šikovní karatisté...dobré kluby

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

šikovní karatisté...dobré kluby

Příspěvekod Jendis » pon 03. říj, 2005 21:51

Rozvířila se tu teď debata o karate,o stylech,o mistrech.....tak mne napadlo......

Co tady udělat thread,kde bysme doporučili lidi,kteří jsou opravdu dobří karatisté,u kterých se vyplatí studovat???Nebo kluby,kde se opravdu vyučuje karate a ne "hopsání" či "gymnastika"......Co vy na to??????



Zkusme to bez hádání,osočování.......tak nějak pro lidi,co by chtěli cvičit,pro sebe....pro rozšíření obzorů........ :wink:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

 

Příspěvekod Gino » úte 04. říj, 2005 0:28

Tak šoupni své info, ne? :-) Však z psaní s tebou vím "cosi", takže sem s tím :-)
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Jendis » úte 04. říj, 2005 6:00

Gino píše:Tak šoupni své info, ne? :-) Však z psaní s tebou vím "cosi", takže sem s tím :-)


:oops: :oops: Jo,vidíš to,nějak jsem zapoměl.....

Takže....relativně mladý klub,vede ho Petr Svoboda(3.kyu).člověk,který karate žije,perfekcionalista...."blázen"(do karate-nežije takřka ničím jiným),jak mu říkám.Jeho učitelem je Jan Steklý(3.Dan).....nebudu se víc rozepisovat,info je možno najít na :

http://karate.ji.cz/Welcome.htm
Naposledy upravil Jendis dne úte 04. říj, 2005 8:37, celkově upraveno 1
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Anonymní » úte 04. říj, 2005 7:04

Pěkné stránky - dost informací i pro nečleny. Můžu se jako začátečník zeptat, co jsou kihon kata? Taky bych rád věděl, jak/kde/kým jsou určeny povinné kata pro jednotlivé STV (konkrétně v shotokan). Vím, že někde dělají jako první Taikyoku Shodan, někde rovnou Heian Shodan atd. Omlouvám se za začátečnický dotaz. Můžu se samozřejmě zeptat svého senseie, ale přišel jsem do dódžó až uprostřed cyklu pro začátečníky, takže musím spoustu informací shánět sám - nemůžu čekat, že se mi někdo bude věnovat individuálně. Snažím se hlavně dohnat techniky - to je to, s čím učitele otravuju. Teorii můžu nastudovat jinde...

graver
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » úte 04. říj, 2005 7:11

Ještě ke stránkám:
1. Občas je tam dead link - např. obr. Taykioku Shodan, článek "Úvaha na téma Shitei Kata"...
2. V galerii je obr., na kterém p. Fencl vysvětluje zenkucu-dači. Všichni mají stejný obi, jehož barvu jsem nerozpoznal. Je to oranžová nebo červená a znamená to něco jiného, než STV?

graver
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Jendis » úte 04. říj, 2005 8:33

Anonymní píše:Pěkné stránky - dost informací i pro nečleny. Můžu se jako začátečník zeptat, co jsou kihon kata? Taky bych rád věděl, jak/kde/kým jsou určeny povinné kata pro jednotlivé STV (konkrétně v shotokan). Vím, že někde dělají jako první Taikyoku Shodan, někde rovnou Heian Shodan atd. Omlouvám se za začátečnický dotaz. Můžu se samozřejmě zeptat svého senseie, ale přišel jsem do dódžó až uprostřed cyklu pro začátečníky, takže musím spoustu informací shánět sám - nemůžu čekat, že se mi někdo bude věnovat individuálně. Snažím se hlavně dohnat techniky - to je to, s čím učitele otravuju. Teorii můžu nastudovat jinde...

graver



Konkrétně v JKA(kam klub patří) jsou kata určené vedením JKA.V "klasickém" Shotokanu(jak ho většinou známe) se začíná Heian Shodan.
V organizaci JKA se začíná Taikyoku Shodan,což je víceméně kata Heian,ale všude je oi-zuki a gedan barai.V JKA je žákovských stupňů 9 a kata Taikyoku je zkušební pro 9.kyu.

Dead link??? http://karate.ji.cz/images/kata/Taikyoku1.gif

Úvaha nevím,kam se poděla,zkus se optat přímo p.Svobody,chodí sem(nick psvoboda)

Co je kihon,kata,kumite.....to máš vysvětlené na těch stránkách....

Barva obi na zmíněném obrázku je oranžová - 7.kyu

mrkni sem..... http://www.jka.cz/dokum/ZR_JKA_2005.htm
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Anonymní » úte 04. říj, 2005 11:01

Jendis píše:Konkrétně v JKA(kam klub patří) jsou kata určené vedením JKA.V "klasickém" Shotokanu(jak ho většinou známe) se začíná Heian Shodan.
V organizaci JKA se začíná Taikyoku Shodan,což je víceméně kata Heian,ale všude je oi-zuki a gedan barai.V JKA je žákovských stupňů 9 a kata Taikyoku je zkušební pro 9.kyu.

Aha, jasné

Už OK, nějak mi to zablbo...
Jendis píše:Úvaha nevím,kam se poděla,zkus se optat přímo p.Svobody,chodí sem(nick psvoboda)
Co je kihon,kata,kumite.....to máš vysvětlené na těch stránkách....

Sorry, myslel jsem co jsou "Kihon kata"
(viz. str. Historie kata: "Do této skupiny může zařadit Kihon kata, Taikyoku kata a Heian kata"
Jendis píše:Barva obi na zmíněném obrázku je oranžová - 7.kyu

Aha, bylo mi divné, že mají všichni stejný STV - u nás je to jiné
díky
graver
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Jendis » úte 04. říj, 2005 12:41

Kihon Kata.....to nevím,zkus se zeptat jeho(chodí sem málo,ale když mu pošleš SZ-musíš být registrovaný-určitě vysvětlí,co a jak).

add stejný stupeň.....tam jde asi o seminář,kdy byli lidé rozděleni podle stupňů.....skupina od 9-7 kyu a lidé se 7.kyu jsou tam v té skupině technicky nejvíše a proto cvičí vepředu.Alespoň se domnívám,že to tak bylo,já tam nebyl.
V klubu jsou samozřejmě lidé s různým tech.stupněm..... :wink:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Gusep » čtv 06. říj, 2005 10:31

Ja by som odporučil dvoch ľudí v Brne: Aleš Roth a Libor Skoumal (klub Shobukan) Obaja výborní karatisti, ktorí o karate premýšľajú a učia to aj ostatných...
Gusep
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 205
Registrován: úte 04. říj, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Anonymní » čtv 06. říj, 2005 10:51

Jendis píše:Kihon Kata.....to nevím,zkus se zeptat jeho(chodí sem málo,ale když mu pošleš SZ-musíš být registrovaný-určitě vysvětlí,co a jak).

Mezitím jsem někde našel, že "kihon kata" se říká taykioku shodan (asi proto, že je to spíš sekvence 3 základních technik, než skutečná kata).
graver
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Toranaga

Příspěvekod Toranaga » pát 07. říj, 2005 9:49

Ovšem existuje i Taikyoku Nidan a Sandan, ale zde bych nepoužil označení výše použité... :)
Toranaga
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 06. říj, 2005 23:00

Toranaga

Příspěvekod Toranaga » pát 07. říj, 2005 9:52

Btw, zapomněl jsem nahlavní cíl fóra....Jan Gyuris v Praze, Z© Kamenická (tram z Hradčanské přes Spartu) a Milan Kotouč v Hlásné Třebáni v sokolovně, Kamikaze klub v Maldé Boleslavi.
Toranaga
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 06. říj, 2005 23:00

Příspěvekod Gusep » úte 18. říj, 2005 14:31

Neviete niekto zo slovenských diskutérov o nejakej škole tradičného shotokan karate na SK? Síce cvičím v ČR ale zaujímalo by ma či sa dá aj u nás. Viem že napr. v trenčianskom kraji sa cvičí iba športové goju-ryu.
Gusep
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 205
Registrován: úte 04. říj, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Re: Toranaga

Příspěvekod Anonymní » úte 18. říj, 2005 15:06

Toranaga píše:Ovšem existuje i Taikyoku Nidan a Sandan, ale zde bych nepoužil označení výše použité... :)

Já taky ne, proto jsem výslovně jmenoval t. shodan.
Ale k tématu: zmínili byste někdo "zajímavé" osobnosti brněnské shotokan/fudokan scény?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Jendis » úte 18. říj, 2005 15:38

Gusep píše:Neviete niekto zo slovenských diskutérov o nejakej škole tradičného shotokan karate na SK? Síce cvičím v ČR ale zaujímalo by ma či sa dá aj u nás. Viem že napr. v trenčianskom kraji sa cvičí iba športové goju-ryu.


se Shotokanem nevím,ale tady něco malinko....

http://bzkarate.szm.sk/

http://www.karate-sakura.szm.sk/

http://karateklubsala.webpark.sk/

Zkusil bych Karate klub Samurai z Bratislavy....tam trénuje p.Debrecký,což je velká kapacita přes toto umění prázdných rukou.....stránky neznám.

A samozřejmě,p.Klementis........ http://www.karate-slovakia.sk/
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Re: Toranaga

Příspěvekod RBR » úte 18. říj, 2005 20:36

Anonymní píše:
Toranaga píše:Ovšem existuje i Taikyoku Nidan a Sandan, ale zde bych nepoužil označení výše použité... :)

Já taky ne, proto jsem výslovně jmenoval t. shodan.
Ale k tématu: zmínili byste někdo "zajímavé" osobnosti brněnské shotokan/fudokan scény?


Koho máš na mysli?

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Anonymní » stř 19. říj, 2005 5:55

No, to se ptám já vás - kdo z těch, kteří tohle dělají v Brně, je známý/dobrý/uznávaný.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Gusep » stř 19. říj, 2005 12:46

Anonymní píše:No, to se ptám já vás - kdo z těch, kteří tohle dělají v Brně, je známý/dobrý/uznávaný.


..o pár príspevkov vyššie som odporúčal dvoch ľudí z Brna: Libor Skoumal a Aleš Roth.
Gusep
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 205
Registrován: úte 04. říj, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jendis » sob 29. zář, 2007 9:51

Jendis píše:
Gino píše:Tak šoupni své info, ne? :-) Však z psaní s tebou vím "cosi", takže sem s tím :-)


:oops: :oops: Jo,vidíš to,nějak jsem zapoměl.....

Takže....relativně mladý klub,vede ho Petr Svoboda(3.kyu).člověk,který karate žije,perfekcionalista...."blázen"(do karate-nežije takřka ničím jiným),jak mu říkám.Jeho učitelem je Jan Steklý(3.Dan).....nebudu se víc rozepisovat,info je možno najít na :




Takže...kluci se rozjíždějí více a více,Petr Svoboda se pomalu chystá na zkoušky 1.Dan....makají a makají......klub mohu jen a jen doporučit.

http://karate.ji.cz/welcome.htm
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Baxxse » sob 29. zář, 2007 11:27

Michal Starý, Honza Soukup...
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 381
Registrován: čtv 22. led, 2004 0:00
Bydliště: Cheb-Praha

Další

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků