Výcvik střelby

bojová umění a válka, vycvik bodyguardů, speciální jednotky, combat shooting...

Příspěvekod Vcelar » sob 10. zář, 2005 22:29

NAIA píše:Nemáte pocit že krátké zbraně trochu odsouvají BU na druhou kolej. Kdyz nekdo s pistolí za 10 000 kč smaže vaše litry potu a krve vylité na téninku?


Když mě bude chtít zastřelit profík, tak určitě jo. To mi nepomůže sebelepší trénink či zbraně. Já jen doufám, že to udělá čistě, rychle a že o tom předem nebudu vědět.

Když mě bude chtít zastřelit nějakej amatér, co mi namíří kvér na hlavu z deseti cenťáků (nebo kamkoliv v dostatečné vzdálenosti na účinnou obranu), tak by mě asi dost naštvalo, kdybych se neuměl ubránit. Pak by, jak říkáš, ty litry potu a krve vylité na tréninku čehokoliv (co neobsahuje účinné techniky proti pistoli) byly fakt nahovno. A nechtěl bych být v kůži lidumila štítícího se bouchačky, co si myslí, že mu proti bouchačce budou stačit techniky jeho tradičního bojového umění. A i kdyby náhodou jo, stejně asi chcípne, protože nedokáže toho útočníka zabít.

A když mě bude někdo chtít jen okrást, ať už profík, co na mě namíří z pěti metrů a řekne ať dám peněženku a mobil na zem a zdrhnu, či amatér co přijde s bouchačkou na kontaktní vzdálenost, tak jim ty peníze a mobil rád dám, protože nemaj větší cenu než můj život.
Když nevyhneš se rvačce, rvi se tak že všichni rváči, vyhnou se pak tobě.
Vcelar
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 08. zář, 2005 23:00

 

Příspěvekod Vcelar » sob 10. zář, 2005 22:34

S474N píše:Dneska to dopadlo opravdu super, navstevnost pres 70 zavodniku. Fotky budou zitra, takze pripadni zajemci se muzou podivat, jak to tam vypadalo.


Určitě sem pak hoď odkaz kde na ty fotky můžem kouknout :-) Dík
Když nevyhneš se rvačce, rvi se tak že všichni rváči, vyhnou se pak tobě.
Vcelar
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 08. zář, 2005 23:00

Příspěvekod Vcelar » sob 10. zář, 2005 23:54

A jak jste se tu bavili o tom nošení bouchačky, noži a meči...

Zkusím trošku jinak napsat, co chtěl říci NAIA: Myslím že u nás nikdo necvičí s mečem nebo jinou exotickou zbraní, protože by si myslel, jak je to super na sebeobranu. Přece jen, narozdíl od těch Japonců, tady nemáme Jakusu :-) A nikomu nepřipadá divné, že to někdo cvičí, i když je to vlastně "úplně nahovno" (teď to nemyslím zle). Ale když se tu někdo zeptá na trénink boje s pistolí, hned se ozve spousta chytrolínů, že zbraň je nanic, že kdo ji nosí je psychopatickej magor co střílí lidi napotkání, apod. A přitom je ta bouchačka, na rozdíl třeba od meče, v těchto zeměpisných šířkách k něčemu dobrá a má tedy smysl s ní cvičit a umět zacházet.

Pozoruju to už delší dobu a docela mě zaráží, že téměř každej připosranej lidumil si myslí, že když někdo nosí bouchačku, je to to jediné čím se bude bránit, až půjde do tuhého a že bude určitě střílet a zabíjet. Všichni nestřelci si prosím uvědomte, že zbraň je jen další možnost jak se bránit. Další výhoda kterou můžete a nemusíte použít. A nemusí být nutně použita k zabití, může být použita jen k zastrašení, či jako kus železa, kterým někoho jebnete po palici :-) Ale vždy platí zákon džungle a vyhrává ten silnější. A proč by mě měl sakra někdo zabít jen proto, že útočí nožem a já jsem tradiční bojovník, co všechno řeší holýma rukama?

A jak tu někdo psal, že proti pistoli by se bránil nožem, tak to je podle mě pěknej magor. Vlastně každej kdo nosí nůž na sebeobranu je magor a dívají se tak na něj i soudy. A to proto, že při použití nože musíte chtít někoho zabít, musíte chladnokrevně útočit na nejnebezpečnější místa, zatímco třeba u té pistole jen zmáčknete spoušť (což zvládne každej) a nějak to dopadne. Nůž je nejnebezpečnější zbraň a je u něj největší pravděpodobnost, že se obrátí proti vám. Ale to jsem trochu odbočil... Chtěl jsem říct že i když by platilo, že ruka je rychlejší než prst na spoušti, nikdy ta ruka nebude dost rychlá aby stihla tasit nůž. A i kdyby ten nůž už byl v té ruce, co mi zaručí že trefím to srávné místo a zabiju útočníka jednou ranou? Protože když ho jakkoliv poraním, vysype kolem sebe celej zásobník a já na tom budu hůř jak on. Prostě proti pistoli na krátkou vzdálenost je to vždy holýma rukama a vždy platí, že musím za každou cenu dostat pod kontrolu zbraň. Na dlouhou vzdálenost proti pistoli mám šanci jedině s pistolí.
Naposledy upravil Vcelar dne ned 11. zář, 2005 11:25, celkově upraveno 1
Když nevyhneš se rvačce, rvi se tak že všichni rváči, vyhnou se pak tobě.
Vcelar
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 08. zář, 2005 23:00

Příspěvekod S474N » ned 11. zář, 2005 7:52

Vcelar píše:Ale když se tu někdo zeptá na trénink boje s pistolí, hned se ozve spousta chytrolínů, že zbraň je nanic, že kdo ji nosí je psychopatickej magor co střílí lidi napotkání, apod. A přitom je ta bouchačka, na rozdíl třeba od meče, v těchto zeměpisných šířkách k něčemu dobrá a má tedy smysl s ní cvičit a umět zacházet.

Pozoruju to už delší dobu a docela mě zaráží, že téměř každej připosranej lidumil si myslí, že když někdo nosí bouchačku, je to to jediné čím se bude bránit, až půjde do tuhého a že bude určitě střílet a zabíjet. Všichni nestřelci si prosím uvědomte, že zbraň je jen další možnost jak se bránit. Další výhoda kterou můžete a nemusíte použít. A nemusí být nutně použita k zabití, může být použita jen k zastrašení, či jako kus železa, kterým někoho jebnete po palici :-) Ale vždy platí zákon džungle a vyhrává ten silnější. A proč by mě měl sakra někdo zabít jen proto, že útočí nožem a já jsem tradiční bojovník, co všechno řeší holýma rukama?

Ano, presne takto to je - a evidentne i zde. Vzdyt si staci projit par stranek nazpet - kde me dotycni vsunuli do ust, ze bych okamzite strilel a udelali ze me psychopata :D


Vcelar píše:A jak tu někdo psal, že proti pistoli by se bránil nožem, tak to je podle mě pěknej magor. Vlastně každej kdo nosí nůž na sebeobranu je magor a dívají se tak na něj i soudy. A to proto, že při použití nože musíte chtít někoho zabít, musíte chladnokrevně útočit na nejnebezpečnější místa, zatímco třeba u té pistole jen zmáčknete kohoutek (což zvládne každej) a nějak to dopadne.

V zasade pravda, jak jsem psal drive, pistole dava cloveku dalsi z moznosti, ktere pouzije.
A jeste technicka poznamka - mackani kohoutku (ci slepice :D ) nepomuze, zvlast kdyz nektere zbrane ani kohout nemaji (typicky s predepjatym udernikem), ale co by pomohlo, je stisknuti spouste :wink:

Vcelar píše:Nůž je nejnebezpečnější zbraň a je u něj největší pravděpodobnost, že se obrátí proti vám. Ale to jsem trochu odbočil... Chtěl jsem říct že i když by platilo, že ruka je rychlejší než prst na spoušti, nikdy ta ruka nebude dost rychlá aby stihla tasit nůž. A i kdyby ten nůž už byl v té ruce, co mi zaručí že trefím to srávné místo a zabiju útočníka jednou ranou? Protože když ho jakkoliv poraním, vysype kolem sebe celej zásobník a já na tom budu hůř jak on. Prostě proti pistoli na krátkou vzdálenost je to vždy holýma rukama a vždy platí, že musím za každou cenu dostat pod kontrolu zbraň. Na dlouhou vzdálenost proti pistoli mám šanci jedině s pistolí.

Pokud nekdo s nozem umi, tak muze udelat dost paseku, nicmene je to stejne jako s BU - narocny a dlouhodoby trenink, na coz normalni clovek nemusi mit cas ani chut - s pistoli se tato nevyhoda docela smazava. Cimz ovsem netvrdim, ze by clovek nemel vubec trenovat - nektere veci je nutno "dostat do krve". A jak jsem psal nekde vyse - me osobne to prijde jako cistci zpusob obrany - nerad si clovek treba zamaze ruce od nejake smazky :D
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

Příspěvekod S474N » ned 11. zář, 2005 9:11

Vcelar píše:
S474N píše:Dneska to dopadlo opravdu super, navstevnost pres 70 zavodniku. Fotky budou zitra, takze pripadni zajemci se muzou podivat, jak to tam vypadalo.


Určitě sem pak hoď odkaz kde na ty fotky můžem kouknout :-) Dík



Fotecky ze zavodu z Vrazkova
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

Příspěvekod Vcelar » ned 11. zář, 2005 11:24

S474N píše:A jeste technicka poznamka - mackani kohoutku (ci slepice :D ) nepomuze, zvlast kdyz nektere zbrane ani kohout nemaji (typicky s predepjatym udernikem), ale co by pomohlo, je stisknuti spouste :wink:


Jojo, chybička se vloudila :D Už jsem to opravil... :-)
Když nevyhneš se rvačce, rvi se tak že všichni rváči, vyhnou se pak tobě.
Vcelar
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 08. zář, 2005 23:00

Příspěvekod Jendis » ned 11. zář, 2005 13:25

[quote="Gino"]A že šerm nemá s reálným bojem nic společného - to mi taky nedá - jak ty to víš, ty jsi šermíř? myslím, že to byl jendis (pokud ne, tak se mu omlouvám) co tu kdysi popsal zkušenost s napadenným šermířem, který učinil, tak jak je jeho zvykem z šermu, výpad a píchl prsty útočníka do krku. Copak to není reálný boj? To byla zkušenost, ne jenom "myslím, myslíš, myslíme... bla bla" :-)
quote]

Ne-e...já to nebyl,byl to Patrik(Fireball)...ale já to znám taky-je to klasický nukite do krku,jen je to šermíř zvyklej dělat zbraní,tady holt použil ruku.....a že nemá šerm nic s bojem...no,makat musíš,techniku umět musíš...cit pro vzdálenost,postřeh(ten mají šermíři možná větší,než si kdokoli z "bojovníků umí představit...a já sem pouhej amatér,ale co jsem viděl...... :wink: )...bojovat umět musíš.....tohle je zbytečný......úplně zbytečný.....a o ničem..... :wink: :?
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » ned 11. zář, 2005 13:29

Picard píše:
patrik píše:Proč je policejní kendó sakra účinné?


Uz jen proto, ze trenink v policejnich dodzo je neskutecne tvrdy. Nechci se tu nikoho dotknout a znevazit jeho trenink, ale myslim, ze si vetsina z nas ani nedokaze predstavit, jak silenej a tvrdej narez a neuveritelne vostra makacka to je.

Policista ktery prezije par let treninku Kendo v policejnim dodzo uz pak proste prezije vsechno :-)


Nukleární hovada...... :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Jsem viděl nějaký videjka...nevím,dostal jsem k tomu komentář,že jsou to policajti...já ty šinaje ani neviděl......a oni si to v pohodě kryli.....padala mi brada a to jsem viděl leccos...a jak se hejbali...mazáci,vostřáci..... :!:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » ned 11. zář, 2005 13:37

Technika...technika....pánové...nevím,jak vy......ale já už do černého očička koukal a nemohl jsem nic.....NIC.....!!!!!Minimálně 10vteřin(nevím,mně to přišlo jako hodina) jsem se nemohl ani pohnout,jak mi zalepilo(potom jsem se násilím a snad nějakým lpěním na životě "rozdejchal"...a všiml si,že je to "jen " plynovka.....a pak ho donutil mluvit a mluvit,až jsem ho "ukecal"...bál jsem se nějak moc ho provokovat hýbáním,aby to nespustilo....ani ta plynovka by asi nebyla nic moc slastnýho).....seserete se všichni,všichni,pokud kouknete do ústí zbraně.....je to úplně jiný,než ve filmu :!: :idea:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Vcelar » ned 11. zář, 2005 14:19

Jendis píše:Technika...technika....pánové...nevím,jak vy......ale já už do černého očička koukal a nemohl jsem nic.....NIC.....!!!!!Minimálně 10vteřin(nevím,mně to přišlo jako hodina) jsem se nemohl ani pohnout,jak mi zalepilo(potom jsem se násilím a snad nějakým lpěním na životě "rozdejchal"...a všiml si,že je to "jen " plynovka.....a pak ho donutil mluvit a mluvit,až jsem ho "ukecal"...bál jsem se nějak moc ho provokovat hýbáním,aby to nespustilo....ani ta plynovka by asi nebyla nic moc slastnýho).....seserete se všichni,všichni,pokud kouknete do ústí zbraně.....je to úplně jiný,než ve filmu :!: :idea:


Nikdo předem neví, jak bude reagovat. Ale myslím že je možné reagovat reflexivně, reflexivně útočníka odzbrojit a až pak si vlastně uvědomit, co se stalo. Stejně tak je možné zachovat si chladnou hlavu, rozmyslet si to a až pak útočníka odzbrojit. Nebo ho odzbrojit až po probrání z prvotního šoku. Ale v každém případě je lepší ty techniky umět a nemít příležitost je použít, než kdybych je potřeboval a neuměl.
Když nevyhneš se rvačce, rvi se tak že všichni rváči, vyhnou se pak tobě.
Vcelar
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 08. zář, 2005 23:00

Příspěvekod Jendis » ned 11. zář, 2005 14:22

to je fakt...ale na nějaký reflexivní odzbrojení a ledovej klid....no......když hodím klacek do lesa,taky mám šanci,že trefím lišku......takže,máš pravdu.....a že je lepší ty techniky umět,souhlas!!!!
Já jen spíš reagoval na to,že se tu každej ohání technikou a tím,co by ,kdyby.....ale na tu nejpodstatnější část toho celého vůbec nekouká....toť vše.
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod S474N » ned 11. zář, 2005 15:04

Jendis píše:Technika...technika....pánové...nevím,jak vy......ale já už do černého očička koukal a nemohl jsem nic.....NIC.....!!!!!Minimálně 10vteřin(nevím,mně to přišlo jako hodina) jsem se nemohl ani pohnout,jak mi zalepilo(potom jsem se násilím a snad nějakým lpěním na životě "rozdejchal"...a všiml si,že je to "jen " plynovka.....a pak ho donutil mluvit a mluvit,až jsem ho "ukecal"...bál jsem se nějak moc ho provokovat hýbáním,aby to nespustilo....ani ta plynovka by asi nebyla nic moc slastnýho).....seserete se všichni,všichni,pokud kouknete do ústí zbraně.....je to úplně jiný,než ve filmu :!: :idea:


To je naprosta pravda. Je to taky hlavne o psychologii. V tom ma treba nuz trosicku "navrh" - protoze kazdy z nas uz byl nekdy porezan (treba pri krajeni nozem) a proto si mozek dovede predstavit, ze to asi bude bolet. Kdezto u pistole je to jine - malokdo byl postrelen a mozek proste nevi, co to bude a jake to bude.
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

Příspěvekod NAIA » stř 12. říj, 2005 21:52

Jeste jedna vec je na pistoli dulezita, ale asi jen ti co s ni umi budou vedet o cem mluvim. Jestli totiz nosite střelnou zbran a jste zodpovedni. Tim myslim ze netrpite syndromem Supermana. Tak si vic vsimate okoli. Neco jako kdyz nesete vetsi obnos penez.

Dale jsem jsem tu cetl neco o pomoci nejake slecne... Jedine s pistoli! S nozem v ruce nepujdu trem typkum domlouvat ze se to nedela. Az jim hodite do travy jeden varovnej tak si vsichni cvrnknou a zapomenou co tam vlastne delaji:)

No a dal, vycvik boje s kratkou zbrani (myslim tim kvalitni vycvik) sebou nese hodne taktiky a to je vec ktera hraje prvni housle. A opravte me jestli se pletu, ale taktice se asi moc na treniku nevenujete. Samozrejme kazdy ma nejake zaklady a zkusenosti ale s pistoli je to neco uplne jineho.

A nevim kdo tu psal ze prst na spousti je pomalejsi nez ruka s nozem:) Vis zalezi na tom kdo macka tu spoust. To asi noziri potrebovali reklamu tak dali nejake Lopate krochnu a dokazali si jak jsou skveli. Ale .....

No a na konec:) Pro vsechny co nemaji radi zbrane...:) Berte to tak, drete se jak barevni X kat tydne na treninku a pak se nejakej zmrd rozhodne ze si vas poda, koupi si za par tisic kver a vy mu svoji bojovou efektivitou nesahate ani po kotniky.....
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod koblih » čtv 13. říj, 2005 11:00

Zajímalo by mě, co říkají moudré knihy nebo ti co vyučují sebeobrannou střelbu na téma jak střílet a kam mířit aby byla střelba co nejefektivnější?
koblih
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 160
Registrován: pát 02. led, 2004 0:00
Bydliště: Morava

Příspěvekod koblih » čtv 13. říj, 2005 11:03

NAIA: Máš pravdu zodpovědnost je důležitá, bohužel nejsou mezi námi jen zodpovědní lidé. A pokud srovnáváme BU s ostatními zbraněmi jako je pistole, nůž, atd., je tu jeden rozdíl s ohledem na tuto zodpovědnost. Myslím si totiž, že BU jako zbraň nelze získat lehce, nekoupí si to každý v obchodě, nepomůže k tomu nějaký zbrojní pas. Chce to roky cvičení, litry potu, i krve jak jsi psal v uvodu diskuze. Pokud se k tomu připočte správné vedení, oddělí tyto roky cvičení "zrno od plev". Proto je velmi málo pravděpodobné, že by BU jako zbraň se dostane do rukou někomu nezodpovědnému, ale co je velmi reálné je, že někde na ulici "nepadnu do oka" chlápkovi, co v má v hlavě vymeteno, nějakou tu promili v krvi a u pasu bouli.
koblih
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 160
Registrován: pát 02. led, 2004 0:00
Bydliště: Morava

Příspěvekod Anonymní » čtv 13. říj, 2005 11:57

Naprosto souhlasim ze BU jsou "samocistitelna". Tzn ze lidi co do toho daji tu energii si desetkrat rozmysli nez to spusti. Ale prave proto, ze je pistole k mani prakticky komukoliv, je dobre ji nosit sebou. Ne jako samospasitleny prostredek, ale jako "eso v rukavu" kdyz pujde do tuheho.
Jinak s tema zasahama. Hlava je fajn, ale je moc malej cil. Jinak se rika (a pise) oblast hrudniku (krk - pod prsa) smerem dolu pater a potom panev.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » čtv 13. říj, 2005 12:00

Ted me tak napadlo ....

Koho byste chteli mit u sebe kdyz na vas vystartuje parta skinu, nebo budete svedky toho jak nekde v paru nekoho zastreli?

a) Mistra boje s noze

b) Kamose co aspon trochu umi s pistoli a nosi ji u sebe?

zajima me kazda odpoved....predem dekuji
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Jendis » čtv 13. říj, 2005 12:32

Anonymní píše:Koho byste chteli mit u sebe kdyz na vas vystartuje parta skinu, nebo budete svedky toho jak nekde v paru nekoho zastreli?

a) Mistra boje s noze

b) Kamose co aspon trochu umi s pistoli a nosi ji u sebe?



Někoho s chladnou hlavou,ne žádného "kovboje"...... :wink:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod raduz » pát 14. říj, 2005 6:13

AK 47 a 2 plne zasobniky - :lol: - to bol zart

V takej situacii by som sa radsej spolahol na svoju zbran, ale mat pri sebe kamosa "profika" - by nebolo na skodu.

Zalezi od situacie - ale myslim ze strelna zbran ma vacsi zastrasovaci ucinok (ale pozor na plynove repliky - to by sa nemuselo vyplatit - tie maju totiz len zastrasovaci ucinok)
raduz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. lis, 2004 0:00
Bydliště: NMnV

Příspěvekod S474N » pát 14. říj, 2005 6:59

NAIA píše:Jeste jedna vec je na pistoli dulezita, ale asi jen ti co s ni umi budou vedet o cem mluvim. Jestli totiz nosite střelnou zbran a jste zodpovedni. Tim myslim ze netrpite syndromem Supermana. Tak si vic vsimate okoli. Neco jako kdyz nesete vetsi obnos penez.

S tim mohu naprosto souhlasit, takova hra "co by, kdyby" - typicky, co bych udelal, kdyby zrovna tamtomu ruplo v bedne. Coz vystihuje i jedna kazeta M. Donutila s nazvem "Furt ve stehu".[/quote]

NAIA píše:Dale jsem jsem tu cetl neco o pomoci nejake slecne... Jedine s pistoli! S nozem v ruce nepujdu trem typkum domlouvat ze se to nedela. Az jim hodite do travy jeden varovnej tak si vsichni cvrnknou a zapomenou co tam vlastne delaji:)

Souhlasim, samozrejme s tim, ze mu nepolezu do jeho akcniho radiusu.

NAIA píše:No a dal, vycvik boje s kratkou zbrani (myslim tim kvalitni vycvik) sebou nese hodne taktiky a to je vec ktera hraje prvni housle. A opravte me jestli se pletu, ale taktice se asi moc na treniku nevenujete. Samozrejme kazdy ma nejake zaklady a zkusenosti ale s pistoli je to neco uplne jineho.

Ono je trenink a potom "trenink". Jestli nekdo trenuje stylem "v patek jdu na strelnici a vykropim do jednoho terce", navic jeste ze stoje a s mirenim, tak to o trenovani vubec neni. Samozrejme, je to lepsi nez mit kver doma v sejfu a nic nedelat, ale taktiku clovek musi dostat do podvedomi. Proto treba osobne velmi doporucuji souteze typu IDPA nebo LOS, ktere se prave taktikou, krytim a vyresenim "realne" situace zabyvaji. Pro priklad mohu uvest fotky z minuleho tydne:
:arrow: http://foto.mujglock.com/thumbnails.php?album=91

NAIA píše:A nevim kdo tu psal ze prst na spousti je pomalejsi nez ruka s nozem:) Vis zalezi na tom kdo macka tu spoust. To asi noziri potrebovali reklamu tak dali nejake Lopate krochnu a dokazali si jak jsou skveli. Ale .....

Dovolim si nesouhlasit, konkretne Kuguar Team delal testy s nozem proti pistoli a mozna by ses divil, vice na:
:arrow: http://www.kuguarteam.org/project/article.php?id=25
Dovolim si zde opastovat vysledky toho testu:
:arrow: Vzdálenost 10 M, útočník vyráží sprintem vpřed a obránce eliminuje útočníka výstřelem na 6 M.
:arrow: Vzdálenost 8 M, útočník vyráží sprintem vpřed a obránce eliminuje útočníka výstřelem v 1 M.
:arrow: Vzdálenost 6 M, útočník vyráží sprintem vpřed a obránce eliminuje útočníka výstřelem v 0,5 M. Útočník byl tak blízko, že je schopen bodnout nožem a poranit obránce.
:arrow: Vzdálenost 4 M, útočník vyráží sprintem vpřed a obránce již není schopen eliminovat útočníka výstřelem.

NAIA píše:No a na konec:) Pro vsechny co nemaji radi zbrane...:) Berte to tak, drete se jak barevni X kat tydne na treninku a pak se nejakej zmrd rozhodne ze si vas poda, koupi si za par tisic kver a vy mu svoji bojovou efektivitou nesahate ani po kotniky.....

To je naprosto to, co jsem zde psal minule. Nicmene prave pistole dava sanci tem, kteri nechteji/nemohou x let trenovat.
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

PředchozíDalší

Zpět na armádní a combat systémy...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků

cron