Aikido -a obrana sním.

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Aikido -a obrana sním.

Příspěvekod Anonymní » sob 10. zář, 2005 12:32

Nazdar ,chtěl bych se zeptat ,které páky a chvaty se dají ůspešně aplikovat v reálném boji??Taky jsem přemýšlel ,co se dá použít kdo roztočí pěsti a máchá sněma všude okolo sebe, a nebo co se dá použít na hák,prostě co proti takovým typickým ůtokum, s kterýma se člověk běžně setká.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Příspěvekod Vcelar » sob 10. zář, 2005 19:03

Z Aikido? Hmm... no... třeba... no... vlastně celkem NIC! Jestli se chceš naučit obstát v reálném boji, na Aikido zapomeň...
Když nevyhneš se rvačce, rvi se tak že všichni rváči, vyhnou se pak tobě.
Vcelar
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 08. zář, 2005 23:00

Příspěvekod Jendis » ned 11. zář, 2005 9:40

Vcelar píše:Z Aikido? Hmm... no... třeba... no... vlastně celkem NIC! Jestli se chceš naučit obstát v reálném boji, na Aikido zapomeň...


To si nemyslím..... :wink:




Tifu píše:Nazdar ,chtěl bych se zeptat ,které páky a chvaty se dají ůspešně aplikovat v reálném boji??Taky jsem přemýšlel ,co se dá použít kdo roztočí pěsti a máchá sněma všude okolo sebe, a nebo co se dá použít na hák,prostě co proti takovým typickým ůtokum, s kterýma se člověk běžně setká. ...


Které???Všechny,které umíš použít,které ovládáš...... :wink:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Gino » ned 11. zář, 2005 10:18

Tifu: měl jsem to štěstí už aikido v reálném boji vidět a úspěch mělo :-) A myslím, že bitka s hospodkým tupcem je reálný boj dost. Všechno, co děláš, tě zvýhodňuje. Ale pryč od toho, každému sedne jiná technika, někomu ta z aikida, jinému ta z jujutsu a někomu prostě více sedí MT atp. atp...
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Vcelar » ned 11. zář, 2005 11:37

Gino píše:Tifu: měl jsem to štěstí už aikido v reálném boji vidět a úspěch mělo :-) A myslím, že bitka s hospodkým tupcem je reálný boj dost. Všechno, co děláš, tě zvýhodňuje. Ale pryč od toho, každému sedne jiná technika, někomu ta z aikida, jinému ta z jujutsu a někomu prostě více sedí MT atp. atp...


Na bitku s hospodským tupcem stačí umět běhat, na to není třeba skoro nic trénovat :-) ale samozřejmě cokoli co cvičíš ti může pomoct. Ale reálný boj znamená něco jiného. Reálný boj je například sebeobrana proti zkušenému útočníkovi. A tam bych na to Aikido nesázel...
Když nevyhneš se rvačce, rvi se tak že všichni rváči, vyhnou se pak tobě.
Vcelar
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 08. zář, 2005 23:00

Příspěvekod Gino » ned 11. zář, 2005 11:53

Vcelaři: máš zajímavé myšlenky. Pro mě je reálný boj všechno, co musíš v reálu ubojovat. Tedy i to, když po tobě skočí alkoholem posilněnej frajer. A řekl bych, s prominutím, že k takové věci dojde mnohem časteji, než že se proti sobě postaví na ulici dva zkušení borci - ti to většinou nemají zapotřebí, ale ty jsi možná jiná třída :-))
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Gino » ned 11. zář, 2005 11:55

ukropcany píše:Uf, ešte jedno šťastie, že žijem v úplne inom svete ako je ten svet o ktorom sa tu v poslednom čase toľko hovorí... samí profíci, samí skúsení útočníci... páni, som šťastný, že riešim úplne iné problémy... však keby som mal žiť v takejto sračke čo tu popisujete - kvéry, boxery, teleskopy, súdy, primeraná a neprimeraná obrana... šak by ma drblo... vy v noci spíte dobre? :roll: :roll: :roll:


Tak přesně :-) Řekls to nádherně :-) ©koda, že jsem svou reakci napsal později, než jsem si tě všiml, vůbec bych ji nepsal. Řekls všechno :-)
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Gino » ned 11. zář, 2005 12:18

®e by v těch gatích potřeboval aspoň něco mít? :-)) :-)) Ne, sranda... kdybych si měl něco takovýho pořizovat z důvodů jaké jsi tak krásně ironicko-humorně rozebral, tak bych si asi připadal jak paranoik :-) zas tak ohroženej se necítím :-)
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Jendis » ned 11. zář, 2005 12:28

ukropcany píše:Uf, ešte jedno šťastie, že žijem v úplne inom svete ako je ten svet o ktorom sa tu v poslednom čase toľko hovorí... samí profíci, samí skúsení útočníci... páni, som šťastný, že riešim úplne iné problémy... však keby som mal žiť v takejto sračke čo tu popisujete - kvéry, boxery, teleskopy, súdy, primeraná a neprimeraná obrana... šak by ma drblo... vy v noci spíte dobre? :roll: :roll: :roll:


MUHEHEHE....si mne dostal,Ukropčány.....sem si málem krupnul....ale máš recht,taky koukám,jako blázen....a že se to pořád opakuje dokola a dokola,co?! :wink: :twisted: :lol: :lol:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » ned 11. zář, 2005 12:30

ukropcany píše:4Gino - jaj, dobre mi to padlo... začal som už mať mindráky, že nemám pistolet a že si okamžite musím zohnať Glock 12mm, aký má kamoš, neviem síce na čo, ale má a denne nosí za chrbtom v gatiach... :oops:


bouchačku mám taky,nosím ji jen v práci....a chodil jsem střílet,jenže nám tu zrušili střelnici....asi jí prodám....nač nosit železo u pasu,nežiju na divokým západě.... :wink:

Už se to občas přehání.... :roll: :roll: :? 8O
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

 

Příspěvekod Vcelar » ned 11. zář, 2005 12:37

ukropcany píše:Uf, ešte jedno šťastie, že žijem v úplne inom svete ako je ten svet o ktorom sa tu v poslednom čase toľko hovorí... samí profíci, samí skúsení útočníci... páni, som šťastný, že riešim úplne iné problémy... však keby som mal žiť v takejto sračke čo tu popisujete - kvéry, boxery, teleskopy, súdy, primeraná a neprimeraná obrana... šak by ma drblo... vy v noci spíte dobre? :roll: :roll: :roll:


Taky bych chtěl žít na opuštěným ostrově. Bohužel na to nemám dost peněz ;-) a tak musím nějak žít v té naší krásné demokratické společnosti, kde si na mě (nebo na někoho jinýho) každej může skusit cokoliv a bohužel cítím pocit odpovědnosti za každého spoluobčana v nesnázích. A tak cvičím tak, že až se mi to jednou nedej bože stane, dokážu zneškodnit borce s boxerama, teleskopama a třeba i kvérama... :-)

Gino píše:Vcelaři: máš zajímavé myšlenky. Pro mě je reálný boj všechno, co musíš v reálu ubojovat. Tedy i to, když po tobě skočí alkoholem posilněnej frajer. A řekl bych, s prominutím, že k takové věci dojde mnohem časteji, než že se proti sobě postaví na ulici dva zkušení borci - ti to většinou nemají zapotřebí, ale ty jsi možná jiná třída :-))


Jasně, ale já to myslel tak, že alkoholem posilněnej hospodskej týpek je poměrně lehkej na zneškodnění a mělo by mu stačit utýct. Na ulici číhaj mnohem horší věci, jako Plameňáci, chuligáni, nácci a podobná individua, která mají zapotřebí zmlátit kohokoliv i těhotnou ženu. A nedělám si iluze, že kdejakej týpek, co se každej týden rube na fotbale neumí útočit.
Když nevyhneš se rvačce, rvi se tak že všichni rváči, vyhnou se pak tobě.
Vcelar
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 08. zář, 2005 23:00

Příspěvekod Jendis » ned 11. zář, 2005 12:41

Včelaři,sorry,ale už jsi někdy nějakou mazanici zažil?????Nemyslím rituální taneček v hospě,nebo na disce,ale fakt mazanici????
Tam totiž jseš rád,že stojíš,že stíháš a že ses neposral....alespoň,když je to fakt nečekaný......já ty pocity neumím popsat,kdo tím prošel,ví,o čem mluvím..... :wink:
Trénuj nejdřív hlavu,abys zvládal psychickou stránku věci......tělo až potom :wink: 8)
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Gino » ned 11. zář, 2005 12:46

Jendis - tak tak, tohle ti podepíšu!
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Vcelar » ned 11. zář, 2005 13:22

Jendis píše:Trénuj nejdřív hlavu,abys zvládal psychickou stránku věci......tělo až potom :wink: 8)


Myslíš si, po tom co jsem sem napsal, že netrénuju i psychickou odolnost? Já nejsem nějakej frajírek, co cvičí Kung-Fu podle filmů Jackieho Chana a myslí si, že zvládne kohkoliv :-)))

Ale jsme dost off-topic...
Když nevyhneš se rvačce, rvi se tak že všichni rváči, vyhnou se pak tobě.
Vcelar
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 08. zář, 2005 23:00

Příspěvekod chorche » ned 11. zář, 2005 13:27

vcelar: ty jses asi... velkej drsnak! :lol: co Chucku? :wink:
chorche
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: ned 27. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » ned 11. zář, 2005 13:32

Vcelar píše:
Jendis píše:Trénuj nejdřív hlavu,abys zvládal psychickou stránku věci......tělo až potom :wink: 8)


Myslíš si, po tom co jsem sem napsal, že netrénuju i psychickou odolnost? Já nejsem nějakej frajírek, co cvičí Kung-Fu podle filmů Jackieho Chana a myslí si, že zvládne kohkoliv :-)))

Ale jsme dost off-topic...


ne,já si nic nemyslím....ani jsem tam nic takovýho nepsal......já se jen ptal.... :wink:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Traft » ned 11. zář, 2005 13:48

A ked sa vratime k teme, cvicil som 5 rokov aikido, teraz sa venujem podla mna realnejsim veciam. Techniky, ktore sa mi ako tak podarili spravit na ulici boli Kote gaeshi, Rokyo (ma to aj iny nazov, ale uz si nepamatam nanho), Tenci nage, aj Kaiten nage ale to iba spadol a nic mu to nespravilo...
Traft
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 88
Registrován: pon 08. bře, 2004 0:00
Bydliště: Kosice

Příspěvekod severin » ned 11. zář, 2005 14:01

O´Sensei studoval mnoho rodiných stylů jiujitsu a daitoryu akijutsu než vymyslel aikido.Zatímco jiujitsu bylo staletími prověřené smrtící bu, O´Sensei chtěl vytvořit něco jiného.Proč je dnes aikido populárnější než původní jiujitsu ? ®e je lepší pro boj na ulici ? To pochybuju.
O´Sensei byl vynikající bojovník a největší chodící reklama současnosti Steven Seagal taky něco umí /karate,judo,kali atd./,ale zajistí vám systém výuky aikida stejné podmínky pro růst,jaký měli oni dva? Každý máme ve svém stylu historky z ulice nebo svůj vzor v podobě mistra,podle kterého soudíme funkčnost toho co cvičíme,ale to nám nezaručuje,že budeme stejní,jako oni.Poměr lidí,kteří cvičí aikido a MT je značný,přesto bych ve rvačce radši čelil aikidokovi než Thaiboxeru.Páky,přehozy apod. jsou dobré,ale většina lidí ví,že se k nim musíte nejdřív probojovat správným blokem,vstupem nebo uhybem.Proto mě více zajímají na treninku aikida varianty utoků než předepsané techniky obrany.Podud někdo cvičí "pouliční" aikido,je to ještě aikido ?




http://aikidozurnal.aikidocb.cz/texty/s ... sotnak.txt
http://aikidozurnal.aikidocb.cz/texty/s ... orihei.txt
http://aikidozurnal.aikidocb.cz/texty/s ... eshiba.txt
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Noname » pon 12. zář, 2005 9:00

4 ukropcany

Glock 12mm ??? Rakusanie v Steyr uz vylepsili 9mm ???
Alepo niaká speciálna verzia ???
Noname
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 52
Registrován: čtv 14. dub, 2005 23:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Anonymní » pon 12. zář, 2005 9:24

Stale tie ISTE blbe temy. Ci sa ubranim?. Ano , Nie.

Vies to je vo hviezdach ci ano alebo nie.

Ked sa budes stale niekoho pytat a nebudes trenovat tak sa dostanes aj na taku uroven obrany. Trenuj skusaj rozne utoky, ziskavaj nove materialy o sposoch utocenia, aplikuj ich do principov a trenuj, trenuj...
A ci sa ubranis ?? Nestavaj takto otazku. Otoc ju naopak. Obranim sa , prezije utocnik? Pretoze otazka typu ci sa ubranim znie strasne deprimujuco a vyvolava pocity neistoty. NEMYSLI NA TAKETO VECI , KED K TOMU DOJDE UVIDIS AKA JE REALITA. Pretoze neexistuje ziaden recept na obranu na ulici.

Maj sa a trenuj.

PS. Netrenuj pre boj ale pre radost z boja
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Další

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron