Činská bojová umění - tradice a kultura

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Činská bojová umění - tradice a kultura

Příspěvekod sat » pát 30. led, 2004 11:35

Zdravim Vas
na zacetek ve skole oltar, jak vypada, co na nej vsechno je? Delate nejake ritualy ve škole?
sat
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon 13. říj, 2003 23:00

 

Re: Činská bojová umění - tradice a kultura

Příspěvekod irzounek » pát 30. led, 2004 13:32

sat píše:Zdravim Vas
na zacetek ve skole oltar, jak vypada, co na nej vsechno je? Delate nejake ritualy ve škole?


Zdar a silu,
to zalezi hlavne na cloveku nez ze by byli dana naprosto pevna a nemenna pravidla. Zde priklad oltare meho Mistra, Wong Nim Yi.
Ritualy obvykle jen na vyroci umrti, narozeni, dusicky , Novy rok apod...
Cest
yw
Obrázek
irzounek
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 427
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Legerova 34, Pha 2, 120 00, ČR

Příspěvekod Anonymní » pát 30. led, 2004 14:45

nase mala telocvicna a nas maly oltar predku

PM

www.hungga.org

Obrázek
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Oltar

Příspěvekod Anonymní » sob 31. led, 2004 13:21

Tak jak vypada oltar zalezi na stylu a linii vasi skoly.
Priklad, jak vypada nas oltar najdete na www.sweb.cz/alkastaichi
Dulezita je poezije (basne), ktera predstavuje ducha (spirit) skoly. V nasem pripade Kwan Kung a obrazek zesnuleho grand mistra (nikdy nedavame na oltar mistry, kteri jsou na zivu.
Ovoce, kvetiny, caj, urna na paleni vonnych tycinek atd.

Obrady na Novy Rok, vyroci narozenim a umrti mistra, grand mistra, harvest moon festival atd.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod sat » úte 03. úno, 2004 12:40

jestli poezie vyjadruje spirit te ktere skoly, co vyjadruje Kwan Kung, proc je tak dulezitej?dik
sat
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon 13. říj, 2003 23:00

Kwan Kung

Příspěvekod Anonymní » úte 03. úno, 2004 22:23

Kwan Yu (Kwan Kung) obcas simplisticky nazyvan "Svatym Bojovych Umeni" zil v poslednich desetiletich Han dynastye (200 pr.n.l.-220 n.l.).
Jeho pribehy jsou popsany v historickem romanu "Three Kingdoms"
od Lo Kuan Chung.
Kwan Kung je vzdy oblecen na prave strane v brneni a na leve v rouchu ucence. To znamena, ze byl nejen bojovnik, ale i velmi vzdelany general. Velke bricho symbolizuje mnoho Chi a dlouhe vousy moudrost. Oblibena zbran takzvane Kwan Do vazila 108 katty (priblizne 50 kg). Rika se, ze od te doby si nikdy nikdo nenechal zhotovit tezsi, aby se nevyvysoval nad Kwan Kunga.
Je zbytecne hledat Kwan Kunga ve skolach, ktere uci Wu Shu, nebot Wu Shu je produktem cinske kulturni revoluce (1967), jejimz cilem byla destrukce vseho tradicniho.
Pro nas, v tradicnich cinskych bojovych umenich, Kwan Yu reprezentuje ideal vudce a cloveka. Statecny, cestny, nepodplatitelny, moudry, loajalni atd. Cloveka, ktery radeji obetuje svuj zivot, nez aby porusil svuj slib.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod MiQing » stř 04. úno, 2004 9:02

zajímavý textík - díky za informace
ale to žil 420 let? :-)
M.
MiQing
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 70
Registrován: sob 06. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Anonymní » stř 04. úno, 2004 11:23

420 let žila dynastie Chan.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod sat » pon 16. úno, 2004 15:56

zajimalo by me na co bych mel byt pozorny pri hledani ucitele. Co by dobry nebo jeste lepe skvely ucitel - SIFu mit. Jak ho poznám?
sat
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon 13. říj, 2003 23:00

Příspěvekod Sennin » sob 21. úno, 2004 9:57

Nemusíš poznávat nebo hledat Mistra/Sifu/Senseie....Mistr si hledá žáky a pokračovatele sám...Mistr sám pozná, jestli Ti může něco předat nebo jestli je to zbytečné! Každý může být dobrým Mistrem, pokud to, co dělá, myslí upřímně a pokud kolem sebe nešíří bludy, lži a urážky. Zajdi se podívat k Yiwanovi - to je člověk, který má přehled a jistě Ti poradí!

( :oops: už za ním musím taky zajít na čaj a na pokec... :( sorry Ivane, stále mám plno práce...)

Marek
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

 

Určeno jen Senninu!!!

Příspěvekod Anonymní » úte 23. bře, 2004 16:16

Ahoj Sennin :oops: , cetla jsem tvuj krasny zivotopis jak si se dostal k bojovemu umeni!precetla jsem si take ze jsi policista a bydlis v Praze!!uz od te doby co jsem zacala mluvit jsem kricela ze chci byt policistou ale me sny jsou zatim v nedohlednu!8let jsem cvicila karate a 4roky male talenty trenovala!ted uz 2roky necvicim ale strasne mi to chybi :cry: !Chtela bych si splnit svuj sen a po precteni tve nesmirne prekrasne uvaze na dnesni zivot jsem se citila jako bych to napsala sama!!dnesni svet je moc kruty a ja bych chtela pomahat treba jako ten POLICISTA!!!mozna si rikas co to pisu za nesmysl, ale pro me je to moc dulezite!!ted se akorat trapim ve skole ale davno uz chci pomahat mladistvym!kdyby sis nahodoou toto precetl oneninja@seznam.cz dekuji!!!

PS:chtela bych vedet o bojovych umenich tolik co TY a mozna jeste vic!!!
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Sennin » úte 23. bře, 2004 16:39

...nevím, jak jsi přišla na to, že jsem opravdu POLICISTA!!! Nevěř hned všemu, co vidíš napsaného...Pokud sis všimla v mém profilu, je u toho povolání "policista" smajlík, protože to je asi neblíže k tomu, co dělám. Takže NEJSEM policista, i když s nima velmi často a velmi úzce spolupracuji. Taky nevím, kde jsi četla můj "krásný" životopis, ale pokud narážíš na diskuzi ohledně karate, tak se zamysli nad tím, co jsem tam SKUTEČNĚ psal a hlavně, co jsem tím myslel...

Mám Tvoji výzvu ke komunikaci brát vážně, asi ne, že!?!

Pokud chceš osobně diskutovat, jistě bude lepší poslat mi přímo email, ne přes diskusní fórum, to by jsme se tu bavili sami a nedali prostor dalším :) Navíc se Tvůj příspěvek obsahu této diskuze vůbec netýká.

Přeji krásný den!!!
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha


Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron