvaty, podmety a v neposledni rade nejsilnejsi metodu sebeobrany, mam na mysli tu destruktivni. Tato obrana, aspon si myslim, se pravem vyucuje poradne az od 1. ci 2. danu
Jinak ja tvrdim, ze pokud me nekdo napadne nozem, nejlepsi obrana je utek (taky druh sebeobrany :wink: ), samozrejme ze pokud jde se mnou treba pritelkyne, tak situace je trochu jina, takze nezdrhnu a pritelkyni tam nenecham... a zde musi nastoupit sebeobrana, takze pokud jsem zak a zvladam zaklad (kopy a udery) tak vetsinou nejucinejsi utok je na kolena, pokud ale budu mistrem, tak vim ze vse je otazka nekolika vterin a utocnik lezi dezorientovany, z usi a nosu mu tece krev, ma zlamanou ruku v zapesti, predlokti a lokti. Vse je jen o tom jak dlouho a co v Hosinsool trenuji.
[a href="http://pedagog.taekwondo.cz/img/taekwondista.gif" title="LASMAN"]LASMAN[/a]
Lasman
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: W.A.R.town

PředchozíDalší

Zpět na korejská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron