ad qin

dotazy, připomínky, návrhy etc., týkající se serveru bojovaumeni.cz

Moderátor: bojovaumeni_cz

ad qin

Příspěvekod Anonymní » sob 01. říj, 2005 9:30

Opravdu si myslite, ze kdyz je nekdo spicka ve wushu, ze se usadi v CR? proc by to delal?
Qin Mintan a treba taky Zhai Hua nebo jeji tatik jsou sice Cinani, ale je to zaruka toho, ze jsou skutecne trida A? Neni to spis tak, ze bychom meli jejich pusobeni v CR hodnotit jako "uspesny podnikatelsky zamer"? :-)

Kolik takovejch Cinanu - "shifu" je v Cine? V taiji, ze jsou zaci Zhu Tiencaie, ano jiste, ale kolik takovych zaku tenhle pan ma? :-)
Kdo ve svete zna tyhle lidi? Co znamenaji pro svetove wushu? Jsou skutecne nositele kultury wushu nebo jen uspesny businessmani:-)?????
:-)))))

Marek M.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Příspěvekod Anonymní » sob 01. říj, 2005 12:14

Pokud te zajima co dokazal Qin Ming Tang, tak si tady muzes precist soudne overenou zpravu

http://members.tripod.com/~qinmin/doc/cz.gif


Zdroj

http://members.tripod.com/~qinmin/qmtf.htm
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

fdf

Příspěvekod Anonymní » sob 01. říj, 2005 12:39

for Anonymní.Idiote podívej se třeba na USA.Tam jsou mistři kteří jsou srovnatelní třeba s těmi nejlepšími Sifu kteří působí v Číně.Takže to nebude otázka migrace....
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » sob 01. říj, 2005 13:55

v usa jsou, jasne, ale co by delali u nas?:-)
vem si treba cinsky kuchare, kolik z tech co vari u nas, byli v cine fakt mistri? :-)
zeptej se jich kde se naucili varit:-) spousta z nich v nemecku. je to proste druha treti liga
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » sob 01. říj, 2005 14:21

proc si littlears mysli, ze cechy jsou pupek sveta? jeho "shifu" ho jeste nenaucil slusnemu chovani? nemela to byt prvni lekce martial arts?

nic proti ceskym cinskym shifu, jasne ze umi, ale rozhodne si nemyslim, ze je to nejaka extra trida, ze z nich vsichni padnou na zadek. Chce to trochu odstup od toho malyho ceskyho rybnicku, aspon do toho USA:-)
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod MartinMartin » sob 01. říj, 2005 21:41

otazka je kdo je litlleartsuv shifu :!:
MartinMartin
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: ned 30. lis, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Re: ad qin

Příspěvekod pavela » ned 02. říj, 2005 13:49

Anonymní píše:Opravdu si myslite, ze kdyz je nekdo spicka ve wushu, ze se usadi v CR? proc by to delal?
Qin Mintan a treba taky Zhai Hua nebo jeji tatik jsou sice Cinani, ale je to zaruka toho, ze jsou skutecne trida A? Neni to spis tak, ze bychom meli jejich pusobeni v CR hodnotit jako "uspesny podnikatelsky zamer"? :-)

Kolik takovejch Cinanu - "shifu" je v Cine? V taiji, ze jsou zaci Zhu Tiencaie, ano jiste, ale kolik takovych zaku tenhle pan ma? :-)
Kdo ve svete zna tyhle lidi? Co znamenaji pro svetove wushu? Jsou skutecne nositele kultury wushu nebo jen uspesny businessmani:-)?????
:-)))))

Marek M.

Protože ty troubo jako špičkovej cvičitel v Henanu měl qin plat cca 200 Yuanů měsíčně. V Číně je mistrů samozřejmě spousta a nikdo nepovažuje Wušu za něco drahocennýho. To jestli někdo žije v ČR nebo na měsíci nemá s kvalitou jeho kungfu nic společnýho. Znám tady v Číně spoustu špičkovejch mistrů, kterejm ti všichni Evropští a Američtí věhlasní sifuové nesahaji ani po paty a na rozdíl od nich živoří na pokraji bídy. Jestli někdo pochybuje o tom, že Qin je mistr špičkové úrovně, tak je ignorant a notorický pitomec.
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

fgg

Příspěvekod Anonymní » ned 02. říj, 2005 18:26

Martin Martin ti řekne kdo je můj Shifu.Občas se k mé osobě láskyplně vyjádří takže je to v poho.Přitom do školy přišel déle než já a prakticky mě nezná.Ale je bůh.XCvičí jako drak a všechno ví.Hlavně to kdo je můj Shifu..První lekce Martial Arts???Co to meleš???Ty si asi koukal moc na film Karate Kid kde pan Miagi diktoval svému žáku i pomalu jak má držet piňdoura při čurání.To s tim idiotem promiň,ale seš idiot.Víš co je to USA???Má mnoho státečků.A víš co je to Evropa??Také hodně státečků???Proč by nemohli jít nějací mistři i do Čech???Ne každý je jako ty a chce koukat na Beverly a někomu se můžou líbit Čechy více než Amerika.Takže než něco napíšeš tak si to nejdřív rozmysli.Ne každý si může dovolit psát hned to co mu leze z hlavy.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

fgf

Příspěvekod Anonymní » ned 02. říj, 2005 18:47

A hovadiny typu Liga A a Liga B sem necpi.O tom se bav až pujdeš na hokej nebo na tenis.Já kung fu vnímám jako meditaci v pohybu a nevim jestli v meditaci existuje první liga nebo dvacátá liga...A nebo:::Sakra asi sem se měl dát na fotbal.Kdybych byl v první lize tak sem in.Holky mi budou lézt do postele.Budu prachatej a slavnej.Takže sorry.Vlastně si mi Dodal motivaci a nový pohled na svět :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod pavela » pon 03. říj, 2005 1:51

Nechápu jak může bejt někdo tak zpitomělej americkejma filmama, že jsou pro něj primitivní a přiblblý vypasený Američani No.1. Průměrnej Čech se střední školou převyšuje kulturní úrovní většinu Američanů o několik délek.
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

 

Příspěvekod Anonymní » pon 03. říj, 2005 8:00

Anonymni (Marek M.): Mozna chapu, kam svoji otazkou miris...... Stat se zakem ZhuTiancaie znamena budto u nej poradne cvicit nebo zaplatit 1000 USD, jelikoz Qin i ZhaiHua jsou cinani, fakt netusim kde by vzali takovej balik aby si to mohli koupit, takze zbyva varianta cislo jedna.
Vetsina mistru je u nas z nekolika duvodu a ani jeden neni, ze by se v americe neuchytli, protoze americani jsou blby a je jich hodne na to aby tam prosperovala i spousta mizernejch skol.
Tady je nekolik duvodu, proc ucej nektery cinani u nas:
1) nemaj dost penez aby se dostali do ameriky
2) meli tady kamarady, takze pro ne bylo jednodussi jet sem
3) prijeli sem podnikat a nepovedlo se, tak zacali ucit kung fu
4)prijeli sem podnikat a povedlo se a k tomu zacali ucit kung fu



Littlearts: Martin zacal cvicit pozdeji, ale na rozdil od tebe chodi na treninky a poradne cvici.......
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Dong_wu » pon 03. říj, 2005 8:02

sakra, nebyl jsem prihlasenej
Dong_wu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 331
Registrován: stř 03. bře, 2004 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Dong_wu » pon 03. říj, 2005 8:11

Cibi: Cetl jsem tu soudne overenou zpravu a neni nic jednodussiho, nez si opatrit takovejhle papir a mam dojem, ze je na nem navic neco jinyho, nez ukazoval Qin me, kdyz prijel do cech....... 8O
Dong_wu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 331
Registrován: stř 03. bře, 2004 0:00
Bydliště: Praha

yosh!

Příspěvekod Anonymní » pon 03. říj, 2005 8:50

Nepochybuju o tom, ze Qin mel v Henanu plat 200 kuaju ( i kdyz bych spis rek ze mel tak 800), a nezajimaj me americky filmy:-) o zpitomelosti: nejsem nastesti zpitomelej ceskym piseckem:-)

jen si myslim, ze cinani, co neco umi castejc asi pojedou do jinech zemi nez je CR, pokud vim tak vetsina cinanu ani nevi, ze tahle zeme existuje. Pro spoustu z nich jet do ciziny je jet do usa , coz je asi taky pravda nebo ne? Nepotkal jsem cinana, kterej by byl nadsenej z cesky republiky, bez ohledu na obor, ty historky o cinskejch manzelkach, co si privezou sinologove, ktery cekaly trochu neco jinyho:-) atp. asi znate....

Zajimalo by mel, kolik takovejch lidi jako je Qin zije v Henanu, treba to Pavela vi, kolik jich absolvuje stejny skoly a ma podobny uspechy ve wushu jako on. Neni to spis tak, ze je v CR proste mensi konkurence, je tam min ucitelu, je tam pro kazdyho cinana snazsi preziti? Kdyby jel Qin do USA nebo do Japonska, mel by tam taky 30% podil na trhu? Co Zhai Hua a dalsi lidi? meli by tolik zaku a zilo by se jim tak jako v CR? Nemel by tenhle server byt vic o bojovejch umenich nez o bojovych umenich v CR? Vzdycky si rad prectu clanek od Pavely nebo od Mira, ale clanek o Qinovi, kterej me tak vyprudil, mi pripada nemistnej. To by mohl priste Little arts napsat clanek sam o sobe a uverejnit ho:-)Muj argument neni ani tak namirenej proti cinanum v CR, at si delaji co chtej, kdyz jim za to lidi plati, jen dal, ale proc by mel server jako vas uverejnovat honorifikacni clanky na ne? skutecne jsou tak dobry?
(marne hledam nejakej podobnej honorifikacni clanek o Qinovi na cinskym a japonskym webu:-)))Ani v anglictine nic nevidim, google dava 285 odkazu, jmena jako Zhai Hua nebo Qin Mingtang nikdo nezna - alespon v taiji - mozna Zhu Tiancai.....)

ad littleart: nevim a ani me popravde nezajima kdo je tvuj "shifu", ale prvni co jsem slysel od sveho ucitele bylo neco o ucte k ostatnim, o respektu k tomu, co oni delaji Pripada mi, ze ty asi budes ten fotbalista, podle tveho slovniku:-) i kdyz jak pises "meditujici v pohybu".

Ad. Liga a a b- jo, ja si to skutecne myslim, mel jsem moznost se ucit od ruznejch lidi, treba v Chengdu jsem cvicil chen s jednim dedou, kterej byl jako ucitel skutecne liga b, ucil jen proto, aby uzivil pocetnou rodinu....kdyz jsem ale cvicil poprve se s clovekem z rodiny Chen, byl jsem dost vykulenej - je to uplne neco jinyho. Oni maji skutecne "kulturu" taiji, a to co ti predavaji neni jen forma nebo nejake fyzicke dovednost, ale tahle kultura. Nebo jak rika muj ucitel "yao ren jiao yao xin". Jsou ucitele, alespon v taiji, ktery te mohou naucit jen formu, mozna trochu tuejsou, a pak jsou i dalsi ucitele, ktery to mutou pomoci pochopit taiji jako kulturu a jako pouzitelny bojovy umeni. Tahle debata vznikla prave proto, ze si myslim, ze v cechach jsou jen ty becka. Pro me osobne, pokud tu nezije nikdo z rodiny chen, nema cenu s nima ztracet cas. Kdy cvici jen pro prachy bude vzdycky jen "B".

Mozna by nekdo mohl napsat clanek postupna degenerace stylu Chen v CR, ilustraci je na webu dost:-)

Uz se tesim, az tuhle nemistnou debatu redakce smazne. Trochu to tu viri prach, v tom zaprdlym rybnicku. Bude mi to lito, myslel jsem, ze tenhle server delaji jiny lidi, nez ty co jedou na mesic do ciny, za 500 usd se uci tejden v parku, pak si to natoci na video a tady pak delaji, ze jsou mistri....:-)


www.bojovameni.cz wan suej wanwan suej!
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pon 03. říj, 2005 8:53

Anonymní píše:Anonymni (Marek M.): Mozna chapu, kam svoji otazkou miris...... Stat se zakem ZhuTiancaie znamena budto u nej poradne cvicit nebo zaplatit 1000 USD, jelikoz Qin i ZhaiHua jsou cinani, fakt netusim kde by vzali takovej balik aby si to mohli koupit, takze zbyva varianta cislo jedna.
Vetsina mistru je u nas z nekolika duvodu a ani jeden neni, ze by se v americe neuchytli, protoze americani jsou blby a je jich hodne na to aby tam prosperovala i spousta mizernejch skol.
Tady je nekolik duvodu, proc ucej nektery cinani u nas:
1) nemaj dost penez aby se dostali do ameriky
2) meli tady kamarady, takze pro ne bylo jednodussi jet sem
3) prijeli sem podnikat a nepovedlo se, tak zacali ucit kung fu
4)prijeli sem podnikat a povedlo se a k tomu zacali ucit kung fu
.


vyborna analyza:-)
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pon 03. říj, 2005 8:54

marek m.
zapomel jsem v zapalu psani podpis po dve zpravy, prihlasenej nejsem, zapomel jsem svuj login:-)
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pon 03. říj, 2005 9:15

pavela píše:Nechápu jak může bejt někdo tak zpitomělej americkejma filmama, že jsou pro něj primitivní a přiblblý vypasený Američani No.1. Průměrnej Čech se střední školou převyšuje kulturní úrovní většinu Američanů o několik délek.


a jak je na tom "průmernej cinan" podle tebe? na skale blbosti....a jak jsou na tom prumerny cinsky filmy (treba kung fu mahjong to je jiste tvuj oblibenej:))))))

mimochodem, ty taky nejsi zrovna hubenour:-)
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod pavela » pon 03. říj, 2005 9:54

Anonymní píše:
pavela píše:Nechápu jak může bejt někdo tak zpitomělej americkejma filmama, že jsou pro něj primitivní a přiblblý vypasený Američani No.1. Průměrnej Čech se střední školou převyšuje kulturní úrovní většinu Američanů o několik délek.


a jak je na tom "průmernej cinan" podle tebe? na skale blbosti....a jak jsou na tom prumerny cinsky filmy (treba kung fu mahjong to je jiste tvuj oblibenej:))))))

mimochodem, ty taky nejsi zrovna hubenour:-)

No do průměrnýho amíka (v jedný ruce Cocacola, v druhý hamburger či pizza a mezi tim hora sádla) mám ještě hodně daleko... :lol: Samozřejmě většina číňanů(vesničani) znaji pouze 美国好,cizineč=američan, či němec. Ohledně otázek k mistu Qinovi, není naprosto podstatný, že jako samozřejmý reklamní tah uvádí jméno svého starého kamaráda Zhu Tiancaie,jako svého mistra(podle tradice, na kkterou ovšem v ĆLR všichni hází bobek, skutečným tudi je, páč se mu poklonil) protože je "slavný" a učitel, se kterým skutečně styl Chen studoval je prostě obyčejný bezejmenný čínský mistr, který může klíďopíďo cvičit líp než celej Zhu a jeho tygři z montpráčemu.Ostatně můj soukromý názor (podpořený pár dědky v našem parku v Pekingu, kteří cvičí taky Chen) na tyhle "potomky rodiny Chen" je ten, že je to holírna a póza, nejvíc mě rozesmívají ty kecy o vnitřní síle Chen Xaiowanga, kterému se vždy při úderu rozechvějí všechny špeky na těle, což je odměněno potleskem hloupých laowai, kteří to prezentují jako Čchikung nebo nevímco.... Buď je to vnitřní styl a nebo SHOW, žáci Chenfake takhle NECVIĆÍ. Takže konkrétně, kolik je takovejch mistrů jako Qin v Henanu? Jistě na čínské poměry málo, na naše poměry tři prdele. Na internetu nevyleze na jméno Qin Mingtang nic, právě proto, že není v USA ale v ČR a možná je to dobře, protože jeho čeští žáci cvičí jistě usilovněji, než amíci, kteří mají rádi plnou hubu keců o sebevědomí a cvičení nicmoc. Možná na internetu vyleze jméno Shi Deyu (mistr Fang) který je jeho spolužák z institutu Wušu a šéf výprav šaolinských mnichů do zahraničí. Já mám tady vedle v baráku souseda šaolinskýho mnicha Shi De Shui, kterýho nezná vůbec nikdo, natož nějaká amerika nebo internet. a přesto je těžkej machr na kungfu. Takže pořád nechápu,co tím sleduješ? Bez obav nastol konkrétní problém a konkrétně odpovím. Jinak pro mě je Qin machr, kterýmu jsem pomohl založit jeho první školu v ČR a jsem rád, že v Čechách lidi maji příležitost cviit s člověkem, kterej má wušu v malíčku. :wink: PS: i když bydlim v Ćíně a mám tady špičkových učitelů dost hned u baráku(mj.tady v parku občas cvičí i můj slavný soused Wu Bin) , když se dostanu do ČR, nevynechám většinou příležitost si s Qinem zacvičit, je to proto, že se od něj stále mám co učit protože je dobrej a umí to naučit(což je dost podstatné) Považuji ho za naprosto rovnocenného mistra s těmi,co učí v Číně :idea:
Naposledy upravil pavela dne pon 03. říj, 2005 10:11, celkově upraveno 1
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod pavela » pon 03. říj, 2005 10:05

Ještě k těm filmům,Americké agitky o hrdinných američanech osvobozujících svět zvedající těm chudákům sebevědomí a uvědomění, že jsou ti nejlepší na světě a že bez nich by byl celý svět v prdeli, , děkuju ne(mimochodem, kamarád voják speciál z Bosny mi povídal, že v mezinárodních jednotkách jsou to právě Američtí hrdinní vojáci, kteří mají po prvním výstřelu plné kalhotry :? ) Připomíná mi to Maovy agitky či sovětské filmy (typu Za stranu a za lid, tedááá zasraný náledí) Ohledně čínských, naprosto miluju filmy z Zhou Xinche, to je tak neuvěřitelně pitomý, že se tomu člověk musí smát, parodie na všechno. KOnečně snad jeho filmy pronikly na západ, bohužel zrovna filmem Kungfu Hustle, který patří k těm nejslabším. Naprosto dokonalý je třeba Shi Shen(God of cookery) jeho kuchařské umění přímo ze ¶aolinské kuchyně, to je prostě poslední křeč. Nebo "From Beijing with love", nemám slov.
Zdar...
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod Anonymní » pon 03. říj, 2005 10:40

....podpořený pár dědky v našem parku v Pekingu, kteří cvičí taky Chen) na tyhle "potomky rodiny Chen" je ten, že je to holírna a póza, nejvíc mě rozesmívají ty kecy o vnitřní síle Chen Xaiowanga, kterému se vždy při úderu rozechvějí všechny špeky na těle, což je odměněno potleskem hloupých laowai. Buď je to vnitřní styl a nebo SHOW, žáci Chenfake takhle NECVIĆÍ.

- souhlas, nastesti rodina chen je velka:-)))neni to jen par tlustych tygriku jak asi vis lip nez ja. Muj ucitel si na nic hrat nemusi, proste je z rodiny a co ma jako delat? Ma to zapirat?:-)))) Mozna je rozdil v tech prachach, muj ucitel z toho nezije....ma dobrej job a normalni zivot, nemusi hrat mistra. Ale kdyz nekoho wushu zivi, je to podle me problem.....treba jako cinany u nas.

Takže pořád nechápu,co tím sleduješ? Bez obav nastol konkrétní problém a konkrétně odpovím. Jinak pro mě je Qin machr, kterými jsem pomohl založit jeho první školu v ČR a jem rád, že v Čechách lidi maji příležitost cviit s člověkem, kterej má wušu v malíčku.

1, Proc Qin a Zhai hua atd prijeli do CR? Z ceho zijou?
2, Proc maj lidi na severu, kterej se jmenuje "bojova umeni" cist honorofikacni clanek tohodle typu? to je evidentni PR, pokud by to bylo napsany aspon nejak chytre, ale takhle je to jen reklama.
3, tak jo, kdyz znas takovy "machry na kung fu", napis o nich, natoc je, vyfot je, napis co umi, udelej s nima rozhovor. Nemyslis, ze to bude pro lidi v CR zajimavejsi nez si cist zvasty z reklamnich letaku???

Takže konkrétně, kolik je takovejch mistrů jako Qin v Henanu? Jistě na čínské poměry málo, na naše poměry tři prdele.
- takze teda souhlasis, lidi jako Qin je Henanu tri prdele:-) kolik to je nevim, tak dobre cinsky neumim:-) je to teda tak, ze v cine byl Qin jeden z bezejmenych a tady na nej pisou lidi PR clanky?

nevynechám většinou příležitost si s Qinem zacvičit, je to proto, že se od něj stále mám co učit protože je dobrej a umí to naučit(což je dost podstatné) Považuji ho za naprosto rovnocenného mistra s těmi,co učí v číne

nepochybuju, ovsem stale stejna otazka, proc PR clanky? Proc ne neco zajimaveho? Ty jo, to j ste uz klidne mohli nechat povesit mezi clanky "skolu bambusovych listku":-) ten to taky "mysli uprime"

pokud by tu takovy clanky mely pokracovat tak prijdete o polovinu ctenaru.

MM
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Další

Zpět na bojovaumeni.cz

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků