Česká facka

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod Frank » čtv 02. úno, 2006 23:03

omylem sem to poslal dvakrat
Frank
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 299
Registrován: pát 04. lis, 2005 0:00

 

Příspěvekod Toman » pát 03. úno, 2006 7:15

Low píše:me taky asi tezko dostanes k zemi, a kdyz me tam dostanes tak se taky obvykle zvednu, ranu zasadit umim myslim ..


:lol: Lowe chlape, koho mi to sakra připomínáš....aha už vím, mne.
To jsem si myslel taky, než sem narazil na lidi, kteří mne vyvedli z iluze.

Zkus si taky někdy zaspárovat s někým mimo kyokushin třeba volnostylař, judo, řeckořímskej a uvidíš jak rychle se ocitneš na zemi a pokud neznáš uniky tak se tak snadno nezvednes.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Lu2 » pát 03. úno, 2006 7:54

A právě o tom mluvím...
Lu2
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 106
Registrován: čtv 02. úno, 2006 0:00
Bydliště: Plzeň,Praha

Příspěvekod Zigi » pát 03. úno, 2006 8:04

ukropcany píše:
Toman píše:To jsem si myslel taky, než sem narazil na lidi, kteří mne vyvedli z iluze.
Jéžišmariáááá... ani nehovor... minule došiel taký chlapec, 170/70, žiadna fýza, ale za kolo som bol na zemi asi 10x... jak to robil, furt neviem... totálna depka... :oops: :cry: :?


Ono je to hlavně tím, že pokud jsi dobrej ve sparingu s někým ve stejným stylu, je to i tím, že víš co můžeš čekat, co proti tobě použije, ale jak jsi proti někomu s "neznámým" stylem...holt pořád je se co učit :)
Zigi
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned 29. led, 2006 0:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Lu2 » pát 03. úno, 2006 8:27

Ale na druhou stranu si myslim ze ukropcany mluvil o TB nebo tak o necem...A když ti tam přijde borec, tak je stejne omezenej jen pravidlama a technikama toho stylu(je jasný že kdyby mlátil na tréninku boxu nohama,tak ho asi někdo vyhodí) ...prostě takový lidi jsou no..
Lu2
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 106
Registrován: čtv 02. úno, 2006 0:00
Bydliště: Plzeň,Praha

Příspěvekod Zigi » pát 03. úno, 2006 8:42

tak byl asi holt lepší....4 ukropcany- nic ve zlým;)
Zigi
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned 29. led, 2006 0:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Skateordie » pát 03. úno, 2006 9:15

Zigi píše:Jo jo, přesně tak, já se s nima nenarodil a proto že s TB začínám, nemám je ani naučené, ale mám snahu a navíc mě to baví, tak to snad pude :) BTW, když už se toto téma jmenuje "česká facka" tak musím něco sdělit: v ultimátech jeden borec normální "fackou" srazil k zemi cca 200kilovýho sumistu...holt když dobře sedne :D

Yarborough vs. Hackney?
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Příspěvekod Zigi » pát 03. úno, 2006 9:32

4Skateordie: jj, přesně.
Zigi
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned 29. led, 2006 0:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Low » pát 03. úno, 2006 10:48

Toman:
kyokushin necvičim abych se pral na zemi. nemluvim o ringu. tam jasně boj na zemi vítězí - paradoxně právě proto že ring(třeba i klec) má pravidla - předem určený podmínky - mluvim o ulici. tam je to o štěstí ale narozdíl od volnostylaře,judisty nebo zápasníka na stejný úrovni jako já mám určitě rychlejší a silnější ruce a nohy a umim ve stoje použít větší spektrum technik, údery, kopy, koleno, lokty, hlavu.. v tom je podle mě nevýhoda kickboxu což je čistě osekanej sport a nic z toho dát neuměj, teda na tréninku se to neučej a je malá pravděpodobnost že si to vybavěj z drilu z tréninků. takže mám určitě větší šanci je sejmout hned větší než oni.
uvědom si že v ultimáta,mma jsou zápasníci prioritně se soustředící na boj na zemi, v podstatě tam nenajdeš superkvalitního bojovníka ve stand-upu, zato neni problém najít superbojovníka v boji na zemi.

tim chci jen říct že zápasy na zemi nebo ultimáta nejsou pro mě o nic reálnější sport než boj ve stoje.
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Lu2 » pát 03. úno, 2006 11:04

Já si myslim, že na ulici se k tobě dostane někdo na blízko spíš než při zápase, tam si přímo bude dávat pozor na kopy,ale na ulici na tebe naběhne, otázka je jestli budeš umět ty nohy nebo ruce použít tak rychle...
Lu2
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 106
Registrován: čtv 02. úno, 2006 0:00
Bydliště: Plzeň,Praha

Příspěvekod Low » pát 03. úno, 2006 11:10

lu2: hele viděl jsi "tiskovou konferenci" Tysona a Lewise? připadalo ti to jako box? na ulici všechno vypadá a je jinak.. to je furt boj v postoji, od toho jsou údery hlavou, kolena a lokty..
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Toman » pát 03. úno, 2006 11:12

Low:

Já tě přesvědčovat nebudu (to dělali jiní a stejně nic). Máš hóóódně
tunelové vidění. A jen podotknu, zatím žiješ v iluzi (v té jsem já žil taky a myslím, že i spousta lidí zde na fóru).

Věnuj se svému stylu, ale nikdy si nemysli, že je samospasitelný. To není žádný.

PS. Tejky a hody na asfaltu jsou pro člověka který není zvyklý padat zpravidla konečná.

Ale to si musí člověk zkusit sám.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Toman » pát 03. úno, 2006 11:15

Low píše:lu2: hele viděl jsi "tiskovou konferenci" Tysona a Lewise? připadalo ti to jako box? na ulici všechno vypadá a je jinak.. to je furt boj v postoji, od toho jsou údery hlavou, kolena a lokty..


Já jsem to viděl. Ber na vědomí, že oba dva jsou boxeři. A taky se mezi nima hemžila spousta lidí. A nakonec by stejně skončili v nějakém KLINČI
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Lu2 » pát 03. úno, 2006 11:15

Low: výlučně boj v postoji?
to je blbost...
Lu2
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 106
Registrován: čtv 02. úno, 2006 0:00
Bydliště: Plzeň,Praha

Příspěvekod Lu2 » pát 03. úno, 2006 11:16

Přesně tak,koukal jsem na to taky,a z klinče se jde většinou na zem,nebo se tam vsadí pár kolen,ale pak k zemi...
Lu2
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 106
Registrován: čtv 02. úno, 2006 0:00
Bydliště: Plzeň,Praha

Příspěvekod Low » pát 03. úno, 2006 11:29

kluci to neni o tunelovym vidění a o vyjímečnosti stylu. buďto se moc díváte na televizi nebo jste nikdy neviděli hospodskou rvačku. když jsem byl malej tak by mě ti kteří by obhajovali ten jedinej reálnej boj na ulici přesvědčovali že jedinej nejlepší styl je kung-fu jako dělala B.Lee, karate jako dělal Van Damme nebo Wrestling jako Hulk Logan, nedejbože taekwondo v podání Chucka Norisse. Teď jsou v módě zase ultimáta.. realita se ale za poslední desítky možná ani stovky let nezměnila vůbec.. těžko někomu v hospodě budeš nasazovat páku nebo ho hodinu držet v páce než se jako vzdá aby tě hned po tom co ho pustíš napadnul znova.

to že nemáš tak silný údery je tvoje věc.
V klinči neskončí nic, pokud umíš dát ránu, nemáš boxerky a nemáš pravidla..

a i když mě někdo dostane na zem tak to neznamená že na tý zemi vyhraje automaticky on..
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Low » pát 03. úno, 2006 11:31

schválně si dejte tu stránku co sem dával ukropcany s těma real fightama a spočítejte mi kolik z těch snad stovek zápasů skončilo v klinčí nebo nazemi. neviděl jsem všechny ale jinak snad na 100% je to o tom že jeden do druhýho naběhne .. a vyhraje :)
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Low » pát 03. úno, 2006 11:39

anebo se mrknětě na to video daido juku karate z helmama, myslim že nic reálnějšího jsem neviděl, dva tři údery, koleno, hlavička a hotovo.. tam teda ne, díky tomu že maj ty helmy..
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Lu2 » pát 03. úno, 2006 11:39

to s těma pákama záleží jak je komu nasadíš,na někoho to nějaký psychický účinek mít bude...
Já bych to tolik neřešil,poněvadž záleží na tom koho potkáš,když se budeš prát s Tysonem bude ti hovno platný jestli máš nejrychlejší ruce na světe nebo jak se umíš rvát na zemi...
Lu2
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 106
Registrován: čtv 02. úno, 2006 0:00
Bydliště: Plzeň,Praha

Příspěvekod Low » pát 03. úno, 2006 11:41

lu2: no nejrychlejší ruce na světě by tysona asi porazily ale boj na zemi těžko :wink:

cokoli co cvičíš ti akorát zvyšuje šance ,nic nezaručuje..

ale o tom to celý je.. ulice neni o tom jestli děláš box nebo kyokushin nebo judo.. prostě je to o tobě.. jak sem spoustakrát psal je to i psychice(hlavněú . co jsem slyšel o lebannerovi tak se na ulici poskládá jak hromada z karet.. a těch jeho 120kg nebo kolik na to nevypadá..
Naposledy upravil Low dne pát 03. úno, 2006 11:44, celkově upraveno 1
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků