Sikmy brisni sval

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Sikmy brisni sval

Příspěvekod Anonymní » sob 06. srp, 2005 18:06

Nemohl by mi nekdo poradit, jak naposilovat sikmy brisni sval? Myslim pouze cviky s vlastni vahou tela...
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Příspěvekod Egem » ned 07. srp, 2005 8:51

No ty svaly jsou 2 na kazdy strane :lol: zkus sikmy sed lehy :wink: ne existujou na to docela dobry cviky, ale je lepsi je predvest, sezen si nejakyho fyzioterapeuta(nebo fyzioterapeutku - moc hezky holky) at ti to ukaze.... posilovat jednu skupinu svalu na trupu je IMHO blbost, vzdy by si mel posilovat vsechny a rovnomerne, pokud ne budou te bolet zada... :wink:
Egem
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: sob 30. črc, 2005 23:00

Příspěvekod Anonymní » ned 07. srp, 2005 12:15

Egem: neboj, zas takovej blbec nejsem, jedu zkracovacky, kliky siroky i uzky, drepy... sedy lehy se mi moc nelibej, likvidujou zada :roll:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » ned 07. srp, 2005 12:51

No offence, ja te nechtel urazit... jj sedy-lehy jsou na hovno pac v posl. fazy cviku zabira bedrokyclosteheni sval, dost ho vyradi zdvyhnuti nohou do pravyho uhle... nekde sem videl brozuru Posilovani v bojovych sportech nebo tak nejak, kde byly docela jednoduchy a rozumny cviky, tak zkus tu...
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » ned 07. srp, 2005 16:27

a co takovy to, jak lezis na zadech, das pokrcene nohy do vzduchu a stridave je pokladas na levou a pravou stranu (snad chapes)
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Egem » ned 07. srp, 2005 19:40

:oops: ten anonymni vyse sem byl ja... :oops:
s tim pokladanim na stranu si nejsem jisty, ze to posiluje, spis si myslim, ze to slouzi k protahovani svalstva kolem patere, ale opravte me jestli se mylim
Egem
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: sob 30. črc, 2005 23:00

Příspěvekod Krokac » pon 08. srp, 2005 0:59

Anonymní píše:"bedrokyclosteheni sval"


Kde si přišel na tento název to teda 8O oči !!!

Lidičky pravdou je, že se vše musí posilovat rovnoměrně. Na tom se asi shodneme, že? Ale poopravím pár přízpěvků. Ze sed-lehů se nemusí ničit záda. Když se vracíš do původní polohy po širokém zádovém svalu a ne po páteři, tak si v pohodě :wink: !!!

Pokud se Ti nelíbí sed-lehy holt to musíš překousnout a cvičit. Doporučuji, lehnout si na bok, paže skrčmo za zátylek a vnější nohu pokrčmo, vnitřní noha natažená. sed-leh provádíš do max. polohy s výdechem a zpět s nádechem. přítah by měl být v ose a neměl by si se předklánět !!!

Nebo zkus si lehnout na bok a současně paže v zátylku přitáhnout k nohám a nohy k hlavě. Obě části by se měly potkat v úrovni pasu. Dělá se to tahem a je to maraz cvik. Ani na V© to moc tělocvikářů nezvládlo. Je to náročné, ale tady tímto cvikem opravdu zjistíš jak na tom si s břišním svalstvem.
Bojovat se musí se ctí, houževnatě, chytře, ale nikdy ne zakaždou cenu !!!

http://mtulak.sweb.cz
Krokac
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned 05. čer, 2005 23:00

Příspěvekod Egem » pon 08. srp, 2005 6:54

Mno bedrokyclostehenni sval je cesky ofic. nazev m. iliopsoas :lol:
Zada po sed-lehu boli protoze, prave v posledni fazi pohybu(pritahujes se ke koleni) tenhle sval zabira. A jestli znas jeho prubeh a fyziologii tak ti musi byt jasne k cemu dochazi... k hyperlordoze :wink: a jestli o tom, jak to funguje v tele, jen neco malo vis, tak by ti melo byt jasny k cemu to vede :wink:
Hele siroky sval zadovy je m. latissimus dorsi?? :lol: :lol: :lol:
JAk se po nem muzes vracet a ne po pateri?? Vysvetli mi to pls. To nechapu.
Egem
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: sob 30. črc, 2005 23:00

Příspěvekod Krokac » pon 08. srp, 2005 7:45

Tak za prvé vyjmenovat latinské názvy umím taky. Mimo jiné z anatomie mám udělané ZK i na V© a máme to také v rámci páskoví. Protože si mě s tím svalem zarazil, že by mi něco uniklo díval jsem se do literatury somatologie 1.a 2. autor: prof.MUDR. Richard Rokyta Dr.Sc., Lidské tělo od nakladatelství Albatros a nic takového jsem tam nenašel. Pokud v budoucnu zjistím, že máš pravdu. Svůj názor přehodnotím a přiznám, že máš pravdu. Zatím si myslím, že je to vymyšlená kravina.

Co se týká toho širokého svalu zádového, tak ta dráha jde samozřejmě přes více svalů. Detailně vypíšu dle knihy Somatologie 1. a 2.

Pokud se při návratu u sed-lehu nevracíš po obratlích riziko následků je mnohem menší. Dráha: část svalu trapézového a široký sval zádový.

PS: pro inormaci. Pak navazuje velký sval hýžďový ten je pak zakončen u skupiny kyčelně holenních svalů. Dále dvojhlavý stehenní sval je vede z pod hýžďového svalu. POd kolenem pokračuje lýtkový sval a lýtkový sval soleus. Zakončeno je to Achilovou šlachou.

Z přední části je přes přímý stehenní sval veden sval krejčovský. Dále na přímý stehenní sval navazuje čtyřhlavý stehenní svala pod skupinou kyčelně holenních svalů je vedený trojhlavý sval lýtkový, podním je zakončen lýtkový sval soleus a zakončení je je přední holenní sval.

Fakt žádný bedrokyčlostehenní jsem nenašel :wink:
Bojovat se musí se ctí, houževnatě, chytře, ale nikdy ne zakaždou cenu !!!

http://mtulak.sweb.cz
Krokac
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned 05. čer, 2005 23:00

A

Příspěvekod roza » pon 08. srp, 2005 9:54

KROKAC - bedrokyclosteheni sval skutecne existuje ,a funguje tak ,jak bylo zmineno.problem s nim spociva v tom ,ze se rad pri spatne technice zapojuje ve vetsim mnozstvi a prebira tak cast prace za svaly brisni.Chyba techniky prameni z neznalosti biomechaniky - brisni svaly maji ohybat hlavne trup v bederni casti a to zpusobem odlisnym od standartniho ohybu v jednom kloubu ,protoze se jedna o pater.Oproti tomu si vetsina lidi mysli ,ze brisni svaly maji pritahovat nohy k telu.
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

 

Příspěvekod Krokac » pon 08. srp, 2005 10:10

No když už tvrdíte oba, že ten sval existuje tak asi jo. Já ho ale fakt v žádné literatuře nemám. Na V© jsem měl taky biomechaniku, ale o tomhle svalu nám fakt nikdo nic neříkal. 8)
Bojovat se musí se ctí, houževnatě, chytře, ale nikdy ne zakaždou cenu !!!

http://mtulak.sweb.cz
Krokac
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned 05. čer, 2005 23:00

Příspěvekod Anonymní » pon 08. srp, 2005 10:12

no já nevim, ale kdysi tu někdo dával odkaz na stránku http://www.wingchunkuen.com/modules.php ... cle&sid=82, kde se v sekci Exercise selection zmiňujou o tom, že sedy-lehy nejsou úplně to pravý ořechový.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Egem » úte 09. srp, 2005 16:47

No hele v anatomii od Borovanskeho je. Je to nazev historicky, ale nektery lide ho pouzivaji (oblibeny u nekterych telocvikaru).... Jinak prece se vracis vzdy po sirokym svalu zadovym, ja si nedokazu predstavit, jak to jde po pateri... ale to neres, je to jedno. Mate v organisaci dobrej system vzdelavani v ramci paskovani....
Egem
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: sob 30. črc, 2005 23:00

Příspěvekod Krokac » úte 09. srp, 2005 20:10

Egem píše: Mate v organisaci dobrej system vzdelavani v ramci paskovani....


Teď nevím jak to myslíš, jestli se ptáš, kritizuješ nebo konstatuješ 8)

Jinak s tím svalem máš teda asi pravdu. Ještě se pořádně podívám a tu knihu si půjčím. Člověk nemůže vědět všechno. Ale fakt mi z prvu přišla pěkná kravina 8)
Bojovat se musí se ctí, houževnatě, chytře, ale nikdy ne zakaždou cenu !!!

http://mtulak.sweb.cz
Krokac
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned 05. čer, 2005 23:00

Příspěvekod Egem » úte 09. srp, 2005 21:47

Konstatuju 8)
Egem
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: sob 30. črc, 2005 23:00

Příspěvekod Sai » stř 17. srp, 2005 13:04

sed-lehy jsou totálně na ho**o:!:

kdysi jsem jich dělal denně 500 a večer jsem pak nemohl vstát z gauče a dojít si na záchod... jsem si připadal jak náký krypl... tak mě ty záda bolely.. :x
®ij jako by každá minuta byla tou poslední...
Sai
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 308
Registrován: pon 04. dub, 2005 23:00
Bydliště: Ostrava


Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron