posilovna

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

posilovna

Příspěvekod graver » úte 07. bře, 2006 9:30

Začínám mít problémy s bederní páteří a ortopéd mi doporučil intenzívní posilování bederního svalstva. Tvrdí, že je to na posilovnu a na stroj, ale nebyl schopen určit cviky a stanovit plán. Takže bych potřeboval pár rad:
1. Neznáte posilovnu v Brně (nejlíp Kénig/okolí), kde by mi někdo dokázal kvalifikovaně poradit, co, jak a na čem cvičit? Nemusím tam pak chodit pravidelně, protože v našem SK máme posilovnu zadarmo (a bez personálu), ale jde mi o někoho, kdo se trochu vyzná a je schopen poradit do začátku. Jde mi jen o tu bederní páteř, o jiné posilování moc nemám zájem (dávám přednost posilování s vlastní vahou).
2. Uvítám i vaše osobní zkušenosti, rady, doporučené cviky atd.

díky všem
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

 

Příspěvekod DMC » úte 07. bře, 2006 13:01

Osobni zkusenost: Pokud mas bedra tam, co ja mam "spodni zada", tak asi nejsetrnejsi zpusob posilovani jsou hyperextensions...takova ta lavicka, co si na ni lehnes brichem, nohama se zapres, horni cast tela ti visi ve vzduchu a pak s rukama za hlavou hybes nahoru a dolu...
http://exrx.net/WeightExercises/Erector ... nsion.html
I pridat nejakou vahu za hlavu je pozdeji mozno. Ale radsi si nech od nekoho zkusenejsiho zkontrolovat formu.

(Chtel bych poznamenat, ze cim dal vic verim tomu, ze kdyz je potreba neco takovyho posilovat, tak vhodnejsi nez masiny je nejaky volny pohyb...neco kde se nehybes jenom nahoru-dolu. Ale vyzkouseny to nemam.)
DMC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 395
Registrován: čtv 27. bře, 2003 0:00

Příspěvekod graver » úte 07. bře, 2006 13:09

DMC píše:Osobni zkusenost: Pokud mas bedra tam, co ja mam "spodni zada", tak asi nejsetrnejsi zpusob posilovani jsou hyperextensions...takova ta lavicka, co si na ni lehnes brichem, nohama se zapres, horni cast tela ti visi ve vzduchu a pak s rukama za hlavou hybes nahoru a dolu...
http://exrx.net/WeightExercises/Erector ... nsion.html
I pridat nejakou vahu za hlavu je pozdeji mozno. Ale radsi si nech od nekoho zkusenejsiho zkontrolovat formu.

Jo, asi máme bedra zhruba na stejném místě :D - prostě ten snad úplně poslední obratel, níž už je jen díra do ř*ti :wink:
DMC píše:(Chtel bych poznamenat, ze cim dal vic verim tomu, ze kdyz je potreba neco takovyho posilovat, tak vhodnejsi nez masiny je nejaky volny pohyb...neco kde se nehybes jenom nahoru-dolu. Ale vyzkouseny to nemam.)

Taky jsem si myslel, že by bylo lepší něco fyziologickýho (posilovny nejsou moje hobby), ale doktor říká, že tohle je nejrychlejší cesta k cíli - něco opatrnějšího by se rychle kompenzovalo sedavým zaměstnáním, postupující degenerací obratlů atd.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod koblih » úte 07. bře, 2006 14:20

Zkus Pilates, nekdo kdo se tomu cviceni venuje at ti poradi vhodne cviky. Zameruje se prave hlavne na bricho a spodni zada.
koblih
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 160
Registrován: pát 02. led, 2004 0:00
Bydliště: Morava

Příspěvekod Tedd » úte 07. bře, 2006 15:13

hyperextenze je super a protahnes si taky pekne hamstringy. jinak mrtvej tah je taky dobrej, ale tam si dej bacha, ja si nalozil moc a zkurvil si na mesic zada

http://www.kulturistika.com/2004011702- ... svalu.html
Tedd
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: sob 26. lis, 2005 0:00

hyperextenze...

Příspěvekod tetsuo_ » úte 07. bře, 2006 16:36

Ahoj ! mel sem podobny problemy, po delsim stani na jednom miste me zacla pekelne bolet bederni pater, stroje na zada a hlavne hyperextenze moje problemy vyresila. Nezapomen ktomu adekvatne posilovat brisni svaly (protilehla svalova skupina) ...Kdyz by doslo k nerovnovaze tak by se pater za chvili zase ozvala .. :wink:
tetsuo_
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned 29. kvě, 2005 23:00

Příspěvekod Marekkkkk » stř 08. bře, 2006 9:17

Ked nemas rad posilovnu, mozes skusit nasledovny cvik.(ja ho sice nemam rad, ale chrbat ti to urcite posilni)Ani neviem ako sa vola, ale urcite ho poznas.
1.lahni si na brucho
2.hlavou sa divaj pred seba, ruky predpaz
3.tahaj sa smerom hore tak, ze zdvihas hlavu spolu s prsiami od zeme a zaroven aj nohy

Su to akesi obratene skracovacky, princip je rovnaky akurat, ze nelezis na chrbte, ale na bruchu.
Marekkkkk
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned 29. kvě, 2005 23:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Snooorri » stř 08. bře, 2006 10:29

"čchi vyživije telo, bez ní není rustu,nejdrív meli byste venovat pozornost čchi..."
Snooorri
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 245
Registrován: stř 18. led, 2006 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod graver » stř 08. bře, 2006 10:40

Můžeš to prosím upřesnit? Co přesně a jak mám udělat se svou čchi (jestli ji někde najdu), aby mě nebolela záda?
Neber to jako ironii, ale i můj "osobní léčitel" říká "když tě bolí záda, přestaň sedět na pr*eli u počítače a běž makat" :D
Nicméně já tyhle věci nezlehčuju a pokud bys poradil něco konkrétnějšího , tak se nad tím zamyslím.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Harutomo_Yasumizu » stř 08. bře, 2006 14:05

Zdárec. Na záda ti můžu doporučit to letadýlko jaké zmiňoval Marekkkk, ale dle mě je mnohem namáhavější to cvičit staticky, prostě všecko zvednout a třeba 2 minuty držet, posílí to všecko zezadu, je to dobrý i pro holky na prdel :)
A zároveň s tímhle cvikem dělej i most, ale šetrně a chodidla celou plochou na zemi. Dostaneš do zad nejen flexibilitu, ale aji je dost posílíš a výsledky můžeš čekat už za týden. Most doporučuju cvičit každýmu, spolehlivá prevence slabých zad.
Hlavně nesedět. Kdo sedí v práci ať si radši domů nepořizuje židle :wink:

a abych nezapoměl, asi není dobrá měká postel.
Harutomo_Yasumizu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

 

Příspěvekod Snooorri » čtv 09. bře, 2006 8:12

To graver: jsou ruzne cviky, me taky obcas bolí zada, ale ja delam to, že si zacvicim par cviku na bolest zad, ktery mam od svyho doktora a pritom se soustredim na to místo kde citim bolest, tím se tam přivede tva energie. ("Kde je mysl, tam je čchi") Je lepsi k tomu pridat este cvicen na zvetseni tve zasoby čchi v tele. Takovych cviceni je mnoho... Tady jsou 4 spusoby telního dýchaní (tchu-si):
1. Spôsob vyvedenia zlej energie. Celým telom vdýchnuť energiu kozmu a skoncentrovať ju v spodnom dantiéne. Zlú energiu rýchlo vydýchnuť ďaleko do vesmíru.
2. Pomaly do chorého orgánu vdýchnuť energiu kozmu a chorú energiu rýchlo vydýchnuť ďaleko do kozmu.
3. Spôsob dýchania celým povrchom tela. Pomaly vdychovať a pomaly vydychovať celým telom, súčasne si predstavovať ako tiež dýcha koža - akoby sa nadúvala a opadala. Pozornosť sústrediť na pocity kože.
4. Spôsob ako sa naplniť energiou. Pri vdychu energia. kozmu vchádza kožou do tela. Pri výdychu zatvoriť východy energie z tela a energiu nasmerovať do každej bunky v tele.
:wink:
Nicmene je pravda že lepsi je prevence nez leceni, takze cvicit a u sedeni se nedrbit (moc).
Nic
Snooorri
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 245
Registrován: stř 18. led, 2006 0:00
Bydliště: Brno


Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron