Miro - Chan si jin z Okouna

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Miro - Chan si jin z Okouna

Příspěvekod Anonymní » stř 21. led, 2004 20:06

Zdar Miro, doufam ze tady te zastihnu :-j Abych teda navazal na to cos napsal na Okounovi:

1)no ja tomu fakt nerozumim, proto se ptam :-j Moje dosavatni (laicke a nepochybne mylne) "pochopeni" chan-si-jinu bylo, ze se jedna o zpusob, jak hybat rukama pohybem celeho tela, zejm. nohou a pasu.
Duvod proc jsem se ptal na to "zesileni" resp. zkvalitneni je ten, ze pri nekterych pohybech (napr. tlaceni dopredu) mi ta vygenerovana sila prijde slaba. Mozna jsem malo uvolneny?

2) domnival jsem se, ze k pouziti prstu - napr.napr. k uderum spickami prstu nebo uchopum svalui - je nutna jejich"vnejsi" sila, ziskana posilovanim. Ale podle toho co pises se mi zda, ze mi napovidas, ze i ty prsty se daji ovladat pohybem celeho tela, a ze ten samy efekt se da ziskat i "vnitrne" bez sily lokalnich svalu. Chapu to spravne?

3) dik za to cviceni, ale...mohl bys mi k nemu napsat trosku vic? Unika mi jeho princip, takze si nejsem uplne jisty, na co se pri nem mam soustredit. Jedna se o ten pohyb, nebo jen o koncovou pozici (jako ZhanZhuang)?
Rekl bych, ze by se melo jednat o nejake cviceni na prenos sily z tela do prstu, ale mozna se zase pletu :-j
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Re: Miro - Chan si jin z Okouna

Příspěvekod Miro » pát 23. led, 2004 15:33

...
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00


Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků