Arnis de Mano vs Escrima vs Kali

barmský box, escrima, silat, viet vo dao a jiná exotická bojová umění

učitel FMA v Čechách...

Příspěvekod Anonymní » pát 08. črc, 2005 22:46

DiPrdShit píše:
pavel_k píše:4DiPrdShit: podle tvých příspěvků mi připadá, že dipenshi (ci jak to je) moc v lásce nemáš. Takže - podle tvého názoro - u koho v ČR stojí za to se učit?


z toho co vím a koho znám v ČR tak v současné době nikde. Nikdo tu neovládá ucelený system FMA, nemá ani základní potuchu co to vlastně je, ještě tak umí ohromit nějakým fláknutím tyče do lebky (jednou do svojí, jednou do jiné), ale to je tak všechno. navíc veškeré kluby tu nabízí silně okleštěnou verzi zápaďáckého pojetí, víceméně německého pseudo FMA. to už se víc vyplatí začít s "normálním" šermem, ať už sportovním nebo klasickým (nebo jak se říká "historickým").

V podstatě tu každý nabízí jen malou, velmi omezenou a pozměněnou verzi toho čím, byli filipínci opravdu schopni bojovat. už jsem tahal několik lidí přímo sem aby u nás udělali slušnej klub, ale prostě to není zajímavý, u nás není tolik lidí co by chtěli dělat opravdový FMA.


Znám v Praze filipínského studenta medicíny dávajícího soukromé lekce komplexního FMA konkrétně Escrima Lakas Katorse. Alespon z mého lehce zasvěceného pohledu to vypadá dost dobře... A myslím že i pár čechů a slováků cvičících na slušné praktické úrovni by se našlo pár určitě... :roll: tedy pokud to není tak že když to necvičí filipínec tak to nemůže fungovat... :D Petr Macháček
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Re: učitel FMA v Čechách...

Příspěvekod Anonymní » sob 09. črc, 2005 9:46

khruHanuman píše:
Znám v Praze filipínského studenta medicíny dávajícího soukromé lekce komplexního FMA konkrétně Escrima Lakas Katorse. Alespon z mého lehce zasvěceného pohledu to vypadá dost dobře... A myslím že i pár čechů a slováků cvičících na slušné praktické úrovni by se našlo pár určitě... :roll: tedy pokud to není tak že když to necvičí filipínec tak to nemůže fungovat... :D Petr Macháček


No zase čteš asi něco co nikdo nenapsal. Kde stojí že : tedy pokud to není tak že když to necvičí filipínec tak to nemůže fungovat... ? To jsem napsal? Nebo to tu někdo jiný napsal? Nemůžu to nikde najít.
No toho studenta medicíny neznám, tak nevím, bylo by fajn kdyby to tu rozjel jestli je fakt znalej věci. Laici jsou bohužel mnohdy víc nadšeni máváním tyče a nějakým tím drillem s nožem, ono to že je filipínec nic nevypovídá, jde o to jak tomu rozumí, já když kopnu low kick někomu kdo cvičí taichi tak u něj budu taky za experta thaiboxu :lol: .
Karlos
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » sob 09. črc, 2005 10:08

Anonymní píše:To je skoro online komunikace :lol:
Dnes už končím budeme v tom pokračovat příští týden nebo jindy jak bude nálada, ale fajn pokec.
Tvojí práci Ti celkem závidím. Jinak ten Tvůj kamarád je dnes už taky celkem tolerantní k ostatním.


není co závidět, každý kdo není pecivál a snaží se tak má práci co ho baví :-) A jsem rád že znáš moje kamarády a jejich vztah k "šmejdům", to ti závidím zase já - takhle vidět do lidí okolo mě.

Bere je jako rodinu kde jsou normální i černé ovce. Ne každý se v rodině vyvede, ale není to důvod ho zatracovat.Alespoň ne veřejně a mimo rodinu.


Nemluv za něj, minulý týden jsme to zrovna rozebírali.

Lidi od DPS nikdy nedělali nějakou extra politiku prostě existují zde jako ostatní a cvičí si to svoje tak poctivě jak jen dokážou. Netvrdí o sobě, že jsou jediní, nejlepší nebo nejkrásnější :lol: A jestli to je parta kamarádů tak to je spíš plus než nějaký handicap.


Parta kamarádů mě nijak z míry nedostává. Ale protože tohle není debata o DiPrdShitech tak to rozvádět nechci a nebudu.

Psát proto v této souvislosti o
DiPenShit píše:souhlas, budem tolerovat šmejdy, zlodějíčky, chytráky všeho druhu apod.
mi připadá dost mimo mísu. Mě prostě připadá, že kdo nevyznává tvojí cestu je pro Tebe hned člověk hodný pekelných muk :twisted:


do souvislosti jsi si to dal ty sám, já píšu všeobecně. Mojí "cestu" si nechám já a ostatní ať se třeba broděj sračkama, to je mi jedno. Jen říkám svůj názor na věc.

Jinak tohle
DiPenShit píše:promiň, o čem mluvíme - o onanování nebo FMA?
vzhledem k tomuhle
DiPenShit píše:Vedle povinností je to celkem motivující zábava
je takový divný. Dobře necvicíš pro pocit ale pro motivující zábavu. Nebo snad pro ochranu svojí vesnice proti ©panělským kolonizátorům??


Jdi o půlnoci po Cebu City s bílou holkou a budeš vědět proč to cvičím. Každej magor tam běhá s kudlou, toho neukecám že si potřebuju uprostřed rvačky utřít nos.

DiPenShit píše:už jsem tahal několik lidí přímo sem aby u nás udělali slušnej klub, ale prostě to není zajímavý, u nás není tolik lidí co by chtěli dělat opravdový FMA.

Fajn a proč tedy nepřispěješ ještě něčím jiným k očištění českých a evropských vod FMA třeba nějakým zdrojem informací které ty považuješ za OK?? Několikrát tady jen říkáš jak je tohle a tamto blbý a hnusný a že nebudeš nikomu dávat odkazy a pak tohle. Jestli jde o zlepšení celkového vnímání FMA u nás, tímhle svým postojem, mu podle mě moc neprospíváš. Spíš naopak. Nakonec to bude jako ty věčný šarvátky (W,V,Ch,C,T)


nehodlám tu dělat nějakou CÍLENOU propagaci FMA na vyšší úrovni, nechci něco rozjet a pak zase zmizet na třičtvrtě roku za moře a nechat to tu napůl chcípnout, prostě mám svojí práci která mě uspokojí, nehodlám se půlit. A taky se nepokládám za žádnýho profíka abych s něčím takovým začal.

Na to asi zkontaktuj toho člověka co o něm píše Macháček. Já tu jen komentuju co vidím, čtu a píšu co si myslím - s tím že si nemusím všechno myslet správně :-) .
Karlos
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Saros » ned 10. črc, 2005 1:10

hmm super, tak se ta debata změnila v to, že se tady všichni nakonec akorád napadaj a ani jeden neříká nic, co by se dalo podložit nějakým rozumným zdrojem. Teď mluvim hlavně o tom Kali, znaj to ty filipínci nebo neznaj, nebo případně nějakej zdroj, kde se to vzalo... jsem tady z toho nějakej zmatenej :D potřebuju to do jedné práce do školy, tak bych to pak potřeboval nějak jakože obhájit, a touhle debatou to asi neobhájim :lol: 8)
Saros
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 59
Registrován: stř 27. říj, 2004 23:00

Příspěvekod severin » ned 10. črc, 2005 10:04

Minulý týden jsem cvičil s filipínským mistrem z Manily a zjistil,že používají spoustu jiných nazvů pro všechno,tak jsem to vzdal.Jen ten pohyb a technika se moc neliší tak proč se nervovat se slovíčky.
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod severin » úte 13. zář, 2005 17:13

DiPrdShit napsal :

z toho co vím a koho znám v ČR tak v současné době nikde. Nikdo tu neovládá ucelený system FMA, nemá ani základní potuchu co to vlastně je, ještě tak umí ohromit nějakým fláknutím tyče do lebky (jednou do svojí, jednou do jiné), ale to je tak všechno. navíc veškeré kluby tu nabízí silně okleštěnou verzi zápaďáckého pojetí, víceméně německého pseudo FMA. to už se víc vyplatí začít s "normálním" šermem, ať už sportovním nebo klasickým (nebo jak se říká "historickým").

V podstatě tu každý nabízí jen malou, velmi omezenou a pozměněnou verzi toho čím, byli filipínci opravdu schopni bojovat. už jsem tahal několik lidí přímo sem aby u nás udělali slušnej klub, ale prostě to není zajímavý, u nás není tolik lidí co by chtěli dělat opravdový FMA
-------------------------------------------------------------------------------------

S tím prvním souvětím souhlasím.Fma je tu pořád v plenkách a zájemců je pořád málo,ale ten zbytek je zavádějící.Cvičím Modern Arnis pod německou federací DAV,která je součástí IMAFP.
http://www.imafp.com/about.html
Není to tedy západácká ani okleštěná verze.Cvičí se podle programu,který je prakticky stejný na Filipínách i jinde na světe.Moder Arnis založený Prof. Remy A. Presasem v sobě obsahuje výuku Clasic Arnis,která je totožná s původními technikami filipínských mistrů.Ne náhodou pořádal festival FMA právě Duter Knutel /7.dan MA/ Datu Modern Arnis,který má velmi dobré kontakty na Filipínách a každoročně zve do Německa přední mistry fma.Já mohu jen cvičit a věřit,že za pár let bude fma v Čechách mnohem známější a kvalitnější.
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Anonymní » úte 13. zář, 2005 19:11

boze, karlosi... ty jsi ale namysleny fanfrnoch. pokud je to pocit nadrazenosti, co ti dala fma... pak se radsi budu drzet sveho boxu. :))
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Jendis » sob 15. říj, 2005 17:20

Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » čtv 27. říj, 2005 18:04

Mrkněte se na www.dogbrothers.com :arrow: mají tam nové filmečky.....jsou to blázni..... :wink: 8O 8O :oops:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Anonymní » pát 28. říj, 2005 12:47

"Zajímavě" zvrhlá debata, jako obvykle. Nevím, kolik lidí si myslí, že u nás nikdo ničemu nerozumí (to mi připadá nejen hloupé, ale taky laciné - to je prostě výmluva, proč nic nedělat), stejně jako stojí za prd "okleštěná verze zápaďácké pojetí, víceméně německého pseudo FMA", zatímco Filipínci jsou téměř jediní odborníci. Já jsem slyšel o jednom konkrétním Němci, který právě proto, aby byl ještě lepší, aby se naučil něco nového, odjel na Filipíny. Jediné, co se "naučil", bylo, že po něm Filipínci chtěli, aby pro ně na Západě otevřel školy, přitom ale se na něj žádný z nich nechytal.
Bušín
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pát 28. říj, 2005 14:21

Anonymní píše:Já jsem slyšel o jednom konkrétním Němci, který právě proto, aby byl ještě lepší, aby se naučil něco nového, odjel na Filipíny. Jediné, co se "naučil", bylo, že po něm Filipínci chtěli, aby pro ně na Západě otevřel školy, přitom ale se na něj žádný z nich nechytal.

Tak napiš nějaké konkrétní jméno nebo něco bližšího 8) takhle je to zase jedna paní povídala. Za svůj názor nebo informace se snad nikdo stydět nemusí tak proč chodit okolo horké kaše ??
Osobně já mám zase informace od lidí co na Filipíny pořád pravidelně jezdí, že tam jsou pořád ještě dobrý "řezníci" :lol: Asi záleží jak a co hledáš, ale rozhodně doporučuju nepodceňovat (viz. thajci a jejich Thaibox, japonci karate atd., číňani kungfu...) Všude se vše komercializuje, ale že by to nějak upadalo a štafetu plně převzala Evropa o tom já teda moc nevím.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » sob 29. říj, 2005 7:42

http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... c&start=40

Yahoma napsal:
My jsme se ucili to co jsem psal a mnoho dalšího prave od Pfaffa. Tot ma odpoved. Co se tyka jeho studia (tusim neco kolem 20 let) tak se vubec neucil FMA jen u EWTO, ale od spousty dalsich lidi a mimochodem taky v USA a na Filipinach (z tech byl ale dost zklamany).

Mimochodem Johan Skalberg /IKAEF/ soutěžil na Filipínách a nandal jim to.
Nejde o to,jestli jsou Evropani horší nebo lepší,ale u koho se učili a učí.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » sob 29. říj, 2005 7:52

Hele, já jsem nenapsal, že Filipínci za nic nestojí, ale odmítám jejich zbožšťování jako jediných, kteří tomu rozumí, zatímco ostatní jsou úplně mimo. Tady prostě panuje takový názor, že Japonci musí být dobří karatisti (přitom většina Japonců karatem pohrdá jako špinavou rvačkou, jejich samurajské styly jsou kendo, judo nebo aikido - nebo jutsu; informaci mám z japonské strany), Číňani kungfisti, Filipínci Escrimadoři atd. Ve Státech je celkem oblíbený historický šerm a tam zase mají představu, že každý Evropan musí být dobrý šermíř. Myslím, že většina domorodců se svým BU už dávno nemá nic společného a v tom zbytku je kvalitativní všehochuť. Takže určitě tam budou i dobří "řezníci", ale nejsou jediní na světě.
Ten Němec byl Heinrich Pfaff, nechtěl jsem to psát, protože to není zase tak důležité (vzhledem k tomu, o co v mé poznámce šlo) a taky proto, že se samozřejmě ihned najdou zasvěcení, kteří "vědí", že Heinrich nic neumí. A mě už nebaví číst pomatené názory těchle bambulů.
Mirek Bušín
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » sob 29. říj, 2005 18:31

Anonymní píše:Mimochodem Johan Skalberg /IKAEF/ soutěžil na Filipínách a nandal jim to.

Nejsou závody jako závody :lol: někde se lze dostat i na takovýhle přátelský turnaje :lol:
Obrázek
Obrázek

Anonymní píše:Nejde o to,jestli jsou Evropani horší nebo lepší,ale u koho se učili a učí.

= 100% souhlas
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » ned 30. říj, 2005 15:23

Anonymní píše:Ve Státech je celkem oblíbený historický šerm a tam zase mají představu, že každý Evropan musí být dobrý šermíř. Myslím, že většina domorodců se svým BU už dávno nemá nic společného a v tom zbytku je kvalitativní všehochuť.
Mirek Bušín

Jestli žijou v přesvědčení, že někdo něco umí jen proto, že se náhodou narodil v té konkrétní zemi tak jsou blbci a víc jak podvodníka si nezaslouží. To že jsem Čech přece automaticky neznamená, že jsem např. pivař. Dá se však předpokládat, že v místě zrodu budou odborníci asi na vyšší úrovni a budou mít o problému více informací než jinde. Pak už záleží na tom co a u koho hledáš. Přísloví praví: "Většinou chytneš takovou rybu na kterou si připravíš návnadu a použiješ ji na tom správném místě." Ať se lidi učí FMA třeba od eskymáků, jestli jim to vyhovuje proč ne. Já osobně radši preferuji co nejbližsí možný kontakt se zdrojem. Vždy samozřejmě záleží na kvalitě učitele a schopnost žáka. Určitě není dobré nikoho pro nic za nic zbožštovat, ale taky není správné ho lehkomyslně nedoceňovat :wink: nebo přímo podceňovat :lol:
Zrovna v FMA kde se používají zbraně se to může stát přímo osudovou chybou :lol: :lol:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » ned 30. říj, 2005 15:30

Anonymní píše:
Anonymní píše:Mimochodem Johan Skalberg /IKAEF/ soutěžil na Filipínách a nandal jim to.

Nejsou závody jako závody :lol: někde se lze dostat i na takovýhle přátelský turnaje :lol:
[


In 1993, Punong Guro Johan Skĺlberg participated in the first official European Stickfighting Championship in London, England. There he won both the single and double sticks in the Heavyweight Full Contact Stickfighting Division. In 1994, he won the World Championship in Cebu City, Philippines in the Light Heavyweight Full Contact Stickfighting Division. In 1995, he again won the European Stickfighting Championship, both single and double sticks in the Heavyweight Full Contact Stickfighting Division in Paris, France.

Znamená to,že je dobrej fighter,nic víc,nic mín.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » ned 30. říj, 2005 15:43

Anonymní píše:Znamená to,že je dobrej fighter,nic víc,nic mín.

To nikdo nezpochybňuje jen to byla reakce na
Anonymní píše:soutěžil na Filipínách a nandal jim to.

že i filipínci budou asi dobří fighteři, nic víc, nic míň :lol:

Každej si může dobrovolně vybrat kde se chce realizovat, jestli třeba ve fullcontact kickboxu nebo ultimátní kleci. Je to věcí osobního vkusu, dobří fighteři se najdou všude, no problemo :wink:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » stř 09. lis, 2005 14:50

Puteri Gunung Ledang (2004) - pencak silat
The Legend of Suriyothai (2003) - krabi krabong
The Bourne Supremacy (2004) - kali
Chronicles of Riddick (2004) - kali
The Hunted (2003) - kali
Ong Bak (2003) - krabi krabong
Blade II (2002) - kali
The Bourne Identity (2002) - kali
Exposure (1991) - kali
Rambo III (1988) - kali
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » stř 09. lis, 2005 18:39

Anonymní píše:Puteri Gunung Ledang (2004) - pencak silat
The Legend of Suriyothai (2003) - krabi krabong
The Bourne Supremacy (2004) - kali
Chronicles of Riddick (2004) - kali
The Hunted (2003) - kali
Ong Bak (2003) - krabi krabong
Blade II (2002) - kali
The Bourne Identity (2002) - kali
Exposure (1991) - kali
Rambo III (1988) - kali

:?: :?: :?: :?:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » sob 12. lis, 2005 9:13

Severin výše psal, že si zacvičil pod mistrem z Manili, zajímalo by mě, jestli zde nejsou nějaké rozdíly při cvičení s evropským mistrem nebo mistrem z Filipín třeba v přístupu, nemůže to být i tak, že prostě někteří mistři z Filipín jsou něco jako mistři kung-fu- co naučíme toho hloupého bílého mu stačí a nám to zajistí slušný příjem(a někteří prostě naučí komplexně, akorát že nemají potřebu se všude prezentovat a tak o nich ví jenom určitý okruh lidí). Když jsem se tak díval na rozdělení stylů na stránkách dipenshi a modernarnis, tak mi z mého laického pohledu vyšlo, že modernarnis od Remy Presasse se vyučuje v širokém komplexním rozsahu FMA, a většina jiných stylů jsou více méně úzce zaměřené. Je to asi hodně prosťáčkovský pohled, ale o FMA zatím nevím skoro nic. Pěkný den přeji všem.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

PředchozíDalší

Zpět na ostatní asijská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron