Měkké tříslo

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Měkké tříslo

Příspěvekod BENNY » pon 23. led, 2006 13:18

Ahoj všichni!
Chci se vás zeptat jestli s tímto někdo z vás trpí, jak posiluje břicho a všechno ohledně týhle problematiky.
BENNY
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 57
Registrován: pát 13. kvě, 2005 23:00

 

Příspěvekod uniq » pon 23. led, 2006 14:33

definuj presnejsie co je Mekke trieslo? Kazdy si to moze vyjasnit inak!
uniq
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 93
Registrován: ned 11. zář, 2005 23:00

Příspěvekod BENNY » pon 23. led, 2006 14:39

BENNY
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 57
Registrován: pát 13. kvě, 2005 23:00

Příspěvekod BENNY » pon 23. led, 2006 14:42

Slyšel jsem, že když se posiluje břicho, tak by se to mělo zlepšit, ale nevím jaké cviky, nebo jaký tréninkový program mám zvolit :( Za každou radu budu vděčnej
BENNY
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 57
Registrován: pát 13. kvě, 2005 23:00

Příspěvekod BENNY » pon 23. led, 2006 18:58

Byl. On mi řekl,že bud začnu posilovat břicho, nebo mam s BU konec. Říkal ale, že neví jaký se na to dělaj cviky. Prý se dřív nohama opisovala abeceda ve vzduchu. Rád bych na to zjistil co nejvíc cviků
BENNY
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 57
Registrován: pát 13. kvě, 2005 23:00

Příspěvekod jox » pon 23. led, 2006 19:44

Jednou jsem se ňáký rehabkový cviky na břicho naučil. Pokusim se ti je popsat. Zatim si sežeň ňákou podložku na cvičení. Nejlíp 2cm Karimatku, rozhodně ne postel ;-) .
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod BENNY » pon 23. led, 2006 20:00

OK
BENNY
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 57
Registrován: pát 13. kvě, 2005 23:00

Příspěvekod jox » pon 23. led, 2006 20:19

Ňákej rehabilitační "bratr" ti to určitě řekne líp, ale než se doptáš:

Nejdřív jak ležet.
Lehneš na záda, pokrčený kolena, chodidla na karimatku.
Nohy sou rovně - tj. mezi kolenama i mezi chodidlama je mezera - co já vim asi na pěst.

U páteře musíš strovnat 3 věci a furt se k tomu vracet.

Bederní páteř: ®ádný vyspulování zadku! Bederní páteř musí bejt narovnaná, tj. dotýkat se karimatky. Když na to zapomeneš, začnou uvnitř pracovat úplně jiný svaly, cvik zničíš a nadělá víc škody než užitku.

Krční páteř: Taky narovnat. Přitisknout se ti asi nepodaří, ale musíš aspoň "zasunout šuple" - tj. zasunout zpátky zbytečně vystrčenou bradu.

Ramena: Nesmíš je nechat líně vyjíždět dopředu a ven, jako by sis je nechával utrhnout. Lopatky ti je maj stahovat dozadu dolu (dozadu dolu vzhledem k tělu co stojí).
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod jox » pon 23. led, 2006 20:29

Cvik na dolní břicho:
Ze správnýho lehu zvednaš kolena tak, že stehna jsou svisle a holeně vodorovně. Máš teda pravý úhly u kyčle i u kolena - no najdi si takovou polohu, kde je akorát to rozhraní, kdy musíš/nemusíš zapínat břišní sval dole pod pupíkem, aby ti ty nohy držel.
Teď jsi určitě prohnul tu bederní páteř a vodlepila se ti vod karimatky, páč jsi na ní zapomněl. Nafackuj si a srovnej. A taky krk a ramena.

No a ted opatrně kolena přehupuj přes to rozhraní - dej je trošku níž (začni třeba jen o 10 cm), aby se ti ten sval zapnul. 3 dechový cykly do břicha. Pak kolena spátky, aby se sval vypnul. To celý několikrát.

Až si cvik vošaháš, můžeš kolenama zajíždět i níž (to je těžší), a až ti břicho trošku zesílí, tak ještě níž. Měřítko je jasný - jakmile se ti nebude dařit snadno držet forma (ta baderní a krční páteř a ramena - a to se ti dnes při "psaní abecedy" určitě nepodaří), děláš to moc. Nezáleží na ňákejch výkonech, ale na tom dělat to správně a denně.
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod jox » pon 23. led, 2006 20:45

Cvik na rovnej břišní sval:
Dělá se po předchozím cviku.

Správnej leh, tj. chodidla na karimatce.
Přizvedni vobě natažený ruce vpřed, prsty ti vyjdou někam skoro vedle kolen.

S výdechem pusou (nejlíp "foukat") pomalu tahem (! žádný hmitání, to je něco úplně jinýho !) jdou prsty dopředu a míjej kolena. Lepší představa: krční jamka se blíží ke kolenům. Tak se snáz vyhneš tý CHYBĚ, že vytahuješ ramena za pohybem - ne, musí platit pořád, že lopatky dozadu dolu. A né abys šel dopředu bradou! To si zesláblý břicho chce ulevit a tělo chce podvádět - a naznačuje větší pohyb bez skutečný práce břichem.

Pohyb se vůbec nedotahuje krční jamkou až ke kolenům, ale jen tolik, aby se neodlepovaly chodidla vod karimatky - a teď příde ta správná chuťovka - aby se vod karimatky nevodlepovaly ani horní hrany pánevní kosti - ty co máš u ledvin. Pak to teprve za něco stojí :twisted:

Vracíš se s nádechem, stejně pomalym tahem, cejtíš, jak se ti páteř postupně vrací na karimatku.
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

 

Příspěvekod jox » pon 23. led, 2006 20:50

Cvik na šikmej břišní sval:
Podobně jako na ten rovnej, ale křížem. Prsty levý ruky jsou kousek napravo vod pravýho kolene atd. Najdi si ten správnej stupeń překroucení, kdy si ten sval dokonale vychutnáš :twisted: .
Varianta pro později: Ruka nemusí bejt vpředu, ale může bejt složená za hlavu. Ale musíš si mnohem víc hlídat tu chybu, že bys šel dopředu bradou, čelem, nebo dokonce loktem. Loket musí bejt vedle tebe, ne před tebou - to by sbalením úplně zlikvidoval formu. Dopředu bys měl jít jaksi vnitřkem trojúhelníka tý složený ruky.

Tak sem se to učil já a tak si to moje skleróza zapamatovala. Pod dohledem vodborníka je to ale samozřejmě 100x lepší.
Naposledy upravil jox dne pon 23. led, 2006 20:53, celkově upraveno 1
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod BENNY » pon 23. led, 2006 20:51

Díky Joxi! Seženu karimantku a budu se podle toho řídit
BENNY
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 57
Registrován: pát 13. kvě, 2005 23:00

Příspěvekod jox » pon 23. led, 2006 20:56

Fajn :)
Proč 2cm karimatku ti bude jasný hned napoprvé. Na tenký tě to přestane příliš brzo bavit, páč si budeš vobrušovat hrany kostí. Na matraci zas neudržíš správně bederní páteř, protože nebudeš mít dostatečnou voporu.

Užij si to :twisted: :lol:
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod jox » pon 23. led, 2006 21:09

A eště zakončení:
Jakejkoli cvičenej sval se nakonec MUSÍ vždycky protáhnout. Samotnýmu ti to bude přijemný.
Třeba malou kobru: Lehneš na břicho, všecko rovně.
Dáš předloktí na zem vedle hrudníku (trochu pod, jak se vejde), a zvedneš se hořejškem do voblouku. Nepřehánět to, hlavu nezakláníš, je v prodloužení trupu. Užíváš si jemnýho natahování břišních svalů, žádný přetrhávání šlach, žádný lámání v bederní páteři. Jde jen vo protažení.
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Angus » úte 24. led, 2006 8:31

Joxi, díky, po dlouhé době se objevilo v diskuzi něco pořádného.
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod Jan » úte 24. led, 2006 11:04

Ty cviky tady jsou moc pěkný to jo, ale nejlepší by bylo a mohu to vřele doporučit, cvičení pod dohledem profesionálů. Velice doporučuji cvičení pilates (ne není to nic s míčem). Rozvíjí hluboké svalstvo celého těla, zaručuje pružnost a což je pro tebe asi hlavní, zejména buduje svalstvo břicha. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že to opravdu funguje, už po čtyřech cvičeních, jsem byl schopen udělat most ze stoje. Jen musíš překousnout, že na to choděj samý ženský, ale neboj není to nic na způsob aerobiku. Pokud budeš mít dotazy, ptej se.Čau :)
Jan
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 60
Registrován: úte 15. bře, 2005 0:00

Příspěvekod jox » úte 24. led, 2006 14:57

Jan píše:Ty cviky tady jsou moc pěkný to jo, ale nejlepší by bylo a mohu to vřele doporučit, cvičení pod dohledem profesionálů.
Rozhodně!
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod BENNY » úte 24. led, 2006 16:04

Jan píše:Ty cviky tady jsou moc pěkný to jo, ale nejlepší by bylo a mohu to vřele doporučit, cvičení pod dohledem profesionálů. Velice doporučuji cvičení pilates (ne není to nic s míčem). Rozvíjí hluboké svalstvo celého těla, zaručuje pružnost a což je pro tebe asi hlavní, zejména buduje svalstvo břicha. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že to opravdu funguje, už po čtyřech cvičeních, jsem byl schopen udělat most ze stoje. Jen musíš překousnout, že na to choděj samý ženský, ale neboj není to nic na způsob aerobiku. Pokud budeš mít dotazy, ptej se.Čau :)


Nevíš náhodou v jakých městech se to trénuje? Já jsem z rakovnického okresu (jestli ti to něco říká) a kdyby to bylo někde poblíž, tak bych to rád vyzkoušel.
BENNY
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 57
Registrován: pát 13. kvě, 2005 23:00

Příspěvekod Snooorri » stř 25. led, 2006 10:26

Ja sem nasel cviceni, ktery ti sice k svalum na brichu moc nepomuze, ale bude tvrdy jak šutr. Mlátiš se do bricha čím dal tvrdsima predmetama (pesti ,cinky, železo...) a kombinujes to s masáží a hlubokým dýcháním (pozor!- dech duležtý). Vyskousel sem to a je to ucinna metoda.
Snooorri
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 245
Registrován: stř 18. led, 2006 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jan » stř 25. led, 2006 11:46

Je mi líto, jsem z Prahy a ani tydy se to necvičí na každém rohu. Zkus si to vyhledat na internetu. Většinou se to cvičí v nějakejch sportovních centrech, určitě tam něvo takovýho budete mít. Přeju hodně štěstí. :)
Jan
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 60
Registrován: úte 15. bře, 2005 0:00

Další

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků