Výživa sportovce

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod Skateordie » čtv 02. úno, 2006 9:09

No bolave ich mam bud z toho, ze posilnujem s vlastnou vahou (rozne typy klikov, zdvihov), s cinkami posilnujem iba biceps. Alebo ma bolia z toho, ze dlho udieram do vreca alebo do lap. Preco je dobry sacharidovy napoj? Ked posilnujem, tak stracam cukor zo svalov?
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

 

Příspěvekod NAIA » čtv 02. úno, 2006 10:15

Jednoduche cukry jsou něco jako benzin pro svaly. A když jsou svaly vyčerpané, tak tu energii musíš nějak doplnit.

Ja ma zhruba 2 treninky denně a sachyridový nápoj mě rychleji obnoví energii na další trénink. Když hodně trénuješ tak těžko přibereš na svalech jestli jim nedodáš dostatečnou energii.
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Skateordie » čtv 02. úno, 2006 13:02

Diki za radu. Asi to vyskusam. Inac kolko priblizne stoji ten sacharidovi napoj a kolko davok sa da z neho pripravit?
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Příspěvekod Marekkkkk » pát 03. úno, 2006 11:23

Suhlasim s NAIA, cukry po treningu (po posilke, lebo ked cvicim svalovicu moc nemam)su fajn, mne to pomaha. Praskni tam este protak ked chces a budes uplne v pohode. Aj tak si myslim, ze zdrava svalovica ti nic nespravi, ale ked uz sa ti tazko vstava a sada a naklana,zle sa ti zavazuju snurky od topanok, tak je dobre sa niecim doplnit.
TIP1: Popros babku o financnu vypomoc (ak mas 2, tak obidve,potrebujes tak 1000SK/CZ asi menej/)
TIP2: zajdi do predajne pre sportovu vyzivu a nechaj si poradit
TIP3: na proteine nesetri, kupis lacny nevstrebe sa ti do tela tolko zivin(bezne 750g stoja tak 600-800Sk), ako cukor ti posluzi trebars maltodextrin (3kg od IVI sportu stoji asi 300SK)
TIP4:typek ti poradi ako to mixovat (zalezi kolko vazis), ak ti neporadi, lebo to ti asi neporadi, lebo ti povie, ze taku kombinaciu este nepocul, tak si daj do 1/2 Litra vody (mozes aj do mlieka, bude to chutnejsie,ale dlhsie sa to bude vstrebavat) dve PL protaku a 4 PL malty, vsetko dobre zamixuj a sup do pusinky
TIP5:Babke nepovedz ze si ides kupovat proteiny, lebo pre babku proteiny sa rovna steroidy a to sarovna skaredy chlapec a to sa rovna ziadne dalsie peniazky
Marekkkkk
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned 29. kvě, 2005 23:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Zigi » pát 03. úno, 2006 11:31

Skateordie píše:Diki za radu. Asi to vyskusam. Inac kolko priblizne stoji ten sacharidovi napoj a kolko davok sa da z neho pripravit?



www.maxmassive.cz
takových sitů je na netu spousta...pokud si vemeš cca 5kg balení tak ti to vydrží na docela dlouhou dobu :wink:
Zigi
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned 29. led, 2006 0:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Skateordie » pát 03. úno, 2006 12:25

to Marekkkkk: diki za rady a este som sa aj dobre pobavil :D :D
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Příspěvekod NAIA » ned 05. úno, 2006 19:52

No 5 kg baleni si nekupuj protože než to spotrebuješ tak ti bude z té příchutě blbě:) Radši menší balení a střídat příchutě:)

Mě sedí vitalmax. Myslim že jsou na www.vitalmax.cz - dobrý poměr cena/kvalita
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Saros » pon 20. úno, 2006 11:45

nevim jestli to je k tématu, ale co by jste doporučili pokud mě bolí kolena např. z častého dřepování, kdy vzniká tzv ostré koleno a je na něj kladena velká zátěž? Nejvíce to je cítit v místech bezprostředně nad češkou.. tedy asi vazy a úpony horních steheních svalů.. odpověď přestat dřepovat, nebo nedělat ostré koleno.. není řešením :D Jsem dost sportovní typ, tedy bych toto problémy teoreticky mít neměl.. díky
Saros
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 59
Registrován: stř 27. říj, 2004 23:00

Příspěvekod Zigi » pon 20. úno, 2006 12:32

Saros píše:nevim jestli to je k tématu, ale co by jste doporučili pokud mě bolí kolena např. z častého dřepování, kdy vzniká tzv ostré koleno a je na něj kladena velká zátěž? Nejvíce to je cítit v místech bezprostředně nad češkou.. tedy asi vazy a úpony horních steheních svalů.. odpověď přestat dřepovat, nebo nedělat ostré koleno.. není řešením :D Jsem dost sportovní typ, tedy bych toto problémy teoreticky mít neměl.. díky



Zkus dát tělu čas na regeneraci, pak taky můžeš zkusit nějaký preparát na výživu šlach a kloubů(želatinové, kolagenové...v lékárně ti poradí), není to jen doména důchodců ale i jako prevence u sportovců apod.;)
Zigi
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned 29. led, 2006 0:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod choze » pon 20. úno, 2006 12:40

len taky tip, kam sa oplati tiez pozriet:
www.biomag.sk
takychto webov najdes istotne viac, skus sa po takomto niecom pozriet, najdes tam istotne vela rad a skusenosti inych ludi...
Uživatelský avatar
choze
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 253
Registrován: úte 09. lis, 2004 0:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod toddb » pon 20. úno, 2006 12:52

Skateordie píše:No bolave ich mam bud z toho, ze posilnujem s vlastnou vahou (rozne typy klikov, zdvihov), s cinkami posilnujem iba biceps. Alebo ma bolia z toho, ze dlho udieram do vreca alebo do lap. Preco je dobry sacharidovy napoj? Ked posilnujem, tak stracam cukor zo svalov?


No, hele a co takhle si dat po treninku par piv a cigarek a mas regeneraci jedna basen. :D :D
Nee, kecam, mne prijde , ze makas az moc, tedy jestli posilujes vlastni vahou kazdy den+ lapy atp. Znam to z vlastni zkusenosti, kdyz jsem jel kliky a leh sedy kazdej den, tak mi spis prislo, ze se mi po case vykony zhorsovaly. Vzdycky mi pomohlo dat si treba 2-3 dny pauzu a hned to bylo lepsi.
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

Příspěvekod Skateordie » pon 20. úno, 2006 20:30

toddb píše:
Skateordie píše:No bolave ich mam bud z toho, ze posilnujem s vlastnou vahou (rozne typy klikov, zdvihov), s cinkami posilnujem iba biceps. Alebo ma bolia z toho, ze dlho udieram do vreca alebo do lap. Preco je dobry sacharidovy napoj? Ked posilnujem, tak stracam cukor zo svalov?


No, hele a co takhle si dat po treninku par piv a cigarek a mas regeneraci jedna basen. :D :D
Nee, kecam, mne prijde , ze makas az moc, tedy jestli posilujes vlastni vahou kazdy den+ lapy atp. Znam to z vlastni zkusenosti, kdyz jsem jel kliky a leh sedy kazdej den, tak mi spis prislo, ze se mi po case vykony zhorsovaly. Vzdycky mi pomohlo dat si treba 2-3 dny pauzu a hned to bylo lepsi.


Zase az tak ako si to napisal nemakam 8O . Az taky borec niesom. Ale ked mam 2-3 krat do tyzdna trening, 2 krat do tyzdna posilujem sam doma, 2 krat do tyzdna vrece, tak mam toho celkom dost. Vacsinou ked posilujem, tak znovu mozem posilovat, tak za tri dni. Bolo by super kebyze sa to da o ten den skratit. Samozrejme, aby to neslo na ukor dajakych zraneni z unavy alebo uplneho znicenia tela.
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Předchozí

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků