Palce...na rukách

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Palce...na rukách

Příspěvekod Harutomo_Yasumizu » úte 27. pro, 2005 23:20

Dotaz, ještě sem to neviděl nikde řešit.
Stalo se vám někdy že vás třeba při tréninku parťák praštil do pěsti zepředu do palce, až to pořádně zarachotilo v tom druhým kloubu směrem od nehtu?
Nejde o to že by se palec zachytil a nějak vykroutil, ale že se zamáčkne naopak směrem do pěsti. Bolest jak čert. Mě se to stalo poprví před rokem a teď to dělá pravidelně, téměř při každým tréninku. 1 zacvičím, pak ňákej tejden hojím. Před necelým měsícem se tak podařila upravit i druhá ruka. Opravdu lepší demotivaci do cvičení jsem nikdy nezažil, už mě aj jednou popadla myšlenka na všecko se vyjebnout a jen posilovat a kopat mezi nohy, ty palce sou jak prokletý, sem z toho nasranej, strašej mě už při každým pohybu rukou.
Kdyby někoho něco napadlo, budu vděčnej.
Harutomo_Yasumizu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

 

Příspěvekod Panda » úte 27. pro, 2005 23:39

No. kromě rady chytrý horákyně která ti asi moc nepomůže že bys měl víc balit pěst a palec schovávat co nejvíc pod sbalené prsty aby mu hrozilo co nejmenší nebezpečí (ani já na tom v tomhle nejsem moc dobře), mě teď ještě napadlo abys zatínal pěst od malíčku/měl zaťatý jen malíček a ostatní prsty víceméně volně, zabráníš přenosu svalového napětí do palce).
Jinak nepodceňovat doktory, rehabilitace palce je BĚ®NOU praxí a bez ní se bude sám dohrommady dávat těžko, zajdi si určitě za chirurgem, ortopedem.Držím Palce
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Miro » stř 28. pro, 2005 6:10

Nikdy som o takom niecom nepocul (vyklbenie palca je bezna vec, ale zamacknutie dovnutra?), zrejme ide o chronicku, to jest nedoliecenu zalezitost (narazena alebo nastiepena kost atd.), ktorej k obnoveniu staci iba malo... Obehaj lekarov, daj si pokoj s udermi pastou na pol roka a uvidis. Zatial mozes nacvicovat uder otvorenou dlanou. :-) Mam na mysli patu dlane, dlan, spicku prstov atd., dlane sa daju pouzivat roznymi sposobmi aj mimo paste, takze ak s pastou mas problem, tak prejdi na nieco ine, Tvoj styl sa tym vobec nezmeni...

Miro
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Toman » stř 28. pro, 2005 7:06

Panda píše:Držím Palce


To je skoro provokace :lol:
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Harutomo_Yasumizu » stř 28. pro, 2005 12:45

No dobře, zítra navštívím poprvé doktora po svejch :)
Miro: asi to bude pak chtít nějakej strečing, aby dostaly větší vůli co myslíš? Jinak dlaně jsou ok, dělám Hungga.
Panda: no 5 let jsem nevěděl že pěst má bejt sevřená a nikdy sem si neublížil, to asi protože jsem neuměl dát do úderu sílu a soupeři mi ohleduplně nenastavovali své ruce do rány.
Harutomo_Yasumizu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Re: Palce...na rukách

Příspěvekod Hark » stř 28. pro, 2005 23:13

Harutomo_Yasumizu píše:Dotaz, ještě sem to neviděl nikde řešit.
Stalo se vám někdy že vás třeba při tréninku parťák praštil do pěsti zepředu do palce, až to pořádně zarachotilo v tom druhým kloubu směrem od nehtu?
Nejde o to že by se palec zachytil a nějak vykroutil, ale že se zamáčkne naopak směrem do pěsti. Bolest jak čert. Mě se to stalo poprví před rokem a teď to dělá pravidelně, téměř při každým tréninku. 1 zacvičím, pak ňákej tejden hojím. Před necelým měsícem se tak podařila upravit i druhá ruka. Opravdu lepší demotivaci do cvičení jsem nikdy nezažil, už mě aj jednou popadla myšlenka na všecko se vyjebnout a jen posilovat a kopat mezi nohy, ty palce sou jak prokletý, sem z toho nasranej, strašej mě už při každým pohybu rukou.
Kdyby někoho něco napadlo, budu vděčnej.


Nechapu proc se takovy dotazy neresej s ucitelem. Nicmene problemy s palcem vznikaji predevsim spatnym drzenim ruky, ktere by Ti mel ukazat ucitel. Takovy popis Tveho problemu je nedostatecny (nepredstavim si dobre situaci, pri ktere dojde k Tvemu problemu) - pritom staci ukazat a je vsecko jasne. Budu tedy dale predpokladat modelove situace, do kterych jsem se dostal ja.

Pri otevrene dlani by mel byt palec pritisknut k hrane ukazovaku aby vystupoval co nejmene, pri pesti v uderu by mel byt schovany na prvnich kloubech prstu v dlani. Vzdy pritisknuty a zavreny. Spousta lidi pri uderu pesti povoluje malicek nebo palec, ktery pak miri dopredu a precniva narazovou plochu, misto aby byl schovany a neprekazel. Jedina pomoc je si tento zlozvyk odvyknout a soustredit se na spravne provedeni techniky ve vsech aplikacich, formach a cvicich.

Nicmene stale tvrdim, ze je to otazka na Tveho ucitele. Pokud Ti palec vyskakuje, doktor je fajn napad, vypada to na uvolneni vazu (podobne jako nelecene vymknuti kotniku). Kazdopadne dobrou technikou by ses do takove situace nikdy nemel dostat - tudiz reseni neni to vytrpet, ale najit chybu a odstranit ji. A to Ti muze pomoct jen ucitel. Doktor Ti zas muze rict jak to vylecit, ale prevence je v technice.
Uživatelský avatar
Hark
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 612
Registrován: úte 16. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha, Frýdlant nad Ostravicí

Příspěvekod Harutomo_Yasumizu » čtv 29. pro, 2005 10:40

Hark: Učitele nenapadej. Učitel by rád pomohl, řek mi to samí co ty, což je pravda, ale je to pro mí palce neumožnitelný.
Jelikož co se týče toho že by měl bejt palec na prvních kloubech prstů v dlani, to je možný, ale já ho až tam právě neohnu, prostě to nejde, když bych ho vohl nebo spíše se do něj zepředu praštil jak se mi stává tak mi zarachotí vazivo a je ze mě na pár tejdnů stínovej muž, proto by mě zajímalo jesi je u palce reálnej strečing? :)
Sem udělal fotku, né ži si ze mě bude někdo utahovat, je to Realnej Problém, bádám nad ním bezvýsledně už dost dlouho a chci ho vyřešit.
Jinak rengen je OK, takže asi jen natáhlí vaziovo.

Obrázek
Harutomo_Yasumizu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Panda » čtv 29. pro, 2005 12:15

Náhodou jsem si si vzpomněl (snad svými stařeckými výlevy nebudu nikoho nudit) když se mi asi v 15 tak zničili kolena že jsem nemohl ani dodřepnout a trčené přímé kopy z kolene, do té doby můj de fakto jediný způsob boje, byly na dlouho tabu.Tenkrát jsem se začal učit jen obloukové, ale zato tak intenzivně (jiné jsem dělat nemohl) že je dodneška mám nejrychlejší a nejobávanější v okolí, :) všechno zlé je k něčemu dobré.Nevzdávej se BU.
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod CiD » sob 12. srp, 2006 17:40

to co sa tebe stalo nahodou ja poznam ako pekne nechutnu a ucinnu paku proti uchopom, inak suhlasim s tym ze by si mal udierat otvorenou dlanou (take tensho je dobra alternativa) az dovtedy kym nebudes mat problemy
CiD
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 107
Registrován: pát 11. srp, 2006 23:00

Příspěvekod smouk-street » ned 13. srp, 2006 12:34

no ty jo me se to stalo taky...sel sem s tim k doktorovi a zjistil sem ze sem mel brutalne vyhozenej palec takze mesic hojeni a tedka musim dalsi dva mesice protoze prej jinka kdyz se to narazi a prasti do toho a poradne se to nezahoji tak palec na vyhozeni a operace ze..takze bejt tebou pekne zaletim bud za ortopedem nebo na chiru...
smouk-street
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob 20. lis, 2004 0:00
Bydliště: Přerov

 

Příspěvekod hefaistosh » ned 13. srp, 2006 19:01

Co se týče toho strečingu tak ti poradím co jsem dělal s palcem,když jsem měl úraz v práci,kdy mně vlítla do palce střepina od kladiva a naštípla mi šlachu.Tak po ošetření u doktora mi to dali do sádry a po sundání jsem chodil na rehábko,kde mně to nejdřív nahřejvali ve vodní lázni,a potom s palcem cvičily.No a abych to urychlil tak jsem si doma natočil vodu tak teplou,abych tam udržel ruku,a asi tak čtvrt hodinky,dvakrát denně jsem s palcem cvičil.Stačí svírat ruku v pěst,a vždy,když to povolí tak sevřít víc.Jo jenom pro upřesnění,s tou rukou cvičit pod vodou,bude stále prohřátá.
hefaistosh
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř 25. kvě, 2005 23:00

Příspěvekod Harutomo_Yasumizu » pon 14. srp, 2006 7:42

Díky, ta lázeň by mohla bejt na to strečovaní ok. Se to snažím hlavně posilovat, i když to de palec docela těžko. No a hlavně pokud to de tak tam nestrkat pěst to je totiž prokletý, když zavřu pěst tak i kdybych byl doma sám tak to do něj od někud přiletí :lol:
Harutomo_Yasumizu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod DrGlock » sob 21. říj, 2006 20:36

Největší nepřítel palce jsou boxerský rukavice. Už podruhé se mi stalo, že jsem hák špatně trefil zasáhl soupeře do hlavy palcem a našrotoval ho do sevření. Když se mi to stalo cca před rokem, tak celkem pohoda, natažený šlachy, po pár týdnech přestal bolet. Tentokrát jsem si asi nadrtil oba klouby a když už konečně po týdnu a půl zmizel otok, zůstala mi na druhým kloubu nějaká hrča. Nevíte co by to mohlo být? Možná si zajdu na rentgen.
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00


Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků

cron