thajska mast

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

thajska mast

Příspěvekod Tedd » čtv 02. úno, 2006 8:57

ahoj, nekde sem tady cetl o nejlepsich mastickach na modriny atak...poradite ???diky
Tedd
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: sob 26. lis, 2005 0:00

 

Dit Da Jow

Příspěvekod Raptor » čtv 02. úno, 2006 10:26

Co vím, tak na modřiny, zhmožděniny, podvrknutí a podobně je výborný přípravek (tonikum) tradiční čínské medicíny:

鐵打酒
Dit Da Jow / Tiě Dǎ Jiǔ / Tit Da Jau
doslovně "Iron Hit Wine"

Měla by to být buď mast nebo tekuté mazání složené z různých bylinek naložených v alkoholu po dost dlouhou dobu, po kterou zraje.

Na netu se dá koupit, ale je to docela skok do tmy, protože z komerčních a časových důvodů údajně bývá dost Jow urychlených a nejsou tak silné, jak by mohly a měly být.
Martin
香港楊家太極拳 / Heung Gong Yeung Gar Tai Gik Kuen
admin
http://www.taijiquan.cz
http://www.yangtaiji.com
Raptor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 553
Registrován: ned 12. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod kurt78 » čtv 02. úno, 2006 10:39

thajska mast je boxing akurat ju zacinam pouzivat vyzera, ze to pomaha. :)
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 11. říj, 2004 23:00
Bydliště: SR

Příspěvekod Raptor » čtv 02. úno, 2006 10:56

Kdyby si chtěl někdo připravit vlastní Dit Da Jow, tak tady jsou suroviny na jeden z mnoha druhů - obecný přípravek na podporu při tréninku ®elezné dlaně:

Obrázek

Návod zní: suroviny je třeba rozemlet a rozsekat a pak nechat macerovat ve 4 litrech vodky po dobu 3 měsíců a déle. Čím dýl, tím líp. Používat zevně na zhmožděniny, podvrknutí, ... při počátečních fázích vnitřních zranění lze užívat i vnitřně.

Podrobnosti: http://www.hunggar.net/ditda.htm
Martin
香港楊家太極拳 / Heung Gong Yeung Gar Tai Gik Kuen
admin
http://www.taijiquan.cz
http://www.yangtaiji.com
Raptor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 553
Registrován: ned 12. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod pm » čtv 02. úno, 2006 11:32

dit da yeuk jau (= lecebny alkoholovy macerat, slouzici k lecbe zraneni vzniklych padem ci uhozem) se da koupit v kazde cinske lekarne. i objednavky pres internet u znamejsich jmen z oboru jsou bezpecne.

na jihu vetsina gungfu ucitelu krome bojovych umeni ovladala i umeni dit da yi fo (v zasade "traumatologie") a lvi tanec (3 aspekty komplexniho martial artist). v nasi skole je lecba modrin a pohmozdenin pomoci dit da na dennim poradku - "kdyz se kaci les, litej trisky" aneb zraneni se pri full-contact treninku (drily, sparring... ) proste prihodi.

jinak:
- ROZHODNE nedoporucuji uzivat dit da vnitrne - to jsou uplne odlisne recepty!!!
- neplati cim delsi louhovani, tim lepe, zavisi na tom ci onom receptu
- pri cviceni specialnich dovednosti je dobre pouzivat dit da pred i po
- dit da je jen 30% uspechu, 70% je masaz

thajska mast/olejicek jsou ok, v nouzi pomuze i i kostivalova mast, pripadne umyvadlo s horkou osolenou vodou, kam se na cca. 5-10 minut ponori otlucene koncetiny.

pokud by mel nekdo zajem, privezu mu dit da z Ciny, kam mizim pristi tyden
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Raptor » čtv 02. úno, 2006 11:44

Díky za upřesnění, o Dit Da Jow mám jen obecné informace ...
Martin
香港楊家太極拳 / Heung Gong Yeung Gar Tai Gik Kuen
admin
http://www.taijiquan.cz
http://www.yangtaiji.com
Raptor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 553
Registrován: ned 12. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod pm » čtv 02. úno, 2006 11:54

muj sifu a jeho rodina x generaci nazad se dit da medicinou zivi :wink: Lam Saiwinguv ucitel Wong Feihung byl mj. jedni ze 4 nejslavnejsich lekaru jizni Ciny
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Raptor » čtv 02. úno, 2006 12:00

pm píše:muj sifu a jeho rodina x generaci nazad se dit da medicinou zivi :wink: Lam Saiwinguv ucitel Wong Feihung byl mj. jedni ze 4 nejslavnejsich lekaru jizni Ciny


Vím, kung-fu historie je můj koníček ;)

Takže máte informace z první ruky a ty jsou rozhodně nejlepší ... Studujete kromě Hung Kuen taky dit da yi fo a lví tanec?
Martin
香港楊家太極拳 / Heung Gong Yeung Gar Tai Gik Kuen
admin
http://www.taijiquan.cz
http://www.yangtaiji.com
Raptor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 553
Registrován: ned 12. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Zigi » čtv 02. úno, 2006 12:42

kurt78 píše:thajska mast je boxing akurat ju zacinam pouzivat vyzera, ze to pomaha. :)



Začínám s thajboxem a docela jsem si odrovnal lýtka, sice při rozhýbání přežiju strečink i cvičení, ale bolest je docela dost cítit akdyž chvíli sedím tak pak chodím jako kačer Donald, myslíte že ty masti pomůžou i na toto? :roll:
Zigi
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned 29. led, 2006 0:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod kurt78 » čtv 02. úno, 2006 14:20

4zigi
lytka? to ako svalovica? na tu ti pomuze jenom posilovani lytek behem, behem na spickach, svihadlo, troxa posilka malicko thajsky olej /nie mast/ pred namahou, a urcite hodne dost zaberie rozhybanie a zahriatie pred samotnym treningom ako aj strecing po....... a samozrejme ked to prezenies tak aj dostatok casu na regeneraciu :wink:
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 11. říj, 2004 23:00
Bydliště: SR

 

Příspěvekod Zigi » čtv 02. úno, 2006 14:31

Samozřejmě dík za rady hoši, ale mě spíše zajímalo, jestli mi nějaká ta mast pomůže při regeneraci právě když to přeženu :wink:
Zigi
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned 29. led, 2006 0:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod kurt78 » čtv 02. úno, 2006 15:22

4zigi
lepsie je dobre mienenymi radami up tomu predchadzat ak uz tak len regeneracia mastami je len mala cast pomoci dolezite je oddych ,
a podla lek. vyskumov sa nedoporucuje silnu svalovicu nejak extra moc rozmasirovavat /uvazzujem pri vtierani masti, ale aj vseobecne/ bo sa moze jednat v svale o mikrotrhlinky ktore potrebuju zrast a masirovanim sa to iba rozbombarduje..
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 11. říj, 2004 23:00
Bydliště: SR

Příspěvekod pm » čtv 02. úno, 2006 16:09

Raptor píše:
pm píše:muj sifu a jeho rodina x generaci nazad se dit da medicinou zivi :wink: Lam Saiwinguv ucitel Wong Feihung byl mj. jedni ze 4 nejslavnejsich lekaru jizni Ciny


Vím, kung-fu historie je můj koníček ;)

Takže máte informace z první ruky a ty jsou rozhodně nejlepší ... Studujete kromě Hung Kuen taky dit da yi fo a lví tanec?


zatim jen Hung Kyun a zaklady dit da ("masaz" se ucim uz nekolik let, ovsem s bylinkama je problem, kniha rodinnych receptu meho sifu ma nekolik set polozek). lvi tanec je muj sen, snad v blizke budoucnosti.
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod jox » čtv 02. úno, 2006 16:48

pm píše:lvi tanec je muj sen, snad v blizke budoucnosti.
Co to vlastně je?
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Lu2 » čtv 02. úno, 2006 19:28

Boxing-zkusil jsem,a můžu vřele doporučit, rychlé sražení otoků...
Lu2
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 106
Registrován: čtv 02. úno, 2006 0:00
Bydliště: Plzeň,Praha

Příspěvekod Zigi » pát 03. úno, 2006 6:58

Tak vám nevím, včera jsem si koupil ten Boxing můžu říct - SUPER.Večer jsem chodil jako zlomená kachna ale stačilo před spaním namazat bolavé lýtka a teď ráno mě už jen lehce pobolívají... Ale možná na každého to takhle funguje, podle jiných ohlasů :wink:
Zigi
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned 29. led, 2006 0:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod fakt » pát 03. úno, 2006 7:40

Zigi píše:Tak vám nevím, včera jsem si koupil ten Boxing můžu říct - SUPER.Večer jsem chodil jako zlomená kachna ale stačilo před spaním namazat bolavé lýtka a teď ráno mě už jen lehce pobolívají... Ale možná na každého to takhle funguje, podle jiných ohlasů :wink:

Kdes ho koupil a za kolik ?
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod Lu2 » pát 03. úno, 2006 7:51

to fakt: Já ho koupil v Delroy's gymu. Mrkni na www.delroys-gym.cz stojí myslim okolo 100kč...
Lu2
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 106
Registrován: čtv 02. úno, 2006 0:00
Bydliště: Plzeň,Praha

Příspěvekod Zigi » pát 03. úno, 2006 8:07

Já zase z ipponu, ale kamenný obchod je co vím jen v ostravě...ale myslím že toto seženeš snad v každým obchodě s BU nebo v nejhorším na tom netu, stojí cca 130,-
Zigi
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned 29. led, 2006 0:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Tedd » pát 03. úno, 2006 8:58

hele ja si vcera koupil v drogerii nejakou Arniku za 25 kc a zjistil sem, ze to je SNAD to samy jako boxing mast. pac to smrdi stejen jako na fullcontact turnajich:-) moc tomu nerozumim, ale ten smrad je stejne a citim se po tom mnohem lip (placebo???:-))
Tedd
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: sob 26. lis, 2005 0:00

Další

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků

cron