Won Hwa Do

hapkido, musado, taekwondo ITF, WTF, GTF, tang soo do...

Příspěvekod kurt78 » ned 12. úno, 2006 10:54

ked chces takto osobne napis mi sukromnu spravu.....,
WHD meritko ze kolko treningov mam za sebou vobec nie je smerodajne, dolezita je najma kvalita treningu a nie pocet /napr.10 kvalitnych realne funkcnych prinosnych treningov ktore ta napr naucia reakcie a funkcne veci ti urcite da viac pre pripadny realny konflikt ako 100 treningov kde sa kruti rukami a poskakuje podla danej formy./ 8)
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 11. říj, 2004 23:00
Bydliště: SR

 

Příspěvekod Ondro » ned 12. úno, 2006 11:16

Kurt78 nebudem ti pisat sukromnu spravu...
Krutenie rukami a formy su robene tak, ze ich pri suboji mozes rozvinut na obranu a utok, su to take zakladne pohyby. Pri cviceni foriem sa mozes koncentrovat, uvolnit, rozcvicit... a mozes sa nimi prezentovat, pretoze formy tovria aj esteticky zaklad WHD.
Ondro
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte 07. úno, 2006 0:00

Příspěvekod Raptor » ned 12. úno, 2006 11:34

Máte někdo video, kde někdo dělá WHD? Formy, sparring, drily, fight, cokoli ...
Martin
香港楊家太極拳 / Heung Gong Yeung Gar Tai Gik Kuen
admin
http://www.taijiquan.cz
http://www.yangtaiji.com
Raptor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 553
Registrován: ned 12. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

WHD za

Příspěvekod standalone » ned 12. úno, 2006 12:21

Pozri http://www.whd.za.szm.sk
Je tam aj 5 videi (kratkych) :x
standalone
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned 01. kvě, 2005 23:00
Bydliště: Zilina

Příspěvekod kurt78 » ned 12. úno, 2006 14:46

4 ondro
ondro to je len bla bla bla kecy ktore ti nikdy v reale nepomozu...
ti poslem ja SZ sa kukni. :wink:
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 11. říj, 2004 23:00
Bydliště: SR

Příspěvekod Makoto » ned 12. úno, 2006 15:07

Ondro píše:A Tebe Makoto co pomaha odstranit stres pri boji?

Co mi pomaha zvladnout stress v boji? Asi pravidelny nacvik stresovych situaci. Hodne sparringu v chranicich, abychom se mohli "pustit z retezu". Diky tomu jsem ze zacatku byl hodne nervozni a zmatkoval jsem. Netusil jsem, jestli pri opravdovem boji, kdy mi protivnik rve z 5 cm do xichtu, jestli se poseru (omlouvam se za ten vyraz) nebo ne. Nevedel jsem, jestli zvladnu stress a adrenalin, ktery pri tom vznika, protoze jsem vcelku startujici :) Hovoril jsem o tom se Soke Yamaue, pod ktereho patrime. Odpovedel mi, ze je potreba pomalinku pri sparringu posouvat hranice, kdy uz se ztraci kontrola. No a tak pravidelnym nacvikem sparringu, kde to jde dost natvrdo, se ucim byt klidny a pockat si na svou chvili. Very simple, isn't it? :wink:
A co vy ve WHD?
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Ondro » ned 12. úno, 2006 15:15

Kurt78 dik za SZ, v ktorej nic nebolo okrem pozdravu... :roll:
Tak napis co mi pomoze v reale?
Ondro
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte 07. úno, 2006 0:00

Příspěvekod Makoto » ned 12. úno, 2006 15:32

Ondro píše:Kurt78 nebudem ti pisat sukromnu spravu...
Krutenie rukami a formy su robene tak, ze ich pri suboji mozes rozvinut na obranu a utok, su to take zakladne pohyby. Pri cviceni foriem sa mozes koncentrovat, uvolnit, rozcvicit... a mozes sa nimi prezentovat, pretoze formy tovria aj esteticky zaklad WHD.

"esteticky zaklad WHD"....clovece bez urazky, ale pokud cvicite WHD, aby to esteticky vypadalo dobre, pak to se sebeobranou ma pramalo spolecneho. Dival jsem se na ty ukazky a je to vhodne maximalne tak pro amatery, kteri si mysli, ze to, co predvadi van Damme, funguje i ve skutecnosti....Opravdu....tohle neni k pouziti na ulici.
Na zaklade toho, co jsem videl z ukazek, bych WHD zaradil do tzv. esteticko-kombinacnich stylu, ktere na pohled vypadaji hezky, ale NEJSOU urcene pro realnou sebeobranu.

Mam na tebe prosbu - kdyz mi tvi kolegove neodpovedeli - Jak Moon vytvoril WHD? A proc se na svych strankach otevrene nehlasite k Moonovi, pokud jej tak obdivujete?
Opravdu me to zajima, protoze okolnosti vzniku ruznych stylu jsou casto velice zajimave...mym konickem je vyzkum, jak se napriklad asijske skoly dostaly do Cech, ale to je na jinou diskusi. Nehledej v tom tedy nic jineho nez pouhou zvedavost. Fakt.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod kurt78 » ned 12. úno, 2006 15:36

Ondro píše:Kurt78 dik za SZ, v ktorej nic nebolo okrem pozdravu... :roll:
Tak napis co mi pomoze v reale?


som ti poslal 2x blbne komp--teda ak si si nezredukoval moj dopis do ahoj :(

-pripravit ta na real ti pomoze len realny trening --vid up makoto
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 11. říj, 2004 23:00
Bydliště: SR

Příspěvekod Rimmer » ned 12. úno, 2006 16:01

jj vypadaj moc pěkně:) ale spíš jako prostný v gymnastice než sebeobrana! :P
Rimmer
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 303
Registrován: pát 16. pro, 2005 0:00
Bydliště: Praha 11

Re: WHD za

Příspěvekod Raptor » ned 12. úno, 2006 18:07

standalone píše:Pozri http://www.whd.za.szm.sk
Je tam aj 5 videi (kratkych) :x


Dík za odkaz na videa, bylo to ... zajímavé ...

Poněkud moc akrobacie na můj vkus ;)
Martin
香港楊家太極拳 / Heung Gong Yeung Gar Tai Gik Kuen
admin
http://www.taijiquan.cz
http://www.yangtaiji.com
Raptor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 553
Registrován: ned 12. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Ondro » pon 13. úno, 2006 12:31

Kurt78 = "- myslym, ze si este dost mlady chalan/16-17?/ a whd je asi tvoje 1 bojove umenie ak si precitas celu diskusiu zistis , ze to asi nebude az take ciste s tym whd, neviem ci mas nejaky citovy problem preco si zakotvil u mooonistou? odkial si? ak si z Martina, ziliny, alebo s Liptovskeho mozem ti poradit ludi ktory sa venuju fakt kvalitnemu budo.. aj ked asi nie zadarmo , ale aspon si za to nepytaju tvoju dusu.
bojove umenie sa vola bojove preto lebo je o boji, mam uz nieco za sebou a preto ti mozem povedat, ze whd urcite nie je bojove a v realnom konflikte s nim isto neuspejes---to je moj nazor...
-budem rad , ked odpises ak nie neva, caf "

Cau Kurt78 dakujem za SZ, Ty mas este jeden nick Razus? Ci to je niekto iny? Dovolil som si vybrat zo SZ nieco co si mi pisal. Mam 25 rokov a mas pravdu WHD je vlastne prve bojove umenie ktore trenujem. Precital som si vsetko od zaciatku co sa tu pisalo. Citovy problem myslim ze nemam. A preco som zakotvil u munistov? Zaujimali ma prednasky ktore munisti vedu, a povedal som si v duchu ze odidem a necham to, ked tam nieco bude zle, ze to bude nieco pochybne co nesedi stym co robia alebo inac povedane ze "vodu kazu a vino piju". Ale nic take tam neni, skor naopak, a cim dalej tym viac sa o tom presvedcam. Este strasne vela veci neviem ale postupne si ich zistujem. Aj ja si robim predsudky, ale si ich overujem z oboch stran, a potom sa rozhodnem. Som zo SNV, ale sudujem v ZA. Mozes mi poradit nejakych ludi o ktorych si myslis ze robia kvalitne budo. A kolko sa asi plati za trening u nich? WHD sa mi paci a som snim spokojny, ale mozno skusim aj nieco ine.

Makoto = "Mam na tebe prosbu - kdyz mi tvi kolegove neodpovedeli - Jak Moon vytvoril WHD? A proc se na svych strankach otevrene nehlasite k Moonovi, pokud jej tak obdivujete?
Opravdu me to zajima, protoze okolnosti vzniku ruznych stylu jsou casto velice zajimave...mym konickem je vyzkum, jak se napriklad asijske skoly dostaly do Cech, ale to je na jinou diskusi. Nehledej v tom tedy nic jineho nez pouhou zvedavost. Fakt. "

Cau Makoto, ja som sa o to este velmi nezaujimal ako vytvoril Mun WHD, ale bolo uz pisane ze Mun poveril Hana aby viedol WHD a rozsiril ho. Preco na strankach nie je pisane aj o Munovi? Pozri si na http://whdke.wz.cz/home/home.htm v sekcii MAFWP - Prispevky - Report o MAFWP. A na ostatnych neviem preco, asi by ich trebalo prerobit, skvalitnit a rozsirit po stranke obsahovej aj vyzorovej.

Zatial nieje vela videoukazok WHD na internete, ale napriklad na www.wonhwado.org v Gallery su dva, ktore sa mi pacia.
Ondro
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte 07. úno, 2006 0:00

Příspěvekod Raptor » pon 13. úno, 2006 13:38

Přímý linky na ty dvě videa jsou tady:

1. Demonstration by Grandmaster Kim.wmv
2. Demonstrations by grandmaster kim 2.wmv

Těžko soudit z videa, ale na to, že si ten chlapík říká velmistr, teda jako nic moc - je pomalej a ten druhej chlapík se mu vždycky nastaví jak potřebuje a nechá se sebou zametat jako s hadrovou panenkou. Navíc nic extra co bych neviděl kolikrát už předtím od lidí, co si velmistr neříkali ...

Je dobře, že vás cvičení WHD baví, ale není dobře, že je WHD napojený na Moona. Jsem rád, že jsem to viděl, ale celkově mě to nezaujalo.

BTW na té stránce, co sem dal Ondro se píše, že WHD založil Han Bong-ki:

WHD has not been a secret version of just one single person or group. Instead, it comes from the ancient form of praying hand which had been enforcing used by Korean ancestors.

Based on these traditional movements, the morden name WonHwaDo was founded by Great Grand Master Han, Bong-Ki in Korea in 1972.
Martin
香港楊家太極拳 / Heung Gong Yeung Gar Tai Gik Kuen
admin
http://www.taijiquan.cz
http://www.yangtaiji.com
Raptor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 553
Registrován: ned 12. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Makoto » pon 13. úno, 2006 13:50

[quote="Ondro"]Cau Makoto, ja som sa o to este velmi nezaujimal ako vytvoril Mun WHD, ale bolo uz pisane ze Mun poveril Hana aby viedol WHD a rozsiril ho.[quote]
Nazdar :) Konecne rozumna rec. Je mi jasne, ze Moon poveril Hana, aby vedl a rozsiril WHD. Ale kdo ho zalozil? Moon? Na zaklade jakych zkusenosti? Jde mi o ten primarni impulz. Co se stalo, ze Moon zacal uvazovat o vytvoreni BU? Co ho k tomu vedlo? Pokus se to prosim zjistit.

Preco na strankach nie je pisane aj o Munovi? Pozri si na http://whdke.wz.cz/home/home.htm v sekcii MAFWP - Prispevky - Report o MAFWP. A na ostatnych neviem preco, asi by ich trebalo prerobit, skvalitnit a rozsirit po stranke obsahovej aj vyzorovej.[quote]
Dival jsem se na to a ...hele, to mysli vazne: "Dr. Sun Myung Moon (zakladateľ federácie bojových umení za svetový mier) "?
Mas pravdu, chce to vylepseni.
Domnival jsem se, ze by clovek, ktery dal zaklad WHD, mel byt viditelne propagovan. Uz jen kvuli tomu, ze pokud to myslite vazne s lidmi, ktere chcete k sobe nalakat, meli byste jim dat vedet, jaky filozoficky zaklad WHD ma. A vysvetlit jim, ze Moon je ocernovan nepravem. Takhle je to zastrcene a clovek musi dost hledat...

Mimochodem, jak trenujete vy stres pri boji?
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Andronicus » pon 13. úno, 2006 16:03

To Fireball

myslim, ze bolo povedane vsetko, co potrebujes, okrem jednej malickosti. "Zivy Boh" je pre mna posobenie Boha, ktory sa prejavuje vsade naokol. Prehovara ku mne clankami z novin, vlockami snehu, vychodom slnka, ci tazkym treningom... Najsilnejsie sa vsak prejavuje cez ludi, tak isto, ako ku mne prehovar cez teba:)

Tak sa majte, a prajem vela potu na treningoch:)
Andronicus
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 09. úno, 2006 0:00

Příspěvekod Skateordie » pon 13. úno, 2006 20:44

Nechcem sa vymievat z toho velmajstra, ale proste mi to neda. To je normalna show ako sa tam vala po zemi. Ved to je smiesne, ten jeho super kopne a v dokoncenom kope caka 2-3 sekundy. Boze, boze :?
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Příspěvekod raduz » úte 14. úno, 2006 9:26

Ondro píše:Kurt78 nebudem ti pisat sukromnu spravu...
Krutenie rukami a formy su robene tak, ze ich pri suboji mozes rozvinut na obranu a utok, su to take zakladne pohyby. Pri cviceni foriem sa mozes koncentrovat, uvolnit, rozcvicit... a mozes sa nimi prezentovat, pretoze formy tovria aj esteticky zaklad WHD.



Formy su stale len formy..... :idea:

Sparring, sparring a este raz sparring..... :idea:

Hm tie videa na tej ofiko stranke Zilina........... :? , kotrmelce, "noznicky" na supera........ :twisted: (budiz, beriem to ako pre zaujatie divaka.... :? )
raduz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. lis, 2004 0:00
Bydliště: NMnV

Příspěvekod kurt78 » úte 14. úno, 2006 10:39

4ondro nie mam iba jeden nick a to kurt78 a to na vsetkych forach..
myslim, ze u munistov si uz dlho a sa ti tam paci tak si u nich ostan, len nepresviedcaj dalsich, a ak ano tak im na rovinu povedz ,ze ide o moona a jeho svadby,misie a az po predaj zbrani....

jo a nechcem byt skodoradostny, ale prial by som ti aspon jeden maly konflikt/ staci jeden maly moncel:twisted: / , aby si zistil ,ze whd ti v realnej bojovej situacii bude nanic.. :twisted: :twisted:
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 11. říj, 2004 23:00
Bydliště: SR

Příspěvekod Makoto » úte 21. úno, 2006 13:05

Dostal jsem se k zajimavemu clanku: http://www.tenshin.cz/clanky/prave-falesne.htm

V zaveru se rika, ze v Americe zacina byt celkem bezne, ze nektere nabozenske spolky skupuji kluby bojovych umeni, aby jim poslouzily jako naborova strediska do jejich sekt...takze to neni specialita pouze WHD... 8O
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Targa » úte 21. úno, 2006 14:44

Makoto píše:Dostal jsem se k zajimavemu clanku: http://www.tenshin.cz/clanky/prave-falesne.htm

V zaveru se rika, ze v Americe zacina byt celkem bezne, ze nektere nabozenske spolky skupuji kluby bojovych umeni, aby jim poslouzily jako naborova strediska do jejich sekt...takze to neni specialita pouze WHD... 8O


Zdar Makoto,

v Americe to neni tendence z poslednich let. Kdyz "oficialne" prislo do USA Koga-ryu (ninjutsu), jeden clovek po nejake dobe z toho udelal vlastni skolu "pro krestanske bojovniky".
Targa
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 66
Registrován: ned 18. kvě, 2003 23:00

PředchozíDalší

Zpět na korejská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků