narazena noha

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

narazena noha

Příspěvekod Anonymní » pon 02. úno, 2004 13:11

Mam takovou prihodu, stalo se mi to nedavno. Mel jsem stret s agresivnim clovekem na ulici. Znate to Jdete, SCHVALNE do vas strci, otocite se a on vam zacne nadavat, co ze si to dovolujete a tak... Potom, ze mi rozbije hubu a tak jsem cekal na ranu, te jsem uhnul a okamzite kopal. Jenze jak jsem kopl, tak onen dotycny dal ruce tak nestastne(nevypadal, ze to zamysleny kryt), ze jsem svoji holeni ( ne kosti, ale tesne vedle, nevim jestli je tam slacha nebo co - v anatomii zas tak moc nedelam, aspon ne v tehle mistech) narazil na jeho loket a docela moooc to bolelo. Ze sparringu jsem zvykli na chranice, ale ty se na ulici jaksi nedaji porad nosit, tak se chci zeptat jak mam rychle "okopat" svoje nohy, aby to priste nebolelo. Predem dik.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Re: narazena noha

Příspěvekod WT_Martin » pon 02. úno, 2004 13:40

Joker píše:Mam takovou prihodu, stalo se mi to nedavno. Mel jsem stret s agresivnim clovekem na ulici. Znate to Jdete, SCHVALNE do vas strci, otocite se a on vam zacne nadavat, co ze si to dovolujete a tak... Potom, ze mi rozbije hubu a tak jsem cekal na ranu, te jsem uhnul a okamzite kopal. Jenze jak jsem kopl, tak onen dotycny dal ruce tak nestastne(nevypadal, ze to zamysleny kryt), ze jsem svoji holeni ( ne kosti, ale tesne vedle, nevim jestli je tam slacha nebo co - v anatomii zas tak moc nedelam, aspon ne v tehle mistech) narazil na jeho loket a docela moooc to bolelo. Ze sparringu jsem zvykli na chranice, ale ty se na ulici jaksi nedaji porad nosit, tak se chci zeptat jak mam rychle "okopat" svoje nohy, aby to priste nebolelo. Predem dik.


Co se radsi naucit poradne techniku, nez si likvidovat nohu okopavanim?
<b>Martin Kysela</b>
Lamga Hungkyun Gungfu
林家洪拳功夫
linie: klášter Siulam - Jisin simsi - Hung Heigun - Luk Achoi - Wong Taai - Wong Keiying - Wong Feihung - Lam Saiwing - Lam Jou - Lam Jansing - Pavel Macek
WT_Martin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 262
Registrován: úte 15. dub, 2003 23:00
Bydliště: Tady a teď

Joker

Příspěvekod Acheo » pon 02. úno, 2004 14:47

Nejjednodušší je kopat do pytle. Dobrej způsob jak si otužit holeně a přitom si neubílžit. Na detaily se zeptej nějakýho thaiboxera. Když začneš zvolna tak si na to tělo zvykne.
Acheo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Anonymní » pon 02. úno, 2004 15:04

Nejlepsi je kopat do Achea!!!! :wink: :D :D :D
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pon 02. úno, 2004 15:56

Kup si kostivalovou mast s kafrem (neco malo pres 50Kc), dost to pomaha - i kdyz tvuj problem to neresi...
Trenovala jsem takhle na Stedrej den v posilovne jeden kop, manzel mi nechtel drzet nastavenou ruku, tak jsem si kopla proti nejakymu pristroji na cviceni a plnou silou to napalila nartem do gumoveho "narazniku" stroje - bolelo to dost nekolik dnu ;-) - a kostival zabral :-)
M.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

jabka nejsou krušky

Příspěvekod yingjowpai » úte 03. úno, 2004 8:59

Protože se tady donekonečna pletou jabka s hruškama, doporučuji si přečíst tuto problematiku zde: www.emptyflower.com/xingyiquan/index.html

kliknout na Crushing a pak články Martial art is not sport, Reality check a další.
yingjowpai
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00

Re: narazena noha

Příspěvekod patrik » úte 03. úno, 2004 17:05

Joker píše:Mam takovou prihodu, stalo se mi to nedavno. Mel jsem stret s agresivnim clovekem na ulici. Znate to Jdete, SCHVALNE do vas strci, otocite se a on vam zacne nadavat, co ze si to dovolujete a tak... Potom, ze mi rozbije hubu a tak jsem cekal na ranu, te jsem uhnul a okamzite kopal. Jenze jak jsem kopl, tak onen dotycny dal ruce tak nestastne(nevypadal, ze to zamysleny kryt), ze jsem svoji holeni ( ne kosti, ale tesne vedle, nevim jestli je tam slacha nebo co - v anatomii zas tak moc nedelam, aspon ne v tehle mistech) narazil na jeho loket a docela moooc to bolelo. Ze sparringu jsem zvykli na chranice, ale ty se na ulici jaksi nedaji porad nosit, tak se chci zeptat jak mam rychle "okopat" svoje nohy, aby to priste nebolelo. Predem dik.


Ze ty lidi rovnou nestrilis... proboha, kolik Ti je let. Nekdo do Tebe strci na ulici a vznikne z toho nutnost do nej kopat? Myslim, ze by ses mel tak trochu uklidnit.

Patrik O.
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Anonymní » pon 09. úno, 2004 14:58

ukropcany :) - necely rok = 6 mesiacov -- lol ty s tymi kecami neprestanes - uz sa na to vyser ..........
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: narazena noha

Příspěvekod Anonymní » úte 10. úno, 2004 11:20

Joker píše:Mam takovou prihodu, stalo se mi to nedavno. Mel jsem stret s agresivnim clovekem na ulici. Znate to Jdete, SCHVALNE do vas strci, otocite se a on vam zacne nadavat, co ze si to dovolujete a tak... Potom, ze mi rozbije hubu a tak jsem cekal na ranu, te jsem uhnul a okamzite kopal. Jenze jak jsem kopl, tak onen dotycny dal ruce tak nestastne(nevypadal, ze to zamysleny kryt), ze jsem svoji holeni ( ne kosti, ale tesne vedle, nevim jestli je tam slacha nebo co - v anatomii zas tak moc nedelam, aspon ne v tehle mistech) narazil na jeho loket a docela moooc to bolelo. Ze sparringu jsem zvykli na chranice, ale ty se na ulici jaksi nedaji porad nosit, tak se chci zeptat jak mam rychle "okopat" svoje nohy, aby to priste nebolelo. Predem dik.


Samozřejmě začni na pytli, nic tvrdého, dobrá je bambusová tyč, pružná lehká, otloukání holení či drhnutí holení kosti. Po jisté době můžeš začít u mladých ohebných stromků. U spar.partnera kopy bez chráničů, lowkick na stehna a krytí holeň o holeň.
Důležité je nekopat špatně technicky!!! Potom je vše zbytečné.
Při úrazu či naražení, nejlépe ihned ledovat. Zanedbání se opravdu nemusí vyplatit (záněty atd.).
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

nar.noha

Příspěvekod Anonymní » úte 10. úno, 2004 11:22

Samozřejmě začni na pytli, nic tvrdého, dobrá je bambusová tyč, pružná lehká, otloukání holení či drhnutí holení kosti. Po jisté době můžeš začít u mladých ohebných stromků. U spar.partnera kopy bez chráničů, lowkick na stehna a krytí holeň o holeň.
Důležité je nekopat špatně technicky!!! Potom je vše zbytečné.
Při úrazu či naražení, nejlépe ihned ledovat. Zanedbání se opravdu nemusí vyplatit (záněty atd.).
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 


Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků