rýpaní

bojová umění a válka, vycvik bodyguardů, speciální jednotky, combat shooting...

Příspěvekod Anonymní » čtv 15. led, 2004 10:05

totem píše:miro:
Hmm ano takych obrazkov som videl spustu. Vzdy si pri nich spomeniem na to ako som videl spustu videi, kde prave takyto ludia co zasvetili cast svojeho zivota cviceniu tradicnych b.u. boli vyzvany, alebo sami vyzvali sportoveho bojovnika a skoncilo to pre nich trapasom.
Bolo mi ich vzdy luto. Tak isto ako mi je luto, ze chce stale niekto konfrontovat bojovnikov a ludi ktory cvicia bojove umenia pre atmosferu a tradiciu. Je to ako keby si dietatu zobral moznost verit na jeziska a mikulasa. Samozrejme, ze je absurdne, aby clovek co denne maka na svojej kondicke, rozvija rychlost a silu svojich uderov. Prepoti x hodin pri sparingu zo stale inym partnerom. Prehral povedzme len priatelsky sparing s UJOM na obrazku :) alebo priamo jeho ziakom o vek asi ani nejde ved cim starsi tym lepsi :). Nechcem zachadzat do extremov, ale existuje za poslednych 20 - 40 - 50 .. rokov aspon jeden jediny pripad kedy zvitazil niekto kto trenuje tradicne b.u. nad niekym kto trenuje bojovy sport /judo, MT, BJJ, box, a pod. / Uz mi to pride trapne, ale ja som nikde ziadnu zmienku o niecom podobnom nenasiel. To neznamena, ze sa to nestalo len sa v dobrom chcem dozvediet. Existuje? Tu nejde o konfrontaciu stylov, aby to niekto zle nepochopil. Tu ide iba o konfrontaciu cloveka co ma odmakane a niekoho kto sa mota v iluziach a rozpravkach spred 400 rokov ked po svete chodili ludia co netusili ze sa da udriet pestou a ludia co denne udierali 1000 krat do piesku - potom to urcite nebol problem. Prezradim vam, ze asi neexistuje :) je to jednoduche. Ziaden podobny majster tradicneho b.u. nic podobne neurobi. Nie je blazon ak je to naozaj "majster" vie, ze by dostal do budky kym narata do 3 a preto to nepotrebuje robit. Mozno ked bude superit v tom svojom umeni s niekym kto sa venuje podobnemu, alebo tomu istemu b.u. tak bude lepsi. Alebo ked to "pouzije" proti / ci na obranu pred niekym kto nic podobne nevidel, alebo ani netusi co to b.u je moze uspiet, ale ked si vyberie protivnika z b.u. sportovcov nema sancu. Je to skoda bolo by to krasne keby to tak nebolo, ale potom by existovala aj krajina kde sa piesok leje a voda sa sype .... a nakoniec ved to poznate: Ja to necvicim preto aby som sa mlatil ja to robim pre ine ciele atd. to predsa odrovna kazdeho tak naco ...

tiez to myslim dobre a osobne proti tradicnym B.U. nic nemam - len ich mam zaradene niekde na urovni robenia fotiek fotakom z obdobia tridsiatich rokov minuleho storocia. Je pri tom kopec srandy a bohovska atmosfera a vysledok na urcitej urovni. Ale ziaden profi fotograf to pouzivat nebude a s digitalom superit tiez nemoze. AJ KED UZNAVAM TA ATMOSFERA JE 100% lepsia. A tak to je aj so starymi autami a pod ...


TAMI :
Takze ked ti ide o atmosferu rob tradicne bojove umenia. Ak sa chces naucit ucinne branit venuj svoj cas treningu bojoveho sportu.
Viem pot, bolest, prehra taku atmosferu ako tradicne b.u. nema, ale ten vysledok je fakt lepsi. KOniec koncov uz stary majstri tradicnych bojovych umeni tvrdili ta tazsia cesta je ta lepsia :)))))


vidim, ze jsi nejspis drsny cvicenec modernich fungujicich systemu :-))), ktery ma ovsem ZALOSTNE malo informaci a zkusenosti se "zastaralymi tradicnimi systemy"... kdyz napises tolik hlouposti jednim dechem. YiWan nam poustel video kde wing tsunak rozbil thaiboxera (video mel MASTA asi pul roku s tim ze to da k nim na web a tak se divim ze to tam dodnes neni...) , Denig Haverne (Svedsko) taky wing tsunak, vyboxoval celou svedskou ligu boxu (oficialni ligu), cinske muzstvo SANDA vymlatilo Thaijske muzsto MUAY THAI tak ze je odvezli do nemocnice (odkaz na clanek ted nemam po ruce - najdu), cinske muzstvo SANDA s americkym tymem v americe - vysledek si tipni.... Hong Kongske muzstvo MUAY THAI
ktere jezdi soutezit ruzne po svete jsou kluci od Yuen Yim Keunga - ving tsun... Takhle bych mohl pokracovat... ale nemam na to chut, protoze je to stejne snaha , ktera vyjde vnivec. Myslim, ze kdybys to opravdu chtel vedet, tak si informace najdes sam.
randa
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Ojjjj

Příspěvekod Anonymní » čtv 15. led, 2004 10:35

Nerad se tady do těhle hádek zapojuju ale tohle mi nedá.

Ano je pravda, že mi kdysi YiWan pučil kazetu kde winchunák "rozbil" thaiboxera a na net jsem to nedal jen proto že oba ty bojovníci stály za úplný HOVNO a byla by to naprostá ztráta času, jestli tohle považujete za "rozbití" soupeře tak je mi vás upřímně líto...tím neshazuju jen toho VCH bojovníka, thaiboxer byl snad ještě větší lempl.

Co se týče vyzívacích zápasů tak pokud mě moje pamět neklame tak při prvních vyzívacích zápasech dostali čínský mistři neuvěřitelným způsobem nařezáno, později už tato statistika postupně klesala a v dnešní době když se utká KF mistr s thaiboxerem (mluvím samo o oblíbených Thajsko Vs. Čína) tak je to většinou vyrovnaný zápas takže se to dá těžko paušalizovat, ano klidně to přiznám...

Úsměvné na tom spíš je to, že to není tím, že by se natolik mistři KF zlepšili ale spíš to vypadá, že přijali (a začli používat) thajský pravidla (kolena, lokty) a i způsob tréninku, páč pár zápasů z novější doby jsem viděl a kdyby tam ke konci nebylo napsáno, že jeden z bojovníků je KF vůbec bych to nepoznal (samo mistři kf většinou bojují v kalhotech :)). Už se mi tu někdo pokoušel tvrdit, že "praktické" kf vypadá jako thaibox, což je dost úsměvné, když trénuju A nebojuju B.... stará poučka říká "jak trénuješ tak i bojuješ..."

Nedávno běželo zrovna ne Eurosportu v rámci Fight Clubu záběry z finále MS v Sanda kde borci předváděli férový kickbox s lowkickama, ale proč tomu neříkat Sanda a neudělat z toho praktické KF.

Aby jsme někam dostali tak bych rád objasnil jednu věc... VCH jako jedno z mála čínských BU má můj velký respekt a nesnažím se ho zesměšnovat. Viděl jsem pár tréninků VCH a nepochybuju o tom, že při dlouhém systematickém a tvrdém tréninku to bude těm lidem fungovat a věřím že to bude velmi účinný, ale to co ti kluci předvádí v ringu není VCH a těžko mě o tom někdo přesvědčí, pokud se snažili borci jet své VCH v ringu skončili většinou velmi rychle a velmi ošklivě....

A další věc tahle konfrontace VCH vs MT naprosto nic nedokazuje, a nesvědčí o účinosti stylů, VCH nebylo nikdy děláno pro zápasy v ringu takže tohle srovnání není ani fér...

Masta
Thaiboxmagazine.cz

BTW. S tím boxem jsi mě fakt pobavil.... :))
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod koblih » čtv 15. led, 2004 12:43

Myslím, že debaty na téma jestli by porazil thajboxer praktikanta jiného BU je jako bavit se o tom, jestli když někdo poplave kraulem, porazí toho co poplave prsa. To přece především závisí na tom kdo poplave a jak dobře to umí. Jistě thajboxer má v ringu nejspíš větší šance, ale BU přece není jen o zápasení v ringu dle daných pravidel a neznamená, že toho co o sobě tvrdí že dělá kraul nemůžu porazit čubou.
Pravdou ale nejspíš je, když zůstanu u té příměry s plaváním, že v některých školách se učí sice plavat, ale žák si nikdy nezkusí skočit do hluboké vody. Pak samozřejmě při praktických konfrontacím dochází v lepším případě ke zklamání. ;-)
koblih
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 160
Registrován: pát 02. led, 2004 0:00
Bydliště: Morava

Re: Ojjjj

Příspěvekod Anonymní » čtv 15. led, 2004 13:08

Masta... píše:Nerad se tady do těhle hádek zapojuju ale tohle mi nedá.


kdyz se nerad zapojujes, tak je ignoruj - a nevyvolavej dalsi.

Ano je pravda, že mi kdysi YiWan pučil kazetu kde winchunák "rozbil" thaiboxera a na net jsem to nedal jen proto že oba ty bojovníci stály za úplný HOVNO a byla by to naprostá ztráta času, jestli tohle považujete za "rozbití" soupeře tak je mi vás upřímně líto...tím neshazuju jen toho VCH bojovníka, thaiboxer byl snad ještě větší lempl.


nastesti tenhle zapas sam nahrany mam - co povazujes za porazku ? Ja osobne treba i to, kdyz souper lezi na zemi, neni schopen pokracovat a trener hodi rucnik. Jako treba v tomhle zapase.

Co se týče vyzívacích zápasů tak pokud mě moje pamět neklame tak při prvních vyzívacích zápasech dostali čínský mistři neuvěřitelným způsobem nařezáno, později už tato statistika postupně klesala a v dnešní době když se utká KF mistr s thaiboxerem (mluvím samo o oblíbených Thajsko Vs. Čína) tak je to většinou vyrovnaný zápas takže se to dá těžko paušalizovat, ano klidně to přiznám...


Masto, jezismarja, vis jak kratkou mas pamet vzhledem ke svemu veku a ze zapasy mezi tzv. tradicnima a modernima stylama byli uz hezkych par let pred tim nez ses vubec narodil, naucil brblat "ee" a "ham ham" ??? Co TY o tom vis???

Úsměvné na tom spíš je to, že to není tím, že by se natolik mistři KF zlepšili ale spíš to vypadá, že přijali (a začli používat) thajský pravidla (kolena, lokty) a i způsob tréninku, páč pár zápasů z novější doby jsem viděl a kdyby tam ke konci nebylo napsáno, že jeden z bojovníků je KF vůbec bych to nepoznal (samo mistři kf většinou bojují v kalhotech :)). Už se mi tu někdo pokoušel tvrdit, že "praktické" kf vypadá jako thaibox, což je dost úsměvné, když trénuju A nebojuju B.... stará poučka říká "jak trénuješ tak i bojuješ..."


Opakuji se - co TY Masto vis o tom kdo jak ve kterym bojovym umeni pouziva jaky ktery pravidla, techniky apod ??? Thaibox ma to co ostatni netrenujou a nemaji ??? Jak myslis ze ma vypadat zapas ??? Kungfista ma hejkat jak magor a machat rukama jako priteplenej Jet Li v "Mistrovi Tai JI " ??? Jestli TY neco nepoznas - jakou to ma vypovidajici hodnotu, jestli TY neco "nepoznas" ??? K te poucce - prosim te, Machackovi blemcy maji hodnotu jenom tam kde je "zerou". To ze taijisti trenuji pomalu, tak se budou i pomalu prat??? To ze hunggaristi trenuji v mabu tak se budou i v mabu prat? To ze wing tsunaci trenuji v postoji s nohama do "x" (nevim jak se to jmenuje ale jsem si jistej ze vis o co jde) tak v tom budou potom i bojovat??? Jestli narazis na treninkovy nasazeni - ty kasparku, kolik treninku ve skolach tradicniho boj. um. (nemam na mysli Zorku Jandovou a Turnebra, Hladika a spol.) mas za sebou ?

Nedávno běželo zrovna ne Eurosportu v rámci Fight Clubu záběry z finále MS v Sanda kde borci předváděli férový kickbox s lowkickama, ale proč tomu neříkat Sanda a neudělat z toho praktické KF.


vis co, troubo, jdi se kurva podivat do nejaky skoly tkz. "tradicniho bojovyho umeni" a pak nas zahlcuj tvym moudrem a tom jak a co je co!!!

Aby jsme někam dostali tak bych rád objasnil jednu věc... VCH jako jedno z mála čínských BU má můj velký respekt a nesnažím se ho zesměšnovat. Viděl jsem pár tréninků VCH a nepochybuju o tom, že při dlouhém systematickém a tvrdém tréninku to bude těm lidem fungovat a věřím že to bude velmi účinný, ale to co ti kluci předvádí v ringu není VCH a těžko mě o tom někdo přesvědčí, pokud se snažili borci jet své VCH v ringu skončili většinou velmi rychle a velmi ošklivě....


wing tsun je uplne stejny boj. um. jako kterykoliv jiny a jenom TOTALNI IDIOT, IGORANT A POLODEBIL tvrdi ze je v necem lepsi nebo jiny. Jak TY posoudis co je VCH a co neni? Jak dlouho ho ty sam cvicis abys vubec pochopil o co tam jde a o co se ti kluci snazi ??? O pardon," TY JSI VIDEL PAR TRENINKU".

A další věc tahle konfrontace VCH vs MT naprosto nic nedokazuje, a nesvědčí o účinosti stylů, VCH nebylo nikdy děláno pro zápasy v ringu takže tohle srovnání není ani fér...


tak tady mas absolutni pravdu, divim se jak se v tobe bere mezi TOTALNIMA SLINTAMA tahle hluboka pravda.

Masta
Thaiboxmagazine.cz

BTW. S tím boxem jsi mě fakt pobavil.... :))


??? prosim???
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » čtv 15. led, 2004 13:29

No hezky jsi mi to nandal, umíš argumentovat i jinak než tím že mě posíláš na různá místa?? (např. na trénink tradičního bu, kde jsem bohužel několik let svůj volný čas skutečně trávil :)))

Hale ty vtipálku v návalu vášně si to možná přečti ještě jednou a pak tu se mnou diskutuj. O Muay Thai se zajímám už hezky dlouho a když o něčem napíšu "jestli mě pamět neklame" tak tím určitě nemyslím osobní zážitky ale to by jsi musel číst ty malý tečky co tu skládáme do slov a děláme z nich věty...pokud mi chceš jen všechno vyčítat a házet zpátky na hlavu pak si posluž aspon si zase počtem nějaký žblechty....

Masta
Thaiboxmagazine.cz

P.S. Teď lituju, že jsem to video na stránky nedal... :/
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » čtv 15. led, 2004 13:41

Masta... píše:No hezky jsi mi to nandal, umíš argumentovat i jinak než tím že mě posíláš na různá místa?? (např. na trénink tradičního bu, kde jsem bohužel několik let svůj volný čas skutečně trávil :)))


ale jiste ze umim - ma to ale cenu ? Konkretne u TEBE?

Hale ty vtipálku v návalu vášně si to možná přečti ještě jednou a pak tu se mnou diskutuj. O Muay Thai se zajímám už hezky dlouho


:lol: :lol: , vzdycky kdyz ctu ze nekdo napise neco na tenhle zpusob, tak vidim ze mam co delat s odbornikem a znalcem :lol: :lol:


a když o něčem napíšu "jestli mě pamět neklame" tak tím určitě nemyslím osobní zážitky ale to by jsi musel číst ty malý tečky co tu skládáme do slov a děláme z nich věty...pokud mi chceš jen všechno vyčítat a házet zpátky na hlavu pak si posluž aspon si zase počtem nějaký žblechty....


MASTO, ja uz ale nemam co ti napsat, vzdyt ty uz vsechno vis a mas to dobre spocitane.



P.S. Teď lituju, že jsem to video na stránky nedal... :/


dej ho tam dodatecne - nebo "ted uz to nejde, protoze..." ???
Mastiku, Mastiku...
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » čtv 15. led, 2004 14:11

"ted uz to nejde, protoze...jsem si to video nenahrál" --- neplácám si na disku místo sračkama...

Možná by ses nám moh představit odborníku...

Masta
Thaiboxmagazine.cz
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

hmm

Příspěvekod Anonymní » čtv 15. led, 2004 15:25

hmm klasika : takze vysledok je zase rovnaky ja som sa slusne spytal a tu ludia, ktory sa pravdepodobne venuju plnokontaktnemu sportovemu b.u kludne argumentuju a diskutuju. Kdezto ludia prinaleziaci srdcom viacej k tradicnym b.u. su hned plny cudnych zakomlexovanych reci a skoro vyhrazania sa :) Takze chcem konecne vidiet ako nejaky UJO alebo jeho ziak naplaca Thai boxerovi alebo judistovi alebo niekomu kto maka a nezije v preludoch. Hladam na celom inete a hladam aj tu. Ked nieco najdem dam to sem. Ale skuste pomoct aj vy. O to skorej zistime co je vlastne pravda a co su blbosti.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » čtv 15. led, 2004 15:29

nezalezi: inak ver tomu ze tradicnym b.u. som sa venovala venujem viacej ako ty - preco by som vsak nemal byt zvedavy ? Preco by som mal slepo verit, ze nejaky UJO vo flanelovej koseli a tesilovych gatoch rozkope rit napr. Ignasovovi, alebo Le Bannerovi ? hmm lebo sa to musi, alebo preco ? Ja si myslim, ze to je blbost a tot vsjo .. a preto hladam nic viacej - tak sa uz nepaprc. a radsej daj link na nejake video.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod bison » čtv 15. led, 2004 16:06

No, nechcu vam do toho kecat, ale mam pocit, ze si vsichni obcas pletete pojem a dojem. Polozil bych si dve zakladni otazky:
a. proc vlastne cvicim
b. co cvicim

Odpoved na a je asi jasna - bud cvicim pro radost nebo proto abych se ubranil. Samozrejme kazdy podle toho zvoli jiny druh bu podle toho co mu sedi. A pochopitelne pokud se nekdo chce primarne branit, tak voli spise kontaktni bu.
Odpoved na b tak jednoducha neni, je treba videt v sirsich souvislostech, kdy, kde a proc ktery styl vznikl. Pokud nektery styl je puvodne minen proti bojovnikovi v brneni ( a pripadne ozbrojenemu), bude vypadat samozrejme jinak nez styl urceny puvodne pro boj mezi neozbrojenymi souperi. Tim nechci rict, ze ten prvni pristup je spatny, ale proti neozbrojenemu protivnikovi beze zbrane se daji efektivne(ji) pouzit i jednodussi techniky, nez ktery ten styl primarne preferuje.
Samozrejme to neresi vysledek stretnuti dvou bojovniku ruznych stylu, vzdy proti sobe bojuji lide a ne styly. Ale ja osobne bych vsadil na styl postaveny pro neozbrojeny boj proti protivnikovi beze zbroje, ale samozrejme plati namitka ze tento styl neni (nebo nemusi byt) tak komplexni.
Resit co je lepsi nema smysl, KAZDEMU vyhovuje neco jineho.
bison
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 62
Registrován: pon 12. kvě, 2003 23:00

Příspěvekod Anonymní » čtv 15. led, 2004 21:12

tami: taky cvicim b.u. (wing chun) a taky kratce. Mam podobne zkusenosti jako ty, ale nic si z toho nedelam. Snazil jsem se jim vysvetlit, ze se to neda naucit tak rychle a dostat to do podvedomi a delat vse intuitivne, ale marne, jak se rika vanitas vanitatum - marnost nad marnost. Pevne verim, ze po delsi dobe poctiveho cviceni takove problemy nebudou. Zdar a kasli na ne. Zdravi Slunko
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pát 16. led, 2004 8:40

Odpoved na a je asi jasna - bud cvicim pro radost nebo proto abych se ubranil. Samozrejme kazdy podle toho zvoli jiny druh bu podle toho co mu sedi. A pochopitelne pokud se nekdo chce primarne branit, tak voli spise kontaktni bu.


Nuz nechapem to celkom, ale vsimol som si ze taketo blbosti ludia na forach pisu casto. Takze ty si myslis ze sa neda cvict pre radost a zaroven aj nieco co je sakra funkcne na obranu ci utok ? Myslis ze ty co cvicia plnokontaktne sporty sa pri tom trapia a vlastne z toho nemaju radost. Pocuvajte z tejto jednej "filozofickej" uvahy totiz srsi ta "pravda" ktora koluje medzi ludmi co cvica tradicne styli ... Myslis, ze chlapik co trenuje box. judo, alebo MT je nestastny ? alebo inak, ze pri treningu takehoto b.u. nemas radost ? Problem je ze to je asi takto. Radost maju obaja a uplne rovnaku. Kdezto ten kto cvici plnokontaktne bojovy sport ma tu radost stale dokonca ak sa mu nahodou stane neprijemna situacia na ulici tak ta radost graduje. :) Kdezto cvicenec tradicnych b.u. /kontakt podla dohod a pod ./ ma radost do tej chvile kym nie je konfrontovany so skutocnou realitou - potom pride velke sklamanie. Nuz a o tom je aj uplne uvodna otazka TAMIHO - preto som sem napisal co som napisal - pretoze je lepsie povedat pravdu ako zit v nejakych iluziach a potom dostat po hube od nejakeho debilka a mat za sebou x rokov treningu tradicnych b.u . to totiz boli viacej na dusi ako na tele ...
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

tami, totem

Příspěvekod sun » pát 16. led, 2004 8:56

Myslím si,že tvé otázky jsou takové, které si pokládá snad každý,kdo cvičí b.u.I kdybys našel,co hledáš, to znamená záznamy, jak někdo od někoho dostal, tak teď se zas zeptej, co to dokazuje? Znám snad širší okolnosti tohoto utkání, atd atd. Pokud ti chci odpovědět, nemám jinou šanci než položit ty stejné otázky sobě a pokusit se napsat, co bych odpověděl sám sobě, bez toho abych něco zarputile bránil nebo prosazoval.Já sám jsem žádného čínského staříka bojovat proti nějakému nabušenému mladíkovi neviděl. Jediné, co jsem viděl, byl japonskej mistr Ueshiba, který svého času podnikl turné po USA a pohrával si s tamními mistry Juda. O tom je video - nemám. Proč tomu tak není v případě jiných mistrů např. z Číny, netuším, ale domnívám se, že to by to nebylo správné dle morálky (etiky), vždycky mezi sebou bojují žáci nebo mistři, nikoliv mistr a žák. Jak se tedy přesvědčit na vlastní oči, jestli to čínské b.u. opravdu funguje? Jak já si na tuhle otázku odpověděl? Mám to asi trochu jednodušší, že už jsem ve věku, kdy mě to téměř nezajímá, protože v b.u. jsou mnohem těžší věci než někoho porazit a tahle myšlenka prostě zabrání dalšímu rozvoji. Ovšem co mne neustále přesvědčuje, že to funguje a hlavně nejen pro boj se soupeřem, ale i se sebou samým, s nemocemi atd., je vlastní cvičení. Jedině v tom je možné hledat odpovědi. Protože odpovědi, které ti podá někdo jiný (mistr) jsou v mnohém absolutně nepochopitelné (možná i pro to,že já jsem prostě blbej). Je jim možno jedině důvěřovat a na základě důvěry pak přichází i víra, která není slepá,ale úžasná energie,která ti umožní cvičit vlastně neustále a neustále rozvíjet něco o čem ani netušíš, že může existovat. Ovšem není to jednoduché, množství pochyb většinu lidí odradí a tudíž se nikdy neprocvičí k hlubšímu pochopení. (např. když mi bylo řečeno, že důležité je správně přenášet váhu, tak jsem se ptal na přesné rozložení váhy snad v každém pohybu atd atd. teď se tomu musím smát, protože jsem hodně dlouho netušil, co to vlastně ta "váha" znamená. Zní to nesmyslně? A přitom váha je přece tak běžná věc, dokonce se dá i změřit :-)). A stejně nesmyslé může člověku připadat, že si stařík pohrává se skupinou mladých thaiboxerů. A to se vůbec nebavím o síle! Ale tomu fakt ještě nerozumím. Poznat "váhu" je mnohem mnohem jednodušší než poznat "sílu". Ovšem podle mých zkušenosti většina lidí u nás nedojde ani k tomu, aby poznala "váhu". Thaibox, jak to vidím já, je proti tomu tak šíleně jednoduchý, že by mne ani nebavilo to dělat. :-)) A to snad stačí.
sun
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Anonymní » pát 16. led, 2004 9:13

Ahoj

Bol by niekto z VAS, znalych, ochotny mne aj ostatnym osvetlit, ktore ze Bojove umenia pataria do tradicnych, pri ktorych cvicenci ziju v mylnej predstave ze vsetko funguje, a ktore k tym druhym?

Zaujima ma to. Dost nerozumiem tomu preco sa tu vlastne hadate.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Jamamba » pát 16. led, 2004 10:11

No pěkně si tu vjíždíte do vlasů, jen kdyby jste to takhle dokázali z očí do očí. Jenže to je samej impotentní imbecil, co si čte knížky a čumí na videa a pak hodnotí to, před čím by měl s pokorou smeknout, ale bohužel to se nikdo z Vás nenaučil. Je to škoda jak pro "moderní" tak pro "tradiční". Pokora je to, co by se měl naučit každý.

Nedivím se těm, kteří cvičí MT, Box a pod., že mají takový pohled na "tradiční" styly. Když se podívám na to, co se prezentuje, tak se taky někdy dost zasměju. Není to , ale problém stylu, ale jeho interpreta! A přístupu k tomu jak cvičí! Nic mu přece nebrání v tom, aby spároval a zkusil si jaké je ránu dostat a dát!
Osobně si velmi vážím, všech lidí, kteří to se svým cvičením myslí vážně a cvičí a je mi jedno co, mám spousty kamarádů, kteří boxují, dělají MT nebo karate a vzájemně se uznáváme a ctíme a nezdrbeme se jako staré báby. To je právě to, je to vzájemná úcta lidí, kteří se něčemu naplno věnují. Tedy je to o člověku a jeho přístupu. Většinou ten kdo je opravdu dobrej nemá zapotřebí mi to slovy dokazovat, to prostě člověk pokud neni slepý, vidí a ctí!!!!
Bohužel naše čecháčství jak vidím je zaryto všude, zůstalo to každému z dětství, jen si vzpomeňte na to jak jste se hádali, koho táta přehodí kamenem celou ulici, jo a pak to došlo přes celý město až po nevim co :D

Omlouvám se všem, kteří si to přečtou a není jim to určeno, ať cvičí cokoliv.
Ale rozhodně nejsem z těch,kdo si nadruhou stranu nechá srát na hlavu a nechá si šlapat po věcech na kterých mu záleží, tedy pokud někdo postrádá úctu a bere si do huby něco co se mě týká a dělá to za mými zády. Jsem ochotnej ho večer v parku přetáhnout mačetou, ze zadu, nezaslouží si ani to, aby se sním někdo zabíval jako s člověkem.

Bye a sorry za hrubky Luo.
Jamamba
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 378
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00
Bydliště: Fatsaan (Foshan), Praha

Příspěvekod DMC » pát 16. led, 2004 11:24

Zda se, ze spor "tradicni vs. moderni", resp. "jsou tradicni BU efektivni?" (zvlastni ze nikdy nikdo nepolozi otazku "jsou moderni BU efektivni?", nemyslite? :-)) ceka vzdycky na sebemensi zaminku, aby mohl explodovat :-)

Ovsem tak nejak se v tom ztratila ta puvodni Taniho otazka - a vetsina odpovedi co dostal byla ve stylu "cvic dal to co cvicis (at je to cokoliv??!!), nesparruj, a ver tomu, ze jsi (budes?) dobrej". Vira je hezka vec, coz o to...Docela by me zajimalo co si z toho ten chlapec vybral. Tani, ses tam nekde?

Ovsem co vybocovalo z prumeru byl Jamambuv prispevek:

"Pokora je to, co by se měl naučit každý."
To je fajn nazor, ale kdyz uz ho zastavas, tak coz takhle zacit u sebe? Zda se mi ze ten tvuj prispevek oplyva vsim moznym, jenom ne pokorou.

"Jsem ochotnej ho večer v parku přetáhnout mačetou, ze zadu, nezaslouží si ani to, aby se sním někdo zabíval jako s člověkem."
Jestlis tohle myslel vazne,chlape, tak ses psychopat.
DMC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 395
Registrován: čtv 27. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Jamamba » pát 16. led, 2004 12:18

4DMC

Možná jsem to blbě napsal anebo nechápeš:Takže jednoduše:"Pokoru tomu, kdo si jí zaslouží!", kdo dovede to, co říká Ti říct přímo do očí a né za zády pomlouvat a onanovat na i-netu, pokoru tomu, kdo sám ji v sobě má.

Jestli je to nasrozumitelné tak sorry a slibuju, že už psát nebudu. Bye
Jamamba
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 378
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00
Bydliště: Fatsaan (Foshan), Praha

Re: Ojjjj

Příspěvekod Anonymní » pát 16. led, 2004 12:28

Masta... píše:Úsměvné na tom spíš je to, že to není tím, že by se natolik mistři KF zlepšili ale spíš to vypadá, že přijali (a začli používat) thajský pravidla (kolena, lokty) a i způsob tréninku, páč pár zápasů z novější doby jsem viděl a kdyby tam ke konci nebylo napsáno, že jeden z bojovníků je KF vůbec bych to nepoznal (samo mistři kf většinou bojují v kalhotech :)). Už se mi tu někdo pokoušel tvrdit, že "praktické" kf vypadá jako thaibox, což je dost úsměvné, když trénuju A nebojuju B.... stará poučka říká "jak trénuješ tak i bojuješ..."


ahaaa, to jsem nevedel, ze lokty/kolena/nizke obloukova kopy, buseni do pytle, sparring atd. maji jen v Muay Thai a a ze styl b.u. pozname podle spodaru, ahaaa :lol:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

pm

Příspěvekod Anonymní » pát 16. led, 2004 12:48

No tak teď už to víš... :/

nikdo netvrdí že to tam nemáte, ale pochybuju že existuje BU, které se může v použítí těchto zbraní rovnat MT... ad spodáry byla to humorná připomínka ...

Ukropcany: v kyokushin maj zakázané údery rukama na hlavu takže nižší kryt má u nich opodstatnění - většina úderů jde do těla a občas to jsou hrozný bomby :))
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: pm

Příspěvekod Anonymní » pát 16. led, 2004 13:21

Masta... píše:No tak teď už to víš... :/

nikdo netvrdí že to tam nemáte, ale pochybuju že existuje BU, které se může v použítí těchto zbraní rovnat MT... ad spodáry byla to humorná připomínka ...

Ukropcany: v kyokushin maj zakázané údery rukama na hlavu takže nižší kryt má u nich opodstatnění - většina úderů jde do těla a občas to jsou hrozný bomby :))


Masto jdi uz nekam do pr... onanovat pri MT technikach ktery nikdo nema a nebo nema tak efektivni...Jsi opravdu takovej hlupak nebo nas chces pobavit?
Roman
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

PředchozíDalší

Zpět na armádní a combat systémy...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků

cron