knihy - best of

knihy, časopisy, TV, film a internet...

knihy - best of

Příspěvekod Anonymní » úte 01. dub, 2003 10:39

jake knihy o bojovych umenich - at uz v cestine, nebo v jinych jazycich (anglictina, nemcina) ptri k tomu lepsimu/nejlepsimu, co jste kdy z oblasti bojovych umeni cetli? vim, ze u nas i ve svete vyslo spousta pitomosti, ale snad se mezi nima najdou i vyjimky...
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

knihy - best of

Příspěvekod Osswald » úte 01. dub, 2003 13:20

ha aspon tady jsem prvni prispevek :-] <BR>no ja jakozto thaiboxer vsem vrele doporucuji knizku Thajsky box od Zorana Rebaca (aspon doufam ze se tak jmenuje....) je vazne husta
Osswald
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00

knihy - best of

Příspěvekod katana » úte 01. dub, 2003 14:06

Já mám z "odborných" publikací o BÚ dost rozpačitý pocit, přijde mi to jako prázdná propagace sebe sama a svého stylu, technickou hodnotu žádné "studijní" knihy nemají, pohyb se nelze naučit z fotek. Mám rád jen knihy o bojovém umění teoreticky o obecně, např Asijská bojová umění atd., i když je i v nich samozřejmě kupa blbostí...
katana
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 102
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00

knihy - best of

Příspěvekod DaLok » úte 01. dub, 2003 15:06

Pre tzv. internal styly: <BR>1. Bruce Kumar Frantzis: The Power of Internal Martial Arts, <BR>2. Alex Kozma: Esoteric Warriors, <BR>3. Alex Kozma: Beyond the Mysterious Gate.
DaLok
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

knihy - best of

Příspěvekod pm » úte 01. dub, 2003 15:09

for Miro: na Bruce Kumara Frantzise jsem slysel dost rozporuplne nazory, co ty na to jako odbornik na nei jia?
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

knihy - best of

Příspěvekod pm » úte 01. dub, 2003 15:16

Z toho, co vyslo v cestine: <BR> <BR>* Vit Vojta, Umeni tchaj-ti-cchuan <BR>* Wolf Loewenthal, Nic vam netajim <BR>* Yang Jwing-Ming - cokoliv, co vyslo <BR>* Draeger & Smith, Asijska bojova umeni <BR> <BR>knihy v AJ <BR>* knihy od Wong Kiew Kita <BR>* knihy od Yang Jwing-Minga <BR>* Adam Hsu - The Sword Polisher´s Record. The Way of Kung-Fu <BR>* Bruce Lee, The Tao Of Gung Fu: A Study In The Way Of The Chinese Martial Art <BR>* kol. autoru, The Fighter´s Notebook <BR> <BR>Pozn.: Zadneho z vyse uvedenych jsem nikdy osobne nepotkal, na radu z nich jsem slysel vice nez rozporuplne nazory (vlastne skoro na vsechny;-) takze tezko rict, zda jsou dobry nebo ne, kazdopadne knizky jsou to hezky
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

knihy - best of

Příspěvekod DaLok » úte 01. dub, 2003 15:30

Pm, <BR> <BR> Bruce Frantzis je skutocne rozporuplny - raz som sa s nim stretol a napriek tomu, ze bol neskutocne tlsty (co osobne povazujem za znak toho, ze niekto nerozumie svojmu telu - a ked niekto nerozumie svojmu telu, nemoze ovladat ani bojove umenia), vedel sa vrtiet v bague so znacnou davkou gracioznosti. Jeho fighting skills su na velmi dobrej urovni. Napriek tomu som voci nemu rezervovany. Ale bez ohladu na to, aky skutocne je, jeho knihy (aspon ta zmienena) su skutocne velmi dobre a jednoznacne hodne studia (nielen precitania).
DaLok
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

knihy - best of

Příspěvekod pm » úte 01. dub, 2003 15:31

ok, diky
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

knihy - best of

Příspěvekod nemoter » stř 02. dub, 2003 21:04

to Osswald, diki za tip na knizku, maju ju sice zohnat iba v cesku ale skusil som to obiednat dufam ze to nejak vybavia aby to doslo na slovensko, a inac mozes dat este nejake tipi na podobnu literaturu o thaiskom boxe, a dost by ma zaujimalo ci existuje najake kniha i o niecom podobnom ako je ultimate fight? <BR>diki <BR> :-Y :-Y :-Y
nemoter
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 31
Registrován: sob 22. bře, 2003 0:00

knihy - best of

Příspěvekod katana » pát 04. dub, 2003 11:44

Mimochodem, neplánují některé zdejší "špičky v oboru" (YiWan, PM, Miro a další) vydat vlastní publikaci? Knih v češtině/slovenštině není nikdy dost a já zpravidla kupuji všechno k tématu:-)
katana
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 102
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00

 

knihy - best of

Příspěvekod pm » pát 04. dub, 2003 11:59

ha, "spicky v oboru", ha ha ha, to snad ne;-) ...planuju, uz ji mam dokonce napsanou, jen najit nakladatele
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

knihy - best of

Příspěvekod katana » pát 04. dub, 2003 12:51

No, špička v oboru jsi, ať už chceš nebo nechceš ;-) :-D Nakladatele? To je takový problém? Od čeho tu jsou všechny ty Budosporty, Fighter´s magazíny a podobně, jestli ti to odřeknou oni, zahajuji prostestní hladovku projevující se zrušením předplatného :-]
katana
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 102
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00

knihy - best of

Příspěvekod nemoter » ned 06. dub, 2003 11:08

takze mam tu nieco pre tych ktory su na tom dost dobre, a chceli by sa so svojimi skusenostami podelit knizne, ak hladate vydavatela nemal by to byt problem, na stranke jedneho vydavatelstva som nasiel toto: <BR> <BR>STÁLE HLEDÁME AUTORY S PRAXÍ V OBLASTI BOJOVÝCH UMĚNÍ, <BR>KUNG-FU, TAI-CHI, CHI-KUNGU A SEBEOBRANY, <BR>KTEŘÍ MAJÍ ZÁJEM SPOLUPRACOVAT S NÁMI NA VYDÁVÁNÍ KVALITNÍCH ODBORNÝCH PŘÍRUČEK <BR> <BR>Kontakt: <BR>F.R. Hrabal <BR> <BR>E-mail: <BR>hrabal@pobox.sk <BR> nebo <BR>cadpress@stonline.sk <BR> <BR>takze nelente a ozvyte sa im nech konecne vide nejaka poriadna knižka, a uvytal by som keby mala aj prakticke vyuzitie <BR> <BR> <BR> <BR> :-Y :-Y :-Y
nemoter
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 31
Registrován: sob 22. bře, 2003 0:00

knihy - best of

Příspěvekod katana » ned 06. dub, 2003 14:56

Jojo, to je Cadpress... nějak k nim nemám důvěru, ať už kvůli knihám, které vydávají, nebo kvůli způsobu, jakým je šíří, připadá mi to jako dost amatérský a neseriózní přístup...
katana
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 102
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00

knihy - best of

Příspěvekod nemoter » ned 06. dub, 2003 19:43

nedvoveru, sice ich stranky nevizeraju nejak profesionalne, ale maju nejvetsi vyber knich, s najsirsov tematikov, na slovensku. a mam snimi zatial len dobre skusenosti, rychlo reaguju na moje poziadavky ked zhanam nejaku knihu, ale pre tych co hladaju nejake vydavatelstvo tak oni sa im rovno ponukaju nech to skusia
nemoter
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 31
Registrován: sob 22. bře, 2003 0:00

knihy - best of

Příspěvekod Lykantrop » ned 06. dub, 2003 20:04

od CAD pressu mám knížku o bushido (přepis někdy z 17 stol) a knížku o čínkých zbraních a myslím že jsou to dobrý knihy
Lykantrop
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 06. dub, 2003 23:00

knihy - best of

Příspěvekod Osswald » úte 08. dub, 2003 15:36

to lucifer66 <BR>bohuzel zdnou jinou literaturu o muay-thai v cestine(slovenstine) neznam....a o ultimatech taky ne :-(
Osswald
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00

knihy - best of

Příspěvekod Anonymní » pon 21. dub, 2003 16:29

:-D
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » čtv 15. dub, 2004 20:40

Kdybyste někdo věděl o knize s tématikou házení nožů tak se zde zminte, dík.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: knihy - best of

Příspěvekod Anonymní » pát 16. dub, 2004 5:55

Anonymní píše:jake knihy o bojovych umenich - at uz v cestine, nebo v jinych jazycich (anglictina, nemcina) ptri k tomu lepsimu/nejlepsimu, co jste kdy z oblasti bojovych umeni cetli? vim, ze u nas i ve svete vyslo spousta pitomosti, ale snad se mezi nima najdou i vyjimky...


Texty o japonskych boj. umenich, ktere vysly v cestine nestoji za archivaci :wink: ale i venku maji dost hruzny materialy...

Nicmene kvalitni informace o bu poskytoval Donn F. Draeger (Comprehensive Asian Fighting Arts... preklad vysel i u nas, ale bez fotek... a kdovijaky?)... Malo se tu vi o jeho serii Classical Bujutsu, Classical Budo a Modern Bujutsu & Budo... kterou tady vybira a przni doktor Fojtik... D.F.Draeger cvicil v JPN moderni (7. Dany v dzudo, kendo a iaido)i stare discipliny (Menkjo kaiden v Katori Sinto rju a Sinto Muso rju) a byl predstavovan mnoha predstavitelum techto skol... Ziskaval od nich nejen informace, ale i texty a materialy k nahlednuti a prostudovani. Takze vedel o cem pise... (napsal take spolu s Gordonem Warnerem Japanese Swordsmanship... moc dobre).

Z tech veci, ktere vysly pozdeji na podobne tema (Japonsko)... a jsou k dispozici (obvykle pres internet) doporucuji Serge Mola (Classical Fighting Arts of Japan...), Diane Skossovou (...) a dalsi autory kolem koryu.com

Milion veci je v japonstine... :x a to asi nikdo neprelozi ani do ENGL ani do CZ... skoda.

Moje osobni studnice a temer bible o dzodo je The Way of Stick od Pascala Kriegera. ktera je ale vyprodana a uz ji nikdo nedostane :cry: :D

... o aikidu v anglictine doporucuji Aikido od Kisshomaru Ueshiby a knizky Gozo Siody (Dynamic a Total Aikido)... Co se tyce rozsahu informaci o historii Aikido, je bezkonkurencni Stanley Pranin (aikidojournal.com)...

O iaidu jsem dobrou knizku nevidel vyjma shora uvedenych Draegerovych titulu, ale o kendu je jeden unikatni "slabikar" nebo "kucharka" :wink: Kendo the definite guide od Hiroshi Ozawy... nic lepsiho jsem nevidel... krom videokazet :wink: :wink: :wink:

...ale v cestine? Fakt me nic nenapada.

Patrik
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Další

Zpět na bojová umění a média...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků