Sanda/Sanshou

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Sanda/Sanshou

Příspěvekod Anonymní » stř 11. úno, 2004 8:17

ve fighters magazinu jsem se docetl o prazskem oddilu Sanda/Sanshou...doufam ze to pisu dobre..myslite si ze by mi to pomoihlo pri treninku muay thai?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Příspěvekod Anonymní » stř 11. úno, 2004 17:17

Sanda Ti pomuze urcite...je tam trochu jina rytmika pohybu a prvky z juda/ zapasu.Hodne techniky jak nekoho dostat rychle na zem...mozna zacnes casem delat jenom Sandu, pripada me zajimavejsi nez th.box a vubec,je za tim hodne z cinskyho kungfu.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod F4ust » čtv 12. úno, 2004 21:10

no nevím, co tak typicky čínského jsi v sanda našel? taky mi přijde zajímavější, na druhou stranu, kdo ho u nás vyučuje? pamatuju si na často se opakující iniciativy mistra Qina, které se však vždy udržely v jeho mysli tak týden a i ten byl hodně zmatečný, nesouvislé a velmi nesystematické drilování direktu a háku, dál jsme se během asi pěti podobných "epizod" (které se vždy po pár měsících opakovaly) nedostali. Ale možná se časy změnily
F4ust
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha/Hongkong :-)

Příspěvekod Anonymní » čtv 12. úno, 2004 21:13

F4ust píše:no nevím, co tak typicky čínského jsi v sanda našel? taky mi přijde zajímavější, na druhou stranu, kdo ho u nás vyučuje? pamatuju si na často se opakující iniciativy mistra Qina, které se však vždy udržely v jeho mysli tak týden a i ten byl hodně zmatečný, nesouvislé a velmi nesystematické drilování direktu a háku, dál jsme se během asi pěti podobných "epizod" (které se vždy po pár měsících opakovaly) nedostali. Ale možná se časy změnily


Nedávno jsem o zrovna o tomhle s Qinem bavil. Nakonec řekl : "No, podívej se kdo cvičí...Můžou oni dělat Sanda???"
Vyrábíš podle toho jaký máš materiál.
zdar a sílu
yw
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod F4ust » čtv 12. úno, 2004 22:17

hmm no tyhle pohnutky mi byli jasné už tehdy, ale nepřijde mi to jako argument, kontaktní bojové sporty co já vím cvičí začátečníci i pokročilí bez rozdílu, pokud nejsou lidé na úrovni (možná nemají lidé cvičící několik let akrobatické sestavy ty nejlepší dispozice:-)), během pár měsíců cvičení by možná byli. stav je namísto toho takový, že Qin už asi pět let inzeruje na plakátech a internetu čínský volný boj a přitom se mu se svými žáky skoro vůbec nevěnuje.
F4ust
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha/Hongkong :-)

Příspěvekod Anonymní » stř 18. úno, 2004 18:19

nevim kdo to vyucuje info je na http://www.cacws.cz
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » stř 25. úno, 2004 15:53

Cvicim u Qin Ming Tanga v Brne skoro 5 let Taiji. Je pravda,ze Sanda se necvicila porad. Duvody byly ruzné, od nedostatku lidi po misto na cviceni. Ted je situace jina, v Brne cvicime Sandu kazdou nedeli /viz. www.cacws.cz/. Je nas asi 10 a myslim, ze lidi jsou opravdu nadseni. Kdo zna Qina trochu vic, vi, ze ma boj tak trochu v krvi a v jeho podani je opravdu vsechno hodne autenticke. V Cine jezdil po turnajich 6 let a dalsich 11 let Sandu ucil na vysoke skole. Takze kdo ma zajem, at prijde. Cvicime s chranici i bez nich, techniku, fyzicku atd....
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00


Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků

cron