novinky z redakce

dotazy, připomínky, návrhy etc., týkající se serveru bojovaumeni.cz

Moderátor: bojovaumeni_cz

novinky z redakce

Příspěvekod bojovaumeni.cz » pon 19. zář, 2005 11:42

zdravime nase ctenare,

konecne mame zase stabilni pripojeni, a vrhame se do prace. nekolik dulezitych novinek, predevsim co se tyce diskuznich for:

- budeme mazat clanky hozene do diskuzi
- chystane akce prosim zatim nedavejte do for, ale do sekce "bude... "
- budeme mazat temata offtopic a vulgarni vylevy
- vypisujeme "konkurs" na moderatory jednotlivych for - kdo byste mel zajem, zaslete nam e-mail nebo zpravu
- zasilejte prosim clanky, tempo jejich uverejnovani by melo byt rychlejsi, slibujeme;-)
- navrhy, pripominky? sem s nimi
redakce bojovaumeni.cz
bojovaumeni.cz
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00

 

Příspěvekod Anonymní » pon 19. zář, 2005 12:24

Dobry den,
jeden navrh bych mel. Predem se omlouvam, mozna je to na strankach impementovano, ale jen svoji hlouposti jsem to nenasel.
Uvital bych RSS, abych se nemusel na neustale logovat na net.

Dekuji, pohodovy den
D.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod graver » pon 19. zář, 2005 12:27

Přimlouval bych se za zřízení sekce pro začátečníky - co pro jaký účel cvičit, jak cvičit, stručná charakteristika jednotlivých BU, terminologie, čemu se vyhnout, oblíbené bludy o BU atd...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Sai » pon 19. zář, 2005 13:59

graver.. jo no..dobrá připomínka... aspoň tomuhkle fóru odlehčíme od témat jako ubráním se na ulici více s karate nebo kickboxem? :roll:
®ij jako by každá minuta byla tou poslední...
Sai
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 308
Registrován: pon 04. dub, 2005 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod patrik » úte 20. zář, 2005 8:27

Hoj Redakce...

Za sebe... oceňuji výmaz topiců ze včerejška a předvčerejška o žlutém, rudém a zeleném nebezpečí, stejně jako Velkýho bratra a podobné věci, s nimiž se nám tu kdosi snaží svěřovat a s bojovýmiuměními.cézet nesouvisí ;)

Ocenil bych jakékoliv zvýraznění rubriky "bude..." anebo jednotlivých akcí... Možná by nebylo od věci rozšířit témata. Každá sekce (japonská, čínská... sebeobrana etc.) by mohla mít vlastní auditko s něčím jako bude... protože fóra jsou IMHO nejčtenější na BU.cz...

Mimoto by nebylo od věci jakkoliv omezit možnost vkládání diskuzních příspěvků anonymně, nebo pod různými jmény od jedné osoby. Líbí se mi systéma na e-budo.com, kde lze číst příspěvky i bez přihlášení, ale ke vložení příspěvku je třeba se registorvat. Mimoto je tam vyžadováno, aby byl každý příspěvek podepsán celým jménem... tj. můžeš mít NICK, jaký chceš, ale kromě něj se na konec příspěvku podepíšeš. Když to lidi nedělaj, nikdo to nemaže, ale připomene se to a potom, se buď autor podepíše (zapomněl) anebo ne a je nedůvěryhodný a na jeho posty se dle toho kouká.

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Gino » úte 20. zář, 2005 9:13

Sai píše:graver.. jo no..dobrá připomínka... aspoň tomuhkle fóru odlehčíme od témat jako ubráním se na ulici více s karate nebo kickboxem? :roll:


No, nevím, zda je zrovna toto dobrý nápad :-) Stručný popis bojových umění je fajn, ale zase... prostě co škola, to originál :-) Myslím si, že když tu někdo začátečníka odkáže na to, aby se zašel podívat do klubů ve svém okolí, udělá opravdu nejlíp. Jakékoli subjektivní charakteristiky a popisy jsou IMHO k ničemu. Konkrétně jujutsu vypadá všude jinak. Nedávno jsem se byl mrknout v jednom známém pražském klubu a málel jsem si nazvracel po nohy :-))

Jinak jednoznačně jak řekl patrik - omezit anonymní vkládání. A pokud možno - registrace schvalovat podle toho, jaké informace o sobě žadatel uvedl.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod cohen » úte 20. zář, 2005 9:39

Anonymné vkladanie by som tam kľudne nechal, lebo aj registrovaní reagujú na anonymné príspevky, ktoré sú nie vždy úplne od veci. Ale ak máte pocit, že je tu príliš veľa off topicov a vulgárností od anonymov... no v prípade nutnosti vždy sa registrovať, keď posielam príspevok, by nemal platiť princíp retroaktivity, tzn. všetky doterajšie anonymné príspevky by mali ostať zachované.
Ale ak chce niekto ostať v anonymite, nie je to vôbec pre mňa osobne problém. Ak napíše OT, alebo vulg. vylev, správca ho zruší.

barbar Cohen
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Příspěvekod patrik » úte 20. zář, 2005 9:56

Já vím, že se tu anonymní příspěvky už probíraly a myslím, že mi to bylo šumák, jenže maličko jsem změnil názor... proto teď navrhuji, co navrhuji. Mimo jiné mě k tomu vedl dost zřejmý fakt, že odtud zmizelo poměrně dost lidí, kteří mají, co říct...

Nejde mi jen o OT a vulgarismy.

Jde třeba o to, že kdosi se tu zeptá "Nikdy jsem nic necvičil a chtěl bych, poradíte mi, co a jak?" a nějakej anonym mu radí a potom jinej anonym... a někdo s nicneříkajícím nickem... A ten člověk těžko posoudí, zda mu takový člověk má co radit. Souvisí to třeba s tím, že málokdo má u svých detailů zde víc, než ten nick... Nic bližšího.

Krom toho jsou tu asi IMHO lidí, kteří jsou ochotní snížit se k tomu, cosi napsat a potom si to pod jiným nickem (registrovaným nebo ne) potvrdí... Jestliže mám na něco názor a mám nutnost to napsat veřejně, tak se nejen podepíšu (klidně i příjmením, mám ho v mejlu ;) ), ale i zaregistruju...

Nemyslím si, že je nutné (Gino) "registrace schvalovat podle toho, jaké informace o sobě žadatel uvedl" Registrace se schvalovat mohou, ale IMHO nemusí... Rozhodně bych při registraci nějaké konkrétnější údaje vyžadoval. Dáš, bez ohledu na to jaké - ok... Nedáš - tak nashle. Jediná výjimka je, když se někdo v listopadu registruje jako Nick 01 a v prosinci jako Nick 02...

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Anonymita diskuse

Příspěvekod mikeone » úte 20. zář, 2005 10:13

Hezký den,
já jsem rozhodně pro zrušení anonymity přispívajících, minimálně by to měl být člověk registrovaný. Pokud bude u sebe mít uvedené nějaké lidem viditelné údaje, je to jeho věc, ale minimálně správci portálu by měli vědět, kdo a co jim tam píše - i názor věřejně sdělený podléhá určitému právnímu rámci jednání a chování a aby byl postihnutelný, nemůže být anonymní. Anonymům bych pouze zviditelnil fóra pro možnost čtení.
Podle mého u příspěvku nemusí být faktické jméno člověka, přezdívka stačí, ale pro Administrátora webu musí být jednoznačné, kdo za daným nickem sedí (že to může být jiná osoba u stejného počítače, to už je pak otázka na majitele IP, tohle Administrátor ohlídat nemůže a řešit nemusí).
Sám jsem dost pohodlný co se možnosti psát příspěvky bez nalogování se týče, ale s touhle nutností to bude i vzhledem k netiquette rozhodně lepší.
mikeone
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 65
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Gino » úte 20. zář, 2005 11:00

patriku přesně tak jsem to myslel... přesně proto, že kde kdo má nyní v registraci jen nick, nic víc.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

 

Příspěvekod graver » úte 20. zář, 2005 12:01

Gino píše:
Sai píše:graver.. jo no..dobrá připomínka... aspoň tomuhkle fóru odlehčíme od témat jako ubráním se na ulici více s karate nebo kickboxem? :roll:

No, nevím, zda je zrovna toto dobrý nápad :-) Stručný popis bojových umění je fajn, ale zase... prostě co škola, to originál :-) Myslím si, že když tu někdo začátečníka odkáže na to, aby se zašel podívat do klubů ve svém okolí, udělá opravdu nejlíp. Jakékoli subjektivní charakteristiky a popisy jsou IMHO k ničemu. Konkrétně jujutsu vypadá všude jinak. Nedávno jsem se byl mrknout v jednom známém pražském klubu a málel jsem si nazvracel po nohy :-))

Nezlob se, Gino, ale nepochopil jsi. Možná jsi ani nemohl - já jsem svůj návrh zapsal jako začátečník, ty svou odpověď jako (asi) pokročilý. Uvědom si, že začátečník nepozná jujutsu podle technik ani když je to na něm napsané, natož aby si zvracel na nohy, když to někdo dělá nebo nedělá nějak. Já jsem uvžoval o obecné charakteristice a smyslu, pokud mi tedy nebudeš tvrdit, že v tom se různá BU neliší. Opravdu si nemyslím, že když někdo pošle začátečníka s jeho "blbými" dotazy do klubu nebo jinam, tak je to to nejlepší. Opravdu se tě nechci dotknout, ale rady tohoto typu začátečníka spíš odradí. Začít machrovat hned na začátku (co bych i vykládal, to musíš vidět) - to možná funguje u kickboxu, ale už ne např. u karate.
A mimochodem: o subjektivních charakteristikách tu nikdo nepsal. Čekal bych alespoň mírně objektivní obecné hodnocení, nezkreslené vlastní preferencí. Být dobrý v nějakém BU neznamená jen dobře umět techniky. Aspoň tak mi to vysvětlil můj sensei :lol:
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jendis » úte 20. zář, 2005 12:08

add anonymy.....no,myslím,že není až tak zdržující zaregistrovat se a pak se JEN přihlásit......pokud mám co říct,proč se za to nepostavit.

A jak říká Patrik,zmizelo odtud dost lidiček....což je škoda.Pokud to tu bude "serioznější",třeba se vrátí..... :wink:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod chorche » úte 20. zář, 2005 12:44

graver: imo to co chces vedet, je otazka par vterin s googlem, potazmo prohledani starsich diskuzi, kde je nametu a srovnavani vseho se vsim vic nez dost. Takze stejnym stylem jako jsi ty napadl Gina z arogance, muze tebe nekdo napadnout z lenosti. a to v tomto pripade mozna i vic opravnene
chorche
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: ned 27. úno, 2005 0:00

Příspěvekod cohen » úte 20. zář, 2005 13:04

Rešpektujem Vaše názory, prispievať výlučne pod svojim zaregistrovaným nickom je v poriadku, ale keď niekto nechce uviesť napr. svoju mailovú adresu, tak podľa môjho názoru nemusí. O iných osobných údajoch ani nehovorím. Každopádne keď niekto takéto údaje uvedie, je to jeho kladná vizitka.
Nebolo by však od veci, aby na fórach boli uvedené informácie o konkrétnych BU, pretože začiatočníci sa zvyčajne pýtajú na záležitosti, ktoré niekomu pripadajú úplne 3viálne. Preto by mohli starí vlci o svojom BU napísať pár riadkov, ktoré by si mohli noví návštevníci tejto stránky prečítať skôr, než sa spýtajú na fóre niečo, čo sa možno aj hanbia opýtať, z mojej vlastnej skúsenosti uvádzam príklad - nevedel som, čo je to grappling... :oops: :D a to som googlil ako o život.
možno je to blbina, ale veď diskutujeme...
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Příspěvekod Gino » úte 20. zář, 2005 13:12

graver: ano, mohlo zde dojít k nepochopení, omlouvám se i já. Svou odpověď jsem napsal moc zaujatě, takže to zkusím trochu jinak a klidněji.

K poslání začátečníka přímo do klubu si nemyslím, že je špatné, jelikož až když to vidíš na vlastní oči a zkusíš si to, až tehdy přijdeš na to, že se ti to líbí, nebo ne? Možná že ne, ale mě to tak přijde.

A k té subjektivitě a objektivitě - příklad s jujutsu jsem uvedl právě proto, že není jujutsu jako jujutsu, stejně jako tebou zmiňované karate už vůbec není jako karate třeba jinde. Tady mi šlo právě jen o, které podklady použiješ na to, abys připravil tu obecnou charakteristiku stylu. Ale rozumím, laikovi může stačit opravdu jen velice obecná informace.

Viz. tak nějak si to představuje moje mamka, což je jistě dobrý příklad laika (hih)

karate: křičej na sebe a dupou
judo: válej se po sobě na zemi a skáčou na sebe
wu-shu (kung-fu): máchaj kolem sebe rukama jak když odháněj mouchy..

atp. atp., ale tyhle informace sem asi nikdo dávat nebude, že :-)))
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod graver » úte 20. zář, 2005 13:30

chorche píše:graver: imo to co chces vedet, je otazka par vterin s googlem, potazmo prohledani starsich diskuzi, kde je nametu a srovnavani vseho se vsim vic nez dost. Takze stejnym stylem jako jsi ty napadl Gina z arogance, muze tebe nekdo napadnout z lenosti. a to v tomto pripade mozna i vic opravnene

Chorche, obávám se, že ani ty jsi nepochopil.
Ad 1: Pokud chceš zcela vážně začátečníka odkazovat na Google (na pár vteřin rychle zapomeň), tak s touto filosofií je ta mnou navrhovaná sekce pro začátečníky opravdu k ničemu. Takto můžeme přistoupit ke každému tematickému serveru: proč se s tím zalamovat, když jde všechno vygooglit. To je sice možná pravda, ale takto si pomoc začátečníkům nepředstavuju - spousta lidí opravdu uvítá alespoň obecné kompendium faktů. Z lenosti mě neobviňuj - já hledám informace v síti už od dob Fidonetu a neřekl bych, že to neumím. Jen si prostě myslím, požadovat na tomto serveru sekci pro začátečníky skutečně není nápad někoho, kdo je líný hledat jinde.
Ad 2: Ukaž mi přesně, kde jsem někoho obvinil z arogance. Naopak - pokud se správně dívám, tak jsem se ve svém postu za své stanovisko hned dvakrát omluvil.

Ostatně Gino už to ve svém dalším příspěvku docela zachytil: někdo bojuje ve stoje, někdo na zemi, někdo rukama, někdo nohama, když chci i filosofii, budu dělat xxxx, když se chci jen bít, půjdu do zzzz atd.

Já myslím, že začátečník pochopí, o co mi jde a pokročilý by měl být schopen si vzpomenout na své začátky.
Nicméně, z mé strany to byl jen návrh, ke kterému se redakce nějak postaví. Já tím diskusi o začátečnících končím.
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod graver » úte 20. zář, 2005 13:46

Gino píše:...
Viz. tak nějak si to představuje moje mamka, což je jistě dobrý příklad laika (hih)
karate: křičej na sebe a dupou
judo: válej se po sobě na zemi a skáčou na sebe
wu-shu (kung-fu): máchaj kolem sebe rukama jak když odháněj mouchy..
atp. atp., ale tyhle informace sem asi nikdo dávat nebude, že :-)))


Skoro tak nějak :lol:
Spíš jde o to, že každý, kdo začíná, by měl vědět, proč začíná a pak by chtěl poradit, s čím začít, aby to splnilo jeho představy.
Příklad: já jsem pupkatý fotřík a dělám krátce shotokan, tedy tradiční. Proč, je snad jasné: celý život trávím na kancelářské židli, chci si zacvičit, chci, aby v tom byl i kousek filosofie (to je možná blbá formulace, ale líp to neumím), chci se alespoň občas dostat někam, kde se lidi nekastují podle postavení a peněženky. Vůbec mi nejde o získání dovedností pro pouliční boj nebo řešení konfliktů. Hospody a diskotéky nejsou můj svět a docela pohrdám lidmi, kteří mají svou pravdu v pěstích. Soutěžit s kýmkoliv nechci a nemůžu.
Někdo jiný má jasno v tom, že bude dělat karate, ale chce hlavně sportovní, takže půjde do goyu-ryu nebo tak něco.
Judo - nevyznám se, opticky to vidím jako úchopy+podmety a obrana proti nim. V horizontální poloze necvičím, takže pro mě judo ne.
Jiný zas nechce nic jiného, než obstát na ulici - naučit se účinně bít. Takže asi thaibox nebo vímjácoještě.
Kde v tom stojí kung-fu, nevím - třeba mi to vysvětlíte.
No, a co udělám jako začátečník, kterého zajímají BU? Zkusím napsat do prohlížeče www.bojovaumeni.cz a uvidíme, co tam bude...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod chorche » úte 20. zář, 2005 14:18

graver: ze bych se prekouk? asi na me zabrala ta linka, kdy v uvodu promlouvas k Ginovi a v po par vetech vkladas "zacit machrovat..." je to napsano jako souvisly celek. ale to je OT

Osobne bych nejake uvodni info nedaval. Ale za co bych se opravdu primlouval, by bylo nejake prehlednejsi cleneni clanku. Proklikat plus minus 24 obrazovek nez se dostanu k clanku, co hledam, je prinejmensim zdlouhave ;)
chorche
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: ned 27. úno, 2005 0:00

Příspěvekod graver » úte 20. zář, 2005 14:31

chorche píše:graver: ze bych se prekouk? asi na me zabrala ta linka, kdy v uvodu promlouvas k Ginovi a v po par vetech vkladas "zacit machrovat..." je to napsano jako souvisly celek. ale to je OT

Jo, překouk. Můžeš machrovat a nebýt přitom arogantní a naopak - ty pojmy znamenají každý něco jiného. A ani to machrování neplatilo konkrétně Ginovi, ale obecně těm, kteří to z chutí dávají nováčkům sežrat, místo toho, aby je poučili. To je ze života - např. jsem opravdu jsem ocenil, když mi "spolubojovník" s bílým páskem začal detailně popisovat, jak se pobavil nad mým yokogeri-keage a ve kterých BU to dělají zrovnatakhle blbě, místo aby během 5 vteřin ukázal, jak to dělat správně. To se pak nediv, že exklamace typu "málem jsem se poblil, když jsem ho viděl" (Gino, fakt sorry - už to beru jen jako příklad) působí na začátečníka jako červená hadra na bejka.
Zkusím to ještě jednou: ta sekce pro začátečníky má význam pro mě, ne pro tebe. Pořád nic? No, tak ne, jdu s tím otravovat jinam :?
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jendis » úte 20. zář, 2005 14:37

Tohle je těžký...to se za chvilku zvrhne...mám lepší nápad....z diskuzí tady lze vypozorovat,kdo co dělá....nebo se optej někoho,kdo je tu dýl(protože se už mezi sebou trošku známe) a ten Ti poradí,na koho se obrátit a ten Ti určitě formou SZ rád odpoví..... :wink:
Protože vypisovat tu "zákl.info",to je nevděčná práce,zbytečná,protože se najde "nějakej kašpárek",kterej do toho začne rejpat,že u nich je to jinak a budou z toho jen zase dohady a hádky...... :wink:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Další

Zpět na bojovaumeni.cz

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron