KARATE JUTSU

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

KARATE JUTSU

Příspěvekod balki » úte 13. pro, 2005 22:46

Co říkáte na bojové umění KARATE JUTSU ? Viz - www.karate-jutsu.wz.cz a na world karate jutsu asociation ? A co trenér - 9dan?
balki
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: sob 03. pro, 2005 0:00

 

Příspěvekod yosei » úte 13. pro, 2005 23:33

no tak nejlepsi dojem to na me nedela. v zivote sem nedelal kendo, ale neco sem pochytil a jedno z toho je ze se bokken nikdy nedrzi levou rukou nahore, jako to dela nejakej vidlon na fotkach. a jestli je vyuka karatejutsu stejne kvalitni jako vyuka kenda tak tedy potes pambuh
yosei
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: ned 04. zář, 2005 23:00

Příspěvekod Picard » stř 14. pro, 2005 0:12

neni to spatny, ale soke Karl Marx byl lepsi http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... pic&t=1252 :) 9ty dan AZ za 10 let, to je teda slabota...

(btw to ze drzi boken obracene by zas az tak nevadilo - abych citoval ceskeho klasika - teoreticky to je mozne, ale v praxi se to nevyuziva :D Spis, ze to drzi jak motyku :) )
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod patrik » stř 14. pro, 2005 9:38

Ptej se a zjistíš, že ten pán nemá soudnost...

Ptej se
- kdo mu udělil 9. dan
- kolik zemí je ve "světové asociaci karate džucu"
- kdo ho učil ostatní disciplíny, které prý vyučuje (kendžucu, iaidžucu... apod.)

http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... 9352#19352

Protože mi do šopíku chodí nakupovat různí zákazníci, mám možnost i zhodnotit, cože to pán učí...

Tedy:

zákaznice: "potřebujeme nějaké zbraně, na soustředění"
já: "jaké zbraně?"
zákaznice: "co to máte mít, Toníku*"
Toník: "meč nebo tyč"
já ukazuji bokken (bó momentálně nemám)
Toník: "anebo nunčaku a tonfu"
to mě zarazilo "takže co vlastně potřebujete?"
Toník: "to je jedno, sensei říkal, že si máme přivézt nějakou zbraň"

*jméno si nepamatuji

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod jox » stř 14. pro, 2005 12:49

patrik píše:zákaznice: "potřebujeme nějaké zbraně, na soustředění"
já: "jaké zbraně?"
zákaznice: "co to máte mít, Toníku*"
Toník: "meč nebo tyč"
já ukazuji bokken (bó momentálně nemám)
Toník: "anebo nunčaku a tonfu"
to mě zarazilo "takže co vlastně potřebujete?"
Toník: "to je jedno, sensei říkal, že si máme přivézt nějakou zbraň"

Sorry ale si vobchodník na baterky. Proč si neprodal M16 ??? :twisted:
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod psvoboda » čtv 15. pro, 2005 12:52

patrik píše:Ptej se a zjistíš, že ten pán nemá soudnost...

Ptej se
- kdo mu udělil 9. dan
- kolik zemí je ve "světové asociaci karate džucu"
- kdo ho učil ostatní disciplíny, které prý vyučuje (kendžucu, iaidžucu... apod.)

Patrik


Asi tak nějak :D Založit si občanské sdružení, či sportovní svaz (karate jutsu ninja do 8) ) je Tvé právo, zaručené ústavou. Uděláš stanovy, zkušební řád a kliďopíďo si udělíš skromně 9.dan. Zda se u Tebe bude někdo učit (zpočátku určitě) je jiná věc. Ale až se někdo z takových studentů setká s někým, kdo má třeba "jen" 5.DAN (např. S. Akita), tak budou koulet očima a začnou silně pochybovat.

Nic proti karate-jutsu ani 9.danům.

Oss, Sob
psvoboda
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 55
Registrován: pát 23. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod psvoboda » čtv 15. pro, 2005 15:02

Jé to je paráda :D :D :D Teď jsem si našel čas na ty stránky kouknout. SUPER :roll: Já mám za sebou 15 let karate, 5 let kobudo a 3 roky aikido +- ještě další umění (různé semináře a tak). Padat tedy trošku umím, ohanět se klackem, tonfou, nunchakou a bokkenem taky. Je fakt, že sai mě moc neoslovila. Myslíte, že by mi udělili ... ať nežeru třeba 4.dan karate-jutsu ? 8O

Za každej líznutej styl jeden stupeň - a kdo má víc !

To se mi snad jen zdá :lol:
psvoboda
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 55
Registrován: pát 23. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Harutomo_Yasumizu » čtv 15. pro, 2005 15:34

Proč z toho chceš 4 dan? By mě zajímalo proč tě to vůbec napadlo :lol:
Harutomo_Yasumizu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod psvoboda » čtv 15. pro, 2005 15:56

Harutomo_Yasumizu píše:Proč z toho chceš 4 dan? By mě zajímalo proč tě to vůbec napadlo :lol:


Ale no tak :D To je přeci VTIP
psvoboda
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 55
Registrován: pát 23. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Harutomo_Yasumizu » čtv 15. pro, 2005 17:48

Fakt? Já už jsem si myslel, že tu chceš vážně rozjet KARATE JUTSU :)
Harutomo_Yasumizu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

 

Příspěvekod Jendis » čtv 15. pro, 2005 19:40

psvoboda píše:Jé to je paráda :D :D :D Teď jsem si našel čas na ty stránky kouknout. SUPER :roll: Já mám za sebou 15 let karate, 5 let kobudo a 3 roky aikido +- ještě další umění (různé semináře a tak). Padat tedy trošku umím, ohanět se klackem, tonfou, nunchakou a bokkenem taky. Je fakt, že sai mě moc neoslovila. Myslíte, že by mi udělili ... ať nežeru třeba 4.dan karate-jutsu ? 8O

Za každej líznutej styl jeden stupeň - a kdo má víc !

To se mi snad jen zdá :lol:


NIND®ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ............ :arrow:










:arrow: ŇÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁKKKKKKKKKKKKK........ :lol: :lol: :lol:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod tekara » pát 16. pro, 2005 8:51

Nejhorší na tom je, že výše zmíněný pán to myslí naprosto vážně. Znal jsem ho, když ve Zlíně rozjížděl oddíl karate a nebylo to špatné. Ale když kdokoliv podlehne svým představám a stane se naprosto nesoudným, tak to už nestojí ani za jakýkoliv komentář.
tekara
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 137
Registrován: úte 05. říj, 2004 23:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod psvoboda » pát 16. pro, 2005 9:35

ukropcany píše:4sob - štvrtý? S takou bohatou praxou? Ja s takou praxou by som pod 6. nešiel... :D :D :D

Já nevím :? :? Tak pátý ?

Pro Tekara : Svým způsobem to chápu. Dříve se karate a kobudo cvičilo i dohromady. Koneckonců pokud dobře zvládneš karate a vezmeš do ruky okinawskou zbraň, velice rychle si zvykneš. Cvičení s BO je velmi dobrým dobrým doplňkem, který praktikují i někteří velmi solidní instruktoři karate.

Ale udělit si 9.dan? To vlastně znamená, že jsi technicky dosáhl maxima své školy (perfektně jsi zvládl obsažené techniky) a navíc jsi jejím vysokým představitelem. O postavení v hierarchii se na tomto fóru až tak nebavíme, ale o technice a stylu ano.
Pán s 9.danem musí být člověk, který prostě umí a umí dobře. Protože jsem se tu celou dobu vysmíval, bylo by fér se někdy na trénink toho člověka podívat a udělat si názor. Z vlastní zkušenosti však vím, jak vypadá karate v podání 1.danu... A pokud to člověku moc stoupne do hlavy a začne k tomu vyučovat ještě všechny možné a nemožné zbraně a styly, tak je zle. Nechci tím říct, že v karate taky necvičíme s BO či "klackem" a nožem. Jenže to je doplněk, který má velmi daleko ke skutečnému a funkčnímu celku, jaký vyučuje s HANBO např. p. Rožnovják či s nožem p.Cibulka.

Oss, Sob
Naposledy upravil psvoboda dne pát 16. pro, 2005 9:46, celkově upraveno 1
psvoboda
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 55
Registrován: pát 23. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod tekara » pát 16. pro, 2005 12:06

4psvoboda:
Souhlas. Když začínal jeho oddíl, měl pouze 1.dan a v rámci tréninku se cvičilo pouze s bo.
Ostatní (9.dan, různé zbraně atd), jak jsem psal, radši nekomentuji.
tekara
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 137
Registrován: úte 05. říj, 2004 23:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod mamushi » ned 18. pro, 2005 13:47

patrik píše:Ptej se a zjistíš, že ten pán nemá soudnost...

zákaznice: "potřebujeme nějaké zbraně, na soustředění"
já: "jaké zbraně?"
zákaznice: "co to máte mít, Toníku*"
Toník: "meč nebo tyč"
já ukazuji bokken (bó momentálně nemám)
Toník: "anebo nunčaku a tonfu"
to mě zarazilo "takže co vlastně potřebujete?"
Toník: "to je jedno, sensei říkal, že si máme přivézt nějakou zbraň"

*jméno si nepamatuji

Patrik


Neblazni! Zlata zakaznice! Na takovy musis bejt hodnej. Misto tyce, pokud nemas, treba tu nuchaku, radsi 2x, a ten boken a tonfu - oboje hned taky dvakrat, vzdyt v kazdym filmu to je parova zbran - nejaky kvezdice, a vubec, kdo vi co ti na krame jeste lezi. Mysli na zakaznika, aby se pani nemusela obtezovat dvakrat...
Daleko lepsi, nez nejakej neknuba, co se stara, jak ma tyc leta, jestli boken neni do vrtule nebo jak je tezkej...

Ale ty asi nejsi typ, co chce zvracet pri pohledu do zrcadla, takze na B.U. asi tolik nevytriskas...
...but your counsciosness is all you, can take to your grave.
mamushi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 123
Registrován: čtv 09. zář, 2004 23:00
Bydliště: Miya

Příspěvekod patrik » ned 18. pro, 2005 13:50

jox & mamushi

a to jsem Vám ještě nevyprávěl o pánovi, co přišel, že chce světelný meč a o jiném, co mi řekl, že chce vybavení pro dceru-vnučku (?, asi tři roky) na iaidó, aikidó a kungfu, že to všechno umí (pán) a bude jí to učit, ale neví, co na to potřebuje

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod psvoboda » ned 18. pro, 2005 17:29

Patrik : :lol: To je úlet :D Lidé jsou stejně zvláštní. Nebyl ten pán politik? Ti také něco plácnou a v druhé větě to popřou, nebo z ní vyjde najevo, že vlastně neví, o čem mluví.

Ale k tématu... přijde mi zvláštní pojmenovat "školu" Karate-Jutsu, když na pohled většinovou náplň tvoří kobudo 8O
psvoboda
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 55
Registrován: pát 23. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod ruffus » ned 19. úno, 2006 16:39

ja viem preco ma ten chlapik 9. dan.....vo sne sa mu zjavil najvyssi duch karate a povedal mu ze je vyvolenym viest karate v novom mileniu. prikazal mu zalozit svetovu federaciu karate jutsu a udelil mu 9. dan

viem to preto lebo aj mne sa ten duch zjavil a oznnamil mi ze nie je spokojny s cinnostou vyssie uvedeneho majstra, a ze som novy vyvoleny.
takze teraz mam aj ja 9. dan a zakladam svetovu federaciu karate bo-rovicka. kto ma zaujem nech tu necha mail ja sa mu ozvem :D
ruffus
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon 13. úno, 2006 0:00

Příspěvekod Makoto » ned 19. úno, 2006 20:55

A prave kvuli takovym manikum ma jujutsu tak spatne jmeno mezi lidmi, kteri se BU venuji vazne. Proc jujutsu? Protoze pred revoluci se tu jujutsu nikdy neucilo ackoliv tu par jujutsu oddilu bylo (Petras, Konecny, atd.) NIKDY to jujutsu nebylo, pouze judo aplikovane do tzv. jutsu nebo karate aplikovane do jutsu a to vse nazvane jujutsu. Takze vznikaly styly jako prave zde diskutovane Karate jutsu ci wate jitsu do, jie jitsu, atd. Karate ma jine principy (a to nemluvim o pohybech) nez jujutsu, takze spojit tohle dohromady, to chce hodne drzosti a blbosti....
A 9.dan? Frajerina.... jak to tu jiz nekdo napsal, 9. dan znamena, ze ten clovek dosahl maxima v technikach a principech boje. Od nejakeho sesteho danu se udelaji dalsi dany jiz za zasluhy za celozivotni rozvoj dane skoly. To znamena, ze to musi byt vcelku stary pan...hodne stary.
No..ale porovname-li to napriklad se Skopcaky tam ma kazdy druhy 6.-8.dan v jujutsu a tom jim mnohdy neni ani ctyricet....a to nemluvim o Amicich...proste neni to jen ceska specialita.
Vzpomnel jsem si, jak jsme nedavno v Kodani prezentovali sve pojeti jujutsu a docela jsme cuceli, jak skotsti danisti jujutsu nedokazali kopnout tak, aby protivnik ustoupil aspon o krok....paky nasazovali hezky pianko v duchu mezinarodniho pratelstvi, takze clovek mohl kdykoliv behem techniky uniknout...a to nemluvim o protiutoku. Joooo, Polaci to bylo jiny kafe :wink: Proste byl videt ten rozdil v pojeti boje mezi zapadni a vychodni Evropou....mir v srdci vs urvu ti hlavu hajzle :) to jsem asi dost odbocil, ze? :wink: :) Tyhle hybridni skoly me vzdycky vytoci....
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Makoto » ned 19. úno, 2006 20:55

sorry, 2x ta sama zprava :?
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Další

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků

cron