Bujinkan czech dojo

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Bujinkan czech dojo

Příspěvekod Lukin » úte 29. lis, 2005 10:51

Zdravim všeci fightery. Půl roku cvičím tchaj-ti, baví mě to, ale rád bych vyzkoušel něco nového, co se dá skutečně použít v sebeobraně (ve vší úctě k tchaj-ti si myslím, že ubránit se na ulici, dokáže jen hodně zkušený taičista). Zkrátka stránky bujinkanu mě zaujaly natolik, že zvažuju s ním začít. Chtěl bych se zaptat zkušenějších než jsem já, co o bujinkanu víte a jestli probíhají tréninky v Českých Budějovicích, nebo někde v jihozápadních Čechách (okolí Domažlic). Trošku se bojím, aby to z tchaj-ti nebyl moc velký skok, ale když člověk chce, dá se zvládnout všechno :D . Každopádně si rád přečtu všechny názory a odpovědi. Díky moc
Lukin
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 17. říj, 2005 23:00

 

Re: Bujinkan czech dojo

Příspěvekod Raptor » úte 29. lis, 2005 11:38

Lukin píše:Zdravim všeci fightery. Půl roku cvičím tchaj-ti, baví mě to, ale rád bych vyzkoušel něco nového, co se dá skutečně použít v sebeobraně (ve vší úctě k tchaj-ti si myslím, že ubránit se na ulici, dokáže jen hodně zkušený taičista). Zkrátka stránky bujinkanu mě zaujaly natolik, že zvažuju s ním začít. Chtěl bych se zaptat zkušenějších než jsem já, co o bujinkanu víte a jestli probíhají tréninky v Českých Budějovicích, nebo někde v jihozápadních Čechách (okolí Domažlic). Trošku se bojím, aby to z tchaj-ti nebyl moc velký skok, ale když člověk chce, dá se zvládnout všechno :D . Každopádně si rád přečtu všechny názory a odpovědi. Díky moc



Hmm, a u koho cvičíš Taiji? Mě teda rozhodně nepřipadá, že by Taiji bylo nepoužitelné v sebeobraně a na ulici, ba přímo naopak - ale to je čistě otázka přístupu k informacím a tréninku.

Jinak jsem koukal, že Bujinkan CZ Dojo je spojen se jménem Dr. Hatsumiho, což by měla být záruka kvality. V Plzni a Domažlicích se cvičí takhle:

Bujinkan Czech Dojo:

Plzeň:
Kde: Gymnázium Fr. Křižíka, Husovo Náměstí 9, Plzeň
Kdy: Úterý
Od: 18:00
Do: 19:30

Domažlice:
Kde: Kulturní dům Zahořany, Domažlice
Kdy: Pondělí a čtvrtek
Od: 17:30
Do: 19:00
Martin
香港楊家太極拳 / Heung Gong Yeung Gar Tai Gik Kuen
admin
http://www.taijiquan.cz
http://www.yangtaiji.com
Raptor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 553
Registrován: ned 12. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Milar » úte 29. lis, 2005 12:06

Taky by mě zajímalo u koho cvičíš Tai Ji. Já cvičím v Brně u p. Kurfursta a je to fakt dost dobrý. Rozhodně si nemyslím, že to není použitelné pro sebeobranu. Ne nadarmo se o taiji říká, že je to box nejvyššího vrcholu.
Milar
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř 19. říj, 2005 23:00

Příspěvekod psvoboda » úte 29. lis, 2005 12:47

Ahoj, taky jsem zachytil, že za Bujinkanem Czech stojí soke Hatsumi. V Čechách to zastřešuje tuším p.Pokorný.
Kvalitu českých instruktorů nedokážu posoudit, neviděl jsem. Nicméně Hatsumi by měl být zárukou kvality, jak již bylo napsáno.

Oss, Sob
psvoboda
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 55
Registrován: pát 23. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Seraph » úte 29. lis, 2005 22:05

Tréninky v Českých Budějovicích

* Husova 622/45
* Mezi zastávkami Výstaviště a U parku - vedle Eurotelu.
* úterý od 20.30 hodin
* Kontaktní osoba : Michal Minařík - +420 777 990 362
Naposledy upravil Seraph dne pon 09. led, 2006 22:36, celkově upraveno 1
Seraph
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 63
Registrován: pát 19. zář, 2003 23:00

Příspěvekod Buji » čtv 08. pro, 2005 4:20

Koukám,že informovanost je tady stoprocentní :roll:
Roman Kurc
Buji
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 58
Registrován: čtv 08. pro, 2005 0:00
Bydliště: kousek od Tachova

Příspěvekod Miro » čtv 08. pro, 2005 6:32

A ja by som len dodal, ze takto sa to taiji nikdy nenaucis. Nie je lepsie pouvazovat nad tym, ci Ti stoji za to vediet dva styly polovicne, resp. ci ma vobec zmysel pokracovat v taiji...

Miro
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Seraph » čtv 08. pro, 2005 6:47

Buji píše:Koukám,že informovanost je tady stoprocentní :roll:


Tak nějak jsem nepochopil na co narážíš ....
Seraph
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 63
Registrován: pát 19. zář, 2003 23:00

Příspěvekod Buji » pát 09. pro, 2005 1:45

Neber si to vůbec špatně...Myslel jsem to tak,jak jsem to i napsal..
Roman Kurc
Buji
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 58
Registrován: čtv 08. pro, 2005 0:00
Bydliště: kousek od Tachova

Příspěvekod Seraph » pát 09. pro, 2005 7:11

Ok. Mně jenom zmátl ten smajlík s rolujícíma očima, což vypadalo spíš výsměšně. :wink:
Seraph
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 63
Registrován: pát 19. zář, 2003 23:00

 

Příspěvekod majkx » čtv 29. pro, 2005 18:03

To Lukin, cvičil jsem Bujinkan cca. 3 roky, převážně jsem dojížděl na semináře a dojížděl jsem, sem tam do Vyškova na tréninky. Byl jsem ze cvičení dost nadšený, někdy to dost bolí, ale které cvičení ne že :D , když se trochu cvičení v Bujinkanu otevřeš tak zjistíš, že to člověku dá něco i po duševní stránce. Jako BU bych ho charekterizoval, že je hodně komplexní a (na vlastní kůži ověřené), je to opravdu BU, který ti umožní uchránit svoje zdraví na ulici(takových BU je samozřejmě více). Takže já bych to klidně zkusil, přinejmenším si rozšíříš obzory, a pak zjistíš jestli ti to sedne na tělo nebo ne. Pokorný je, i v globálním měřítku, osobnost, v rámci Bujinkanu. Při cvičení Bujinkanu dostaneš jen to co si zasloužíš, když při cvičení nemáš na víc, tak si nemůžeš koupit nějaký stupeň či dan. Tohle cítění je staré tak 5 let, ale myslím, že se zase tak moc nezměnilo.
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 459
Registrován: úte 08. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Shaolin » sob 31. pro, 2005 0:28

Ahoj, osobně se domnívám, že na to jdeš špatně. Bojová umění se neučí proto, abych ses ubránil. Ulice je úplně o něčem jiném. Sebeobrana je jen součást boj. umění. Pokud chceš bitky, doporučuji kick box a nebo thajský box... A přechod z TAICHI..? No otázkou zůstává, jak dlouho jej cvičíš a co jsi od něj čekal. Osobně se nechci nikoho dotknout, ale u nás tai-chi nikdo skoro neumí... Většina to dělá kvůli zdraví, ale sestavy cvičí jako spartakiádu, je třeba znát dokonale anatomii pohybu a těla, pracovat s aurami, vědět, jak se pohyby rukou čistí meridiány a podobně....
Chan Shaolin Si & Dju Su Kung Fu je styl boj. umění z pohraničí Číny a Mongolska. Mimo jiné se skládá z 9. forem Velký drak, 18 tradičních a dechových cvičení a tvrdé reálné sebeobrany. Rád odpovím na dotazy a připomínky. SHAOLIN
Shaolin
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: pát 30. pro, 2005 0:00
Bydliště: 739 01 Baška-Hodoňovice 137, okr. Frýdek-Místek

Příspěvekod DMC » sob 31. pro, 2005 3:47

To sem rad ze mi to konecne nekdo vysvetlil! Bojova umeni nejsou na to, aby ses ubranil, bojova umeni jsou na to, aby ses nechal zmlatit! Ted uz mi vic veci, co se normalne cvici, pripada daleko pochopitelnejsich. Svata prostoto....

A Lukine, radsi toho Taiji nechej, protoze zjevne jsi TOHO nehoden. Budes muset chodit to kickboxu a rvat se tam jako zvire. A do konce zivota se budes na ulici muset bat, ze te potka nejakej mistr Taiji a pohne ti aurou. Svata prostoto....
DMC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 395
Registrován: čtv 27. bře, 2003 0:00

Příspěvekod pavela » sob 31. pro, 2005 4:41

O stylu Chan Shaolin Si & Dju Su Kung Fu nikdo nikdy v Číně neslyšel.. Ale když máte ty meridiány a aury tak nevim :? ...
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod pavela » sob 31. pro, 2005 4:45

mimochodem systémem Taiji se dá naučit stejně rychle a stejě účinně prát, akorát se to musí studovat stejně usilovně a stejně bolestivě jako ostatní. A taky komplexně. Taiji je bu JAKO KA®DÝ JINÝ. (bohužel na západě je to mnohdy spíš "taj či" :oops:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Diskuse...

Příspěvekod Shaolin » sob 31. pro, 2005 9:44

Pro kolegu mistra diskutéra, pokud máte pochybnosti, jakýkoli vyhledávací server zná pojem Chan Shaolin Si. Jinak je vidět, že o bojovém umění jste "vyžral" pravděpodobně všechnu moudrost světa a znáte všechny styly vč. jejich obsahu. Tak to gratuluji, musíte mít úžasnou paměť, když jsou jich tisíce...
No a pro dalšího mistra diskutéra. Vy se učíte bojovému umění proto, abyste někomu "rozbil hubu"...? Tak to vás úpřímně lituji, určitě se s tímto názorem dostanete velmi, velmi daleko...
Chan Shaolin Si & Dju Su Kung Fu je styl boj. umění z pohraničí Číny a Mongolska. Mimo jiné se skládá z 9. forem Velký drak, 18 tradičních a dechových cvičení a tvrdé reálné sebeobrany. Rád odpovím na dotazy a připomínky. SHAOLIN
Shaolin
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: pát 30. pro, 2005 0:00
Bydliště: 739 01 Baška-Hodoňovice 137, okr. Frýdek-Místek

Re: Diskuse...

Příspěvekod irzounek » sob 31. pro, 2005 10:02

Shaolin píše:Pro kolegu mistra diskutéra, pokud máte pochybnosti, jakýkoli vyhledávací server zná pojem Chan Shaolin Si. Jinak je vidět, že o bojovém umění jste "vyžral" pravděpodobně všechnu moudrost světa a znáte všechny styly vč. jejich obsahu. Tak to gratuluji, musíte mít úžasnou paměť, když jsou jich tisíce...


Zdar a silu,
Neber si to osobne, muzes byt prima chlapik, mas v profilu mezi svymi zajmy "skauting" :-) a to je mi mimoradne sympaticke, ale tzv. "Chan Shaolin Si Dju Su Kung Fu" opravdu v Cine neexistuje a tudiz o nem mohli slyset pouze jako o vynalezu pana "Prof. Dr. Sifu Tze Chen Tao Tze Dschero Khan Gerard Karel Meijers " (pro ty co nevedi, jedna se o jednu osobu mnoha jmen) z Holandska a castecne pana Klause Postgease z Nemecka. Vznik a historie tohoto stylu viz. :
http://www.argedon.de/akka/history/shaolin_kempo.htm
nebo
http://www.egnoka.de/de/shaolin-chi-kempo-historie.htm
cest
yw
Ivan Rzounek

Ivan Rzounek's WingChunKuen Research
www.wing-chun.cz
Facebook - https://www.facebook.com/ivanrzounekwingchun
irzounek
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 427
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Legerova 34, Pha 2, 120 00, ČR

Příspěvekod Shaolin » sob 31. pro, 2005 10:13

Nazdar Ivane, my se v podstatě známe. Svého času jsi ve Frýdku - Místku byl. Tvé tradice pokračují dále, neboť se toho ujal u nás Jindra Mašek (tehdy to byl jiný kolega, ale ten se spíše oddal jízdám na horském kole - taky změna :-) ). A ke stylu, máš pravdu, náš styl je - s nadsázkou řečeno - slátanina z mnoha zdrojů, má ovšem solidní zázemí a spoustu kvalitních trenérů i instruktorů, ať už se do Evropy dostala prostřednictvím mistra jakkoli. A jeho kořeny také nejsou jen holým výmyslem. Nemá zde ale cenu rozebírat chodníčky původu toho či onoho směru, je to asi něco jako rozebírat trenéry, kteří přišli od kolotočů.... :-) (však ty víš)...
Chan Shaolin Si & Dju Su Kung Fu je styl boj. umění z pohraničí Číny a Mongolska. Mimo jiné se skládá z 9. forem Velký drak, 18 tradičních a dechových cvičení a tvrdé reálné sebeobrany. Rád odpovím na dotazy a připomínky. SHAOLIN
Shaolin
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: pát 30. pro, 2005 0:00
Bydliště: 739 01 Baška-Hodoňovice 137, okr. Frýdek-Místek

Příspěvekod irzounek » sob 31. pro, 2005 10:20

Shaolin píše:Nazdar Ivane, my se v podstatě známe. Svého času jsi ve Frýdku - Místku byl. Tvé tradice pokračují dále, neboť se toho ujal u nás Jindra Mašek (tehdy to byl jiný kolega, ale ten se spíše oddal jízdám na horském kole - taky změna :-) ). A ke stylu, máš pravdu, náš styl je - s nadsázkou řečeno - slátanina z mnoha zdrojů, má ovšem solidní zázemí a spoustu kvalitních trenérů i instruktorů, ať už se do Evropy dostala prostřednictvím mistra jakkoli. A jeho kořeny také nejsou jen holým výmyslem. Nemá zde ale cenu rozebírat chodníčky původu toho či onoho směru, je to asi něco jako rozebírat trenéry, kteří přišli od kolotočů.... :-) (však ty víš)...


Zdar,
nerozebiram kvalitu nebo schopnosti lidi, to v zadnem pripade. Jen veta "Chan Shaolin Si & Dju Su Kung Fu je tradiční styl boj. umění z pohraničí Číny a Mongolska" proste nesouhlasi :wink: .
Pozdravuj kluky az je potkas :-) !
cest
yw
Ivan Rzounek

Ivan Rzounek's WingChunKuen Research
www.wing-chun.cz
Facebook - https://www.facebook.com/ivanrzounekwingchun
irzounek
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 427
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Legerova 34, Pha 2, 120 00, ČR

Díky, vyřídím...

Příspěvekod Shaolin » sob 31. pro, 2005 10:28

Chlapy rozhodně pozdravím, no a už jsem si vzpomněl, tehdy to tady trénoval Roman ©varc. No a až někdy tady budeš, můžeme třeba zajít někdy na oběd do Jadranu (zvu tě) :-)
Chan Shaolin Si & Dju Su Kung Fu je styl boj. umění z pohraničí Číny a Mongolska. Mimo jiné se skládá z 9. forem Velký drak, 18 tradičních a dechových cvičení a tvrdé reálné sebeobrany. Rád odpovím na dotazy a připomínky. SHAOLIN
Shaolin
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: pát 30. pro, 2005 0:00
Bydliště: 739 01 Baška-Hodoňovice 137, okr. Frýdek-Místek

Další

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků