tchaj-ti v Praze

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

tchaj-ti v Praze

Příspěvekod Anonymní » čtv 12. úno, 2004 13:25

pro chenly z diskuze AVSE: nenech se odradit:-)

co se tyce tchaj-ti v Praze, doporucil bych navstivit co nejvice skol a vybrat si to, co Ti bude nejvic sedet:

Qing Mingtang shifu - http://www.wu-shu.cz
Zhai Hua shifu: http://tchajti.kungfucentrum.cz
Zhai Hongyin shifu: http://wushu.cz
Jiri Husek sifu: uci v Pisku, ale za dojizdeni to rozhodne stoji: http://sweb.cz/alkastaichi/
Vit Vojta: nevim, jestli uci i v Praze, koukni na http://www.taiji.zlin.cz/
Michael Knazko: uci tusim nekde v Dlouhe ulici a v Nuslich
Radek Kolar: http://www.taiji.cz/
...

PM

www.hungga.org
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Příspěvekod sun » čtv 12. úno, 2004 14:13

Co vím, tak v Praze ještě učí Yang styl Duro Nuri, američan dvacet let praxe. Jeho učitel John Conroy cvičil dlouhé roky s Chu Gin Soonem (2.hlavní žák Yang Sau Chunga - syn Yang Cheng Fua) a teď cvičí přímo u dcery Yang Sau Chunga - Yang Ma Lee či jak se to píše.
Cvičení je trochu dražší cca 1000 za měsíc, ale vyučuje se vlastně soukromě podle úrovně a schopností každého žáka, tak jak bylo a je zvykem v rodině Yang. Takže člověk není tak moc závislý na rychlosti či pomalosti kolektivu.
sun
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

pokr.

Příspěvekod sun » čtv 12. úno, 2004 14:15

Kontakt na Dura najdeš zde:
http://www.ritaichi.com/schoolinks.asp
sun
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

marná snaha

Příspěvekod pavela » pát 13. úno, 2004 5:04

Taiji je v podstatě nemožný se naučit, a za 1000 měsíčně už vůbec ne. JInak zdravím z Pekingu Sune! Pavela
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod sun » pát 13. úno, 2004 7:04

Zdar Pavelo, jo, jo.jo, mně to je jasný.
Jen informuji.
A co tvoje Bagua? Netočí se ti ještě hlava? :-))
sun
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod chenly » pát 13. úno, 2004 17:32

dekuji za odkazy,jsem rada,ze se nekdo ozval,ale zaroven me mrzi...ze pisete,ze se za tyhle penize tchai-ti nemohu naucit......myslim si ,ze to neni otazkou penez,ale mistrem a mou snahou a castym cvicenim.
Chtela jsem se optat,jestli tady nekdo cvici u Zhai Hui???
Predem diky
chenly
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 12. úno, 2004 0:00

tchai-ti v Praze

Příspěvekod Anonymní » sob 14. úno, 2004 22:39

Damn right, ze je to otazka penez. Nikdo se jeste nenaucil poradne Tai chi za tyden a ani za mesic. To je otazka mnoha let. Tak jako se nikdo nenauci hrat na hudebni nastroj nebo cizi jazyk za tyden tak ani Tai chi se neda naucit za tak kratkou dobu. Je to bojove UMENI! Umeni se dela cely zivot! Jestli Vam nevadi, ze deti vasich deti budou zadluzene, tak Vas pristup je OK
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » ned 15. úno, 2004 9:26

Jeste jsem zapomel dodat, ze kdyz zaplatite hodne penez, tak ze to vubec neni zarukou, ze budete mit kvalitnejsi vyuku. Drahy se ne vzdy rovna dobry. Pro zacatecnika, vzlaste pak tady v CR (protoze malo kdo vi jak ma Tai chi vypadat) je naprosto nemozne rozpoznat dobreho ucitele od nekoho kdo je na urovni zacatecnika. Podle reci se to nepozna. Kazdy se muze naucit par frazi a znit nesmirne osvicene. Podle certificatu taky ne. Ty se dnes bezne kupujou. V cinskych BU se nikdy zadne nedavaly. To je pouze marketing gimmick poslednich let. Pozna se to jen podle toho jak se hybe. To se osidit neda. Ale ani to jeste neznamena, ze je dobry ucitel. Proste: Good Luck
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod chenly » ned 15. úno, 2004 10:13

take si myslim,ze to neni az tak otazkou penez, nechci se tchaj-ti ucit tyden,mesic,rok,dva.......chci se tomu venovat pokud mozno cely zivot,dokavad budu moci.....i to neni zaruka,ze se tomu nekdy naucim...ale to neznamena,ze to nema cenu.....
Myslim si,ze kdyby kdokoliv z Vas byl zacatecnikem,jako jsem ja,tak takove reci,ktere tady mnozi vedou by mohli odrazovat.....Proc tedy vy tento styl cvicite???
Mate dobreho ucitele??Cvicite uz minimalne 20 let??
Je to jako kdybyste rikali,ze to co cvicite nema ani cenu cvicit.....tak proc to delate???
Kazdy z nas vi,ze najit dobreho mistra neni jednoduche,ale take jste jednou zacinali...... :!:
chenly
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 12. úno, 2004 0:00

Příspěvekod Anonymní » ned 15. úno, 2004 20:22

Presne jak rikas- neni to az tak v penezich, ale v Tvoji motivaci, snaze a vytrvalosti, v chuti se porad ucit, celej zivot, jit tou Cestou... Nevim, jestli se to da NAucit (ale na tom asi az tak nezalezi; krome toho- co bychom delali potom :wink: ). Ja chodim do Taiji Akademie k Radkovi Kolarovi a: maximalni spokojenost, muzu jenom doporucit.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Příspěvekod Anonymní » ned 15. úno, 2004 22:05

Myslim, ze vim o cem mluvim. Tai Chi uz cvicim pres 30 let. 22 let jsem se ucil tu samou sestavu od tri ruznych ucitelu. Neberu v uvahu vsechny pratele, kteri mi pomahali, ale nepovazuji je za sve ucitele.
Pricina proc cvicim Tai Chi, protoze neuplyne tyden, abych se nelepsil. Po 30 letech je to kazdy den zajimavejsi a zajimavejsi, jak roste porozumeni roste sila a naopak. Kdyz si predstavim kolik je jeste prede mnou, jak bych mohl prestat. Nikdy jsem nelitoval a nikdy nebudu, ze jsem se dal touto cestou.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod chenly » pon 16. úno, 2004 9:02

sice je odpoved ctyrikrat,ale jsem rada,ze nejaka je.....jsem rada,ze nekdo sdili muj nazor....

:wink:
slysela jsem,ze Kolar byl zakem Zhai hui...??
Take mi ho nekteri lide doporicovali..
chenly
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 12. úno, 2004 0:00

Příspěvekod chenly » pon 16. úno, 2004 9:12

Pro George Huska:


Myslim,ze hodne zalezi na tom,zdali cvicis tak jak mas....tak jak je to spravne,ale jak to poznas,ze to tak mam byt??
Abych rekla pravdu...uz dlouho jsme s necim takovym chtela zacit,dnes je mi 23 a doufam,ze se mohu ridit pravidlem,ze nikdy neni pozde.Jsem rada,ze mohu slyset nazor i od nekoho,kdo cvici jiz peknou radku let.
Presne jak pises,mam pritele co cvici kungfu take delsi dobu a musim rici,ze i on tyden co tyden,pokud pravidelne cvici,tak je lepsi a vidim tu radost v jeho ocich............
Je to neco,co cloveka bude tesit cely zivot a to nemluvim o zdravi apod..
dekuji za Tvuj nazor :)
chenly
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 12. úno, 2004 0:00

Příspěvekod Anonymní » pon 16. úno, 2004 9:51

chenly píše:

:wink:
slysela jsem,ze Kolar byl zakem Zhai hui...??
Take mi ho nekteri lide doporicovali..


Ono je to tak , ze vlastne byl nejdriv zakem Romana Hladika, pak dlouhy leta velky zvire ve hnuti Hare Krsna, pak tedy ta Zhai Hua, no a ted Zhu Tian Cai... Do jeho Akademie bych prihlasoval jen "za trest". Je mi lito, ale jeho podani "Chen Tai Ji Quan" si v nicim nezada s "vykonem" Zorky Jandove. Spousty reci o energiich, relaxace (s usmevem si ted vzpominam na vyrok Huska sifu : "...kdo chce relaxovat at jde na plaz! Tady se cvici kung fu!") apod. hovadinky okolo. Kdyz jsem mu to nedavno vycetl, odpovedel mi : "...no jo, to vis - lidi to chteji, to bych tam nikoho nemel...". Takze si musis rozmyslet, jestli chces dostat neco takoveho, nebo se ucit Tai Ji Quan. :-)
C.H.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pon 16. úno, 2004 10:30

chenly: tchaj-ti je taky kung-fu, je to taky drina, a to zatracena. vzdycky muzu vyletet z kuze, kdyz prijde nekdo k nam do skoly rekne: cvicim tchaj-ti, moc se mi to libi (zabava, filosofie, relaxace), ale chtel bych k tomu taky cvicit nejake kung-fu (cviceni ve dvou, sebeobranu... ). tchaj-ti je kung-fu, ne jen orientalni esotericke cviceni pro babovky ze solarka, za ktere je v CR a nejen zde povazovano. nekdo rad tchaj-ti jako ty orientalni tanecky, nekdo rad tchaj-ti jako cestu se vsim vsudy, drinu, drinu a nic nez drinu - "cvicit jeden den, ziskat dovednost na jeden den, necvicit jeden den, deset dni v pr... vnivec :) ". (pro uplnost bych dodal, ze tchaj-ti necvicim, ale jsem velkym obdivovatelem tchaj-ti a mam mezi tchaj-ti cvicenci radu kamaradu).

PM

www.hungga.org
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Peníze?????

Příspěvekod sun » pon 16. úno, 2004 11:46

Co se týče placení za cvičení.
Já mám zkušenost, že jde hlavně o tzv. vnitřní pocit.U každého je to individuelní. Někdo prostě není schopen se učit něco a téměř nic neplatit a naopak někdo zase chce se vším tzv. vydrbat a nejraději by neplatil vůbec, a pak jsou zase lidé, kteří si myslí,že za své velké peníze dostanou i velká tajemství. Chodí o učitele k učiteli kupují hodiny a platí velké peníze. Každý má určitý vnitřní pocit, který jej "nutí" dělat to tak, jak to dělá.
Mým vnitřním pocitem je, že snažím mít s mistrem vztah, který je založen na vzájemné důvěře. Aby přijel, mu samozřejmě zaplatit musím a chci a taky za ten strávený čas a jiné výdaje, ale nechci si kupovat znalosti.Raději se k nim chci procvičit díky cvikům, které mě mistr naučí tehdy, kdy je to potřeba a ne tehdy když mu dám peníze. Je to zcela jiný vztah. Chvilku mi trvalo,než jsem to pochopil a neustále děkuji, že mistr byl trpělivý a je trpělivý pořád, až je to někdy k vzteku. Protože až čas mi vždycky ukáže,jak já jsem šíleně hloupý a netrpělivý. A to i v těch nejzákladnějších věcech.
To je něco,co se za peníze koupit nedá. Ovšem jak říkám, hodně je to o tom, že já to takhle chci a ve své mysli jsem si to takhle vytvořil, určitě lidé, kteří cvičí se mnou se stejným mistrem mají trochu jiné pocity,ale velmi rozlišné určitě ne.
Ovšem má další zkušenost je ta, že než jsem našel to co jsem hledal, zaplatil jsem hodně peněz. :-))
sun
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Anonymní » pon 16. úno, 2004 13:43

Při bloudění po netu jsem narazil na tyto stránky http://www.taichichuan.cz/ Cvičí to Jitka Horálková. Máte někdo zkušenosti s jejím cvičením?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod chenly » pon 16. úno, 2004 15:43

pro PM,stale cekam na tvou odpoved ohledne meho vzkazu,ale asi nechces odpovidat.
chenly
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 12. úno, 2004 0:00

Příspěvekod chenly » pon 16. úno, 2004 15:48

od tchaj-ti a od mistra ocekavam,to o cem tchaj-ti je,zatim neco hledam,verim,ze nejdriv budu platit dost,ale take verim,ze to jednou najdu
chenly
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 12. úno, 2004 0:00

Příspěvekod Anonymní » pon 16. úno, 2004 22:43

Pro Chimera:
Videl jsem ji minuly rok ve Vlasimi. Cvicila, prselo, bylo chladno, tezko se dal ocekavat spickovy vykon za techto podminek. Tvrdila, ze cvici Tai Chi v linii rodiny Tung. To me zaujalo, protoze je to stejna linie jako je moje. Co me prekvapilo, ze se doslova vyjadrila o jine Tai Chi sestave:"Tohle bych se naucila za chvilku". Ja uz na tom pracuji pres 30 let a stale nachazim v zakladni sestave, o ktere mluvila, nove veci.
To jsem se svym ucitelem (Wu Tah Yeh) stravil 10 let, potom co uz jsem mel 10 let zaklad. Nevim, jak dlouho se ucila od te francouzsky, ktera mela tu drzost si po pouhych 4 letech cviceni otevrit skolu Tai Chi.
Precti si Wolf Loewenthal's "Nic vam netajim". Cheng Mang Ching nemohl pochopit, jak je mozne, ze v USA si nekdo uz po 10 letech muze otevrit skolu a mit instruktory s pouhymi odcvicenymi 3 roky.
Cvicila s vejirem, savli, zalkadni a rychlou sestavu. Celou tu dobu mi vrtalo hlavou, proc jeste cvici ty ostatni sestavy, kdyz jeste nepochopila tu zakladni. Zadny Jing, zadny Lik a bylo jasne, ze nechape aplikaci.
Snazil jsem se byt diplomaticky a drzet sve komentare zpatky.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Další

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron