Thaibox nebo kickbox ?

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

Thaibox nebo kickbox ?

Příspěvekod Anonymní » pát 26. bře, 2004 21:30

Ahoj vsichni

Chtel bych delat nejaky bojovy sport, konkretne rozvazuji thaibox kickbox. Nemam ambice chodit na nejake fullkontaktni zavody, ani chodit z kazdyho treninky s x stehama na hlave :), spise bych chtel tak neco na kondicku a pro dobrej pocit, ze kdyby se nekde neco semlelo, tak bych se mozna ubranil. Myslite ze by byl vhodnejsi kickbox nebo muay thai (nechci rozpoutat debatu xxx je lepsi nez yyy protoze ..., zajimalo by me, co by lepe vyhovovalo mym pozadavkum)?

A rovnou bych se zeptal, jak je to se skolami techto sportu v Praze - ktere byste dopoducili - kolik zhruba stoji (plati se na hodinu / na mesic; kolik ...).

Dik za rady
Marek
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Příspěvekod pm » pát 26. bře, 2004 23:32

zdar a silu,

doporucil bych Muay Thai - efektivni, ucine bojove umeni, technicky zajimave ("boxovani", ale i kopy, kopy koleny, udery lokty, boj v klinci... ).

na dobrou skolu bych se pozeptal na Ceske Muay Thai asociaci (www.thaiboxing.cz, cmta@cstv.cz, tel. 233 017 342), mrkni se i na konkurencni (?) Ceskou Muay Thai federaci (www.cmtf.cz/) na diskuzni fora sem obcas chodi i thaiboxeri, ti poradi lepe.

jinak plati klasicka rada - navstivit co nejvice skol a vybrat si tu, ktera Ti bude sedet nejvice

PM

www.hungga.org
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

A nebo B ? Kdyz je oboje z abecedy ...

Příspěvekod Vaclav » sob 27. bře, 2004 22:11

Nazdarek,

PM tady napsal, ze by ti doporucil thaibox (muay-thai), ja bych zacal radeji s tim kickboxem, ano je to takova "osizena" verze thaiboxu, ale podstatou je to, ze na zacatku uvidis co to je a jestli ti to vyhovuje. Na thaibox navazes lehko.

Jinak ze cviceni kondicku jako takovou neziskas, musis se snazit i ty sam napr. behat, plavat atd.

Z treninku se nechodi se stehy, to si odnasis maximalne z hospody. Kdyz trenujes podstive ,a neprecenujes se, nema se ti co stat.

Skol v Praze ? (smich) ...

Hodne zdaru ...

V

www.kickbox.kat.cz[/url]
Vaclav
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte 27. led, 2004 0:00

Re: A nebo B ? Kdyz je oboje z abecedy ...

Příspěvekod KungPao » sob 27. bře, 2004 22:14

...
Naposledy upravil KungPao dne pon 24. led, 2005 1:18, celkově upraveno 1
KungPao
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 102
Registrován: úte 16. bře, 2004 0:00
Bydliště: Praha

KungPao ... mnam .. :)

Příspěvekod Vaclav » ned 28. bře, 2004 17:10

Pro KungPao:

Proc smich?

V Praze mas tolik skol a rekl bych, ze i tech nejlepsich, jak uz na kickbox tak i na thaibox. Narozdil napr. tady u nas mame kickbox, ale ...

Mnoho prilezitosti, vice sponzoru atd.

Jeste nejake otazky ? :D

V

www.kickbox.kat.cz
Vaclav
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte 27. led, 2004 0:00

Příspěvekod Anonymní » sob 18. zář, 2004 19:26

Já jsem začínal u Jana Vávry v KTSO Praha, to bylo před deseti lety když spolu KTSO a HanumanGym sportovně válčili. Nechodilo nás tam jako teď hodně, takže když byly zápasy v Kickboxu, tak se trénovalo jen omezeně a když v ThaiBoxu tak i lokty a kolena, teď už je to specializovaný, záleží co ti bude víc vyhovovat mě třeba ThaiBox, ale tobě třeba ne, vyzkoušej obojí a uvidíš, dobrých klubů je v Praze víc, záleží kde bydlíš, jestli na jihu, tak KTSO, jestli u středu, tak HanumanGym a nebo i KosaGym.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Clodman » čtv 23. pro, 2004 15:18

ukropcany píše:Ak si v Prahe, tak asi to najlepsie co mozes urobit ist do Hanumanu. Budes mat okolo seba ludi, ktori 100%ne vedia co robia...inak kickbox je tiez vyborny, ale thaibox ma sirsi zaber, kedze ma volnejsie pravidla. Stichov na hlave sa bat nemusis, trening nie je zapas...na zranenia sa dava velky pozor, pretoze ked si zraneny nemozes cvicit a tym padom cela priprava ide do kelu, co nikto nechce.


Nevím proč by měl mít thaibox větší záběr než kickbox. vysvětli mi prosím rozdíl ve sportovním zápasu thaiboxu a kickboxu-lowkicks(tedy kromě loktů:)?
Clodman
Clodman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 274
Registrován: pát 19. lis, 2004 0:00
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Anonymní » čtv 23. pro, 2004 16:44

Clodman: Narozdíl od kickboxu můžeš používat ještě kolena ;), nepřerušovaný boj v klinči, strhy, podmety, tlačení a především zachytávat končetiny, můžeš používat i tzv. nekontrolovatelné techniky (backfist např.), můžeš útočit jakkoliv tzn. když se ti soupeř otáčí zády je to jeho problém ne tvůj jako je to v kickboxových zápásech (vlastní zkušenost) atd.

Možná se ti to nezdá, ale jsou to DOST podstatný rozdíly.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Ondra » pát 24. pro, 2004 9:40

přeju všem bojovníkum (ať už KickBoxerum i ThaiBoxerum) :) stejně tak Treenérum Mastovi a Petrovi Macháčkovi HEZKÉ VÁNOCE
Ondra
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 273
Registrován: stř 13. říj, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Clodman » pát 24. pro, 2004 12:12

Masta_online píše:Clodman: Narozdíl od kickboxu můžeš používat ještě kolena ;), nepřerušovaný boj v klinči, strhy, podmety, tlačení a především zachytávat končetiny, můžeš používat i tzv. nekontrolovatelné techniky (backfist např.), můžeš útočit jakkoliv tzn. když se ti soupeř otáčí zády je to jeho problém ne tvůj jako je to v kickboxových zápásech (vlastní zkušenost) atd.

Možná se ti to nezdá, ale jsou to DOST podstatný rozdíly.


Kamaráde jenže v prof. kickboxu se backfisty používají taky, končetiny se také mohou zachytávat, záleží na rozhodčím zdá nechá u klinčů volnost, takže bych zas takový rozdíl mezi tím neviděl.
Clodman
Clodman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 274
Registrován: pát 19. lis, 2004 0:00
Bydliště: Pardubice

 

Příspěvekod Anonymní » pát 24. pro, 2004 12:20

U toho backfistu bych byl ochotnej ustoupit (něco podobnýho tam je ale musíš trefit POUZE rukavicí) na těch ostatních věcech trvá, pokud je tu nějaký zkušený (nejlíp profi ;) kickboxer rád se nechám opravit, pravda v profi jsem nikdy nebouchal (a asi nikdy nebudu) ale pár zápasů v kickboxu za sebou mám.

Rozdíl mezi MT a kickboxem je naprosto propastný především v pohybu, taktice, technikách, v historii (MT není bojový sport!!!) takřka ve všem...
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Clodman » sob 25. pro, 2004 20:02

Masta_online píše:U toho backfistu bych byl ochotnej ustoupit (něco podobnýho tam je ale musíš trefit POUZE rukavicí) na těch ostatních věcech trvá, pokud je tu nějaký zkušený (nejlíp profi ;) kickboxer rád se nechám opravit, pravda v profi jsem nikdy nebouchal (a asi nikdy nebudu) ale pár zápasů v kickboxu za sebou mám.

Rozdíl mezi MT a kickboxem je naprosto propastný především v pohybu, taktice, technikách, v historii (MT není bojový sport!!!) takřka ve všem...


no počkej, ale řeč byla o thajském boxu ne o muay-thai, opravdu to není to samé, věř mi:)
Clodman
Clodman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 274
Registrován: pát 19. lis, 2004 0:00
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Anonymní » sob 25. pro, 2004 23:32

Ok budu ti věřit, já v tom nejsem tak zběhlej ;)
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Clodman » ned 26. pro, 2004 11:09

Masta_online píše:Ok budu ti věřit, já v tom nejsem tak zběhlej ;)


To nic nebuem se preci hadat. Ze kteryho si mesta?
Clodman
Clodman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 274
Registrován: pát 19. lis, 2004 0:00
Bydliště: Pardubice

hm

Příspěvekod Anonymní » ned 26. pro, 2004 19:31

aky je rozdiel medzi muay thai a thajskym boxom ??


medzi kickboxom a thajskym boxom je fakt velky rozdiel v boji, to viem
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: hm

Příspěvekod Clodman » pon 27. pro, 2004 11:48

sTrom píše:aky je rozdiel medzi muay thai a thajskym boxom ??


medzi kickboxom a thajskym boxom je fakt velky rozdiel v boji, to viem


Originální Muay-Thai se cvičí v Thajsku a nejde už o bojovy sport ale zde je vníman jako bojove umeni. Medituje se zde apod. Thajsky box se cvičí u nás a je to vlastně forma sportovního zapolení. Z Thai-boxu vznikl kickbox, protože do té doby neexistoval univerzílní styl ve kterém by si cvičenci různých škol a stylů mohli změřit své schopnosti. Kickbox se dále dělí na Semicontact-americké karate, po každém útoku se boj stopne a rozhodci rozda body, Lightcontact-neni zde povolen utok plnou silou a dale kickbox-lowkicks-to je jasne.:)
Clodman
Clodman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 274
Registrován: pát 19. lis, 2004 0:00
Bydliště: Pardubice

Re: hm

Příspěvekod Anonymní » pon 27. pro, 2004 11:53

Kickbox se dále dělí na Semicontact-americké karate, po každém útoku se boj stopne a rozhodci rozda body, Lightcontact-neni zde povolen utok plnou silou a dale kickbox-lowkicks-to je jasne.:)[/quote]

a neříká se tomu fullcontact?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Gino » pon 27. pro, 2004 12:13

Já myslel právě, že kickbox vznikl z karate (viz. americké karate) :-) Ne? Tak to děkuji za úpravu myšlenek.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Anonymní » pon 27. pro, 2004 12:27

Clodman: Hezky. Mě by spíš zajímalo rozdíl v pravidlech sportovního zápasu Muay Thai a Thaiboxu... o to jsme se tu přeli... nuže...
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Ondra » pon 27. pro, 2004 13:15

to by mě taky zajímalo.. :idea: jaký je tedy rozdíl v pravidlech :?:
Ondra
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 273
Registrován: stř 13. říj, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Další

Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron