Won Hwa Do

hapkido, musado, taekwondo ITF, WTF, GTF, tang soo do...

Příspěvekod Fireball » sob 28. led, 2006 22:54

ghost7 píše:Dakujem Vam, budem sa snazit... :)

Ak by chcel niekto vidiet "pure" WHD, mojimi ocami nech sem napise a ja mu rad odpoviem...


Napíš nejaké princípi na ktorých funguje.

Pat
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

 

Příspěvekod Skateordie » ned 29. led, 2006 10:06

ghost7 píše:Dakujem Vam, budem sa snazit... :)

Ak by chcel niekto vidiet "pure" WHD, mojimi ocami nech sem napise a ja mu rad odpoviem...


Na jasne, ze napis, ved prave tu mas sancu WHD aspon zcasti ocistit.
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Příspěvekod ghost7 » ned 29. led, 2006 10:19

WHD ako uz bolo spominane je korejske boj. umenie. V preklade znamena cesta harmonie v kruhu. Zalozil ho Great Grandmaster Han Bong Ki v rou 1972. Ako zakladny pohyb vyuziva kruhove pohyby, ktore su podstatou bytia na zemi (atomy, elektrony...) a posobia relaxacne na klby. WHD ma 40 foriem (nieco ako katy v karate), zatial je znamych iba 20. Su rozdelene do 4 skupin po 5 foriem. Kazda skupina reprezentuje jeden smer (dopredu, dozadu, dolava, doprava). Prvych 5 foriem tvoria zaklad, su v nej vsetky zakladne pohyby, ktore sa potom pouzivaju vo vyssich formach. Ako som si vsimol WHD sa prvkami podoba ma zmes karate, aikida, tae kwon da, juda a inych boj. umeni. Ja tam pridavam aj prvky armadnych technik :) WHD je formov skor sebaobrany a zjednotenia tela a mysle. Nie su ziadne zapasy ako v karate alebo jude. Technicke stupne sa trochu podobaju stupnom v TKD. Zakladna filozofia, ktoru ucim je: Konfliktom treba predchadzat, nie ich vyhladavat. Ak zacne boj je to zlyhanie...

Velmi dobre je to popisane na www stranke: http://www.whdlm.wz.cz/main.php v sekcii "co je WHD", kde najdete vsetko co by ste mali o WHD vediet...

To by bolo tak v rychlosti vsetko ak sa chcete spytat na nieco konkretne smelo do toho...
ghost7
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: MT

Příspěvekod Fireball » ned 29. led, 2006 10:45

Zdar.

Čo myslíš pod pojmom armádne techniky?

Pat
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Příspěvekod ghost7 » ned 29. led, 2006 12:15

Chodim uz 5 rokom na vysoku vojensku, mame tu kurz sebaobrany a boja zblizka. Nieco som tam pochytil... Nieco podobne ako tvoj SCARS, len je to poskladane z roznych armadnych kurzov... Na WHD treningoch pouzivam rozne veci ako paky, odvadzacie techniky, techniky na prehladavanie ludi, obrana proti nozu, pistoli... Lopatku a samopal som este nepouzil... :) (nemam ich k dispozicii) Asi vies co tym myslim ;-) Je to trosku ine ako WHD, ale sem tam to tam zapadne...
ghost7
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: MT

Příspěvekod kurt78 » ned 29. led, 2006 20:10

4ghost7

dlho poznam ludi co tam chodia a dokonca aj ja som bol asi na 3treningox a na jednom seminari s korejcami. takze netrepem len tak.
cisto hypoteticky by mozno, keby sa texniky whd ucili normalne ako bezne bojove umenie to jest najma sparing, lapy, timing a podobne mozno by aspon priemerne fungovalo, ae aspon co ja som zazil bola hroza prakticka... s kecami a pistalkou......

otazka na teba: ake JKD? chcem meno kto a odkial je clovek co s nim cvicite JKD?? bo o JKD sa dost zaujimam a poznam na slovensku zopar ludi co sa mu snazzia venovat, tak ma to zaujima. /apropo: vie o tom mooon?/
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 11. říj, 2004 23:00
Bydliště: SR

Příspěvekod san » stř 01. úno, 2006 1:57

:lol: moon vie o vsetkom :lol: aj o Tebe,si uz z NEHO namesacny...Daj si pozor,mozes vypadnut z okna... :lol:
san
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: stř 01. úno, 2006 0:00
Bydliště: Slovenska republika

Příspěvekod loser » stř 01. úno, 2006 10:22

to Ghost7: tomu nejak nerozumiem: "WHD ma 40 foriem (nieco ako katy v karate), zatial je znamych iba 20." :? :o :o
loser
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 07. říj, 2004 23:00
Bydliště: Trenčín, Praha, Kolín

Příspěvekod Fireball » stř 01. úno, 2006 10:56

Zdar.
To je možné tak, že ešte nie su vytvorené.
Tak ako TKD verzia GTF sa odtrhla od ITF a postupne ribia nové zostavy.

Pat
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Příspěvekod loser » stř 01. úno, 2006 11:00

tak ako vedia ze ich bude 40??
loser
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 07. říj, 2004 23:00
Bydliště: Trenčín, Praha, Kolín

Příspěvekod Makoto » stř 01. úno, 2006 12:03

loser píše:tak ako vedia ze ich bude 40??

Protoze jim to rekl Moon a ten vi vsechno :wink:
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Panda » stř 01. úno, 2006 14:01

Víte co, kritizovat umí každej :lol:
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod loser » stř 01. úno, 2006 14:13

ja nekritizujem, len som sa slusne opytal lebo mi to nedavalo zmysel ("...40 foriem z toho je znamych len 20...")
loser
loser
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 07. říj, 2004 23:00
Bydliště: Trenčín, Praha, Kolín

40foriem

Příspěvekod san » stř 01. úno, 2006 23:54

Stary pan Velmajster whd Han Bon Ki zostavil 40 foriem tak ,ze urcil 8 smerov zo stredu horizontalneho kruhu pre mozny pohyb tela.Do tychto 8 smerov sa cvici po 5 foriem,ktore reprezentuju siroku paletu technik napr.na nohach v postoji,na zemi v lahu,vo vzduchu vo vyskoku,a prechodoch cez pady a vstavania,...Ked sa niekto rozhodne whd cvicit,tak zacina len s prvym smerom od stredu kruhu do predu - 5 foriem,kym dosiahne urcitu uroven potrebuje aspon 400 treningov.Ak cvici kazdy den potrebuje na to viac ako 1 rok.Na zakladne pochopenie umenia whd staci zvladnut 4 smery od stredu:dopredu,dolava,doprava,dozadu kazdy po 5 foriem,teda spolu 20 foriem.Kazda forma je ako kniznica,resp. urcity pohybovy princip s potencialom mnozstva technik:bloky,udery,kopy,seky,paky,hody,tlaky,atd.Preniknut hlbsie do umenia whd sa da len na zaklade poctiveho praktizovania.Velmajster Han hovori ze 1000 treningov whd je kvalifikacia pre adepta whd,10000 treningov je kvalifikacia pre majstra whd.Ak niekto cvici kazdy den,potrebuje na dosiahnutie tejto urovne 27,4 rokov...V SR sa whd cvici od roku 1992,preto v tomto umeni je u nas zatial malo skusenych ludi. :lol:
san
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: stř 01. úno, 2006 0:00
Bydliště: Slovenska republika

Příspěvekod Fireball » čtv 02. úno, 2006 0:05

A vlastne ten zakladateľ pred tým čo cvičil alebo z čoho, na základe čo ho vytvoril WHD?

Pat
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Příspěvekod san » čtv 02. úno, 2006 0:26

Han Bon Ki je zo starej konfucianskej rodiny a je potomkom, ktory zdedil mudrost samanov.Na otazku co cvicil pred uvedenim whd na plac neviem presne odpovedat.Jedno vsak viem,ze mladi muzi v Korei tradicne zapasia v style,ktory je nieco medzi sumo-judo-karate a mlady Han bol v tomto zapase vychyreny prebornik.
san
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: stř 01. úno, 2006 0:00
Bydliště: Slovenska republika

Příspěvekod raduz » čtv 02. úno, 2006 8:36

Co myslis pod - mudrost samanov? To s tymi 27- rokmi, hm, to sa asi takto neda aplikovat na kazdeho. (ludia su vsakovaki, zrucnejsi, menej zrucni, chapavejsi, menej chapavi ... a tak.) cize je to varaiabilne - niekdo to moze zvladnut aj za 10 rokov... a to sa netyka len WHD.

Kde v SR si mozem okrem BA pozret trening WHD?
raduz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. lis, 2004 0:00
Bydliště: NMnV

Příspěvekod kurt78 » čtv 02. úno, 2006 10:45

raduz píše:..
Kde v SR si mozem okrem BA pozret trening WHD?


tu: http://www.wonhwado.tk
ak prides do martina mozme ist spolu, celkom by ma zaujimalo kam sa to tam ubera..
xudence deti..
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 11. říj, 2004 23:00
Bydliště: SR

Příspěvekod san » čtv 02. úno, 2006 12:57

Korea je historicky prepojena so starou mongolskou rasou-zlty ludia,ktorych povod suvisi s prapredkom Kainom.Podla knihy Genezis,Kaina posadol hnev,zavrazdil svojho brata,bol prekliaty Bohom,...Posadnutie hnevom je ked clovek ma najcastejsie nejaku krivdu voci druhemu cloveku.Krivda je emocialna energia schopna hlboko zasiahnut intelekt cloveka,moze sa sirit nefyzickym sposobom,...Mudrost samanov je v shopnosti eliminovat tuto energiu inou energiou,co sa navonok prejavuje urcitym ritualnym spravanim.V tradicnej korejskej spolocnosti su samani uznavany liecitelia a duchovny radcovia napr.tak ako v krestanskej spolocnosti boli exorcisti,resp.tak ako v modernej spolocnosti su psychiatri,...resp.tak ako v bojovych umeniach hlboko kultivovani jedinci...
10000treningov je kopec na ktory treba vyliest,kvoli jedinecnemu vyhladu a odmene v podobe pocitu a skusenosti prave z toho vyhladu.Na kopce vedu rozne cesty,klukate no aj strme.Ak budes trenovat napr.2 krat denne mozes tu cestu urazit za 13,7rokov...
:lol:
Osobne ma potesi ,ked sa najde priatel,ktory bude dost silny na sdielanie mojej cesty.
:wink:
san
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: stř 01. úno, 2006 0:00
Bydliště: Slovenska republika

Příspěvekod kurt78 » čtv 02. úno, 2006 13:55

san píše:...... so starou mongolskou rasou-zlty ludia,ktorych povod suvisi s prapredkom Kainom.....


SAN ------> Obrázek

omez to chlape!!
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 11. říj, 2004 23:00
Bydliště: SR

PředchozíDalší

Zpět na korejská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků