projekcia aktivnej energie Ki

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod ly » sob 11. bře, 2006 10:32

pucmaz píše: Oukej, tak to video je tady. http://www.youtube.com/watch?v=g-x4iJM2aU4


Hm, chybicka se vloudila :D
Skoda len, ze vdaka takymto exhibom si potom vela ludi mysli, ze vsetko okolo qi je podvod. :evil:
ly
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: čtv 26. srp, 2004 23:00
Bydliště: Taipei/BA

 

Příspěvekod woty » sob 11. bře, 2006 12:07

Toto je podle me blbost,ikdyz bych se o tom rad presvedcil na vlastni kuzi,tudiz bych rad zasel na nejaky seminar toho Aikijutsu 8) Ale taky si rozhodne nemyslim ze cela prace s cchi je blbost,co jsem mel zatim zkusenosti s kamaradem co dela taiji tak to opravdu funguje.
woty
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: sob 29. říj, 2005 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Makoto » ned 12. bře, 2006 12:12

woty píše:Toto je podle me blbost,ikdyz bych se o tom rad presvedcil na vlastni kuzi,tudiz bych rad zasel na nejaky seminar toho Aikijutsu 8) Ale taky si rozhodne nemyslim ze cela prace s cchi je blbost,co jsem mel zatim zkusenosti s kamaradem co dela taiji tak to opravdu funguje.
Jen poznamka na okraj - pokud tam pujdes s tim, ze teda jako ukazte, jak to funguje, ztracis cas. Soke neni cirkusak, ktery to ukazuje kazdemu "nevericimu Tomasovi", jen proto, aby uspokojil jeho zvedavost. Jak jsem rikal, ukazuje to na kazdem seminari, ale je to pouze na lidech, ktere zna a vi, jaka je jejich telesna konstituce. Pred cca rokem to vyjimecne zkusil na jednom neodbytnem blbeckovi a poslal ho na tyden do nemocnice...
Chlapi, moc se o tohle nezajimam, ale protoze je Soke i hlavnim intruktorem pro jujutsu, jezdim na seminare s nim take. A videl jsem na vlastni oci (Soke vs jini) a citil na vlastni kuzi (Matej vs ja), ze to funguje. Po jedne takove ukazce me bolela siska jeste asi dva dny a to nemluvim o tom, ze jsem mel problemy se spankem (coz nikdy nemivam :-). Pokud tomu neverite, necekejte, ze na seminari prekecate Sokeho, aby to na vas zkusil a tak vas presvedcil. Jak jsem rikal, neni to cirkusak. A nepredvadi to proto, aby uspokojoval ega jinych. Ukazuje to proto, aby lide vedeli, kam az mohou dojit, pokud budou studovat aikijutsu yamaue ryu.
Pochybuji, ze najdete mistra, ktery kazdemu na potkani ukazuje sve mistrovstvi jen proto, aby mu nejaky laik uveril, ze to funguje. Tohle zadny z mistru nepotrebuje. Bud u neho studujete a casem to mozna budete umet take nebo bezte k nekomu, ktery dela Mac Jutsu a ten vam to nejen ukaze, ale i do vecera z vas udela take mistra...za "drobny" poplatek :wink:
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod woty » pon 13. bře, 2006 16:40

Makoto píše:
woty píše:Toto je podle me blbost,ikdyz bych se o tom rad presvedcil na vlastni kuzi,tudiz bych rad zasel na nejaky seminar toho Aikijutsu 8) Ale taky si rozhodne nemyslim ze cela prace s cchi je blbost,co jsem mel zatim zkusenosti s kamaradem co dela taiji tak to opravdu funguje.
Jen poznamka na okraj - pokud tam pujdes s tim, ze teda jako ukazte, jak to funguje, ztracis cas. Soke neni cirkusak, ktery to ukazuje kazdemu "nevericimu Tomasovi", jen proto, aby uspokojil jeho zvedavost. Jak jsem rikal, ukazuje to na kazdem seminari, ale je to pouze na lidech, ktere zna a vi, jaka je jejich telesna konstituce. Pred cca rokem to vyjimecne zkusil na jednom neodbytnem blbeckovi a poslal ho na tyden do nemocnice...
Chlapi, moc se o tohle nezajimam, ale protoze je Soke i hlavnim intruktorem pro jujutsu, jezdim na seminare s nim take. A videl jsem na vlastni oci (Soke vs jini) a citil na vlastni kuzi (Matej vs ja), ze to funguje. Po jedne takove ukazce me bolela siska jeste asi dva dny a to nemluvim o tom, ze jsem mel problemy se spankem (coz nikdy nemivam :-). Pokud tomu neverite, necekejte, ze na seminari prekecate Sokeho, aby to na vas zkusil a tak vas presvedcil. Jak jsem rikal, neni to cirkusak. A nepredvadi to proto, aby uspokojoval ega jinych. Ukazuje to proto, aby lide vedeli, kam az mohou dojit, pokud budou studovat aikijutsu yamaue ryu.
Pochybuji, ze najdete mistra, ktery kazdemu na potkani ukazuje sve mistrovstvi jen proto, aby mu nejaky laik uveril, ze to funguje. Tohle zadny z mistru nepotrebuje. Bud u neho studujete a casem to mozna budete umet take nebo bezte k nekomu, ktery dela Mac Jutsu a ten vam to nejen ukaze, ale i do vecera z vas udela take mistra...za "drobny" poplatek :wink:


To samozrejme chapu,jen se mi to zda trochu neuveritelne nekoho slozit pomoci energie . Netvrdim ale ze to neni mozne.
Kdybych vedel,ze svetlo svicky je ohen,jidlo uz by bylo davno uvarene.
Snehova vlocka nidky nepadne na nespravne misto.
zenova prislovi
woty
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: sob 29. říj, 2005 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Makoto » pon 13. bře, 2006 16:48

Ja byl...a priznam se, jeste stale jsem, skeptik taky. Preci jenom jedna dobre mirena rana....proste vetsi jistota :wink:
Fakt ale je, ze me pak bolela siska a dokazu si predstavit, ze kdybychom do toho sli oba naplno, asi bych mel vetsi problemy nez bolest hlavy....
Zakladnim predpokladem je, aby clovek, ktery utoci, SKUTECNE chtel ublizit, aby tam byla ta agresivni energie. Jinak to nefunguje. A pozna se to treba podle toho, ze utocnikovi zcervena siska :-)
Ale o tom rekne urcite vic Matej nebo Ivo. Tohle je fakt z doslechu, co jsem sem tam pochytil behem setkani se sokem. A jak jsem rikal uz drive, ted jsem ve fazi, kdy se ucim bojovat jako barbar...az tohle zvladnu, pak se budu zajimat i o tuhle vyssi rovinu boje.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Rychi » pon 13. bře, 2006 16:51

woty píše:
Makoto píše:
woty píše:Toto je podle me blbost,ikdyz bych se o tom rad presvedcil na vlastni kuzi,tudiz bych rad zasel na nejaky seminar toho Aikijutsu 8) Ale taky si rozhodne nemyslim ze cela prace s cchi je blbost,co jsem mel zatim zkusenosti s kamaradem co dela taiji tak to opravdu funguje.
Jen poznamka na okraj - pokud tam pujdes s tim, ze teda jako ukazte, jak to funguje, ztracis cas. Soke neni cirkusak, ktery to ukazuje kazdemu "nevericimu Tomasovi", jen proto, aby uspokojil jeho zvedavost. Jak jsem rikal, ukazuje to na kazdem seminari, ale je to pouze na lidech, ktere zna a vi, jaka je jejich telesna konstituce. Pred cca rokem to vyjimecne zkusil na jednom neodbytnem blbeckovi a poslal ho na tyden do nemocnice...
Chlapi, moc se o tohle nezajimam, ale protoze je Soke i hlavnim intruktorem pro jujutsu, jezdim na seminare s nim take. A videl jsem na vlastni oci (Soke vs jini) a citil na vlastni kuzi (Matej vs ja), ze to funguje. Po jedne takove ukazce me bolela siska jeste asi dva dny a to nemluvim o tom, ze jsem mel problemy se spankem (coz nikdy nemivam :-). Pokud tomu neverite, necekejte, ze na seminari prekecate Sokeho, aby to na vas zkusil a tak vas presvedcil. Jak jsem rikal, neni to cirkusak. A nepredvadi to proto, aby uspokojoval ega jinych. Ukazuje to proto, aby lide vedeli, kam az mohou dojit, pokud budou studovat aikijutsu yamaue ryu.
Pochybuji, ze najdete mistra, ktery kazdemu na potkani ukazuje sve mistrovstvi jen proto, aby mu nejaky laik uveril, ze to funguje. Tohle zadny z mistru nepotrebuje. Bud u neho studujete a casem to mozna budete umet take nebo bezte k nekomu, ktery dela Mac Jutsu a ten vam to nejen ukaze, ale i do vecera z vas udela take mistra...za "drobny" poplatek :wink:


To samozrejme chapu,jen se mi to zda trochu neuveritelne nekoho slozit pomoci energie . Netvrdim ale ze to neni mozne.


Ja tomu verim, jen by me zajimalo, jestli se k tomu nedaji najit nejaky blizsi informace. Napr. nejaky web nebo knizka, kde by se dalo docist, jak presne to funguje, ale ne stylem, ze proti ukemu jste pouzili jeho energii a diky tomu spadl, ale z hlediska vedeckeho vysvetleni.
Rychi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 109
Registrován: ned 12. úno, 2006 0:00
Bydliště: Tatami

Příspěvekod Makoto » pon 13. bře, 2006 17:01

Hmmm...o zadne knize, ktera by toto vysvetlovala, netusim. Nicmene asi bych doporucoval se zeptat vyse uvedenych kluku, ti by to meli vysvetlit dostatecne nebo odkazat na jine zdroje.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod kryton » pon 13. bře, 2006 21:16

Dovolim si trošičku odbočit, ale nedávno se slyšel takovej krásnej citát z přednášky z katedry Sociologie na Fylozofický fakultě UK:


"Věc nereálná, stává se reálnou ve svých důsledcích..."

- jinými slovy pokud něčemu opravdu uvěříš stane se skutečnou. Tím nechci říct, že se to váže přímo k tomto případu který se tu rozebírá, ale věřim, že 90 procent "magie" a podobných věcí je jenom "podvod", který funguje pokud tomu opravdu uvěříte...


Například když si vezmu nějakou knížku o existenci duchů, která bude výborně a žívě napsaná, já tomu uvěřím ba co víc budu si přát, aby to byla pravda pak se může stát, že ducha uvidim............ No trochu sem se rozjel takže sry za OT, ale ohledně veškerých těhle vecí sem hooodně skeptickej!!
kryton
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: sob 18. úno, 2006 0:00

Příspěvekod Fung » úte 14. bře, 2006 8:04

Makoto píše:Ja byl...a priznam se, jeste stale jsem, skeptik taky. Preci jenom jedna dobre mirena rana....proste vetsi jistota :wink:
Fakt ale je, ze me pak bolela siska a dokazu si predstavit, ze kdybychom do toho sli oba naplno, asi bych mel vetsi problemy nez bolest hlavy....
Zakladnim predpokladem je, aby clovek, ktery utoci, SKUTECNE chtel ublizit, aby tam byla ta agresivni energie. Jinak to nefunguje. A pozna se to treba podle toho, ze utocnikovi zcervena siska :-)
Ale o tom rekne urcite vic Matej nebo Ivo. Tohle je fakt z doslechu, co jsem sem tam pochytil behem setkani se sokem. A jak jsem rikal uz drive, ted jsem ve fazi, kdy se ucim bojovat jako barbar...az tohle zvladnu, pak se budu zajimat i o tuhle vyssi rovinu boje.


Yamaueho jsem několikrát viděl, bohužel jen na na videu, ale slyšel jsem to podobně. Ukazuje to pouze na svých žácích. Chápu bezpečnostní rizika, nicméně, pokud to nemá pod kontrolou ... což pokud je pravda onen zmiňovaný případ s hospitalizací (a slyšel jsem o něm z více různých zdrojů) tak asi ta kontrola tam až taková nebude. Navíc mě trošku odrazuje poměrně dlouhá příprava pro "navázání se" na protivníka, na což v reálu čas není. Věřím, že to Yamaue nějakým způsobem umí, nevěřím ovšem v jeho možnosti toto konkrétně předat nějakému procentu studentů (byť nejlepších). Ne v rozsahu, v jakém toto ovládá on. Věřím tomu, že toto je určitý dar, a ne nám všem vrozená schopnost (možná do určité malé a omezené míry).
Fung
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 59
Registrován: ned 22. led, 2006 0:00

Příspěvekod Makoto » úte 14. bře, 2006 8:50

K tomu mam par poznamek :-)

Magie vs realita - je to dle meho nazoru videt napriklad u Michaila Ryabkova (Systema), kde jen tak macha rukama a jeho studenti padaji jako podtati.....
Nedavno jsem videl dokument o mistrovi v US, ktery se chlubil tim, ze dokaze knokautovat cloveka bez dotyku. Prisla tam tedy reporterka s tim, ze by to rada videla. Mistr souhlasil, vybral si sveho zaka a vzuum, machl rukou a zak sebou slehnul o zem. Reporterka nadsena a pozadalo ho, jestli by byl ochoten to zkusit i na nekom mimo jeho oddil. Mistr souhlasil a tak jej vzali do klubu thajskeho boxu. Vybrali jednoho thaiboxera a mistr to na nem zkusil...jednou, podruhe, potreti...a pak rekl, ze thajsky boxer ma asi spatnou energii :wink:
Zkusili jineho a se stejnym vysledkem. Nakonec se tak tento mistr znemoznil, protoze pripustil, ze to funguje jen na nekterych lidech...respektive pouze na jeho zacich....
Urcite v tom vsem hraje psychika cloveka. Pokud student povazuje sveho mistra za skoro boha, pak sebou slehne pokazde jen se na nej mistr krive podiva. Jsem si vsak jisty, ze to neni pripad ani Ivose ani Mateje...casto jen tak z hecu zkouseji vzdorovat, aby mu to ta snadno nedali. Vetsina jeho danskych zaku mu i skace do technik a to nemluvim o demo ukazkach aktivni Ki, kde mu padaji na zem, jeste nez cokoliv udela....uznavam, ze po tomhle clovek fakt tezko veri, ze to funguje. Verte mi vsak, ze kluci do toho jdou s tim, ze kdyz mu to fungovat nebude, tak je na tu zem nedostane.

Naucit se pracovat s aktivni Ki neni zadna magie jen pro zasvecene. Pokud to nekdo rika, jde mu jen o to, aby sam vypadal zajimave. Klasicky pripad ninjove...kolik legend koluje o jejich magickych schopnostech a hle jak se pozdeji vysvetluji....staci premyslet a magicky trik je na svete. Je to pribuzne s Reiki (o ktere mohu hovorit, jelikoz jsem drzitelem mistrovskeho stupne). Hafo ucitelu vam rekne, ze Reiki je jen pro vybrane lidi a pouze nekteri to ovladaji...blbost. Cakry mame vsichni a naucit se pracovat s energiemi je zalezitost casu a hlavne vule to chtit. To, ze to nevidim, ze si na to nemuzu sahnout, jeste neznamena, ze to nefunguje, nebo ze je to magie.

Jak Ivos, tak Matej uz maji zaky, kteri na sobe pozoruji, ze se jim obcas podari pracovat s aktivni Ki. Dulezite je vedet, ze to funguje pouze pokud clovek CHCE skutecne ublizit a ne utok a la Matrix. A ze neveris klukum? Brat ti to nebudu, jen nechapu, jestli jim neveris proto, ze jsou to Cesi (ze by za x let patrili mezi skupinu lidi, kteri to ovladaji? Nemozne), nebo proto ze je znas osobne a nepresvedcili te o tom (opet viz muj minuly e-mail - demonstrace aktivni Ki neni cirkusova disciplina)?
Pokud se o to vazne zajimas, zkus nejaky cas chodit na jejich treninky a uvidis sam. Ptej se lidi, kteri tuto skolu studuji a udelej si vlastni nazor. Ale takhle od stolu rici, ze jim neveris.....znovu rikam, nejde o zadnou magii nebo vyjimecne schopnosti....to ze tu zaznelo, ze to umi jen deset lidi na svete...kdo to pocital, jak je nasel a znamena to, ze nasel vsechny? I ten pocet deset lidi je krasne zapamatovatelny, ze? Neni jich 14, 27 nebo 132, ale presnych deset...jaka nahoda...

Nevim o zadne dlouhe dobe "navazani na protivnika" - Kde jsi k tomu prisel? Co ja videl na vlastni kukadla, tak jeden zautocil a druhy se branil. Ihned, bez nejakych smesnych prupravnych pohybu ci dychacich cviceni. A prvni sel na zem. Hned.

Ver, ze to soke ma pod kontrolou. Jenomze nekdy je potreba prakticka ukazka, aby dukaz byl predveden. Mimochodem, to, ze ten manik skoncil v nemocnici, znamena, ze utocil na sokeho s velikou agresivitou. Plati zde jednoduche pravidlo - cim agresivneji zautocis, tim bolestivejsi bude obrana....

Snad jsem to castecne osvetlil...A znovu rikam, mate-li pochybnosti, zavolejte klukum, nebo prijdte na seminar, kde soke bude ucit. Presvedcte se na vlastni oci a nedelejte soudy od stolu...jinak je to pouze akademicka diskuse, ktera nema zadnou hodnotu....
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Makoto » úte 14. bře, 2006 8:54

ukropcany píše:hm... tak ale pokiaľ nie je možnosť toto použiť bezprostredne podľa potreby, aký to má (okrem marketingu samozrejme) iný význam z hľadiska tréningu? Teda jasné, že keď budem chcieť byť "slovenský deduško" so schopnosťami "čínskeho deduška", tak sa to vyplatí, ale z hľadiska "chcem vedieť ako sa nenechať zmlátiť" to asi zmysel nemá, nie? Alebo som zase len drzáň drzí? :wink:


To je presne ono o cem hovorim...jeden neco nadhodi, jako ze to asi nefunguje, protoze (dopln cokoliv) a ostatni tuto myslenku zacnou rozvadet. Zkuste si overit, zda-li puvodni informace je spravna nez zacnete delat zavery na zaklade nespravnych zdroju. A v tomto pripade jsem si jisty, ze jsou nespravne. Proste proto, ze jsem to videl na vlastni oci. Muze to tvrdit i autor puvodniho vyroku? :wink:
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Makoto » úte 14. bře, 2006 8:56

ukropcany píše:Alebo som zase len drzáň drzí? :wink:

Nejsi :wink: , jen si informaci over u vice zdroju, nez ji budes rozvadet dal. :)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Snooorri » úte 14. bře, 2006 9:56

Fung píše:
Makoto píše:Ja byl...a priznam se, jeste stale jsem, skeptik taky. Preci jenom jedna dobre mirena rana....proste vetsi jistota :wink:
Fakt ale je, ze me pak bolela siska a dokazu si predstavit, ze kdybychom do toho sli oba naplno, asi bych mel vetsi problemy nez bolest hlavy....
Zakladnim predpokladem je, aby clovek, ktery utoci, SKUTECNE chtel ublizit, aby tam byla ta agresivni energie. Jinak to nefunguje. A pozna se to treba podle toho, ze utocnikovi zcervena siska :-)
Ale o tom rekne urcite vic Matej nebo Ivo. Tohle je fakt z doslechu, co jsem sem tam pochytil behem setkani se sokem. A jak jsem rikal uz drive, ted jsem ve fazi, kdy se ucim bojovat jako barbar...az tohle zvladnu, pak se budu zajimat i o tuhle vyssi rovinu boje.


Yamaueho jsem několikrát viděl, bohužel jen na na videu, ale slyšel jsem to podobně. Ukazuje to pouze na svých žácích. Chápu bezpečnostní rizika, nicméně, pokud to nemá pod kontrolou ... což pokud je pravda onen zmiňovaný případ s hospitalizací (a slyšel jsem o něm z více různých zdrojů) tak asi ta kontrola tam až taková nebude. Navíc mě trošku odrazuje poměrně dlouhá příprava pro "navázání se" na protivníka, na což v reálu čas není. Věřím, že to Yamaue nějakým způsobem umí, nevěřím ovšem v jeho možnosti toto konkrétně předat nějakému procentu studentů (byť nejlepších). Ne v rozsahu, v jakém toto ovládá on. Věřím tomu, že toto je určitý dar, a ne nám všem vrozená schopnost (možná do určité malé a omezené míry).


KI ma kazdy je to podminka zdravi i zivota vubec
Nic
Snooorri
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 245
Registrován: stř 18. led, 2006 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Fung » úte 14. bře, 2006 16:43

Makoto píše:K tomu mam par poznamek :-)

Magie vs realita - je to dle meho nazoru videt napriklad u Michaila Ryabkova (Systema), kde jen tak macha rukama a jeho studenti padaji jako podtati.....


- pouhé nepochopení, člověk průměrných znalostí angličtiny či ruštiny po shlédnutí videa Beyond the physical od Mikhaila Ryabka (ovšem celého, ne půlminutového sestřihu) pochopí, že v těchto případech nejde o energii (i když každý pohyb je vlastně energie), ale o vstoupení do pohybu jako takového, prostě lidská bipedální lokomoce a kineze obecně má určité zákonitosti, které se dají jednoduše využít ... Na internetu je mnoho diskuzí ohledně "bezkontktní práce" v Systemě, proto byl napsán tento článek: http://www.systemauk.com/art11.htm


Makoto píše:Nedavno jsem videl dokument o mistrovi v US, ktery se chlubil tim, ze dokaze knokautovat cloveka bez dotyku. Prisla tam tedy reporterka s tim, ze by to rada videla. Mistr souhlasil, vybral si sveho zaka a vzuum, machl rukou a zak sebou slehnul o zem. Reporterka nadsena a pozadalo ho, jestli by byl ochoten to zkusit i na nekom mimo jeho oddil. Mistr souhlasil a tak jej vzali do klubu thajskeho boxu. Vybrali jednoho thaiboxera a mistr to na nem zkusil...jednou, podruhe, potreti...a pak rekl, ze thajsky boxer ma asi spatnou energii :wink:
Zkusili jineho a se stejnym vysledkem. Nakonec se tak tento mistr znemoznil, protoze pripustil, ze to funguje jen na nekterych lidech...respektive pouze na jeho zacich....


to video je tady: http://www.youtube.com/watch?v=ar1yXYOs ... ch=dillman


Makoto píše:Urcite v tom vsem hraje psychika cloveka. Pokud student povazuje sveho mistra za skoro boha, pak sebou slehne pokazde jen se na nej mistr krive podiva. Jsem si vsak jisty, ze to neni pripad ani Ivose ani Mateje...casto jen tak z hecu zkouseji vzdorovat, aby mu to ta snadno nedali. Vetsina jeho danskych zaku mu i skace do technik a to nemluvim o demo ukazkach aktivni Ki, kde mu padaji na zem, jeste nez cokoliv udela....uznavam, ze po tomhle clovek fakt tezko veri, ze to funguje. Verte mi vsak, ze kluci do toho jdou s tim, ze kdyz mu to fungovat nebude, tak je na tu zem nedostane.

Naucit se pracovat s aktivni Ki neni zadna magie jen pro zasvecene. Pokud to nekdo rika, jde mu jen o to, aby sam vypadal zajimave. Klasicky pripad ninjove...kolik legend koluje o jejich magickych schopnostech a hle jak se pozdeji vysvetluji....staci premyslet a magicky trik je na svete. Je to pribuzne s Reiki (o ktere mohu hovorit, jelikoz jsem drzitelem mistrovskeho stupne). Hafo ucitelu vam rekne, ze Reiki je jen pro vybrane lidi a pouze nekteri to ovladaji...blbost. Cakry mame vsichni a naucit se pracovat s energiemi je zalezitost casu a hlavne vule to chtit. To, ze to nevidim, ze si na to nemuzu sahnout, jeste neznamena, ze to nefunguje, nebo ze je to magie.

Jak Ivos, tak Matej uz maji zaky, kteri na sobe pozoruji, ze se jim obcas podari pracovat s aktivni Ki. Dulezite je vedet, ze to funguje pouze pokud clovek CHCE skutecne ublizit a ne utok a la Matrix. A ze neveris klukum? Brat ti to nebudu, jen nechapu, jestli jim neveris proto, ze jsou to Cesi (ze by za x let patrili mezi skupinu lidi, kteri to ovladaji? Nemozne), nebo proto ze je znas osobne a nepresvedcili te o tom (opet viz muj minuly e-mail - demonstrace aktivni Ki neni cirkusova disciplina)?
Pokud se o to vazne zajimas, zkus nejaky cas chodit na jejich treninky a uvidis sam. Ptej se lidi, kteri tuto skolu studuji a udelej si vlastni nazor. Ale takhle od stolu rici, ze jim neveris.....znovu rikam, nejde o zadnou magii nebo vyjimecne schopnosti....to ze tu zaznelo, ze to umi jen deset lidi na svete...kdo to pocital, jak je nasel a znamena to, ze nasel vsechny? I ten pocet deset lidi je krasne zapamatovatelny, ze? Neni jich 14, 27 nebo 132, ale presnych deset...jaka nahoda...

Nevim o zadne dlouhe dobe "navazani na protivnika" - Kde jsi k tomu prisel? Co ja videl na vlastni kukadla, tak jeden zautocil a druhy se branil. Ihned, bez nejakych smesnych prupravnych pohybu ci dychacich cviceni. A prvni sel na zem. Hned.

Ver, ze to soke ma pod kontrolou. Jenomze nekdy je potreba prakticka ukazka, aby dukaz byl predveden. Mimochodem, to, ze ten manik skoncil v nemocnici, znamena, ze utocil na sokeho s velikou agresivitou. Plati zde jednoduche pravidlo - cim agresivneji zautocis, tim bolestivejsi bude obrana....

Snad jsem to castecne osvetlil...A znovu rikam, mate-li pochybnosti, zavolejte klukum, nebo prijdte na seminar, kde soke bude ucit. Presvedcte se na vlastni oci a nedelejte soudy od stolu...jinak je to pouze akademicka diskuse, ktera nema zadnou hodnotu....


Co se "navázání" týče (možná jsem to pojmenoval špatně) - mám mnoho videí z Yamaueho seminářů, pokaždé předcházela útoku jeho studenta/ů chvíle, po kterou se "nic nedělo", on se koncentroval a útočník zvyšoval svou mentální agresi. ©patně se to popisuje, ale každý kdo shlédl videa ví, o čem mluvím. A několikrát sám Yamaue přiznal, že se mu nepodařilo navázat na studenta (třeba proto,že tam prvek agrese chyběl) a musel to opakovat, celý proces od začátku ... Nechci tím snižovat samozřejmě jeho mistrovství, ale spíše vyzdvihnout obtížnost použití energie v praxi a jeho mimořádné vrozené schopnosti. Ale pochybuji, že každý z jeho žáků je toto schopen natrénovat ve stejné míře, nemluvě o prakticé aplikaci v reálu ...
Fung
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 59
Registrován: ned 22. led, 2006 0:00

Příspěvekod Snooorri » stř 12. dub, 2006 10:27

Chi existuje, chces dukaz? 8)
Cvic nakuu dobu nejaky chi kung a ucitis . proč ji vlastne popíráš?
Nic
Snooorri
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 245
Registrován: stř 18. led, 2006 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Snooorri » stř 12. dub, 2006 10:27

Chi existuje, chces dukaz? 8)
Cvic nakuu dobu nejaky chi kung a ucitis . proč ji vlastne popíráš?
Nic
Snooorri
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 245
Registrován: stř 18. led, 2006 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod jox » stř 12. dub, 2006 11:14

Snooorri píše:Chi existuje, chces dukaz? 8)
Cvic nakuu dobu nejaky chi kung a ucitis . proč ji vlastne popíráš?

Tady se mluví vo ki, co zapracuje se soupeřem bez mechanickýho důvodu. Ne vo ňákejch pocítkách, ty nezpochybňuje asi nikdo.
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

KI

Příspěvekod zm » stř 12. dub, 2006 11:54

Ahoj kodomo,
nedá mi to, abych do této diskuse nevstoupil. Člověk podobného typu jako Yamaue soke je i Lenskens shihan z Belgie. Je to talent od přírody, dělá Hakkoryu jujutsu. Nepracuje s KI sice na dálku, ale zato neváhá na semináři provádět techniky i mimo okruh svých žáků. Jsem jeho uchideshi, myslím, že pracujeme spolu dostatečně dlouho a často. Mnozí lidé se mohli o jeho KI přesvědčit teď v sobotu 8.4. na semináři v Brně. Jak se říká, kdo nevěří, ať tam běží. Johny Lenskens z toho rozhodně nedělá žádnou vědu, v Hakkoryu v podstatě nikdo, je to prostě součást školy. Může se to naučit úplně každý, pokud nemá nějaké omezení. Mimo jiné se v Hakkoryu dělá také shiatsu, kde je nutné také využívat KI, pak se to povyšuje někam dál a výš. Je to o pocitu, držení těla, dýchání, uvolněnosti, pohledu a no samozřejmě také o technice.
ZM
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

KI

Příspěvekod zm » stř 12. dub, 2006 12:00

Jinak ještě můžete Lenskense menkyo kaiden shihana san dai kichu shlédnout na jeho stránkách http://users.telenet.be/seizan-dojo jak na fotkách tak i na videích. Znova opakuju, není na tom nic tajnýho, z videa ani z knížek se to naučit nedá a ani za 5 minut ne, sám jsem to zkoušel.
ZM
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Makoto » stř 12. dub, 2006 12:18

Presne tak, chce to jen cvicit a prestat verit tem bachorkam, ze je to pouze pro vyvolene ci obdarene kdovijakym genetickym kodem :-)
Neni to zadna magic predavana z mistra na close door studenta :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků