KARATE-Pásky

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

KARATE-Pásky

Příspěvekod Jendoklada » úte 03. led, 2006 22:27

Začal jsem chodit na karate ,ale jako každého zacatecnika a laika v bojovych umenich by me zajimalo za jak dlouho(vim ze je to individualni)
dostane clovek bily pasek :D
Jendoklada
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte 03. led, 2006 0:00

 

Příspěvekod Low » stř 04. led, 2006 0:30

jak kde, v nejakejch stylech je jen proto aby ti nepadalo kimono a zadny zkousky na nej nedelas a vezmes si ho hned jak mas kimono
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod graver » stř 04. led, 2006 7:59

Každá federace by na to snad měla mít nějaké limity. V našem dódžó je nějaká informace vyvěšená (shotokan - na bílý pásek min. 3 měsíce při tréninku 2x2 hod. týdně, věk tuším 6 let), ale zdroj neznám - možná je to lokální úprava.
Na tom ale nezáleží - na každý STV jsou předepsané kata a kihon a tvůj sensei ti určitě řekne, jestli na to už máš. Takže je to jen na tobě, pokud na to z nějakých obskurních důvodů spěcháš.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod pucmaz » stř 04. led, 2006 11:58

.
Naposledy upravil pucmaz dne úte 30. pro, 2014 18:31, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod Toman » stř 04. led, 2006 12:10

Já jsem kedysi (cca 14 let zpět) cvičil bez pásku.
Tzn. horní část se svazovala takovými kaničkami uvnitř, čili to normálně drželo, ale neměl jsem pásek (vypadalo to skvěle příšerně) :lol:
Obrázek
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod tekara » stř 04. led, 2006 14:17

My jsme karategi ovazovali bílou šňůrou. A je pravda, že větší radost než z bílého pásu jsem snad už neměl.
tekara
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 137
Registrován: úte 05. říj, 2004 23:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod graver » stř 04. led, 2006 15:05

Ano, kdo ještě nemá STV, cvičí v tom, v čem se mu cvičí pohodlně - já třeba v těch teplákoch. Samozřejmě to musí jít trochu s dódžó etiketou - dlouhé kalhoty, ze kterých neleze pytlík, triko aspoň s krátkým rukávem, abych nevypadal jak nudista. Někdo cvičí v kimonu a váže si ho tkanicí jak ©vejk podvlékačky, někdo má bílé obi, i když ho mít nemá. Obojí je imho trochu neúcta - přece jen dělám tradiční karate, ne řeckořímský zápas a gi bez obi není kompletní. Mimo to je mi to jedno - necvičím kvůli pásku a kimonu, ale kvůli sobě a když ten pásek nebudu mít ještě dalších x let, taky se nepodělám. Na druhé straně, bez kimona není tak krásně slyšet ten svist při cuki :D
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jendoklada » stř 04. led, 2006 16:06

JE to presne tak jak rikal graver

Ja taky cvicim karate kvuli sobe ale nerikejte ze jste nemeli radost kdyz jste dosahli uplne PRVNIHO pasku :D
Jendoklada
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte 03. led, 2006 0:00

Příspěvekod Jendoklada » stř 04. led, 2006 16:42

jo a je to skola tradicniho karate
Jendoklada
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte 03. led, 2006 0:00

Příspěvekod Harutomo_Yasumizu » stř 04. led, 2006 18:46

Měli byste se podívat na Karate Kida, přece Mijagi měl dobrý hlášky, zvlášť ohledně tohodle :) Mimochodem, teď mám velkej černej pásek, předtím jsem měl 5 let bílej, alespoň jsem dřív neměl problémy jak kámoš, kterej dělal já nevím už zelenej a nadával že s ním odpáskovali úplňí lemplové :lol:
Harutomo_Yasumizu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

 

Příspěvekod graver » stř 04. led, 2006 19:20

4Jendoklada: jo, radost z jakéhokoliv pásku bych měl - protože když mi můj sensei řekne, že na to mám a mám si STV udělat, tak tím oceňuje mé schopnosti a potvrzuje nějakou úroveň. Ale můj cíl to není.
4Harumoto: jo, Myiagi to viděl správně. Ale natírat plot a leštit auto jako Daniel-san bych nechtěl :wink:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod RBR » stř 04. led, 2006 19:35

Low píše:jak kde, v nejakejch stylech je jen proto aby ti nepadalo kimono a zadny zkousky na nej nedelas a vezmes si ho hned jak mas kimono


Souhlas, u nás máš bílý řemen hned, aby ti keikogi drželo pohromadě. První řemen na který se dělají zkoušky je, myslím, žlutý (pokud se to zase nezměnilo). Už to moc nesleduji. Pásky jsou pro děti a začátečníky, aby dostali aspoň nějakou odměnu za tu svoji dřinu, než se jim to začne vracet jinak.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Jendoklada » stř 04. led, 2006 19:38

tak to ja si ten svuj bilej budu muset vydrit :D 8)
Jendoklada
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte 03. led, 2006 0:00

Příspěvekod RBR » stř 04. led, 2006 20:15

Jendoklada píše:tak to ja si ten svuj bilej budu muset vydrit :D 8)


To já musel taky. Zkoušky byly po 3 měsících a dostali jsme to za odvahu (byl to děs a hrůza). První řemeny se dávají na povzbuzení. Stačí když odchodíš všechno jak máš (nic nezapomeneš) a nebudeš mít v katě okno. Možná vás proženou fyzicky, aby jste měli pocit, že to nemáte zadarmo.
Tady se technice ještě nedá mluvit. Všechno příjde časem.

RBR
Naposledy upravil RBR dne stř 04. led, 2006 21:52, celkově upraveno 1
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Jendoklada » stř 04. led, 2006 20:21

akorat ted me napada nejsou nekde na internetu obrazky a popisy ?
chtel bych karate trenovat i doma 8O
Jendoklada
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte 03. led, 2006 0:00

Příspěvekod RBR » stř 04. led, 2006 20:43

Jendoklada píše:akorat ted me napada nejsou nekde na internetu obrazky a popisy ?
chtel bych karate trenovat i doma 8O


Čeho? Základních technik, kat? Na internetu je toho moře. Zadej jsi do googlu jméno katy nebo techniky, kterou chceš najít a ve výsledcích se můžeš vesele hrabat, ale je ti to na nic. Radši dávej pozor na treninku a doma si zkoušej to co jsi tam dělal, to bude lepší přístup.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Jendoklada » stř 04. led, 2006 21:36

jo to jsem myslel
dik
Jendoklada
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte 03. led, 2006 0:00

Příspěvekod raduz » čtv 05. led, 2006 8:39

A co takto trenovat doma to , co Ti uklazal trener v telocvicni? 8O
Nechapem, ked mas ucitela, preco chces trenovat podla napr. internetu, alebo knihy..... :idea: . Teda predpokladam, ze chces trenovat to iste. Ak si chces pribrat nieco ine, tak potom je to ina rec.
raduz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. lis, 2004 0:00
Bydliště: NMnV

Příspěvekod graver » čtv 05. led, 2006 9:00

4Jendoklada: já jsem přišel do dódžó jako začátečník někdy v půlce roku (cvičebního), takže jsem si musel sám nastudovat terminologii, etiketu, základy texchnik (statické - tedy postoje, údery a kopy se z obrázků nenaučíš). Začátečníci už to měli za sebou a nikdo se mně extra nevěnoval. Pak už je to opravdu jen o tréninku - obrázky a videa tě to nenaučí.
Kata: já jsem měl i na taikyoku shodan embusen, nákresy, videa atd. - trápil jsem se učením sekvencí, pořadím pohybů... Drželo mě to tak 3 týdny, pak mi řekl syn, abych se na něj díval a dělal to po něm - a bylo vymalováno. Zapomeň na všechno kromě cvičení. Kata mají svou logiku a když jsem ji pochopil já jako starý pes, který se už těžko něco učí, tak ty určitě.
Fakt je, že jen tělocvična nestačí - musíš i doma a nejlíp mít někoho aspoň o kousek napřed, aby ti pomohl.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod psvoboda » čtv 05. led, 2006 10:13

Jendoklada píše:akorat ted me napada nejsou nekde na internetu obrazky a popisy ?
chtel bych karate trenovat i doma 8O

Jak napsal RBR, trénuj doma to, co si odneseš z tréninků. Na webu toho najdeš spousty, ale taky najdeš spoustu bludů, které nebudeš schopen v této fázi tréninku rozpoznat (bez urážky). Už jsem viděl i chlapíka, který se chtěl naučit Jion kata (ve stylu Shotokan) a tak si stáhnul video. Moc se divil, když pak zjistil, že video bylo ve stylu wado-ryu :lol:

Co se týče pásků, většinou se začíná od bílého, ale vlastně až první zkouškou jej "získáš". Jsem ovšem zastánce toho, aby s ním lidé cvičili od začátku, pokud si zakoupí gi. Prádelní šňůra je poněkud... komická.

Oss, Sob
psvoboda
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 55
Registrován: pát 23. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Další

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků