Iga ryu

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod Ighy » stř 15. bře, 2006 13:13

Sumo píše:ighy presiel som si stranku ktoru mas v profile ale nikde som nenasiel mesto v ktorom je ten klub :lol: :oops:
Asi BA podla trenera


Hai Sensei :-) Sidlime v BA, pozri si sukromne spravy....
Ighy
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 28. dub, 2005 23:00

 

Příspěvekod pucmaz » stř 15. bře, 2006 16:37

.
Naposledy upravil pucmaz dne úte 30. pro, 2014 18:47, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod Ighy » stř 15. bře, 2006 21:10

Nikde jsem na vasich strankach zminku o IOGKF nenasel, tak bych se rad zeptal. Jaky stupen ma vas sensei v okinawskem Gojuryu a jak dlouho cvicil s panem Higaonnou?

Napriek tomu ze sa to netyka tohoto tematu a ze je to skor sukromna otazka, IOGKF cvicim pod panom Jaroslavom Valentom (3.Dan IOGKF, udelil mu ho priamo Higaonna Sensei, www.iogkf.cz) v Jindrichovom Hradci. Naposledy som pod nim cvicil minuly vikend, najblizsie s nim budem cvicit tento vikend :-) Na nasich strankach nie je nic o IOGKF az na ten dlhy clanok o historii Karate a oficialnom odkaze na ceske stranky.

Nebo ze bys cvicil primo pod nim?
Ostatnim ucastnikum diskuze se za sve rejpani omlouvam.[/quote]

Chapem tvoje rypanie, IOGKF na Slovensku nie je oficialne zalozene, momentalne cvicime len a len sukromne. A je mi jasne ze na mene Higaonna Morio bz sa mohol prizivit naozaj kde kto. Nie je to moj styl, nechvalim sa cudzim perim..
Dufam ze to pomohlo..
Zelam pekny den
Ighy
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 28. dub, 2005 23:00

Příspěvekod pucmaz » čtv 16. bře, 2006 8:33

Dik, to jsem si myslel. vic do SZ
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod sindo » čtv 16. bře, 2006 11:06

4 sumo
ak chces vidiet trosku z okinawskeho tegumi a kakio tak pridi kuknut ku nam na trening.

m.s.
Miloš Slivanský
sindo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv 05. led, 2006 0:00
Bydliště: Bratislava/Piešťany - Slovensko

Příspěvekod adho » čtv 16. bře, 2006 11:30

sindo píše:4 sumo
ak chces vidiet trosku z okinawskeho tegumi a kakio tak pridi kuknut ku nam na trening.

m.s.


Mozem odporucit :)
adho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 142
Registrován: stř 18. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Sumo » čtv 16. bře, 2006 12:47

heh ok, ale co je tegumi a kaiko?
Sumo
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 99
Registrován: sob 12. lis, 2005 0:00

Příspěvekod sindo » čtv 16. bře, 2006 13:19

4 sumo
no ved to su tie spominane zapasove formy, co pisal aj adho a ighy.
m.s.
Miloš Slivanský
sindo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv 05. led, 2006 0:00
Bydliště: Bratislava/Piešťany - Slovensko

Příspěvekod Sumo » čtv 16. bře, 2006 13:24

mam kratku pamat. :oops:
Sumo
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 99
Registrován: sob 12. lis, 2005 0:00

Příspěvekod sindo » pát 17. bře, 2006 10:05

4 sumo

jedna sa o rozne nacvikove zapasove formy, kedy sa zacina vlastne zapasom podobnym ako "sumo" - cvicenie na posilnenie celeho tela, rovnovaha - ale bez uderov, kde su ale dovolene podtrhnutia, skrtenie a tak. neskor sa ku tejto forme pridavaju udery kolenami.

dalsou kapitolou je kakio (kakie) - opat sa zacina bez uderov, cviky na rovnovahu a stabilitu + posilnovanie, najskor staticky na jednom mieste, neskor sa pridavaju udery, ale otvorenou dlanou (na hlavu, trup aj nohy) a dalsou formou je potom uz nacvik v pohybe (akoze sa necvici uz na jednom mieste, ale sa volne partneri pohybuju) - Tanganho Kumite

dalsie formy - kihon san-ban kumite, akasi zostava predom nacvicenych utokov a obrany, trening casovania a vzdialenosti

jiu ippon kumite - reakcia proti utoku (jeden utok, nie seria), utok je akykolvek, nie je dohodnuty

uri kumi ju - otvoreny boj, hocijaka technika rukou, nohou, ale bez kime

uri kumi go - otvoreny boj, hocijaka technika rukou, nohou v plnom nasadeni a v plnej sile


asi tak, ale samozrejme existuje a je dolezita metodika nacviku - to znamena postupnost nacviku tychto zapasovych foriem - tato je zhruba v takom poradi, ako som to napisal. podobne je to aj s priestorom, ktory sa jednotlivym cvikom na treningu venuje.

je jasne, ze sa neda len tak bez nejakej predchadzajucej pripravy trenovat zapas v plnom nasadeni a 3xza tyzden. to by asi dobre nedopadlo.

tak. zatim.
m.s.
Miloš Slivanský
sindo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv 05. led, 2006 0:00
Bydliště: Bratislava/Piešťany - Slovensko

Příspěvekod Sumo » pát 17. bře, 2006 11:50

jasne chapem inc mas sz.
Inac jak dlhotrva priblizne pokym sa clovek dostane k volnemu boju?
Sumo
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 99
Registrován: sob 12. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Lin-Shit » sob 18. bře, 2006 13:19

necital som diskusiu ale co prestudoval jednu (teraz uz nefunkcnu) slovensku stranku tak tam to bolo zhrnute ze Igaryu je to iste ako Gojuryu akurat rozsirene u utoky na vitalne body. (..filosport.sk)
Lin-Shit
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 64
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00
Bydliště: Ilava

Příspěvekod pucmaz » sob 18. bře, 2006 13:58

.
Naposledy upravil pucmaz dne úte 30. pro, 2014 19:00, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod Lin-Shit » ned 19. bře, 2006 10:47

citim sa trapne :oops: :D
Lin-Shit
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 64
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00
Bydliště: Ilava

Příspěvekod 7seconds » pát 24. bře, 2006 12:29

Lin-Shit píše:necital som diskusiu ale co prestudoval jednu (teraz uz nefunkcnu) slovensku stranku tak tam to bolo zhrnute ze Igaryu je to iste ako Gojuryu akurat rozsirene u utoky na vitalne body. (..filosport.sk)

nuze citim tak trosku povinnost sa zapojit do debaty, pretoze v iga ryu cvicim asi 6ty rok, takze myslim, ze pokial su nejake informacie o kt sa debatuje, tak by sa hodil aj nazor druhej strany..
Co sa tyka majstra (>>p. fila) snad sa na mna nebudete hnevat, ze ho takto oslovujem, i ked si myslite, ze uci iba veci vycitane z video kaziet a knih, tak musim podotknut, ze to vobec nie je pravda. pokial by ste pod nim nejaky cas cvicili, tak by ste sa pradepodobne k tomuto nazoru dopracovali tiez...ale venujme sa teda charakteristika stylu Iga ryu >> je to styl rodiny iga, ktory v podstate vychadza z goju ryu, pretoze Takumasei Daitomi Iga (to je ten neznamy a podla mnohych v tejto diskusii neexistujuci majster) isty cas studoval priamo pod majstrom mijagi, chojun. neviem presne, ako k tomu doslo, ze sa sa majster (p.filo)stal jeho ziakom, avsak niekolko rokov sa unho ucil az do smrti majstra igu.
tento rodinny styl je prezentovany v 5tich iga kata, dve z nich sa aj ucia verejne >> kata no iga dai a kata no iga sho..
no uz si presne nepametam, vsetko, co v tejto diskusii odznelo, ale pokusim sa ozrejmit aspon par faktov, co mi utkveli v pamati.
zapasove formy (ako napr. kakie) sa u nas samozrejme cvicia, avsak v minulosti sa cvicili i na nizsich stupnoch (5,4 kyu) kdezto teraz sa vyuka realneho bojoveho ohrozenia posunula az smerom k hnedym pasom. i ked bunkai kata je vo vyuke uz od najnizsich stupnov.
doraz na nizsich pasoch je kladeny hlavne zdravotny aspekt cvicenia (ako iste vsetci viete, aj karate samo o sebe ma zdravotne ucinky >> napr vlastne vitalne stimulacie pri cviceni kata, taktiez cvicenim wai tan qi gong- ovych cviceni, ci uz vo forme tzv. bronzoveho kona, alebo jednot. zostav pripominajucich strecing atd)
mimo ineho je doraz kladeny i na rozvoj psychickych atributov cviciacich a taktiez sa neda opomenut i vplyv zenu na trening jednotlivca..pretoze aj v minulosti bol zen neodmyslitelnou sucastou praxe boj. umeni i karate ako takeho.
no neviem, co by vas este zaujimalo, pokial mate nejake otazky, pripadne nesuhasite s nejakym tvrdenim, kludne napiste a mozeme o tom podebatovat..
7seconds
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 24. bře, 2006 0:00

Příspěvekod sindo » pát 24. bře, 2006 12:59

4 7seconds

mas stastie, ze tam cvicis poslednych 6 rokov, a preto ti nepripada nic cudne....
keby si tam cvicil od zaciatku, tak by si sa nestihal cudovat, co vsetko sa z jedneho dna na druhy casto menilo o 180 st.
keby slo ozaj o tradicnu skolu, za ktoru sa Iga ryu "tvari", nemenia sa zasadne veci smahom prutika a ludia, ktori sa nepchaju spravnym ludom do zadku sa posielaju prec.
no nic, mas cas si utvorit vlastny nazor. ja osobne nelutujem cas, ktory som stravil treningami v spominanej org., pretoze som tam stretol super ludi s velkym potencialom (skoda ze sa ich potencialom plitva) a hlavne to vo mne vzbudilo zaujem o karate a o to, aby som nasiel nieco solidne.

pa a daj vediet este nieco zaujimave.

m.s.
Miloš Slivanský
sindo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv 05. led, 2006 0:00
Bydliště: Bratislava/Piešťany - Slovensko

Příspěvekod RBR » pát 24. bře, 2006 14:55

4 7seconds

Diskuze se začíná zajímavě rozjíždět. Mě osobně zajímá jak se váš učitel dostal k mistrovi Igovi a jak dlouho pod ním cvičil. Potom mě zajímá sám samotný mistr Iga. Pod kým cvičil mimo Ch. Miagiho a poslední proč se další tři katy neprezentují na veřejnosti? Nechci rýpat, ale moc jsi toho ve svém příspěvku neobjasnil.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod adho » pát 24. bře, 2006 15:12

tiez som v spominanej organizacii cvicil (od 1993 do 2002) a poznam vela ludi (aj s vysokymi technickymi stupnami) co od p.fila odisli, alebo boli vyhodeni (akonahle zacali samostane mysliet) a vsetci sa zhodujeme v jednej veci: Sme radi, ze uz tam nie sme.
tot vsetko.
adho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 142
Registrován: stř 18. srp, 2004 23:00

Příspěvekod lo » úte 04. dub, 2006 14:03

pre 7seconds

nuze citim tiez tak trochu povinnost zapojit sa do debaty. Co sa tyka "majstra" p. Fila tak to co uci a ucil je naozaj vycítané z kníh, videa a zopar seminárov. Viem o com hovorim. Cvicil som v jeho org. cca od roku 91 do 98. Viem ako vznikali veci co sa potom podavali dalej. Vtedy niekedy vzniklo aj Iga ryu.
Sanchin a ibuki a tzv. čočuge /neviem ako sa to pise/ bolo prinesene z jedneho seminara s Yamaguchim Goshi.

Kata no iga dai, a sho vymyslel p. filo v Dobrej pri TN ako nacvikovu formu. Jednotlive pohyby boli vybrane z inych kata roznych stylov a zmixovane a upravene aby sa podobali na goju, a tak by sa dalo este dlho pokracovat.

Zaujima ma ci to co si napisal o igovi je vsetko co o nom vies. Ak mas nejake foto, alebo vies kde zil, kde sa u neho filo ucil.... tak to sem hod.
Ak to nevies tak si to skus zistit u svojho majstra. Ale davaj pozor aby si neprisiel o jeho priazen.

Co sa tyka zenu, tak naozaj patri k bu, u fila sa zacinalo so zazenom, potom ale presiel na zenovu skolu Kwan um, ked objavil lamu Oleho z diamant. budhizmu, preslo sa na tibetsky budhizmus, po par nezhodach obratil seba aj klub na krestanstvo... a co praktizuje teraz to vies ty.

V celku na tie casy spominam v dobrom. Ako aj chalani predomnou pisali, aj ja som tam nasiel vela dobrych kamaratov a zazil vela srandy na treningoch a seminaroch, ale o bojovom umeni sa v tomto pripade vobec neda hovorit.
lo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát 31. bře, 2006 23:00

Příspěvekod 7seconds » ned 30. dub, 2006 14:05

lo píše:pre 7seconds

nuze citim tiez tak trochu povinnost zapojit sa do debaty. Co sa tyka "majstra" p. Fila tak to co uci a ucil je naozaj vycítané z kníh, videa a zopar seminárov. Viem o com hovorim. Cvicil som v jeho org. cca od roku 91 do 98. Viem ako vznikali veci co sa potom podavali dalej. Vtedy niekedy vzniklo aj Iga ryu.
Sanchin a ibuki a tzv. čočuge /neviem ako sa to pise/ bolo prinesene z jedneho seminara s Yamaguchim Goshi.

Kata no iga dai, a sho vymyslel p. filo v Dobrej pri TN ako nacvikovu formu. Jednotlive pohyby boli vybrane z inych kata roznych stylov a zmixovane a upravene aby sa podobali na goju, a tak by sa dalo este dlho pokracovat.

Zaujima ma ci to co si napisal o igovi je vsetko co o nom vies. Ak mas nejake foto, alebo vies kde zil, kde sa u neho filo ucil.... tak to sem hod.
Ak to nevies tak si to skus zistit u svojho majstra. Ale davaj pozor aby si neprisiel o jeho priazen.

Co sa tyka zenu, tak naozaj patri k bu, u fila sa zacinalo so zazenom, potom ale presiel na zenovu skolu Kwan um, ked objavil lamu Oleho z diamant. budhizmu, preslo sa na tibetsky budhizmus, po par nezhodach obratil seba aj klub na krestanstvo... a co praktizuje teraz to vies ty.

V celku na tie casy spominam v dobrom. Ako aj chalani predomnou pisali, aj ja som tam nasiel vela dobrych kamaratov a zazil vela srandy na treningoch a seminaroch, ale o bojovom umeni sa v tomto pripade vobec neda hovorit.


hmm, no musim uznat, ze tu odznelo vela otazok, na ktore nemam odpoved a takisto tu odznelo niekolko tvrdeni, ktore su pravdive.. popravde to celkom vzbudilo moju zvedavost, takze ked budem mat prilezitost, tak sa na to majstra opytam.
7seconds
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 24. bře, 2006 0:00

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron