rýpaní

bojová umění a válka, vycvik bodyguardů, speciální jednotky, combat shooting...

rýpaní

Příspěvekod Anonymní » pon 12. led, 2004 19:18

Dělám rok a něco bojové umění (nebudu jmenovat - chci předejít hádkam o tomhle b.u.) a dneska se mi stala taková věc, že kámoš do mě strkal a rýpal s tím, že by mě teď třeba dostal a složil na zem (to jsem si oblékal bundu). Až jsem se oblékl tak jsem mu řekl ať něco zkusí. Naznačil, že mě chce kopnout ale ohnal se po mě báglem, trochu jsem uhnul (akorát mě trefila šňůrka). Kdyby mě ale chtěl opravdu trefit tím báglem, tak by mě asi trefil, protože jsem se nachytal na tu jeho fintu s kopem. Byl jsem zklamaný z toho jak jsem zareagoval. Měl jsem chuť mu říct aby bágl hodil pryč a zkusil něco rukama, ale vykašlal jsem se na něj.

Cestou domů jsem měl takové myšlenky, že jsem rok špatně trénoval a nevěnoval se tomu jak jsem měl :( , a vše bylo na nic, i když jsem se snažil co nejvíce to šlo. Na druhou stranu jsem zase obranu proti báglům, taškám apod. nedělal.....

Zajímalo by mě jestli jste se setkali taky s takovým rýpaním a jak jste to řešili nebo jak by se měly takové situace řešit.

Díky moc za odpovědi
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Příspěvekod DMC » pon 12. led, 2004 20:08

Haha, obrana proti uderu baglem, to nekdy musim taky zkusit :-)

Ale vazne - muj pocit je, ze se za tim vcelku komickym problemem s "baglem" skryva daleko vetsi skutecny problem - a to je, ze neveris sam sobe a tomu "stylu" co studujes.

Oprav me jestli se mylim, ale nejspis studujes nejaky tradicni styl, ve kterem cvicite jenom kata, chuzi v postojich, ev. predepsane obrany proti urcitym typum utoku atd. Zkratka a dobre same "mrtve" veci, ktere nemaji s realnym pouzitim temer nic spolecneho. Myslim si to proto, ze si nedovedu predstavit, ze by napr. thaiboxer mel takove problemy - kdyz bojuje (temer) plnokontaktne skoro kazdy trenink, proti lidem, kteri jsou dobri, tak presne vi, co dokaze a co ne, a nemusi si to nijak dokazovat.

Naproti tomu ty (vcelku spravne) nemuzes vedet, co od sebe muzes cekat, a proto je pro tebe "kamos s baglem" dulezity test - bud a nebo. A proto se pro tebe z hlouposti stava zalezitost zivota a smrti. Schvalne si predstav dva mozne vysledky takoveho "stretnuti": 1)on by te na tu zem fakt dostal,a ty bys mel vycitky svedomi, ze nejsi "spravny bojovnik", ze jsi k nicemu a celou dobu jsi trenovat nanic. 2) ve snaze "neprohrat" mu fakt neco udelas. Nepripada ti to docela hloupe?

Moje rada zni - najdi si nejaky lepsi zdroj "bojovnickeho" sebevedomi. Vezmi dva tri kamose a alespon jednou tydne zkuste sparrovat nazivo. Pak budes opravdu vedet, co jsi ty a jaky je tvuj trenink. Budes o sobe moct prestat pochybovat. Ver mi, lepsi cesta asi neni.

(Pokud to nekde vypada, ze se do tebe strefuju, neni to tak, cely prispevek je minen maximalne pratelsky).

Flame away.
DMC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 395
Registrován: čtv 27. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Anonymní » pon 12. led, 2004 21:16

DMC píše:Haha, obrana proti uderu baglem, to nekdy musim taky zkusit :-)

Ale vazne - muj pocit je, ze se za tim vcelku komickym problemem s "baglem" skryva daleko vetsi skutecny problem - a to je, ze neveris sam sobe a tomu "stylu" co studujes.

Oprav me jestli se mylim, ale nejspis studujes nejaky tradicni styl, ve kterem cvicite jenom kata, chuzi v postojich, ev. predepsane obrany proti urcitym typum utoku atd. Zkratka a dobre same "mrtve" veci, ktere nemaji s realnym pouzitim temer nic spolecneho. Myslim si to proto, ze si nedovedu predstavit, ze by napr. thaiboxer mel takove problemy - kdyz bojuje (temer) plnokontaktne skoro kazdy trenink, proti lidem, kteri jsou dobri, tak presne vi, co dokaze a co ne, a nemusi si to nijak dokazovat.

Naproti tomu ty (vcelku spravne) nemuzes vedet, co od sebe muzes cekat, a proto je pro tebe "kamos s baglem" dulezity test - bud a nebo. A proto se pro tebe z hlouposti stava zalezitost zivota a smrti. Schvalne si predstav dva mozne vysledky takoveho "stretnuti": 1)on by te na tu zem fakt dostal,a ty bys mel vycitky svedomi, ze nejsi "spravny bojovnik", ze jsi k nicemu a celou dobu jsi trenovat nanic. 2) ve snaze "neprohrat" mu fakt neco udelas. Nepripada ti to docela hloupe?

Moje rada zni - najdi si nejaky lepsi zdroj "bojovnickeho" sebevedomi. Vezmi dva tri kamose a alespon jednou tydne zkuste sparrovat nazivo. Pak budes opravdu vedet, co jsi ty a jaky je tvuj trenink. Budes o sobe moct prestat pochybovat. Ver mi, lepsi cesta asi neni.

(Pokud to nekde vypada, ze se do tebe strefuju, neni to tak, cely prispevek je minen maximalne pratelsky).

Flame away.


no tys to ale salamounsky vyresil, problem neni v cloveku ale ve stylu :-))) , od tebe bych si nechal radit :-))). Kdyz budu chtit, tak slozim ve vhodny chvili preci kohokoliv, cimkoliv... kdyz je to v zertu, tak i vim ze nebude reagovat tak jako by reagoval jindy. DMC, ty jsi asi hodne zkusenej radce, co :-)))?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod DMC » pon 12. led, 2004 23:22

Anonym: A ty ses kdo, ty joudo? Predevsim bys mel reklamovat na lamparne svuj intelekt, protoze zjevne nejses schopen pochopit obsah textu 6 odstavcu dlouheho. O konkretnich stylech tam totiz neni skoro vubec rec, pouze okrajove. Rec je o psychice. Precti si to jeste jednou a pak az to pochopis, tak rekni. Zdar.
DMC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 395
Registrován: čtv 27. bře, 2003 0:00

Realny boj versus "rypani"

Příspěvekod Anonymní » úte 13. led, 2004 7:47

Sam mam zkusenosti takove, ze kamarad cas od casu jen tak vystreli rukou a kdyz nezareaguji, tak rekne, ze naco chodim na BU, kdyz se ani neumim ubranit. Ja to ale vidim jinak. Pokud necitim nejake nebezpeci (atmosfera, misto apod. ) tak se nesoustredim na boj. A potom reaguji zpozdene. ( Prece nebudu ve spolecnosti kamarada neustale ve strehu jestli nahodou nechce neco vyzkouset) Pokud ale delam sparing, tak se 100% soustredim a vetsine ran se vyhnu. Ale i vetsina borcu nejakou nekdy chytne. A nerikaji si kvuli tomu, ze to co delaji je na nic. Takze muj poznatek je takovy - pokud bojuji, tak bojuji, a kdyz jsem s kamarady, tak se bavim. A mozna, ze kdyby ten batoh smeroval na tve telo, tak by jsi se mu taky ubranil. Naco se branit necemu, co te nema v umyslu zasahnout....
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod koblih » úte 13. led, 2004 8:52

TAMI: Pokud děláš rok a něco jakékoliv BU, myslím, že nemusíš mít pocit chyby, když nezareaguješ správně na takovýto klamný útok. I čtení protivníka, reakce na jeho pohyb, správné přemístění, prostě pohyb s protivníkem se musí naučit, není to tak, že se naučíš postoje, techniky a jsi hotový bojovník. na všem hledej to pozitivní, kamarád ti ukázal, že tvé bojové schopnosti ještě nejsou na takové úrovni aby jsi efektivně mohl použít, což po roce cvičení není divu. Pořád lepší dostat baťohem od kamaráda než skutečně někde na ulici ... takže kamarádovi poděkuj(alespoň v duchu) a ber to jen jako motivaci cvičit ještě více a ještě lépe :-)
DMC: Čéče nevím, tvá rada se mi nezná. Nevím ja jaké úrovni je TAMI, ale myslím že začínat se sparingem po roce cvičení je ještě brzo a pokud to zkusí, asi mu to na sebevědomí moc nepořidá. ;-)
koblih
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 160
Registrován: pát 02. led, 2004 0:00
Bydliště: Morava

Příspěvekod MiQing » úte 13. led, 2004 8:53

Naprosto souhlasím s Chimerou! Myslím, že naše tělo často "cítí" nebezpečí... Já dělám jedno BU
- bububu :-)))) - (s touhle zkratkou jsem se seznámila až tady a přijde mi docela komická...) :-)
teprve krátce a když zkouším nějaké kopy na manžela, tak mě prostě chytne z legrace za nohu (takže jsem se třeba naučila i tak udržet stabilitu a naznačit, že drženou nohou můžu kopat dál... (mezi nohy...) :-)
Ale takové "laškování" může možná potom vést k ošklivému úrazu, když se dělá někde, kde je málo místa... (doma v kuchyni, při oblékání v úzké šatně...). Návrh DMC vzít pár kamarádů a zkousit si to trochu naostro mi nepřijde špatný. Pravdu o sobě (jak jsme schopni reagovat při nečekaném napadení) se někteří z nás (doufejme) stejně nikdy nedozvíme. Prostě budem trénovat poctivě to, co děláme, případně zkusíme i něco jiného, když máme pochybnosti nebo chceme umět ještě jiný věci...
Kvůli pošťuchování není potřeba mít malý sebevědomí. Vyčítala bych si spíš zbabělost - a to v úplně jiných případech - třeba kdybys nepomohl někomu, kdo to hodně potřebuje (přestože bys mohl udělat aspoň něco...).
Ať se ti daří! (Včetně toho nedělat si zbytečný starosti.)
Milada
MiQing
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 70
Registrován: sob 06. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Anonymní » úte 13. led, 2004 9:27

Ahoj

Takze v prvom rade ( podla mna ) ak Ta bavi to co cvicis rob to dalej.
Tiez som mal tieto problemy s priatelmi. Vyriesil som to velmi jednoduchym trikom. Ak niekto chcel preverit moje naucene schopnosti suhlasil som, ako inac a v okamihu ked sa rozhodol urobit cokolvek som urobil tiez cokolvek ale tvaril som sa ze to je velmi ale nozaj velmi silny, rychly a presny utok na utocnika. V skutocnosti ho nechcem udriet ale on si mysli opak, 75% ludi prejde z utoku do obrany a pre tento pipad si prave dosiahol to co si chcel. Problem pri tom je len v jednej vci a to ist na spravnu stranu od utoku co najdalej, ale po roku a pol by to nemal byt problem :o)
Ak sa chce niekto hrat, musis sa hrat, a ak chce niekto bojovat, musis bojovat.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Miro » úte 13. led, 2004 11:20

Tami,

na to mas svojho ucitela, aby Ti poradil. Forum je v tomto pripade zlym radcom. Obzvlast by som Ti radil vyhybat sa radam typu "najdi si kamosov a zacni trenovat sparring". Pretoze vysledok bude, ze budes trenovat sparring a nikdy sa bojove umenia nenaucis...
Bojove umenia nie su o tom, ako mlatit ludi (i ked hodne ludi si to mysli). Bojove umenia su o dosiahnuti ci aspon priblizeni sa vlastnej dokonalosti. Ak budes dokonaly, nebudes mat oponenta. Ak vsak budes mat mysel zameranu na oponenta (a na jeho pripadne ataky), nebudes moct sledovat, co sa deje v tebe, co a ako robis, a tak nikdy neprides na to, kto si a co je tou Tvojou vlastnou dokonalostou, co je to, co robi cloveka dokonalym.
Predpokladajme, ze sa raz naucis ako reagovat na otvoreny utok baglom. To vsak neznamena, ze budes vediet reagovat aj na skryty a neocakavany atak: zozadu, ked sa nedivas, ked si pohruzeny do debaty s priatelkou. Co budes robit potom? Predpokladajme, ze sa naucis reagovat aj na taketo skryte utoky - to neznamena, ze budes vediet reagovat na utoky mimo ludi - napriklad na atak zvierat, chorob, atak vyvolany nestastnou "zhodou okolnosti" atd. Co budes robit potom? Predpokladajme... Atd.
Preto bojove umenia nie su o mlateni ludi. A preto sparring s priatelmi ci fighting s nepriatelmi je to, co je, ale nie je to bojove umenie. A s najvacsou pravdepodobnostou ti takyto sparring navzdy uzavrie cestu pochopit bojove umenia.
Posledne, ale nie menej dolezite: mysli. Mysli nielen o tom, co a ako robis, ale aj preco to robis. Co je na tom, ak si niekto mysli, ze nevies bojovat, ze to co sa ucis, je neprakticke, ze sa nevies ubranit? Nechaj ludi, nech si to o Tebe myslia (o to vacsie bude ich prekvapenie) - buduj svoju sebadoveru na sebe, nie na nazoroch inych. Neporovnavaj sa s inymi, ale s tym, co si mohol urobit a co si urobil. Prvy rok v bojovych umeniach (tych skutocnych) je tak akurat na to, aby sa clovek pozrel okolo seba a zacal rozmyslat. To prave zacinas robit, zda sa mi, a tak si na tom tak akurat fajn.

Hodne zdaru

Miro
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod koblih » úte 13. led, 2004 11:38

ukropcany píše:suhlas, az na to, ze sparovat by sa malo zacat co najskor. Nemusi to byt plhodnodnotny sparing, ale volnym kombinaciam sa musi clovek ucit od zaciatku.

Jsou i jiné způsoby jak procvičovat pohyb se soupeřem a nemusí se při tom provádět techniky. A tyhle cvičení se dají cvičit od prvního dne na tělocvičně a nepotřebuješ k tomu žádnou techniku. Myslím že pokud se začne se sparingem dříve než je dobře zvládnutá technika v pohybu zvrhne se to stejně v najakou tu plácanou, která nadělá více škody než užitku ... ve snaze zasáhnout protivníka nezvládnutou techniku může dojít k zažití špatných návyků a pokažení techniky, zbytečná zranění taky asi nebudou jevem vyjímečným. Prostě všechno chce svůj čas. Co z toho, že už píšeš slova a věty aniž pořádně víš jak se které písmenko píše ... můžeš mít možná dobrý pocit z toho, že jsi něco rychle naškrábal, ale funkčnost tohoto bude mizivá.

ukropcany píše:Co sa tyka straty sebavedomia, to je predsa to najdolezitejsie, inak by clovek nemal motivaciu...veci typu "musis byt lepsi ako vcera, porovnavaj sa sam so sebou" su pekne haluze, pretoze funguju asi iba v Japonsku...no neviem...

za tím přístupem být lepší než včera a né než někdo jiný si stojím, samozřejmě když se řekne jede se sparing ve dvojicích tak se prostě cvičí dané zadání, ale není to pro mě SOUPEŘENÍ, je to cvičení ve dvojici na dané zadání. Mým úkolem je protivníkovi nic nedarovat, ale né proto abych si vylepšil sebevědomí a dokázal si, že jsem lepší než ten druhý, ale abych se zdokonalil a to samé očekávám od svého protivníka kterého k tomu potřebuji, není to vlastně můj protivník, je to můj partner díky kterého se můžu něco nového naučit, ikdyž zrovna v tom okamžiku do sebe mlátíme :-). Pokud bych přistopil na tvou teorii soupeření a dokazování si něčeho pro mě značně imaginárního, přistoupil bych na hru všech těch bitkařů tam venku, kteří mají permanenentní potřebu něco si dokazovat.
Pokud je v někom potřeba si něco dokazovat znamená to, že si nevěří nebo nevěří tomu co se učí ...
Naposledy upravil koblih dne pát 16. led, 2004 8:20, celkově upraveno 1
koblih
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 160
Registrován: pát 02. led, 2004 0:00
Bydliště: Morava

 

Příspěvekod koblih » úte 13. led, 2004 11:41

Miro: Tak tak ... naprostý souhlas.
koblih
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 160
Registrován: pát 02. led, 2004 0:00
Bydliště: Morava

wow

Příspěvekod Anonymní » úte 13. led, 2004 11:53

No jen zírám na ty různorodé rady co tady lítaj, každej tu hází naprosto odlišný věci a Tami aby si vybral...

Každopádně ať se to asi nestává až tak často tentokrát musím (skoro bez výhrad) souhlasit s DMC :P vidím to hodně podobně...

Moje zkušenost z tradičníma BU je dost negativní ale nikdy jsem do jejich hlubokých tajů nezabrousil tak se zdržuju zbytečných komentářů ale jedna moje zkušenost ukazuje docela jasným směrem... Čas od času jsem chodil trénovat s karatistama (protože byli asi jediný v mým okolí, kteří dělali něco jako sparring) a zjistil jsem, že mají hodně bojový srdce ale při tvrdším sparringu jsou naprosto v háji, protože v jejich systému je hrozně teorie a tu teorii přenáší i do sparingu... "bum tak a ted mu dáš tvrdý úder do žaludku a je po bitce "..." bum ted mu dáš tvrdý kop do hlavy a je po bitce"...a podobě i spárují...je tam pořád to "kdyby a pak a potom" a když příjde skutečný ohrožení nebo sparring s někým kdo spáruje na kontakt (já - samozřejmě s chrániči) najednou to nefunguje...celkem rozčarování pro ty mladý kluky co tam trénují spoustu let...
jeden z nich teď trénuje se mnou a za půl roku se strašně zlepšil
a při tom na to stačí jen pár základních logických principů, když jsem se ptal trenéra proč ty kluky učí mít zadní ruku při sparingu u pasu a když mu dá pak strašnou práci vykrývat údery na hlavu on mi na to řekne že ví že je to špatně ale on se to takhle učil a učí to i jeho kluky a navíc prostě tohle je karate...hmmm
kam tím mířím myslím že pokud Tami trénuje (jak říká) tradiční BU tak určitě dřív nebo později narazí na podobný problém (a asi už narazil) a pokud to nechce vyměnit za jiné BU tak ta rada ohledně sparringu či tréninku kontaktního BU mi přijde naprosto logická...
Myšlenky jako BU je cesta na celý život (tvrdě trénuj a za dvacet let ti to bude fungovat)...nebo nespáruj jinak se nikdy nenaučíš BU jsou mi naprosto k smíchu...Občas mě dokáže pobavit co vše dokáže člověk vymyslet za hovadiny když jde o jeho vlastní obranu, viz většina komplikovaných tradičních stylů...
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: wow

Příspěvekod Angus » stř 14. led, 2004 12:47

Masta... píše:No jen zírám na ty různorodé rady co tady lítaj, každej tu hází naprosto jeden z nich teď trénuje se mnou a za půl roku se strašně zlepšil
a při tom na to stačí jen pár základních logických principů, když jsem se ptal trenéra proč ty kluky učí mít zadní ruku při sparingu u pasu a když mu dá pak strašnou práci vykrývat údery na hlavu on mi na to řekne že ví že je to špatně ale on se to takhle učil a učí to i jeho kluky a navíc prostě tohle je karate...hmmm


Dovolím si nesouhlasit, za 20 let, co se karate věnuji, jsem se nesetkal s tím, že by karatista v bojovém postoji měl ruku u pasu, to je přece blbost.
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod Miro » stř 14. led, 2004 16:35

Neviem ako je tomu v karate (nikdy som to necvicil), ale inak to vobec nie je blbost, prave naopak. Zadna ruka pri pase ci tesne pred pasom ci dokonca priamo na pupku je specifikum xingyiquan a niekedy aj baguaquan (obzvlast napr. v linii Cheng Tinghua, Sun Lutang atd.).

Odporucam pozriet:

http://www.emptyflower.com/xingyiquan/s ... santi.html

Miro
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Anonymní » stř 14. led, 2004 21:07

miro:
Hmm ano takych obrazkov som videl spustu. Vzdy si pri nich spomeniem na to ako som videl spustu videi, kde prave takyto ludia co zasvetili cast svojeho zivota cviceniu tradicnych b.u. boli vyzvany, alebo sami vyzvali sportoveho bojovnika a skoncilo to pre nich trapasom.
Bolo mi ich vzdy luto. Tak isto ako mi je luto, ze chce stale niekto konfrontovat bojovnikov a ludi ktory cvicia bojove umenia pre atmosferu a tradiciu. Je to ako keby si dietatu zobral moznost verit na jeziska a mikulasa. Samozrejme, ze je absurdne, aby clovek co denne maka na svojej kondicke, rozvija rychlost a silu svojich uderov. Prepoti x hodin pri sparingu zo stale inym partnerom. Prehral povedzme len priatelsky sparing s UJOM na obrazku :) alebo priamo jeho ziakom o vek asi ani nejde ved cim starsi tym lepsi :). Nechcem zachadzat do extremov, ale existuje za poslednych 20 - 40 - 50 .. rokov aspon jeden jediny pripad kedy zvitazil niekto kto trenuje tradicne b.u. nad niekym kto trenuje bojovy sport /judo, MT, BJJ, box, a pod. / Uz mi to pride trapne, ale ja som nikde ziadnu zmienku o niecom podobnom nenasiel. To neznamena, ze sa to nestalo len sa v dobrom chcem dozvediet. Existuje? Tu nejde o konfrontaciu stylov, aby to niekto zle nepochopil. Tu ide iba o konfrontaciu cloveka co ma odmakane a niekoho kto sa mota v iluziach a rozpravkach spred 400 rokov ked po svete chodili ludia co netusili ze sa da udriet pestou a ludia co denne udierali 1000 krat do piesku - potom to urcite nebol problem. Prezradim vam, ze asi neexistuje :) je to jednoduche. Ziaden podobny majster tradicneho b.u. nic podobne neurobi. Nie je blazon ak je to naozaj "majster" vie, ze by dostal do budky kym narata do 3 a preto to nepotrebuje robit. Mozno ked bude superit v tom svojom umeni s niekym kto sa venuje podobnemu, alebo tomu istemu b.u. tak bude lepsi. Alebo ked to "pouzije" proti / ci na obranu pred niekym kto nic podobne nevidel, alebo ani netusi co to b.u je moze uspiet, ale ked si vyberie protivnika z b.u. sportovcov nema sancu. Je to skoda bolo by to krasne keby to tak nebolo, ale potom by existovala aj krajina kde sa piesok leje a voda sa sype .... a nakoniec ved to poznate: Ja to necvicim preto aby som sa mlatil ja to robim pre ine ciele atd. to predsa odrovna kazdeho tak naco ...

tiez to myslim dobre a osobne proti tradicnym B.U. nic nemam - len ich mam zaradene niekde na urovni robenia fotiek fotakom z obdobia tridsiatich rokov minuleho storocia. Je pri tom kopec srandy a bohovska atmosfera a vysledok na urcitej urovni. Ale ziaden profi fotograf to pouzivat nebude a s digitalom superit tiez nemoze. AJ KED UZNAVAM TA ATMOSFERA JE 100% lepsia. A tak to je aj so starymi autami a pod ...


TAMI :
Takze ked ti ide o atmosferu rob tradicne bojove umenia. Ak sa chces naucit ucinne branit venuj svoj cas treningu bojoveho sportu.
Viem pot, bolest, prehra taku atmosferu ako tradicne b.u. nema, ale ten vysledok je fakt lepsi. KOniec koncov uz stary majstri tradicnych bojovych umeni tvrdili ta tazsia cesta je ta lepsia :)))))
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » stř 14. led, 2004 22:15

já nevím, nikdy jsem nezažil takovou konfrontaci .), ale myslím že bys třeba ving-tsun neměl až tak podceňovat .)
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod F4ust » stř 14. led, 2004 22:31

totem: Masta kdysi přeložil z angličtiny článek na podobné téma, veřejné konfrontace (nejen) čínských mistrů s thaiboxery. Článek bohužel někam zmizel, pokud máš zájem zkus hledat na "anglickém" internetu. Ačkoliv ten materiál nebyl podle mě až tak sebespasitelný a objektivní, určitě to stojí za přečtení.
F4ust
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha/Hongkong :-)

Příspěvekod DMC » čtv 15. led, 2004 2:20

"UJO na obrazku" :-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

ukropcany: Toho Dekkera si sem snad ani nemel posilat, urcite bojuje "nespravne" a vubec nerozumi bojovym umenim :-) Joo, kdyby byl rozumny a nesparroval, tak ted mohl byt dobrej.
DMC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 395
Registrován: čtv 27. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Anonymní » čtv 15. led, 2004 7:50

Trosicku se to tu oddaluje od tematu. A tak mozna odskocim jeste vic. Ty debaty mezi tradicnim b.u. a novym... Videli jste nekdo Sanda? Neda se rict, ze by to bylo neco noveho. V televizi ( na Galaxii) bezel serial o bojovych umenich a tam byl borec co pouzival prvky ze Sanda a je uspesny v ringu (myslim snad i v kvalifikaci na K1) Jenze kdyz bojuje, tak by nkdo nerekl, ze je pouziva. Vlastni boj totiz vypada skoro stejne jako napr. thaibox apod. Jenze je tam i neco navic. Soucasne tam byli i ukazky z Ciny, jak se maly kluci uci Sanda. Obleceni do tradicnich obleku a na rukou boxerky. Dobre je to napsany na www.wushu.cz "Podle pravidla, že ti, kdo cvičí sestavy bez volného boje postrádají smysl ve svých pohybech a ti, kdo cvičí volný boj bez sestav postrádají důkladné zvládnutí kungfu pozic, budou lekce prokládány výukou aplikací a reálným bojem - sanda, postaveným na znalosti starých tradičních technik sui." Sparing a vlastne jakykoliv vycvik boje by mel byt soucasti kazdeho boj. umeni. Je jenom otazkou casu, kdy se k nemu clovek dostane. U modernich boj. sportu je to mnohem driv, ale taky mnohem driv se skonci, protoze je telo zhuntovany. U nas volime zpusob, ze mame treninky zamereny vice na sestavy a min na nacvik boje a zase naopak. A vyhovuje nam to. Vetsina z nas si rada lehce zabojuje v ringu a vychutna si to vzruseni a pritom se nam libi i tradicni sestavy ve kterych nachazime "klid".
Zdravim vsechny - Tom
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » čtv 15. led, 2004 7:50

Trosicku se to tu oddaluje od tematu. A tak mozna odskocim jeste vic. Ty debaty mezi tradicnim b.u. a novym... Videli jste nekdo Sanda? Neda se rict, ze by to bylo neco noveho. V televizi ( na Galaxii) bezel serial o bojovych umenich a tam byl borec co pouzival prvky ze Sanda a je uspesny v ringu (myslim snad i v kvalifikaci na K1) Jenze kdyz bojuje, tak by nkdo nerekl, ze je pouziva. Vlastni boj totiz vypada skoro stejne jako napr. thaibox apod. Jenze je tam i neco navic. Soucasne tam byli i ukazky z Ciny, jak se maly kluci uci Sanda. Obleceni do tradicnich obleku a na rukou boxerky. Dobre je to napsany na www.wushu.cz "Podle pravidla, že ti, kdo cvičí sestavy bez volného boje postrádají smysl ve svých pohybech a ti, kdo cvičí volný boj bez sestav postrádají důkladné zvládnutí kungfu pozic, budou lekce prokládány výukou aplikací a reálným bojem - sanda, postaveným na znalosti starých tradičních technik sui." Sparing a vlastne jakykoliv vycvik boje by mel byt soucasti kazdeho boj. umeni. Je jenom otazkou casu, kdy se k nemu clovek dostane. U modernich boj. sportu je to mnohem driv, ale taky mnohem driv se skonci, protoze je telo zhuntovany. U nas volime zpusob, ze mame treninky zamereny vice na sestavy a min na nacvik boje a zase naopak. A vyhovuje nam to. Vetsina z nas si rada lehce zabojuje v ringu a vychutna si to vzruseni a pritom se nam libi i tradicni sestavy ve kterych nachazime "klid".
Zdravim vsechny - Tom
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Další

Zpět na armádní a combat systémy...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků