Kde koupit levně katanu

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod Picard » ned 11. pro, 2005 11:18

No jo, ninžové přece, proč mě to nenapadlo :)

No mě je to jedno, ať si každý blbne jak chce, můj point je jen, že nekvalitní napodobeniny mečů jsou nebezpečné (nikdy nevíš kdy tomu vyletí čepel z rukojeti, protože to tam drží jen nějaký plastový šmejd, nebo se tam zlomí něco jinýho, no a už teče krev).

No a samozřejmě pokud nevíš co děláš, tak můžeš zranit sebe nebo někoho poblíž taky i s kvalitním mečem (nebo s čímkoliv jiným špičatým a ostrým).

Prostě jen dobře míněná přátelská rada - opatrně a s rozvahou, než se něco stane.
Naposledy upravil Picard dne ned 11. pro, 2005 17:43, celkově upraveno 1
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod Lear » ned 11. pro, 2005 12:47

Birkov píše:
Lear píše:Mně teda připadá vtipný i fakt, že někdo v ČR se pokouší cvičit nindžucu.. :roll:


Tebe asi překvapuje hodně věcí.
No, ono to vlastně vyplívá již z tvého nicku, Král Lear byl také hodně "překvapen"

Jo, máš pravdu, mě překvapuje hodně věcí.. Třeba to, že někdo, kdo cvičí nějaké karate, běhá po lese v černém hábitu a leze po stromech s napodobeninou katany je zcela vážně přesvědčen, že cvičí jako nindžové třeba z období Heian.. takový kluk by se při setkání s opravdovým nindžou asi hodně divil.. nemyslel jsem to jako útok, jen jako konstatování faktu, že dnes zbyly jen asi dvě rodiny, co kvalifikovaně učí původní formy nindžucu a ty jsou pochopitelně v Japonsku a cizince rozhodně neučí. (možná se nějaká sakra výjimka najde, ale nevím o ní.) takže hrát si na nindžu v Čechách je ztráta času.
Lear
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 98
Registrován: stř 18. úno, 2004 0:00

Příspěvekod Jendis » ned 11. pro, 2005 13:06

já do toho teda nevidím,ale co Bujinkan a Hacumi????
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Lear » ned 11. pro, 2005 13:55

Jendis píše:já do toho teda nevidím,ale co Bujinkan a Hacumi????

Ja taky nejsem zadnej znalec, ale bujinkan a ninjutsu jsou dve ruzny veci.. bujinkan ma udajne navazovat na trenink samuraju v boji beze zbrane..
Lear
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 98
Registrován: stř 18. úno, 2004 0:00

Příspěvekod Birkov » ned 11. pro, 2005 14:17

Přesně to jsem měl na mysli. Co se bujinkanu týče tak ninjutsu rozšířil do ČR Luboš pokorný, který úzce spolupracuje s Hatsumim. A nepřijde mi to jako až taková fraška. Ale každému se líbí něco...

Jinak co se týče názorů na meč, úznávám že patrick a picard v tom mají přehled a věřím, že v boji s mečem jsou opravdu dobří.

Každopádně já jsem si to nakonec tak nějak rozmyslel, než dát 4tis za meč, to si radši koupim autorádio, které využiji každý den :-)

Díky za názory.
Birkov
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon 05. pro, 2005 0:00

Příspěvekod Buji » pon 19. pro, 2005 12:48

Velmi zajímavá a poučná diskuze..

K ninjutsu se vyjadřovat nebudu-je na každém,aby našel to co hledá,s čím se spokojí a co mu vyhovuje.........

Ktěm mečům-
je to tak..v Japanu se dají koupit soupravy(katana,wakizashi)i za 7000yenů..Ale jsou vhodné jen na nácvik tasení,vzdálenosti apod.K žádnému sekání makivar...Se skutečným mečem mají společný leda vzhled...Za schopný meč,dostatečně kvalitní a houževnatý budete muset zaplatit daleko víc..Minimálně 50000kč(opakuji minimálně :lol: )...

Napřečtenou :lol: :lol:
Roman Kurc
Buji
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 58
Registrován: čtv 08. pro, 2005 0:00
Bydliště: kousek od Tachova

Příspěvekod mamushi » úte 20. pro, 2005 18:23

Buji píše:Ktěm mečům-
je to tak..v Japanu se dají koupit soupravy(katana,wakizashi)i za 7000yenů..Ale jsou vhodné jen na nácvik tasení,vzdálenosti apod.


Bohuzel, ale ani na to. Ten kus plechu ve tvaru cepele funguje jen jako jakesi zavazi - proste aby neco bylo uvnitr... Na taseni je ten mec hmotnostne uplne o nicem.

Navic, saja a cepel nejsou spasovany a vevnitr vubec dodelany. Jdou s tim veci, ktery si s realnou cepeli (byt tupe iaito) dovolit nemuzes.

Docela prusvih je taky kolik, drzici cepel. Videl jsem uz

a) preschle
b) nalomene
c) vypadavajici plastove
d) vubec zadne

Tuhle vec si na cviceni vetsinou poridi uplny zacatecnik - a nejsem si jisty, ze tusi, ze prave na ten kolik je potreba dat pozor, nebo cepel pri taseni katapultuje nekam, kam by si vubec nepral...

Slysel jsem, ze se kolem 8000 CZK prodavaji katany od Cold stealu. Nemate nekdo zkusenosti s timhle? kdyz uz neco levne, tak tohle by mohlo byt tema? (Katanu neznam, ale zatim jsem od Cold stealu videl spis dobry az velmi slusny veci)
...but your counsciosness is all you, can take to your grave.
mamushi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 123
Registrován: čtv 09. zář, 2004 23:00
Bydliště: Miya

Příspěvekod patrik » úte 20. pro, 2005 19:15

mamushi píše:
Buji píše:Ktěm mečům-
je to tak..v Japanu se dají koupit soupravy(katana,wakizashi)i za 7000yenů..Ale jsou vhodné jen na nácvik tasení,vzdálenosti apod.


Bohuzel, ale ani na to. Ten kus plechu ve tvaru cepele funguje jen jako jakesi zavazi - proste aby neco bylo uvnitr... Na taseni je ten mec hmotnostne uplne o nicem.

Navic, saja a cepel nejsou spasovany a vevnitr vubec dodelany. Jdou s tim veci, ktery si s realnou cepeli (byt tupe iaito) dovolit nemuzes.

Docela prusvih je taky kolik, drzici cepel. Videl jsem uz

a) preschle
b) nalomene
c) vypadavajici plastove
d) vubec zadne


Taky mám pocit, že tu bylo řečeno, že nejsou na cvičení, ale že je to JEN a POUZE dekorace.

mamushi píše: Tuhle vec si na cviceni vetsinou poridi uplny zacatecnik - a nejsem si jisty, ze tusi, ze prave na ten kolik je potreba dat pozor, nebo cepel pri taseni katapultuje nekam, kam by si vubec nepral...


Jojo, většinou si tihle začátečníci potom ještě dokupují iaitó... a potom se diví 8O

mamushi píše: Slysel jsem, ze se kolem 8000 CZK prodavaji katany od Cold stealu. Nemate nekdo zkusenosti s timhle? kdyz uz neco levne, tak tohle by mohlo byt tema? (Katanu neznam, ale zatim jsem od Cold stealu videl spis dobry az velmi slusny veci)


Tady http://nihonto.manga.cz/aktuality.htm sjeď si dolů. Je tam "recenze"... Nevychází až tak špatně, ;) když si to doděláš.

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Picard » úte 20. pro, 2005 21:28

Na tema nekvalitni repliky jep. mecu se doporucuju precist tohle

http://forums.swordforum.com/showthread ... ond+mekugi

Aneb

Why a wallhanger is extremely dangerous, shown in photos.

Je tam rozebrano nekolik takovych "mecu", po prohlednuti vas urcite snaha cvicit s necim takovym prejde.
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod patrik » stř 21. pro, 2005 6:51

Picard píše:http://forums.swordforum.com/showthread.php?threadid=43606&highlight=second+mekugi


Zatraceně dobrej link

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Seraph » stř 21. pro, 2005 7:04

Lear píše:Ja taky nejsem zadnej znalec, ale bujinkan a ninjutsu jsou dve ruzny veci.. bujinkan ma udajne navazovat na trenink samuraju v boji beze zbrane..


Jen info: Bujinkan a ninjutsu nejsou dvě věci. Bujinkan je souhrnný název pro 9 starých japonských škol; 6 učí bujutsu, 3 učí ninjutsu. Tak před třiceti-čtyřiceti lety se to celé jmenovalo Ninjutsu, ale po tom, co z ninjů udělal Hollywood a některé knihy, se systém přejmenoval na Bujinkan a funguje pod tím tímto názvem 20 roků.
Učí se samozřejmě nejen boj bezezbraně, ale se zbraněmi.
Seraph
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 63
Registrován: pát 19. zář, 2003 23:00

Příspěvekod Buji » stř 21. pro, 2005 8:15

Ten odkaz s replikami je super....

Katana se šroubem-tak pro tu si stačí zajít někam na trhy...a věřím,že nebezpečná je...

K replikám z Japanu- (nemyslím si,že se hodí jen k dekoraci)..........
Záleží spíš na člověku,jakým způsobem ji použije..Pokuď necvičí sám,
ale zkouší si techniky mutodori(boj beze zbraně proti zbrani)např.
proti tasení nebo seku,tak jsou poměrně vhodné...Hlavně neni co
oplakávat,pokud jí vyrazíte někomu z ruky......

Jinak pro Seraph-dobré vystižení bujinkanu...................................
Roman Kurc
Buji
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 58
Registrován: čtv 08. pro, 2005 0:00
Bydliště: kousek od Tachova

Příspěvekod patrik » stř 21. pro, 2005 8:21

Buji píše:K replikám z Japanu- (nemyslím si,že se hodí jen k dekoraci)..........


Ách jo... otázka přeci, není co si myslíš, ale k čemu je určená. Tedy doporučuji obrátit se na výrobce (nikoliv prodejce) a zeptat se "Výrobče, k čemu je určená replika, kterou vyrábíš?"

Skutečnost, že s tím, cosi jde zacvičit je jedna věc, skutečnost, že ten nástroj má úplně jiné vlastnosti, než meč určený na cvičení, je věc druhá.

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Buji » stř 21. pro, 2005 8:51

Ách jo... otázka přeci, není co si myslíš, ale k čemu je určená. Tedy doporučuji obrátit se na výrobce (nikoliv prodejce) a zeptat se "Výrobče, k čemu je určená replika, kterou vyrábíš?"

Skutečnost, že s tím, cosi jde zacvičit je jedna věc, skutečnost, že ten nástroj má úplně jiné vlastnosti, než meč určený na cvičení, je věc druhá.

Nenutim-chápu..... :wink:
Omlouvám se,ale má japonština neni na takové úrovni,abych v japonském obchodě tahal s toho človíčka,který tam ty meče prodával rozumy...
Chtěl jsem jen přiblížit lidem,kteří nemají obnos na koupi kvalitního tréninkového meče patřičných vlastností,jak je to s těmi levnými japonskými kopiemi a jak je možno je použít...
Takže je na každém jak si to vyloží....V žádném případě jsem nechtěl někoho atakovat......
Roman Kurc
Buji
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 58
Registrován: čtv 08. pro, 2005 0:00
Bydliště: kousek od Tachova

Příspěvekod radek » pon 26. pro, 2005 12:04

Zkuste se podívat na stranky www.hayshi.cz.Ted se tam objevila nabídka mečů od f.Hanwei.Je tu celkem dobrá cena v poměru ke kvalitě.
radek
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 10. bře, 2005 0:00

Ninžucu

Příspěvekod graf » sob 22. dub, 2006 15:43

V kolika letech je nejlepší začít s ninžucu? A je vůbec v Praze nějaký oddíl? :?
graf
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát 21. dub, 2006 23:00

Příspěvekod nihara » ned 23. dub, 2006 8:18

Ninjutsu se dnes již nevyučuje! Leda ve speciálních silách armády. Proč to pletete do tohoto fóra? Bylo to o mečích ne?

Na cvičení stačí bohatě bokken. Alespoň se nezraníte. Chcete-li do sebe řezat jako koně tak si ještě pořiďte kendo brnění s helmou na hlavu!

Když si pořídíte dobrej meč asi s ním nebudete ani chtít cvičit. Když se podíváte na ostří, udělá se vám na moment špatně! Není vidět kde končí! Kamarád mi vyprávěl příběh ze svého života, kdy si studentík vzal do ruky mistrovu katanu a z frajeřinky tasil. Uřízl si rovnou téměř 4 prsty své levé ruky. Visely mu na kůži, krev všude kolem a on to ještě ani nevěděl. Nejdříve byste měli trénovat s bokkenem a nejlépe dlouho pod dobrým vedením a pak již budou dotazy ohledně dobrých mečů zbytečné, protože za tu dobu se to jistě dozvíte :-)
nihara
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: čtv 20. dub, 2006 23:00

Příspěvekod ingwe » ned 23. dub, 2006 9:48

2nihara: souhlas, s tou katanou a bokkenem jsi to vystihl pekne...
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Re: Kde koupit levně katanu

Příspěvekod Stranix » ned 20. zář, 2015 20:43

Zdravím,
jak jsem kdesi četl, i u mě se objevila touha mít doma katanu. Nechci zbytečně zakládat nové téma, proto to plesknu sem. Poradil by mi někdo zkušený nějakou/é kvalitní japonské stránky, odkud si lze nechat zaslat do EU nějaký pěkný kousek + náležitosti tohoto podniku? Cenová relace +- 25 000,-. Pokud se někdo najde, předem díky :wink:
Stranix
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned 20. zář, 2015 20:25

Re: Kde koupit levně katanu

Příspěvekod Picard » pon 21. zář, 2015 12:51

Ahoj,

bude to problém - v Japonsku se totiž takto levné meče (repliky mečů, chcete-li) nevyrábí. Tedy pokud chceš opravdu japonský obchod, jak píšeš. Meče je tam dovoleno vyrábět pouze klasickou metodou a takové jsou výrazně dražší. A asi nejdou dost dobře koupit metodou že si někde na eshopu hodím do košíku něco a zaplatím a nechám poslat.

Ocelové meče z moderních ocelí, jaké se prodávají v Evropě (různé Hanweje a jim podobné) se tam prodávat nesmí a není ani možné je tam dovážet, nedejbože vyvážet (nedostanou potřebný certifikát). Ve tebou uváděné cenové relaci se v Japonsku dá koupit kvalitní tréninkový meč s neocelovou čepelí (to se jako skutečný meč nepovažuje a lze s tím nakládat volně).

Dají se také koupit nějaké starší (skutečné) meče za nižší ceny, ale pokud do toho nevidíš a nejsi odborník, tak to moc nedoporučuju, protože akorát naletíš nějakému podvodníkovi.

Pokud bys chtěl opravdový ocelový ostrý meč (repliku meče...) zkus nějaký mezinárodní obchod. Případně nějakého nejaponského výrobce mečů. Na to abych ti poradil co přesně, bys asi musel napsat, k čemu ten meč má sloužit.
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 22 návštevníků

cron