KAPAP

bojová umění a válka, vycvik bodyguardů, speciální jednotky, combat shooting...

Příspěvekod Jendis » pát 20. led, 2006 10:47

V Novém čísle Fighters magu je odkaz na lidi,co tu KAPAP cvičí.....článeček o Jimu Wagnerovi.....ti lidi s ním spolupracují.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

 

Příspěvekod Moshe » sob 21. led, 2006 0:33

majkx píše:To Moshe, díky, že si tu hodil ten link na kapap, už jsem si byl zacvičit(mám to jen 12 km, tak jsem neodolal) a jsem maximálně spokojený, začnu kapap cvičit pravidelně, tak ještě jenou dík. Majkx

Chlape, celkem ti závidím 8) , že to máš za humny. Doufám, že se to rozšíří a že si to jednou budu moci zacvičit tady u nás. Anebo alespoň někdy přijedu na seminář :lol:
Moshe
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: pon 13. zář, 2004 23:00
Bydliště: Na strahovskym vršku

Příspěvekod Fung » ned 22. led, 2006 11:28

Kdo máte zájem o článek o KAPAP v pdf, napište mi mailovou adresu.
Fung
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 59
Registrován: ned 22. led, 2006 0:00

Příspěvekod NAIA » ned 22. led, 2006 20:43

majkx píše:To Moshe, díky, že si tu hodil ten link na kapap, už jsem si byl zacvičit(mám to jen 12 km, tak jsem neodolal) a jsem maximálně spokojený, začnu kapap cvičit pravidelně, tak ještě jenou dík. Majkx

Cau chlape, trochu se rozepiš. Jakej je L.Matula učiel, co tréninky? Nasazení, realita atp....
Jedu tam za 3 tydny tak ať vím co to bude... Dik
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod majkx » úte 24. led, 2006 9:47

To Naia a Moshe, já jsem zatím absolvoval jenom 1x individuálku-2 hoď cvičení a předtím přijel Láďa ke mně domů původně na 15 minut, aby mi osvětlil co a jak a nakonec z toho bylo 120 minut diskuze :lol: . No, vychází se z boxerského střehu, pro mě naprd, protože jsem nikdy neboxoval, jinak já se zatím učím boxerské techniky, údery, lokty,lowkick, kolena, ale tím podobnost s thajským boxem končí. Než se mi povedlo úspěšně zatáhnout krk, tak aby se mi na něho nedostal, tak jsem ho měl kvalitně pomačkaný a pobodaný cvičným nožem :lol: . Láďa používá spoustu pomůcek k výuce, co si dovezl ze zahraničí, např. když jsem jel údery na hlavu, tak měl místo lapy z nějaké hmoty udělanou hlavu 1 ku 1, takže máš hned odezvu jak se dá pokračovat prsty na oči a tak. Trénink je dost ostrý, já jsem po 5 letech necvičení kupa hnoje, ale i tak byl testík na břicho, mám teď ten svůj pivní mozol v barvách rozkvetlé zahrady :lol: , a to mě dost šetřil mám pocit, že ten trénink je ještě mnohem tvrdší, při tom cvičení mě v rámci mých možností dost ždímal, takže jsem párkrát nebyl daleko od toho se tam vyvrátit. Jinak mi trochu vysvětlil na jakých principech to stojí, takže já jsem to pochopil, že každý člověk má vrozené obrané reflexy a z toho se vychází, např. když po tobě někdo něco hodí, tak se trochu přikrčíš a zdvihneš ruce aby sis chránil hlavu no a z toho se pak vychází. Mě například si nechal takový princip vyzkoušet, tak max. 8 krát a pak mě zase nechal kopat techniky holení a kolenem na koule a lowkick, měl dvojtého šuspika, takže jsem jel skoro na plno, když už jsem byl v kyslíkovém dluhu a měl tunelové vidění, prostě v řiti, tak po mě natvrdo vystartoval a já jsem ho tím principem, aniž bych uvažoval, "sejmul", nevím jak to popsat, bylo to strašně přirozené asi jako chůze, nemusíš přemýšlet, jde to samo, paráda. Když mě vydrtil, tak jsme skočili na cvičení s nožem, samozřejmě vysvětlil, že zraněný budu vždycky, ukázal co může člověk při boji obětovat a co ne, no pak si nechal ukázat jak bych se bránil proti bodnutí já, tuhle část nebudu popisovat, není co. Útok s nožem probíhal dost realisticky bodal do mě a sekal jak feťák s amokem, takže zjistíš, že si mrtví ani si neuprdneš. Pak mi dal nůž a bodal jsem a sekal já, taky jak blázen, najednou buc a mě vypadl nůž z ruku, ruka ochromená a jenom jsem čučel. Takže mi vysvětlil jak na to, dal si chrániče předloktí a bodal na mě jenom spodním způsobem, ale plnou silou a různou rotací zápěstí a z různých stran, kdy měl nůž schovaný v ruce tak jak se to učí muklové, že do poslední chvíle nůž nevidíš anebo ho nevidíš vůbec, dokud se mi nezačalo dařit mu tím principem vyrazit nůž z ruky, což se nakonec začlo dařit a i přes chránič zažil asi podobný pocit jako já předtím 8) . Pak jsme najeli na techniku odzbrojování střelné zbraně zblízka, paráda, nejlepší co jsem kdy viděl a i jako policista zažil, ukázal mi vlastně dva principy, jeden z krav magy a jeden z kapapu, já jsem šel do toho z kapapu, připadal mi lepší, je vyvinutý tak, že při odzbrojování to neohrožuje další lidi, a dovolí to útočníkovi max. jenom jeden výstřel, uchopení zbraně je takové, že další výstřel už nepadne. Takže zase si nechal ukázat jak bych odzrojoval já, zase trapné, pokaždé odstřelen. Pak mi vysvětlil co a jak a jelo se, takže jsem odzbrojoval zepředu, z boku, za chůze, v sedě, při tom to bylo vše reálné, když se mi to nepodařilo tak mě odvalil, anebo se se mnou o tu zbraň rval jako ve skutečnosti, malá lahůdka pokročilý studenti se učí principy jak přežít proti zbrani i na vzdálenost 5 metrů. Pak jsem to začal mít docela za své a začalo se v odzrojování dařit. Cvičné střelné zbraně byly k nerozeznání od pravých, fungovaly stejně a vyzkoušel jich proti mně víc. Jinak součástí tady toho cvičení bude cvičení i proti něco jako paintbelovým zbraním, ale nejsou to paintbolky, ale věrné repliky origoš zbraní, takže zjistíš jestli ti to odzbrojování funguje nebo budeš od barvy. Jinak Láďa je dost v pohodě, otevřená hlava, nebrání se novým poznatkům, např. při odzbrojování v sedě mě taky nechal dělat si to tak trochu mým způsobem, hlavně když jsem zachoval princip z kapapu. Trénuje se dost ostře, Láďa, když skládal instruktorské zkoušky ve ©védsku, tak skončil se zlomenými žebry :lol: . Jeho zájem o výuku je upřimný, de vidět, že ho to strašně baví, když už mi skončila individuálka, tak byl tak rozjetý, že chtěl pokračovat dál. Já jsem zatím lepší sebeobranu pro ulici nezažil, ale upozorňuju, že o mně platí v prdeli jsem byl, hovno jsem tam viděl. Jak jsem napsal, já jsem maximálně spokojený, a ty principy když je srovnám se svými zkušenostmi policisty, tak musím napsat, že věřím, že by se mi na ulici hodně zvětšila pravděpodobnost přežití. Prostě dobře to ti Izraelci vymysleli. Jo není to BU, já bych to definoval jako sebeobranu a military systém. Takže, když to zhrnu, tak se cvičí realisticky, tvrdě a rychle ty principy přejdou do krve. Doufám, že Vám to chlapi takhle stačí, další slohovku už psát nechci :lol:.
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 459
Registrován: úte 08. lis, 2005 0:00

Příspěvekod majkx » úte 24. led, 2006 9:52

Ještě, Láďa studuje komplexní Izraelské Martial arts plus systém Jima Wagnera.
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 459
Registrován: úte 08. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » úte 24. led, 2006 10:50

Díky za super článeček......jo,trošinku to znám za SCARSu(dokud to za něco stálo).....takhle nějako by to mělo vypadat.Klidně piš dál,tyhle "slohovky" jsou prima..... :wink: (Ještě bys mohl něco napsat o té spolupráci s Jimem Wagnerem,jestli by se Ti chtělo....ale,udělej samostatnej Thread-klidně tady v armádních systémech).....dík.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod majkx » úte 24. led, 2006 13:08

To Jendis, díky za pochvalu :oops: . Jinak, na to, že jsem byl zatím jenom na jednom tréninku, jsem toho naslintal dost. Nechci se nějak víc rozepisovat, Láďa mi tak velmi zhruba něco řekl, ale já se necítím psát o něčem o čem vím zatím prd. V pátek du zase na individuálku, a pak už každý týden 2x soukromku plus každou sobotu jeden pravidlený trénink s více studenty. Zeptám se Ládi, jestli tady můžu něco ventlilovat z toho co mi řekl, protože psát o svých dojmem z tréninku, na to už mi řekl ať si píšu co chci ať pozitivní či negativní, ale reprodukovat mojí cestou jeho poznatky, bych si připadal dost drze a trapně. Ještě jsem zapomněl napsat, že např. při tom odzbrojování se vyučuje i určitá psychologie jak a na co se dívat, aby si útočníka ještě víc nenasral, jak pózou těla vyvolat iluzi velkého strachu a bezrannosti a tak. Jinak má parádní kolena ze vzdálenosti sotva deset centrimetrů, jsem to vždycky dostal tak dobře do haksny, že mi ztuhla a nemohl jsem jí chvíli použít v boji :lol: .
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 459
Registrován: úte 08. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » úte 24. led, 2006 13:21

No jasný,já ani nechtěl,abys tady prezentoval nějaké info a principy...od toho je trénink.A co se týká té psychologie...jojo,vím,o čem mluvíš...semotamo jsem tu už něco naťuknul,ale jen trošinku... :wink:
Ta psychologie je na tom jedna z nejdůležitějších ..... :wink: 8) A není to jen při konfliktu samém,ale už před začátkem toho celýho tanečku....konflikt začíná dlouho předtím,než dojde k prvnímu fyzickému kontaktu-kromě případů,kdy je tomu jinak.... :wink: :twisted: :twisted:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod NAIA » úte 24. led, 2006 13:33

Tak jak to pospisuješ tak by měl vypadat sprvnej trénink. Už se fakt těším až si pořádně zabouchám. Dík za info
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Angus » úte 24. led, 2006 14:15

majkx píše:Jinak má parádní kolena ze vzdálenosti sotva deset centrimetrů, jsem to vždycky dostal tak dobře do haksny, že mi ztuhla a nemohl jsem jí chvíli použít v boji :lol: .

Pamatuji si jej ještě před mnoha lety jako technicky velmi výborně vybaveného karatistu, mimochodem cvičil tolik odsuzovaný "sportovní šotókan" :lol: .
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod majkx » stř 25. led, 2006 14:05

To Jendis, samozřejmě máš s tou psychologií pravdu, tomu se při cvičení bude věnovat velká pozornost, líbí se mi že má k tomu Láďa i dost, řekl bych laicky, právnický pohled, kdy se bude učit jak tu situaci zvládnout tak, aby si neskončil po zpacifikování útočníka jako obviněný nebo se sdělovačkou a tak, čemuž já, díky svojí profesi, přikládám velký význam.
To Angus, souhlasí :lol:, já jsem kdysi trénoval shotokan pod ©koďákama co taky cvičili u ®išky.
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 459
Registrován: úte 08. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Angus » stř 25. led, 2006 14:14

majkx píše:To Angus, souhlasí :lol:, já jsem kdysi trénoval shotokan pod ©koďákama co taky cvičili u ®ižky.

Svět je malý :wink: , Peťa k nám jezdí občas na tréninky, on totiž začínal u mne.
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod jox » stř 25. led, 2006 14:46

majkx píše: nebo se sdělovačkou
Čto takoje ? :oops:
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Skateordie » stř 25. led, 2006 15:50

to majkx: z toho co tu citam sa mi to vidi velmi zaujimave. Najma tie psychologicke veci by sa mi dost hodili. Tie psychologicke veci vyzeraju byt dost prepracovane v tych armadnych systemoch, lebo su rozhodujuce pre preziti (napriklad pri strete s pistolov) a potom sa to da dobre pouzit aj na beznejsie veci. Ked som si cital tie tvoje clanky, tak som sa od nich nemohol odtrhnut :P. Nevies ci bude mat dajake seminare na Slovensku?
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Příspěvekod Fireball » stř 25. led, 2006 22:32

Jendis píše:No jasný,já ani nechtěl,abys tady prezentoval nějaké info a principy...od toho je trénink.A co se týká té psychologie...jojo,vím,o čem mluvíš...semotamo jsem tu už něco naťuknul,ale jen trošinku... :wink:
Ta psychologie je na tom jedna z nejdůležitějších ..... :wink: 8) A není to jen při konfliktu samém,ale už před začátkem toho celýho tanečku....konflikt začíná dlouho předtím,než dojde k prvnímu fyzickému kontaktu-kromě případů,kdy je tomu jinak.... :wink: :twisted: :twisted:


Zdar.

Presne tak.
To isté sa učí v SCARSe ale učí to aj G.Thomson, ten má hodne rozpracovanú predbojovú taktiku + aj to čo sa deje vďaka adrenalínu v nás a ako ho využiť vo svoj prospech. Okrem toho psichológiu útočníka ma celkom dobre rozpracovanú aj Hock Hochheim, ktorý sa venuje reálnemu boju hlavne nožom.

Pat
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Příspěvekod Skateordie » čtv 26. led, 2006 10:00

Nemate niekto dajaky kontakt na tych typkov, ktory ucia armadne systemy a maju prepracovanu psychiku? Myslim niekde na SVK, pripadne v Cesku.
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Příspěvekod Fireball » čtv 26. led, 2006 10:17

Skateordie píše:Nemate niekto dajaky kontakt na tych typkov, ktory ucia armadne systemy a maju prepracovanu psychiku? Myslim niekde na SVK, pripadne v Cesku.


®e by ja?

Pat
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Příspěvekod Jendis » čtv 26. led, 2006 10:30

co se týká SCARSu,tak na SVK asi jedině Ty..... :wink: :lol:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Fireball » čtv 26. led, 2006 11:17

Jendis píše:co se týká SCARSu,tak na SVK asi jedině Ty..... :wink: :lol:


Ale už mám aj nejaké skúsenosti s J.Wagnerom ;)

Pat
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

PředchozíDalší

Zpět na armádní a combat systémy...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků